♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

lucy1990
4. mar 2010

Holt, ja som tiez pohodlna 😀 budem rada, ked si najdem aj chvilku pre seba na oddych...vyznam to ma, ak chcete viac deticiek a hlavne odporuca sa to pri chlapcoch, vraj potom nemaju problemy s inpotenciou...

evitkamalicka
4. mar 2010

ja latkovat nebudem, ostavam verna jednorazovkam

denisocka
4. mar 2010

bar ske, ja to mala v celej cicke , teda z vnutornej strany - vela vela .... ani to nevedeli poprepichovať,tak len cez 2 otvory dopali do toho kam trafili , občas trafili,dačo minuli ..... a ten druhy sa už urobil iba z jedneho zabudnuteho a to bol ten 2,5dcl. bol akoby pod bradavku,ale ba boku -- no a ked sa zväčšil,tak nemala som už ani bradavku,len taku futbalku,čo sa nedala ani odsať ani nič . neviem z čoho to,odsavala som podstivo, kojila vela a vela predsa . proste zlaty stafylokok,tomu sa nedalo ubraniť

bihan
4. mar 2010

Ja budem látkovať na milión percent a hrozne sa na to teším 🙂

mimkao
4. mar 2010

no, ja sa preto pýtam, lebo ja som nikdy nelátkovala, tak tentokrát by som chcela skúsiť.. A písala som do tej témy, kde to rozoberajú ,ale nič konkrétne som sa nedozvedela, lebo oni tam používajú také tie svoje výrazy a názvy, že tomu nerozumiem... 😒
Tak ja som sa zatiaľ rozhodla, že si kúpim dvoje BumGenius Onesize, vyskúšam ešte na staršej dcére, bo ešte stále plienkuje a na základe toho sa rozhodnem. Tiež sa mi to síce nechce prať a sušiť, ale vyskúšam. Denne aj tak periem dve pračky, tak to mám vždy kde šupnúť.
Ja ani nie tak kôli tomu, žeby som ušetrila, ale sa mi strašne páčia tie plienky a vraj je to zdravšie. No, ale uvidím.

mimkao
4. mar 2010

No, bihan, Miška, tak som rada, že nebudem v látkovani sama. 😵 Ináč aj ja sa na to teším. Asi preto, že je to pre mňa niečo nové. Konečne... 😀

lucy1990
4. mar 2010

Ale mne sa zda, ze sa neperu tie latky s ostatnym pradlom...teda co som pocula, tak su na to nejake specialne "orechy namiesto prasku ci co..bihan, ty budes vediet 😉

mimkao
4. mar 2010

hej,? no to som nevedela.... 😕

lenadka
4. mar 2010

ja som latkovala na striedacku ale s klasickymi plienkami a to veru nebolo nic moooc, mala som pocit ze furt len prebalujem a prezliekam co tieto klasiky lahko precikala-hm to bolo este fajn ale ked sa pokakala to bolo "radosti" 😝 tak som s tym po par mesiacoch prastila 😅 neviem po kolkych viem ze v lete som este vonku plienky vysusala, ze ich bol plny susiak a mala je januarca, az sa cudujem ze som s tym nepraskla skor 😅 urcite latkovat s modernymi plienkami je o inom, hlavne odpada to zehlenie 😝 😀

potom som zas latkovky davala ked sme oducali pocikavanie v noci, malej to trvalo hadam rok, lebo som stale dufala, "dnes sa uz nepocika" 😀 a trt makovy 😀

pipi1211
4. mar 2010

ahojte baby tak co ako sa mavate? my sme na liptove ale zajtra uz ideme domov 🙂
pozeram ze pisete o latkovkach ja neviem ci sa mam na to dat alebo nie.... stale vaham 😅 ci sa mi to bude chciet prat

michaela80
4. mar 2010

ja to urcite chcem skusit a mozno budem kombinovat aj s jednorazovymi uvidime...strasne sa mi tie plienocky pacia... a tuto stranku uz obzeram a studujem asi tyzden.... nooo ale tolko druhov ich je...dufam ze nam aspon jedny budu vyhovovat...dufam ze Bihan poradi ked uz pojde pred letom do tuheho 😀 ...http://www.latkoveplienky.sk/sprievodca-latkovy...

bihan
4. mar 2010

ale kdeže orechy 😅 keby nikto chcel kilo, darujem (teda za poštnové a to by bolo odtiaľto asi slušné 😀), nevydarený pokus. Periem v ekoprášku a ak ho nezoženiem, tak v normálnom hypoalergénnom (je v nich menej parfémov). Sára má ešte stále plienku na noc, takže takýmto tempom by som zaplnila práčku asi za dva týždne, takže periem úplne normálne s našimi vecami.
Mimka, s Bum Genius som začínala a stále ich mám veľmi rada, ak keď radšej v organickej bavlne ako umelinky, ale umelinky sú super v tom, že sú po počúraní takmer suché a prebaľovala som cca po 3h. No a slúžia už skoro 2r 😉

ikulka
4. mar 2010

vidím dievčatá že chcete látkovať no my sme to mali tak ako lenadka teiž na striedačku s jednorázovkami do 5mesiacov som to vydržala potom len jednorazovky sme kupovali....ono sa to dalo kým bola malinká a musela som naširoko baliť ale cca od 3mesiaca jej to začalo vadiť ....teraz budem asi viac jednorazovky používať teda pokial nebudu nejaké zapareniny a pod. ked si spomeniem to kvantum plienok to vyváranie sušenie žehlenie... 😝 ble......ešte k tomu tona prádla od malej a od nás no to by osm asi okrem prania ažehlenia nemohla roibť nič.....i ked je jasné že tieto plienky su o niečom inom....a nevidím dovod ani v tom že hovoria že pri normálnych sa dieťa lahšie odučí od plienok malá je bez plienok od 19-tich mesiacov a to mala jednorazovky....

denisocka
4. mar 2010

bihan,tako kolko vijde zakladna vybava pre mimimko? kde to najdem ? je nejaky štart balík plienok? 😅

biba12
4. mar 2010

Fiha, dnes sa tu toho zase poriesilo🙂)) Mna dnes bolel chrbat tak velmi, ze sm sa po polhodine musela vratit s malym domov a prisli moji rodicia. Ja som si sadla, nahrievala fenom chrbat, potom termoforom. Ja neviem ako toto vydrzim do konca tehu. Dnes som mala taku krizu, ze som revala muzovi do telefonu/ a ja neplakavam/ a chudak si myslel, ze som asi potratila, kym zo mna nieco dostal. Nasi ihned doficali a starali sa o krpca az do pol piatej, kym sa dovalil moj muz. Esteze mam blizko rodicov, ktori su volni a mozu prist. Zajtra mam zase rehabilitaciu. Dnes som bola v takej krize, ze som si dala Cephyl/homeopatikum na bolest/. A to by som si za normalnych okolnosti ja vtehu nedala ziadny liek, ani to homeopatikum. Radsej to pretrpim... Ale toto fakt neslo. Nezohnem sa, aj ked sedim, tak to boli. SOm zvedava, co mi zajtra povie na tej rehabilitacii. A to chodim aj na pilates pre tehu a prd z toho.

bihan
4. mar 2010

To záleží na strašne veľa faktoroch - koľko chceš investovať, ako často chceš prať, či chceš plienky skôr najedno alebo viac detí, či chceš plienky nové alebo ti nevadia používané.. výbava jednoveľkostných plienok pri praní cca každé 2-3 dni na cca 20 prebalení povedzem: 5 plienok Gro Baby (vrchné nohavičky, na ktoré sa pripína savé jadro) - 5x18,53 - 92,56, k tomu cca 14 náhradných jadier, čiže 7dvojbalení - 7x13,30 - 93,1, plus nejaké dva sety boostrov - 2x6,65 - 13,3.. všetko spolu ťa bude stáť necelých 200e.. potom možno budeš chcieť použiť separačky, ktoré sa rovno vyhadzujú aj s "obsahom" do záchodu, čo je maličká suma. No a s týmto by sa dalo vystačiť na celé plienkové obdobie, jedno pranie stojí euro (všetky energie aj prášok sú v tom už započítané) tak si zrátaj, koľko si dala asi za 2,5r za jednorázovky 🙂
Ale to je len ukážka.. výbava sa dá poskladať z iných plienok - iných druhov a značiek a bla bla.. to by som tu mohla písať ešte do zajtra 😝

biba12
4. mar 2010

Inak moj krpec so mnou spvala v posteli cca od 5 mesiaca. Kojila som ho do 17 mesiacov a spaval som mnou preto, lebo som odmietala vstavat 10 krat za noc a furt ho prekladat k sebe do postele. Podla mna, ked ma clovek dieta, ktore sa stale budi, hlada sposob, ak osa aspon trochu vyspat.
Tak som to nechala tak, kym som dokojla a pomaly sa to jeho spanie zacalo teraz zlepsovat. Posledny tyzden sa mi budi iba 2 krat za noc, oproti 5-6 krat, ze huraaaaa...Inak kazdy hovoril, ze ked dokojim, zlepsi sa to a u nas nic. Az teraz. Kazde dieta je ine. Dufam, ze mu to vydrzi.
Vcera sa baby na pilates bavili o tom kolko im deti spia. A jedna, co ma 2,5 rocnu dcerku povedala, ze jej sa mala zahra 2 hodky sama, spi poobede 3 hodiny, prespi celu noc a ona sa uz na materskej nudi, zeprecitala vsetky knihy a nema co robit. Ja jej tak zavidim🙂)))
Ja chodim s malym 2 krat za den von, aby som ho ustvala, sam sa nechce hrat, potrebuje publikum, ked sam, tak 10 minut. Ucime sa pismenka, lebo ho to bavi, lebo ja citam, tak aj on chce, Proste vsetko spolu... Takze, ked mi ho nasi zoberu na par hodin, alebo svokra, ja si tak nenormalne oddychnem.. Kazde dieta je ine, vacsinou sa mu prisposobujeme🙂) Aby sme aj my zili.

mimkao
4. mar 2010

Jej, Bihan, tak to si ma teraz veľmi potešial 😵 😵 😵 fakt.joj, bo už som aj rozmýšľala, že keď to bude treba prať zvlášť, tak sa na to nedám. No ,ale teraz už na 100% viem, že áno. A teda som si aj dobrý druh vybrala? 😨 Supéér, som strašne rada, lebo mi dakto odporúčal nejaké AIO, či čo to bolo, ani nepamätám. Ja len som stavila na výzor a najviac sa mi páčili tie BumGenius. Tak ich idem aj hneď zajtra objednávať.
Ozaj a koľko min. mi ich bude zo začiatku treba? Pri tom fakte, že ich budem prať a sušiť hneď?

ladywitch26
4. mar 2010

ja som si pri tych latkovkach neni ista tym, ci to malemu nebude vadit. mne to pripada dost hrube a stanka je teda velmi pohyblive dieta tej dam len hrubsie nohavice a uz jej to vadi. a vlastne by mi dost pomohlo, keby som si to mohla najskor nazivo omrknut, ale tu dookola to nikto nepouziva a zasa kupit len jednu plienku ako vzorku, to ani neviem,ci by mi poslali 😀

lucy1990
4. mar 2010

Ja som nikoho nechcela odradzat 😉 rada sa necham poucit a pocula som ten nazor, tak som rada ze si ho vyvratila 🙂

ladywitch26
4. mar 2010

no co si pamatam, tak mama kedysi vyvarala segre plienky v takom velkom hrnci aj s prachom na pranie, a to boli vtedy dost agresivne prachy. takze ak teraz kupim nejaky setrny specialne pre deti, alebo ecover (ale ten je tazko zohnat, lebo sa vypreda v priebehu hodiny pomaly), tak to babu urcite nebude vadit. prip. v pracke nastavit extra preplachanie a je to.

bihan
5. mar 2010

Bré ránko 🙂

Kurnik, chcela som dnes robiť na obed kuriatko s ananásom a zistila som, že kuriatko už nemáme.. tak budú asi cestoviny 😅 Taaaak nerada nakupujem 😖 Úplne mám z toho behania medzi regálmi hrôzu.

Lucy, ja som to nebrala ako odrádzanie, ale práve ma baví vyvracať tie mýty ktoré okolo látkoviek panujú 😀 Napr. vo Fr sa už dajú kúpiť jednorázové vkladačky do plienkových nohavičiek.. proste ak jednorázovky, len nohavičky sa nevhadzujú. V Amerike to funguje už roky. Tak isto sa musím smiať na tom obmedzovaní v pohybe.. taká fajne nacucaná jednorázovka je ešte hrubšia ako látkovka. Minule som bola u kamošky a keď som videla s akým balýkom medzi nohami tam behal, tak som mala dosť 😅
Mimka, BG sú super, ale veľa ich nekupuj, teda skôr odporúčam nový Flip systém...vymieňa sa len jadro, nohavičky ostávajú. Pri kapsových a all-in-one plienkach musíš prať všetko po každom počúraní.

zuzana76
5. mar 2010

ahojte

Bihan, daju sa latkove plienky susit aj v susicke? ideme totiz kupit susicku a manzel je prosti latkovkam z toho dovodu,ze ich nie je kde susit, teda najma v zime, v lete by to poriesil balkon, len v zime by to trvalo niekolko dni kym by tam zmrzli 😀 a potom sa este dnu vysusili, takze ak by sa dali v susicke to by bolo super.

bihan
5. mar 2010

Jasné, že dajú 😉 Teda vrchné nohavičky sa neodporúčajú, lenže tie už vytiahneš z práčky skoro suché, takže tie ani netreba.

zuzana76
5. mar 2010

aha, a to vnutro, to je ta vlozka?

denisocka
5. mar 2010

JA SOM Z TýCH PLIENOK AJ TAK DEBIL,LEBO KED POCIKA,či pokaka tu latkovu plienku,tak to nevyteče von?teda treba cele dať prať hned?čo to ostane len v nejakej časti čo sa vyhodi?

dajte mi linky na nejaky poriadny popis pre debilov 😅

zuzana76
5. mar 2010

denis, tak taky popis by sa zisiel aj mne 😀

bihan
5. mar 2010

toto sú tie plienky, čo som spomínala.. všetko je tam napísané 😉
http://www.latkoveplienky.sk/produkt-detail/gro...
Samozrejme ak prelezie praženica na nohavičky, tak ich treba oprať, preto odporúčam mať poruke aspoň 5ks, lenže ono to stačí preprať v ruke, ak ich treba použiť rýchlo a aby sa s tým nebolo treba piplať, tak na to sú práve separačné vložky.. zoberieš, vyhodíš do hajzlíku a spláchneš.
Osobne ale neodporúčam celú výbavu len od jednej značky, to bolo len na ilustráciu.

zuzana76
5. mar 2010

na te stranke som uz pozerala, vyzeraju fajn

evitkamalicka
5. mar 2010

caf zienky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre