♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

ladywitch26
6. mar 2010

mimka, no to snad nemyslis vazne, ze sa bojis bolesti, vsak ty si uz profesional, co sa porodov tyka 😀 😀 to uz prinajhorsom by si zvladala aj sama doma odrodit,nie? 😀 inak ta obdivujem, ja chcem tiez tri,mozno styri, ale po tomto si dame tak styri, pat rokov pauzu, aby sme naprisli o nervy 😉

denisocka
6. mar 2010

baby,tu je ta uschovna na EBAY

http://www.zasilkovasluzba.com/main.php

bihan
6. mar 2010

čo som tu jediná, kto sa nebojí pôrodu? 😀 Bolesť sa dá zvládnuť meditačnými a relaxačnými cvičeniami, len treba nájsť vhodnú PA, ktorá vás to naučí. Na pôrod sa strašne teším, pôrod našej prvej bol ten najkrajší zážitok, aký som doteraz v živote zažila 😵

zuzannas
6. mar 2010

Bihan, ja sa nebojim 😉 mozno preto, ze prvy porod som mala v pohode a dufam, ze bude taky aj druhy..cvicim jogu a myslim, ze dych, krory sa v nej prajtikuje sa da velmi dobre pouzit aj pri porode, resp.pred porodom...a tiez som chodila na take tie predporodne kurzy, tie celkom pomohli tiez 🙂

zuzannas
6. mar 2010

e nemala som ani EPI, povedala som, ze druhy chcem urcite s, ale teraz opat zvazujem, ze to hrdinsky zvladnem.. 😀

lulusha
6. mar 2010

mimka, mne sama doktorka vravela, ze nedavaju epi... tak neviem...bodaj by si mala pravdu 🙂

bihan, tak daj zopar trikov na porod...ja by som tiez chcela, aby bolo narodenie mojho malinkeho najkrajsim zazitkom...len ked odvsadial pocuvam, ake su to muky, tak sa trosku bojim... 😖

zuzi, to vazne pomahaju tie predporodne kurzy? ja som si stale myslela, ze ked to na teba dojde, zabudnes na vsetko a nic z toho nevyuzijes... 😀 tak to aby som sa na nejaky prihlasila 🙂

michaela80
6. mar 2010

ja sa tiez tesim na porod...i ked je otazne ci ma nechaju rodit normalne... dufam ze ano ...cisara uz nechceeeeeem

bihan
6. mar 2010

Zuzi, ja som epi mala 😀 len z tých 10h kontrakcií som si užila 3h bez bolesti, lenže to malo potom následky, ktoré už pri druhom pôrode nechcem ani náhodou.

Lulusha, nie je kurz ako kurz, ak niekde v okolí nájdeš napr. dobrého učiteľa jógy (naozaj super cvičenie), alebo niekoho kto sa vyzná v meditačných technikách zvládania bolesti (pokojne jednoduchých), tak ber všetkými 10-timi. V princípe ide o to, že pri konrakcii, bolesti, by si ju nemala brať ako niečo, čo musí rýchlo prejsť, ale ako niečo pozitívne, čo ti pomáha na ceste k milovanému dieťatku... a potom sú tie základné techniky ako naučiť sa odpútať mysel od tela a sústrediť sa napr. na nejaké veľmi príjemné spominka, zavrieť oči, vezmi si napr. tebe príjemnú relaxačnú hudbu. Skvelá je aj teplá voda, ale niekomu nevyhovuje.
Tak isto sa dá pomôcť aromaterapiou, pri prvom tehu som od 36tt brala homeopatiká na prípravu na pôrod, nakoniec som napriek komplikovanému pôrodu nebola nastrihnutá a len veľmi mierne natrhnutá.. a verím tomu, že homeo v tom nie sú "bez viny".
No a v neposlednom rade ťa predpôrodný kurz dokáže upokojiť a ubezpečiť ťa v tom, že to zvládneš 😵 Všetko v tvojom tele je tak nastavené, aby si porodila v pohode, len musíš to svoje telo počúvať. V Slovenských pôrodniciach je ale problém v tom, že ti to veľmi nedovolia...pri Sáre som síce súhlasila s oxytocínom, pri druhom miminku nechcem absolútne žiadne lieky, kým pôrod bude postupovať normálne.. žiadne urýchlenie, žiadne "aby vám bolo lepšie". Moje telo vie, ako si to má zariadiť a nepotrebujem, aby mi pomáhali nejakými chemickými sajrajtmi.

Sorry za spam, nejako som sa rozbehla 😀

bihan
6. mar 2010

Michaela, prečo by ťa nenechali? už máš predsa dávno dávno maternicu po prvom zahojenú 😉

peta131
6. mar 2010

Ja sa porodu vobec nebojim skor potom toho pobytu v nemke 😒 😝 lebo ja tak strasne nenavidim nemocnice a este k tomu tie nase porodnice a velmi ochotne sestricky... 🙄 ale vsak si hovorim ze snad to budem vnimat uplne inak ked uz budem mat maleho pri sebe 😵

michaela80
6. mar 2010

lenze to zavisi ci to donosim aspon do toho 37 tt...pred 36 tt bude cisarak na 100 pro...

bihan
6. mar 2010

to som nevedela, že pri predčasnom pôrode sa automaticky reže 🤐

ladywitch26
6. mar 2010

ja som tiez rodila bez epi, ja mam totizto paniku z ihiel. a ked si predstavim, ze by mi to mali vrazit do chrbta....brrrr 😝
a inak ja tiez odporucam tie predporodne kurzy, podla mna je lepsie, ked je zena informovana a vie,co ju caka, ako ked nic nevie a uz len z toho je zbytocne v strese. sice sme mali par na kurze, ktory video porodu nezvladol, chlap vysiel z miestnosti a zena si zakryvala oci, no ale dalsich 10 parov to zvladlo v pohode 😀 a hlavne sme tam preberali techniky na ulavu bolesti, midwife tam ucila chlapov, ako robit zene masaz, aj ked poznamenala, ze niektore zeny nechcu citit ani dotyk, ked maju kontrakcie a ja som tiez bola medzi nimi.a pacilo sa mi,ze sice nas oboznamili aj s moznostou epi, ale povedali nam aj o dalsich veciach, co mozu ulavit. ja som napr. prvych par hodin bola len na obycajnom paracetamole, sice bolesti nezmizli, ale dost ich to utlmilo, cize sa to dalo vydrzat. a potom som si vybrala rajsky plyn, sice utlmi bolest, ale neprechadza do krvneho obehu, cize na babo nema uplne ziadny vplyv a to mi vyhovovalo. nepotrebujem, aby hned prve okamihy na svete bolo babo pod drogami.

michaela80
6. mar 2010

do 34 tt by mal byt iba cisarak lebo je to velka zataz pre hlavicku... no uvidime.... 😀 😀 😀 😀

michaela80
6. mar 2010

lady ja si ani nepametam kedy mi pichli Spinal do chrbtici...ale tu ihlu som videla...a bola riadna...

elinka27
6. mar 2010

ja som Kubka porodila v 34tt a robili mi cisarsky,ale nie preto ze bol predcasne ale preto ze bol otoceny koncom panvovym,a aj lekar vtedy povedal,ze som krasne otvorena a keby je v dobrej polohe tak rodim klasicky, a poznam kopec dievcat,kedze som s nimi ako mama predcasniatka v kontakte kde rodili predcasne a prirodzene,takze nieje pravda ze ked sa rodi predcasne tak automaticky sa reze 😎

mimkao
6. mar 2010

No, hej už som v rodení profesionál... Lenže u mňa je to tak, že čím viacej rodím, tým viacej sa bojím... 😀
Nie,ako takto-nikdy to nebolo také hrozné, teda bola som pripravená na to, že to bude bolieť, takže som sa s tým vyrovnala skôr, než nastali veľké bolesti. Najviac, čo mi na pôrode vadilo, hlavne teraz pri tom štvrtom, bolo, že som nespala celú noc, lebo som ležala na oddelení šestonedelia a bábätká tam veľmi plakali celú noc a na tú moju nevyspatosť sa o 5 ráno pridružili bolesti, takže ma sestrička zobrala na sálu. No kedže mi už deň predtým nedovolili nič jesť ani piť, bola som hladná, smädná nevyspatá. A to je u mňa najhoršia kombinácia na psychickú pohodu, takže aj celú samotný pôrod som brala oveľa horšie, ako ostatné, hoci mala bola už o 8 ráno na svete.
epi by som si nedala pichnúť ani zanič, lebo neznášam ihly a pri predstave, že mi niekto pichá a to k tomu ešte do chrbta, je mi na omdletie. 😔
lulusha, nechcem sa hádať, možno teraz už naozaj nedávajú epi. Ja som tam naposledy rodila pred presne dvoma rokmi, takže môže byť, že to tam zmenili. Alebo len dr. nechú dávať epi, tak povedia, že nedávajú... 😕

ladywitch26
6. mar 2010

miska a tebe hrozi predcasny porod? mne vsetci vraveli, ze budem rodit vcassie a nakoniec som este 8 dni prenasala. uz som toho mala plne zuby...
a ja mam paniku aj z mini ihly, ja si aj bezny odber krvi doslova odtrpim. co sa tyka operacii, tak by som kludne aj druheho cloveka zvladla pitvat, to by mi nic nerobilo, ale priblizte sa niekto ku mne s ihlou, tak kolaps... 😀

michaela80
6. mar 2010

pred 34 tt by sa malo to mi povedali na nedonoseneckom lebo tam hrozi ze sa ta hlavicka v porodnych cestach postlaca a su potom mensie alebo vacsie nasledky...cisar je setrnejsi pre tieto babetka...mozno aj pre to nas maly nema ziadne nasledky i ked je nar v 30 tt...

michaela80
6. mar 2010

lady lebo maly je nedonoseny a cele tehu udrziavane.....tak to sa berie kazde dalsie tehu ako rizikove.... s moznym predcasnym porodom..

elinka27
6. mar 2010

tazko povedat,ja som bola tak otvorena dost, a lekar povedal,ze keby sa otocil ako ma nieje nutny CR, a ako hovorim,tie ostatne rodili predcasne prirodzene,asi zalezi aj na zvazeni rizika, ci bude porod hladky alebo s komplikaciami, ale nemyslim si,ze by sa mal kazdy predcasny rodit len CR, tie babatka nemali ziadne nasledky aj ked isli klasicky.Mne na rizikovej lekarka povedala,ze je velky stres pre dieta uz len to ze sa narodi skor a CR je dalsi sok,a kazdy porod pokial sa len trocha da by mal byt prirodzeny a bez liekov a anestez.
Ja som zazila porodne bolesti,po oteceni plodovej vody byvaju vraj najsilnejsie, mne odtiekla voda doma a behom 20min som bola v nemocnici otvorena na 8cm, takze o kontrakciach viem svoje,a prave preto aj ked je CR pre dieta sok, by som aj druhy krat rodila len CR

michaela80
6. mar 2010

eli je lekar a lekar...to vieme...niektori sa rozhodnu aj v 27 tt pre normalny porod alebo porodi normalne babo s obviazanym pupocnikom okolo krku a potom su tu druhi ...ku ktorym patri moj...ktory vie co je pre dietatko to najlepsie i ked to znamena vacsie komplikacie pre maminu...lebo cisarak je vôlastne operacia cize vacsia zataz na organizmus zeny ako normalny porod...

lulusha
6. mar 2010

bihan, znie to zaujimavo, dakujem pekne za dobre rady... vyskusam to urcite!!!

elinka27
6. mar 2010

ja som nemala pocas tehotnestva ziadne problemy,nic ma nebolelo a tlak vysoky ani cukor, proste ukazkove tehotenstvo a zrazu bum odtiekla mi voda a uz to bolo.Dodnes nikto nevie dovod preco som porodila skor.A tak som uz aj teraz brana ako rizikova

biba12
6. mar 2010

Ja som prve rodila s epi a porod prebehol v pohode. Ani som necitila ako mi to pichli. Prve4,5 hod som si odtrpela a potom do konca vydrzala epi s jednym dopichnutim. Prechadzala som sa, chodila pravidelne na wc a cakala na tlaky na konecnik. Maly mal ale velmi kratku pupocnu snuru a nesiel von, ale s tym epi nic nema. Skratka ako povedal mudr. niekedy sa to stava. Nakoniec som ho vytlacila za pomoci lekarov. Na UZv to vidiet predtym nebolo.

michaela80
6. mar 2010

eli ja som mala odtecenu vodu a kontrakcie 17 hodin a neotvorila som sa ani na jeden palec...hned po ultrazvuku sa rozhodli ze musi ist von i ked potrebovali este dalsich 5 hodin kvoli pluckam aby zabral ten surfaktant....ci co to bolo...ja som videla babetka ktore boli rodene normalne v 30 tt a je tam postih...a nie maly....

biba12
6. mar 2010

A druhe chcem tiez rodit s epi, pokial nie su ziadne komplikacie. A pokial mi nebude vdaka mojmu pruhu na pupku a laserovej operacii oci doporuceny cisarak. Ja som po prvom dietati tak trochu kriplik🙂)))

elinka27
6. mar 2010

a podotykam,ze som bola doma od 3 mesiaca na PN, a setrila som sa ako som mohla, a aj tak som porodila skor.
Teraz beham okolo maleho a odpocivat sa mi neda tolko,a tak pocitam ze budem este prenasat 🙂

michaela80
6. mar 2010

ja pojdem normalne rodit jedine az ked po 38 tt a ked bude vsetko oki ze to doktor navrhne... inac cisara..

michaela80
6. mar 2010

eli ja som prve tehu prelezala od 10 tt..s nohami hore ...dovolene mi bolo jedine WC....jedla som v posteli..a bola som na striedaku v nemocnici a doma...a aj tak sa narodil v 30tt...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre