♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

kacena4
7. mar 2010

caute babenky, uz som konecne doma y nemocnice aj y londyna.
citala som poslednu stranku o EPI - ja som rodila 2 deti bez nej a dalo sa to prezit dolezite je aby ste mali moralnu podporu od niekoho kto je s vami, ani pri 3 neuvazujem o EPI - ma to obcas blbe nasledky a tak nechcem ryskovat, kamaratka bola 1/2 roka po nej odpisana, po nemocniciach chodila, nasli jej v mozgu zrazeninu. nechcem riskovat, sak mam doma uz deti a pribudne dalsie o ktore sa treba starat
ale nie vzdy to ma take nasledky, mnoho zien to prezije uplne bez problemov, ale ja som si povedala, ze riskovat nebudem
tot moj nazor

ladywitch26
7. mar 2010

bihan, to ta este aj poviazali? no ja som tu kukala na tu postel, ale ziadne popruhy som nevidela. dokonca som ani nohy nemala na koze, tu nam dali taky manual, ze v akych kadejakych polohach sa da na tom kresle rodit, no niektore az krkolomne 😀 a tiez mi dali do zily ten sajrajt, inak aj ta injekcia samotna dost boli, lebo doktor mi najskor ruku takym ladovym sprejom zamrazil, az potom mi tam tu ihlu vrazil. a co zacalo potom, tak to esteze som mala ten plyn, lebo koniec. ale u mna to dost dlho trvalo, najskor doma v priebehu par hodin na 4cm, ale potom sa to akosi zastavilo a za dalsich 8 hodin len dalsie dva navyse. tak mi dali ten sajrajt a prepichli vodu. no bez plynu neviem, ako by som prezila. ale mne robilo problemy uz aj to,ze mi kvoli monitoru kazali lezat na lavom boku, a mna to bolelo. co si pamatam, tak som cele tehu spavala len na pravom, lebo akonahle som sa otocila na lavy, tak krce do brucha.

biba, neboj, tak ci tak rodit musia 😀 a to sa ti zije, ked mas este aj svojho anesteziologa 😀

ladywitch26
7. mar 2010

kacena, tak ohladne podpory pri porode, to je svata pravda. keby som tam nemala muza, tak hadam aj po stenach leziem. uz len z toho dovodu mi tam strasne pomohol, ze kym som cakala na izbe, tak sme sa aspon medzi kontrakciami mohli porozpravat, do bufetu chodil, ked som chcela cosi zjest alebo sa napit, a na sale uz len to, ze ma za ruku drzal, tak to pomohlo. na slovensku to lekari neradi vidia, ale v irsku je uz normalne v tehu knizke predtlacena kolonka, kde sa vypise meno osoby, co bude ako podpora pri porode. tu zeny hadam ani same nerodia.

lucy1990
7. mar 2010

Ahojte 🙂 tak uz som doma, napapana, po kavicke, vyprechadzana a teraz som sa zvalila pod paplon do obyvacky 🙂 ked citam o tych porodoch, tak mam dost obavy, ze ako to zvladnem...moja svagrina ma zajtra termin porodu, uz je od piatku na prst otvorena, tak len vsetci cakame, ze kedy to pride 🙂 a potom budem vyzvedat, ze co sa dialo 😀 ja som taka hrdinka, ze by som jej aj ku porodu isla, ale vraj to nie je dobre, ked som tehotna 😒 tak to budem mat z druhej ruky 😉

leteku
7. mar 2010

Tak už sme doma z nášho krásneho víkendíku. Deni - boli sme na takej akcii, ktorý robí jedna farmaceutická firma pre Smkárov raz do roka, takže všetko bolo grátis. Jedno malé plus z tejto choroby - akcie a plno perfektných ľudí, ktorých takto spoznávam. Kontrola zo sociálky našťastie nebola, ale kedže tam bola aj moja lekárka a dokonca jedna pani zo sociálky dosť vysoko postavená tak som bola docela v kľude, že aj keby tak by som to uhrala.

michaela80
7. mar 2010

Ja som dnes varit nemusela tak som si dala dokopy vybavicku na prve tri mesiace... a konecne odfotila aj brusko po dobrych ranajkach....
brusko https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

michaela80
7. mar 2010

a tu mame vybavicku bambulky.... mm vravel ze do k mini veciam v obchode ma uz nepusti.....uz fakt len drobnosti nam chybaju https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

denisocka
7. mar 2010

Baby,kupila som 2rifle bedrove az vo 4.kenvele,tak kaslem uz tehu rifle. Vysli ma na 30e a sedia paradne,aj na takeho prcka jak som ja.uz iba tuniky k tomu. Aj vestu paradnu, teda 5vesty pre polovicu familie.komoda je taka,no... Jak zadara,neznicena,ale ma asi 20r. Ale ucel splni,a potom si ju uz zajednal mm do garazu na sersam a srubky

ladywitch26
7. mar 2010

michaela, no aj chapem tvojho muza 😀 hlavne tych bodiciek uz mas hadam aj dost 😀

lucy, no ako ti je dobre, ja by som sa tiez vyvalila, ale sa mi to neoplati. vcera som si poobede schrupla dve hodky a potom mi bolo zleee. a o siedmej idem do prace na styri hodky, tak radsej vydrzim nejako 😝

lucy1990
7. mar 2010

Miska, krasne brusko a teda, vybavicku by som v tvojom pripade uz vobec neriesila 😀

bihan
7. mar 2010

Teda, Michaela, tomu hovorím zásoba bodíčok 😅 A ja som dnes váhala, či si idem dražiť pár ks vecí, ale rozhodla som sa, že ešte počkám 😀

Biba, napriek tomu, že to celé vyzeralo dosť hrozne, vrátane kyslíkovej masky na tvári a stresu okolo, na pôrod mám skvelé spomienky, dopadlo to super, následky žiadne ani pre jednu z nás. Keby nebolo tej prekliatej epi, tak by to bolo úplne úžasné, takže teraz epi nechcem a viem, že to proste úžasné bude 😵

Lucy, neboj, zvládneš to ;) ako som písala, na toto sú tie prípravy super, lebo aspoň maminy upokojujú a ukazujú im, že to zase nie je až taká veda.

LadyW, nepísala som, že ma poviazali, ale že som bola ohadičkovaná až za ušami - v chrbte kanyla, v pravom predlaktí ihla s modrinou, na ľavej ruke mašinka na meranie tlaku s dvomi hadičkami.

Ja som si minule vydražila 3 tehu tričká z Nextu za nejakých 14e, tak mám dočasne s nákupmi pokoj 😀

ladywitch26
7. mar 2010

denis, no ako sa vravi, darovanemu konovi na zuby nepozeraj 😀 😀
ja mam jedny tehu rifle na traky a neplanujem kupovat viac. v robote aj tak mam uniformu a mimo prace si vystacim na doma s teplakmi. len asi nejake sukne alebo kratasy poriesim teraz na leto, predtym som nekupovala, lebo som bola tehu v zime

biba12
7. mar 2010

Krasna vybavicka Miska, ani sa necudujem, ze muz zatrhol dalsie nakupovanie. Ja zatial nakupujem len tajne/moj by to tiez zatrhol, ked nevieme co to bude/. A kupujem zatial neutral. farby. A potom sa zase na chvilu odtrhnem.

michaela80
7. mar 2010

len tak som rozmyslala do coho sa v lete oblieka babetko na odchod z porodnice do autosedacky...
no asi fakt sa uz budem musiet detskym obchodom vyhnut alebo kupovat vacsie...este myslim ze aspon dve mikinky k riflickam by sa mi hodili.....
ked tie mini vecicky su take nadherne....tazko odolat ked so blizko nich.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ladywitch26
7. mar 2010

miska, ja som malu niesla len v body a prikryla som ju tenkou dekou. ja neviem, ale poznam dost mamiciek, co pomaly este aj v 30st. horucavach daju dietatku ciapocku a tie deti sa chudata potom len zbytocne potia.

bihan
7. mar 2010

Keď som si niesla Sáru z pôrodnice, tak bolo ešte pomerne teplo, niečo okolo 25 a mala nohavice a tričko s dlhým rukávom, ponožky a čiapočku. V tom čase si ešte nevedela regulovať teplotu, trvalo jej to cca ešte pár dní a potom to už išlo.. len bodíčka a dosť 😀

ladywitch26
7. mar 2010

mne detska sestra povedala, ze nemam vobec skusat rucicky a nozky, ze tie budu stale studene. ze pokial ma brusko a zahlavie teple, tak je to ok. ani v noci neprekurujem a bola mi chora zatial len raz, aj to ked sme prisli na sr. a zazili sme tie horucavy. zmena klimy, suchy vzduch a hned dostala nadchu. ale zas mam kamarata a on doma kuri a kuri. 25st maju nonstop, ale vyjdu s malym vonku a hned je chory.

evitkamalicka
7. mar 2010

inac aj ja uz dlhsie rozmyslam co na cestu z porodnice....myslite, ze napr. dievcatku by nebola zima v bodycku a satickach a ponoztickach?

lenadka
7. mar 2010

caute, miska vybavicka ako pre dvojky 🙂)), hlavne tie satocky asi ani nestihne vynosit ak sa skor ochladi-ako v poslednom case u nas v auguste, budes musiet este dalsie bejbinko pořídit 😀 😀 😀
ja mam par saticiek po malej a vobec som ich nevyuzila, lebo aj ked bolo teplo nejak sa to stale vyhrnalo a bolo to pre nu nepohodlne, ozaj len na paradu, tak dufam ze este jedna baba bude nech sa aspon zoderu 😀

ladywitch26
7. mar 2010

no nam sa ocko odtrhol z retaze a kupil satocky pre princeznu, asi 5 siat mame a ak mala kazde z nich raz na sebe. vobec sa to neoplati na take male kupovat.

michaela80
7. mar 2010

tak my uz tretie asi nebudeme planovat..ale sak zachvilu bracho sa dufam posnazi a i svagor by uz mohol...tak sa posunu dalej...

michaela80
7. mar 2010

nevynosi tak ich posunieme dalej.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

evitkamalicka
7. mar 2010

my sme sa tiez rozhodli, ze tretie uz nebude

ladywitch26
7. mar 2010

my si dame par rokov pauzu a potom tretie a ak sa muzovi podari ma ukecat, tak k nemu aj stvrte 😀

evitkamalicka
7. mar 2010

my sme povodne chceli 3, ale tak mame este aj nejake plany do buducnosti tak ostavame pri dvoch

bihan
7. mar 2010

my zatiaľ nič neplánujeme 😀 Tretie určite nebudem chcieť tak skoro ako druhé, ale nepochybujem, že mi po takom maličkom bábenku ešte srdce zapiští.

Michaela, nerieš, vždy sa to dá potom predať 😀

ladywitch26
7. mar 2010

bihan, vraj cca 3-4 roky po porode sa zmenia zene hormony v tele a zasa jej zacne srdce pistat po babatku. no mne zacalo pistat trosku vcassie 😀

peta131
7. mar 2010

Miska tak ty uz riadnu vybavicku mas 😵

My tiez neplanujeme ze kolko deti chceme...urcite 2 minimalne a co bude potom to je este vo hviezdach 🙂

A konecne citim kopanceky 😵 joj tolko som cakala a konecne je to tu a maly sa teda ukazuje v plnej parade 😵

evitkamalicka
7. mar 2010

peta super, gratulujem ku kopancekom

peta131
7. mar 2010

evit dakujem 🙂 vsak uz som myslela ze sa nedockam 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre