♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

maculienka123
8. mar 2010

leteku gratulujem ti 🙂

maculienka123
8. mar 2010

groka tovazne?a v ktorom si presne tyzdni?ja som zaciatok 16t a citim tak mozno steklenie

groka
8. mar 2010

maculienka podla mrchy zacinam 17tt podla sona zacinam 16tt

rubinka
8. mar 2010

Ahojte, Groka tak to je super že už cítiš kopance, ja ešte nič 😒

Miška tak ty máš také zásoby výbavičky že si môžeš otvoriť obchod 😀

Lucy krásne fotečky, malá je tam zlatunká 😵

denisocka
8. mar 2010

leteku gratulujem !!! groka teším sa s tebou

bihan
8. mar 2010

Deni, myslela som to tak, že v tomto štádiu tehotenstva sa ešte o polohe KP nehovorí 😉 Začína to byť "aktuálne" až okolo 30tt, keď už miminko naozaj začína mať málo miesta a je tam riziko, že sa do pôrodu neotočí. Nemyslela som to tak, že tvoje mimčo kope tak alebo onak, lebo je nejakej polohe, to vieš ty najlepšie a ja o tom fakt nemám ani potuchy 😀 😉

tretulka
8. mar 2010

ahojte 🙂
micha, tak Ty uz mas riadnu vybavu, aj pre dvojicky by stacilo 🙂
deni, dobre si nakupila, ta vesta je super a za taku cenu by to bol hriech nekupit
pipi, gratulujem k dobrym vysledkom, ja tiez zdufam, ze aj moje budu ok
bihan ja som na tom rovnako, uz som si par krat myslela, ze citim pohyby, potom som pochybovala a pritom som uz tehu bola, tak by som to mala rozoznat 😅, teraz od minuleho pondelka citim pohyby urcite, nie je to nejako intenzivne, ale je 🙂 , najcastejsie ked si lahnem alebo vklude vyvalena sedim...minule som lezala a mimi sa ozvalo, tak som to hned referovala mm a maly prisiel a zacal mi hladkat brusko a pytal sa, ci aj jeho babo kopne a cudoval sa, preco ma vobec kope, no zlaty bol 🙂 , zas sme s nim riesili temu bracek alebo sestricka, mm sa mu snazil vysvetlit, ze mat brata je tiez dobre a maleho to tak vzalo, ze zacaĺ plakat a povedal, ze on teda chce dve babatka, lebo on chce aj sestricku, moje zlatko 🙂

tretulka
8. mar 2010

bihan 😉

denisocka
8. mar 2010

😝 bihan, šak jasne,o polohe KP sa začína dikutovať neskor,ale mne to už teraz v 16tt poznamenala dokyna do preukazu, ale šak - kašlime nato, ja mam na to proste takýto nazot,že preto kope tam kde kope a nekope okolo pupka ako by kopalo,keby bolo v normálnej polohe, a stejne som rada že neni priečne,to bola asi najhoršia poloha,par dni mi tak šimon ležal a šlo ma rozrhať

tretulka dik

tretulka
8. mar 2010

deni 🙂
som zvedava ako bude aktivne toto babuliatko, maly bol lenivec, on ani nekopal,len sa natahoval a prevaloval, kamosky ma plasili, ze ake to bude neprijemne, ked babo bude kopat do rebier, no ale ja som to nastastie nezazila 😅

lucy1990
8. mar 2010

Ahojte baby 🙂 mna ide rozhodit, uz od 15 tt mi zle nebolo a vcera sa ma maculienka spytala ze ci mi byva zle a dnes rano som sa zvitala so zachodovou misou 😠 je toto normalne? 🙄

silwietta
8. mar 2010

lucy, to je zakon schvalnosti... ale snad je to len jednorazova zalezitost...

lucy1990
8. mar 2010

A este schvalne som napisala, ze uz nevolnosti nemam, a hadam zajtra nezacnu 😅 silwi a co ty, pohyby uz citis? 🙂

silwietta
8. mar 2010

ja pohyby este necitim... len predvcerom vecer ked mal mm ruku na mojom brusku som citila taky tlak na to miesto... to mi robil aj Misko, okopaval vsetko naokolo kde bol nejaky tlak na moje brusko

groka
8. mar 2010

baby ale babo aj v 19tt je este velmi malicke a ma vela miesta,moze byt ako kolvek
deniska ja citim aj kopkanie dole aj v podbrusku,pripisujem to tomu,ze pouziva j ruky a nohy nie len nohy

lucy1990
8. mar 2010

Silwi, toto presne aj mne robi, ked mam tesnejsie rifle, alebo ked si polozim nieco na brusko tak silnejsie kopka 😀

silwietta
8. mar 2010

no ja sa asi budem musiet ist uz naobedovat, som hladna ako svorka vlkov...

lucy1990
8. mar 2010

Dobru chut 😉 ja cakam na mm a pojdeme sa napapat 🙂

maculienka123
8. mar 2010

lucy ja som vcera vecer vracala jak diva,cela vecera isla von a potom som bola strasne hladna celu noc,tak som vyjedala.

groka,ja som zrovna teraz sedela v klude a citim ako keby take kopkanietak nizsie v podbrusku,take ako ked preskakuje sval na nohe,ja ozaj neviem ci to je ono,este neviem,ale viem ze je tam a citim ho.

idem si veru ohriat nedelnu polievocku,uz aj mne sa ozyva zaludok 🙂

evitkamalicka
8. mar 2010

my sme sa uz najedli a maly uz aj spi

nika.r
8. mar 2010

ahojte 🙂

ja už tiež obedujem.

deni, priznám sa, že ja som tiež to tvoje KP nechápala. A vlastne stále nechápem, ako môže byť také malé bábo niekoľko dní v jednej polohe. 😅 Ale jasné, Ty vieš najlepšie, čo cítiš. Mne len čisto logicky nesedí, ako sa u takého 15 cm bába dá určiť, kde má nohy a kde hlavu. Ale neber to v zlom, pls. 😉

nika.r
8. mar 2010

evit, aj moj drobec už spí. To je ticho, čo? 😝 Aspoň ten môj v poslednom čase začal s obľubou vykrikovať a nahlas si spievať, občas mi z neho hlavne večer už v hlave praští.

evitkamalicka
8. mar 2010

nika aj nas v poslednom case vykrikuje a vyspevuje si ak sa to da nazvat spevom 😅

lucy1990
8. mar 2010

Baby, tie co beriete magnezko, ake silne mate? Lebo ja si davam 2x denne 350 mg a brusko mi permanentne tvrdne 4x do dna...este mam 2 tabletky, tak by som si ked tak kupila silnejsie...

groka
8. mar 2010

macu tak sa to zacina 😵

lucy1990
8. mar 2010

Macu, tiez si myslim ze je to ono..taky zasklb ako keby, nie?

bihan
8. mar 2010

Lucy, ja beriem 300mg ale magnézia... na Magne B6 (ak sa nemýlim, tak si spomínala, že si ju kúpila) uvádzajú obsah zlúčeniny magnézia, presná gramáž je v zátvorkách.

lucy1990
8. mar 2010

Ano beriem Magne B6 ale ja som myslela, ze magnezka tam je 350 mg 😕

lucy1990
8. mar 2010

Idem papat, neskor pridem 😉

nika.r
8. mar 2010

lucy, Magne B6 by som si sama nezvyšovala. Kvôli tej B6-tke sa v tehotenstve odporúča max. 2 denne, aj keď ja som pri problémoch s Tomáškom brala na lekársky predpis 6 denne. Ja teraz beriem šumivé magnézium čisté, jedna tableta má 133 mg,beriem niekedy aj dve. Inak mne tiaž teraz zase začalo dosť tvrdnúť brucho, tiež niekedy aj 4 - 5 krát denne.

na nete som našla, že tehotné by mali mať max. dávku magnézia 450mg. Ale tiež som nenašla žiadne vážnejšie dôsledky predávkovania. Hoci tehotné sa nespomínali, predsa len plod všetko príjma tiež a nedá sa povedať, aké to môže mať naňho účinky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre