♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

denisocka
13. mar 2010

Marija,dala som taj aj snímok z udajami, okrem hlavičky,ten mam na inom snímku a ta ma 4,66 - 20+0tt , FL , bruško .... je tak na 19 + 2 tt , prišom hlavička a možoček potom bol presne obe na 19+2tt . ale vravela,že najpresnejší je CRL z 12tt !

ja sa len kus bojím tých dutiniek,cýst v hlavničke

ikulka
13. mar 2010

ahojky kočky ako víkendujete? u nás sneží ako besné normálne asi stromček vytiahneme nech je sranda 😀
no bihan ja ti trošku naruším štatistiku moja kamarátka mala 2 kliešťové porody a oba klasické bez epi....

ikulka
13. mar 2010

deni a tie cysty ma mrzia no snád to bude dobré ved hádam by na to dr nejak zareagovala keby to malo byť zlé. nebude ti robiť nejaké kontorlné vyšetrenia?

silwietta
13. mar 2010

deni ja som pri malom bola na speci sone, lebo moja dokinyasi vsimla nejake bublinky v mozocku, tak ze ci to nahodou nie je nieco (spominala hydrocefalus) ale Dr. Cunderlik mi robil podrobne sono, rpemeriaval vsetko asi pol hodku a vsetko bolo ok...

biba12
13. mar 2010

Ahojte, tak som doma. Plodova voda odobrata, standardne mi prislo zle/ale az vonku. Ale tento lekar bol lepsi, skusenejsi. Pichol to na prvy sup, chytro nabral, trvalo to cca 20 sekund. Chvalabohu. Ale som mu povedala dopredu, ze minle mi prislo zle, tak asi nechcel, aby som mu tam odkvecla. Co sa tyka starostlivosti a ochoty personalu, vsetci boli mili, sestry velmi ustretove, ochotne pomahat. Bola tam aj laktacna poradkyna, radila. SOm sa nestretla ani s jednou odutou a takou, co by mala zlu naladu. A aj doktori. Akurat mi vadilo osadenstvo na izbe, takze si zaplatim nadstandard a budem sa modlit, aby bol volny. Mala som tam jednu asocialku, porodila dieta s porod.hm 2kg, nestarala sa o nho, cely den niekde lietala, pritom take dieta musi byt neustale v teple, prikryte, musi ho budit na papanie, lebo naraz toho nespapa vela, rychlo sa unavi, tak treba dbat, aby jedol pravidelne. Doma dalsie 3 deti, ona chodi dole hulit. Ja by som ju prizabila. Tak jej ho zobrali nakoniec na novorodenecke a ona ho tam chodila len kojit. Druha pani si tiez vybrala radsej fajcenie a pitie kavy a kojenie dietata. Doma uz ma dceru a ze aj tu hned dala po prichode domov na umele mlieko. Inak bola velmi mila a starostliva, ale v tomto sme sa fakt nezhodli. Lebo ja nepochopim ako si niekto nevie odopriet a obetovat sa preto dieta aspon tych 6 mesiacov.../nehovorim o tom, ked niekto nema mlieko, ale o tom, ze nechce/. Ta tretie isla vtedy domov, takze sme sa nemali cas a ja som ani nemala chut spoznavat. A boli sme na tak malej izbe 3 baby a 2 deti, inak tam davaju 4 zeny a 4 deti. V noci sa tam nedalo dychat, prekurena izba, suchy vzduch. Som im napisala do pripomienok, ze je potrebne zakupit regulacne ventily na radiatory, lebo takto zbytocne plytvaju energiou, furt som vetrala. UZ som bola z toho na nervy, aj v noci. A aj by v konecnom dosledku usetrili. Ja viem, ze pociatocna investicia je vyssia, ale zase usetria na nakladoch.

halintoa
13. mar 2010

biba: v ktorej nemocke si bola?

biba12
13. mar 2010

Na Kramaroch

silwietta
13. mar 2010

biba tak to je tam ozaj natresk na tej izbe... na antolskej sme boli dve baby a dve deti na izbe... a ked som tam lezala pocas tehu tak sme boli tri zeny na izbe

biba12
13. mar 2010

No aj tu mali byt 3 povodne,ale teraz tam je tolko rodiciek a tehotnych, ze dali do kazdej izby este jednu postel. V auguste sa tam nebude dat dychat. A s Antolskou mam podobnu skusenost ako ty Silwietta, ze sme boli na izbe 2 zeny + 2 deti. Tu v takom istom priestore 8 ludi. Asi treba pridat este jedno poschodie. Keby sa to tak dalo.

denisocka
13. mar 2010

bude kontrola v 30tt , varaj dovtedy by to malo zmyznuť .... teraz to riešiť nchcekla,že to ma 30% detičiek....

denisocka
13. mar 2010

keby som nešla na mofrfo,mala by som "pokoj" a takto teraz budem dumať . aspon že TT dopadli dobre,ak by aj to bolo zle tak to už je "kus" horšie 😔

biba12
13. mar 2010

Neboj Deni, bude to v pohode. Ja viem, ake je to cakat, ja si tiez teraz pockam 3 tyzdne. Ale uvidis, ze to bude v poriadku.

denisocka
13. mar 2010

ja musim skoro 2,5mes

biba12
13. mar 2010

Neboj sa, ked lekarka povedala, ze sa to vstrebe, tak to bude v poriadku.

lenadka
13. mar 2010

ahojte, deni teda riadny chlap sa ti tam ukryva 😀 a neboj, bude to ok, moja mala mala skoze tiez cysty akurat ze v brusku a stratili sa zahadne za par dni 😉 ... potom dr. usudil ze to bolo asi cosi ine, bubliny z plodovej vody alebo co...

biba tak si asi aj rada, ze uz si doma, tiez tie mamy nechapem 🙄 ked som bola v MT s malou na operacii byvala som v nemocnicnej ubytovni s maminami co mali predcasniatka a jedna po KAZDOM odsavani, vo dne co v noci utekala hulit a taketo mliecko potom pilo toto nedonosene babatko...cudujem sa, ze sa jej v noci chcelo utekat von fajcit, ja by som radsej zalahla a spala 😅

denisocka
13. mar 2010

no, prešla som na MK 2 temy o cystách, všetky baby poslali na amnio bez rozdielu ako dopadli TT .tak to ma zaraža,baby ,maju zdrave deti,do 30tt cysty vymyzli.tak verím že nám zmyznu tiež,ešte že to amnio mi nenavrhla,to by som nerozchodila

biba12
13. mar 2010

No vidis, hlavne sa nestresuj, nie je to dobre pre dieta. Ja sa snazim mysliet pozitivne. U mna bol pozitivny skrining na Downa. Tak to snad nebude pravda a male je zdrave. A od dnes sa viac hybe, uz sa mi aj opiera o brusnu stenu a trocha zatlaci, tak to citit. Sa z neho tesim...

biba12
13. mar 2010

A krasne fotky Deniska, ten pipik je jasne viditelny🙂)) Z toho uz dievca nebude 🙂

denisocka
13. mar 2010

dik dik, je mi smiešne z tých rozmerov,šak to sa líšia 10dni od seba 😖 . najprv som stresovala že sme maly, to CRL a zrazu hlavička jaka velka

ikulka
13. mar 2010

dobrý večer 🙂
joj bibka to je fajn, že si doma veruv takých podmienkach vydržať to je des.... ešte že amnio bolo v pohode 🙂
deni no veru nestresovať sa iked to sa lahko povie však?!.....ved ja som boal tiež na nervy pri tých pozitívnych testoch a ešte stále vo mne drieme červíček pochybností či je všetko ok....ale držím palce nech to čo najrýchlejšie uplynie takisto aj bibke a dozvieme sa len dobré výsledky 🙂 😉

evitkamalicka
13. mar 2010

dobry vecer sa praje....ja sa akurat pokusam drazit na ebay jeden kosik na spinkanie pre mimi, tak som zvedava ci sa podari

zuzana76
13. mar 2010

ahojte

deniska, krasne fotecky, a zase ta museli v niecom vystrasit ☹ , dufam,ze tie cysty zmiznu, nemas ist niekedy na kontrolne sono?

marija
13. mar 2010

Biba a aky ti vysiel vysledok? aka pravdepodobnost 1:? kolkym? Drzim silno palceky!!!

Deni nic neboj, urcite to zmizne uz aj skor, ale ty to uvidis asi az v tom 30tt. Ja sa neviem dockat kedy sa uz na morfologicky dostanem aj ja. To cakanie je desne :(

silwietta
13. mar 2010

baby, ja este len v pondelok pojdem na AFP odbery...

captainka
13. mar 2010

deni super velkost, ja som sa bala ze nas skriatok je maly 281gr ale tak sme natom rovnako vahovo...tak parada
a neboj sa, vsetko bude ok..budeme vsetky na teba mysliet...

biba tak to si mala ale osadenstvo na izbe...dakujem pekne take matky...dobre ze si uz domka 🙂

maculienka123
14. mar 2010

silwi aj ja veru a to koncim 16tt

denisocka
14. mar 2010

dobre ranko.na mna niečo lezie,ale len nejaka viroza,kedže manžel zas smrká - a maly to chytil tiež,no da sa pri tomto počasí odolať??? včera som sa rano tak rozčulila,že som ochorela z toho . tolko som nadavala,že maly šiel k svokre v piatok zdravy po 3 dnovej teplote a ona ho bobovala po odmäknutom snehu až došiel domov zas ukýchaný,že včera večer to proste na mna došlo tiež a teraz mi muž vyčita,že ako to je-ked ja obvinujem že sa nakazil maly u svokry. že kde ja,či v Tescu v prešove 😅

dala som do extra albumu bodyčka z tesca za 5,5 - som myslela že aka kacia ,a odlepim etiketu a cena 150sk 😀 ,no a overaliky za 5,5 ,to sa oplatilo,tie sme milovali https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

michaela80
14. mar 2010

dobre ranko prajem..vy ste toho popisali...aspon budem mat co robit , kym Vas precitam...
deni krasne fotky i miery... 😀 😀 😀 😀

denisocka
14. mar 2010

captainka, a ty si kedy bola na morfo? ja už nempamatam

miška dik, bola som v Gynstare / 14€ morfo/ - steh.kostičku mame presne na vek, bruško kus väčšie a hlavičku ešte väčšiu 😝 .... ved v albume su miery .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre