♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

maculienka123
16. mar 2010

no ja neviem ale to bude aj tym pribratim,to tu asi nikto tolko nenabral.ja som mala 50 kg pre otehotnenim.
ale zas sadlo na bruchu nemam,ono to nejak rastie.este sme rozmyslali,ze moj priatel ma 195cm a ja 173,takze asi bude dlhy,mozno aj preto take brucho mam.

mywiel
16. mar 2010

Vidim ze sa bavite o doktoroch, tak ja som svoju gynekologicku vymenila za chlapa a som ovela spokojnejsia, ona bola nemozna nic nikdy nevysvetlila a bola vobec uplne mimo. Pri porode som ale za zeny, vedia cim treba prejst za to chlapi si mozu len domyslat a vobec velmi radi medikalizuju porody, zasahuju donho, nastrihuju, CS casto odporucia, mne sa sages femmes pozdavali viac. 😉

marija
16. mar 2010

Captainka to to je sranda, ja som si vzdy myslela ze ked budem tehu tak hned bude take pekne okruhle ale ani pri malej to tak zo zaciatku nebolo... dost dlho som vyzera pribrato ne gulato tehotne 😀 ja som zatial nepribrala nic, ale strasne mi zacalo chutit jest tak som zvedava co to spravi 😉

maculienka123
16. mar 2010

vazne chalan?no ja ocakavam dievcatko vytuzene,no neva aj ked bude chalanisko.este nevieme co to bude.ale zas baba taka velka asi nemoze byt.

mywiel
16. mar 2010

Macu moze 😀 kamoska mala babu 55cm a 4100g 😅

maculienka123
16. mar 2010

marija,to mas super,ako nemozes nic probrat a si v 20tt,ja sa roztahujem moc aj to citim na sebe.

maculienka123
16. mar 2010

myw,ja som tiez za chlapov doktorov ale porodnicky tu teda na okoli nemame v ziadnej nemocke,sami chlapi co rodia,no nevyberiem si.ale brala by som babu aj ja.

no pekne.,taka velka baba,to radsej chalan,baby su krajsie mensie 🙂

marija
16. mar 2010

Maca ty si ale chuducka a lahucka a vysoka takze podla mna je prirodzene ze asi naberies viac ;) uz mas 57kg a stale nemas tolko co ja pred tehu. To som mala 60kg. Takze asi aj od toho zalezi a poloche brusko sa asi skor zaokruhluje ako to moje. Ale to je len moja filozofia, neviem od coho to zalezi 😎 😀

Inak co sa tyka tych lekarov. Ja mam gynekologa, ale rodila som u zeny. S gynekologom som spokojna a boal som spokojna aj s porodnickou. Tiez som mala pocit, ze ked uz ma ta Dr. za sebou jeden porod (teraz uz dva) tak asi lepsie rozumie tomu co prezivame mi zeny pri porode. Napr. ja ako zena kym som nemala dieta som si to nevedela predstavit a je jedno ze mi to mohlo 100mamin povedat aky porod mali, mohla som ich aj sto vidiet, ale pochopila som to az som to zazila na vlastnej kozi 😉 teraz ale budem rodit asi u toho svojho lekara, ale este sama neviem, je to este daleko, tak zatial to nejako neresiem.

mywiel
16. mar 2010

No tu v nemocke rodia porodné baby samozrejme skolené a doktor pride len ked je nejaky problém alebo len nakuknut... 😅

mywiel
16. mar 2010

Aj zasivala ma tiez zenska ale to bola doktorka. 😉 Boli velmi zlaté vsetky, co sa o anesteziologovi nedalo povedal stary dedo neprijemny ziapal tam na vsetkych, toho uz nechcem radsej budem bez periduralky. 😠

maculienka123
16. mar 2010

presne tak,je to este strasne daleko,ten nas porod,to este celu jar a leto.

captainka
16. mar 2010

ja neviem maci, to je len tip 😎 mne sa zda podla bruska...ved uvidime co to nakoniec bude 😉

mari ty si este nic nepribrala? ja sa picnem...inak aj ja pomenej priberam ale som rada...mam 3kg ale niektore ze vobec nic...uau

ja mam chlapa a som spokojna, je velmi citlivy, takze ziadne drsne tahy...a to mi vyhovuje...zenska z vedlajsich som pocula ze nic moc...ze sa nepara zo zenami ☹

marija
16. mar 2010

Maca ja som ani pri malej nevedela pribrat. Zacala som az v nejakom 24tt a do porodnice som isla so 7kg navyse a to mala mala 3700g 😀 domov som prisla po 4 dnoch a mala som minus 10kg. A ta vaha mi ostala doslova do dnesneho dna.

mimkao
16. mar 2010

Macu, ja som tiež nabrala už 7 kíl. a Brušisko jak v 30-tom tt. Ale šak kojením snáď rýchlo zhodím.... 😀
U nás doma vypukli kiahne, takže máme veselo... 🙄
A gynekológa mám chlapa, takého mladučkého a obvoďáčku zase ženskú. a pri pôrode mi je jedno, aké pohlavie budem mať. Hlavne, nech je to ľudský dr. ... 🙂

marija
16. mar 2010

captainka zatial neviem, ale co nieje moze byt 😀 este vas dobehnem a predbehnem 😝

michaela80
16. mar 2010

macu ja mam tiez take brusisko ako ty... konecne vyzerame ako tehulky...no pri malom som take veklke v piatom mesiaci nemala... 😝

maculienka123
16. mar 2010

mimi,tak nie som sama v tom.snad to pojde dole.ale verim tomu,kamoska pribrala 20 kg v tehu a bola taka strasne chuda,ze podvyzivena a po porode to islo z nej dolu.

k tym doktorom,no ked mu das do vacku nejake tie eurace,kazdy bude behat aj chlap 🙂 planujete dat nieco?ja urcite.kazdy na to caka...budem musiet.nech ma pekne aspon zasiju..

maculienka123
16. mar 2010

micha,veru mas brusisko riadne vypukle.no je to asi individualne,telo si robi zasoby,preto priberame,tak doki vravel ale tolko zasob,to bude aj pre dve babatka..

mywiel
16. mar 2010

Pri porode pojde najmenej 10kg dolu. 😉 Ja to neriesim teda ja mam nadvahu nebudem pisat kolko 😝 😀 ale nechcem pribrat nad 10kg. Pri malej som pribrala 15kg a vsetko som to zhodila pri kojeni a po kojeni som 6kg nabrala naspat lebo som sa rozozrala. 😝

mywiel
16. mar 2010

To je hrozné s tymi uplatkami na Slovensku, tu je samozrejmost ze sa o teba musia postarat ako sa ma a ziadne uplatky tu nikto nikomu nedava. 🙄

michaela80
16. mar 2010

zatial mam 2 kila navyse cize nie je to az take zle ale nabrala som ich za tyzden... 😠 😠 😠
ja si urcite planujem bud svojho dokiho zahovorit a ked nie on tak este sa dohodnem so spoluziakom.... mam strach ze ty ostatniby urobili na mne mesiarcinu...dvaja z nich nastrihavaju pri kazdom porode a riadne ...minule jedna mala 23 stehov tam dole....sak to je horor byt tak roztrihnuta..... ☹ ☹ ☹ ☹

maculienka123
16. mar 2010

myw,viem je to nespravodlive,oni za ten porod pekne prachov dostanu urcite a este aj od nas cakaju,co mame vydavkov pre babtko kopec.kamoska ked dala,tak jej aj poi cisaraku cysty povyberali,pri druhom nedala a nekaslali sa s nou.to je tak

mywiel
16. mar 2010

Tu plati za porod poistovna 1000CHF + 5 dni pobyt v nemocnici aj s jedlom, manzel je pri porode zadarmo tu sa za to nepriplaca.

maculienka123
16. mar 2010

no idem si ja nejake ovocie kupit,moc teda nejem v poslednej dobe a potom sup varit.

captainka
16. mar 2010

maci a ty das do vacku ale nezazmluvnis si?

mywiel
16. mar 2010

Ja tiez letim ku kadernicke. 🙂

rubinka
16. mar 2010

Wow maculienka pekné okrúhle bruško máš 😵

mimkao
16. mar 2010

Ja som úplatok zatiaľ nikomu nedala. Ani pri jednom pôrode. A aj tak boli všetci veľmi milí, a v celku na dr. pri mojich pôrodoch dobre spomínam... 🙂
Ináč, k tomu brušku... Každá žena má ináč posunutú maternicu. Niktoré ju majú viac vonku, niektoré zase úplne v zadu. A tým ženám bruško nenarastie nikdy veľké. Aj keby sa rozkrájali.... Moja sestra je v 37 tt, a má také pidi brucho. Ja mám teraz v 20tt také. Môj doki vravel, že každá žena je v tomto iná... Takže okrem pribratia treba brať do úvahy aj tento faktor...
Ja verím tomu, že pri kojení všetko zhodím. Teda, za predpokladu že sa veľmi nerozjem... 😝

rubinka
16. mar 2010

Mimkao mne sa nezdá tvoje bruško nejaké moc veľké či to je len zlá fotka?

marija
16. mar 2010

mimka no moze byt 😉 ja mam tu maternicu asi totalne vzadu, ale kde ju mam tam ju mam, hlavne ze je v nej babatku dobre no nie? 😉 ja som pri kojeni uz neschudla nic, ale ani som nepribrala ked som kojit prestala.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre