♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

rubinka
30. mar 2010

No ja osobne som skôr za klasiku, asi by som nedávala bábo len do cestovnej...

bihan
30. mar 2010

Nikitka, myslím, že používať môžeš, len do nej kúpte nejaký dobrý matrac, tie skladacie sú naho..no...Ja som mala pre malú u mamči skladaciu postieľku (väčšinou sme tam trávili cca 2 mesiace) s normálnym matracom a bola to pohoda.

Čo sa týka tej čiapočky, tak v nemocnici ma upozorňovali na to, že si treba uvedomiť, že asi tretina kože na tele miminka je na hlave, takže práve cez hlavičku uniká najviac tepla. Otázka je, nakoľko sú čipočky nevyhnutné pri 30-kach horúčavách, ale do výbavy sa určite hodia.

bihan
30. mar 2010

No a ešte niesť dieťa z pôrodnice v zavinovačke, v ktorej sa nedá dať do sedačky, je podľa mňa najväčšia kravina na svete.

nikitka231
30. mar 2010

ved kym je babo male a nema tolko kg tak by sa nemalo co stat..alebo som myslela zeby som do tej cestovnej dala madrac ortopedicky navyse....inak v postielkach moc rozdiel nie je...si myslim ..kym bude male 😕

abbey1
30. mar 2010

Baby,ako sa vám darí odolávať nakupovaniu tých úžasných malých vecičiek?Ja s tým mám hrozný problém.Už dávno všetko máme+darčeky,ale stále vidím niečo krásne a ešte v akcii.Sabi je už veľká,ale oblečenie sa stále nakupuje vo veľkom.Manžel to už ani nerieši.

rubinka
30. mar 2010

Abbey musím odolať lebo teraz ideme kupovať nábytok, tak nedá sa všetko naraz a neviem ani pohlavie tak sa to ešte celkom dá 😀 Ale je to ťažké, radšej do obchodov ani nechodím.

nikitka231
30. mar 2010

no ja som vcera zase nakupila dalsie vecicky som neodolala ,ale uz som si povedala ze dost...lebo to bude zbytocne vela..a ked kupujem tak vacsie cisla ..aby to ponosil... 😉

abbey1
30. mar 2010

Aj ja vravím,najlepšie tam nevstupovať.Ja som nakupovala šatky od začiatku,i kočík bude ružový,manžel sa len smeje,čo bude za srandu,ak sa narodí chlapec.Ani meno nemám pripravené.

didulka85
30. mar 2010

Abbey musim odolat. Este mi chyba kopec veci ako je odsavacka, teplomer, vanicka, veci do postielky a hlavne setrim na odber pupocnikovej krvi.

abbey1
30. mar 2010

Nikitka,ja si tiež vždy poviem dosť.A...Ale už som si dala seriozny záväzok.Je mi ľúto,že nemôžem dokupovať také hlúpostičky ako kolotoč,deku a tak.Ale to vždy podonášajú známi a kámoši.Tak to len okukujem.

didulka85
30. mar 2010

Ja som alergicka na plys, takze sa nespolieham na ziadne dary.

abbey1
30. mar 2010

Prečo ste sa rozhodli pre ten odber?Ja som tiež nalomená,ale pri našom rodinnom šťastí,aj tak vždy máme choroby,ktoré sa tým nedajú liečiť.Ale je to super vec,človek si nebude vyčítať,že mohol urobiť niečo naviac.

nikitka231
30. mar 2010

abbey ty nemas potvrdene pohlavie sonom, ze to bude princeznicka? 😕

didulka85
30. mar 2010

Abbey rozhodla som sa preto, aby som si to neskor nevycitala... U nas v rodine je velky vyskyt rakoviny a moznosti vyuzitia pupocnikovej krvi su z roka na rok vacsie.

bihan
30. mar 2010

Ja kupujem oblečko cez net a do kamenných obchodov nechodím.. vždy je to tam hrozne predražené, tak aspoň ušetrím 😀

evitkamalicka
30. mar 2010

ja som este nekupila ziadne oblecko

abbey1
30. mar 2010

Tak s tou diagnozou v rodine sme rovnako,ale v tej oblasti využite nie je veľké.na druhú stranu je hromada diagnoza,kde to funguje.Ale mňa po skúsenostiach máta len tá rakovina,a to som mnoho konzultovala.Slečnu máme na 100%potvrdenú 2krát morfologickým,ale manžel stále dúfa v zázrak.

bihan
30. mar 2010

Didulka, ak máš nejaké nové info o tom, že sa zvyšujú možnosti využitia pupočníkovej krvi, tak, prosím, sem s nimi.... ja všade čítam to, čo pred 3. rokmi - možnosti tam sú, ale sú len veľmi málo využiteľné.. takže u nás odber pupoč. krvi zatiaľ určite ee.

evitkamalicka
30. mar 2010

ani ja nedavam odobrat pupocnikovu krv, ani pri malom som nedala

silwietta
30. mar 2010

ani ja som este nekupila drobcovi ziadne oblecko... asi hlavne preto ze neviem co to bude... ale ak by to bolo dievcatko tak sa asi nezdrzim 😀

silwietta
30. mar 2010

aj ja si myslim, ze zatial je prilis male vyuzitie pupocnikovej krvi

evitkamalicka
30. mar 2010

silwi ja cakam co to bude

didulka85
30. mar 2010

Minuly tyzden som niekde na nete citala ze sa to rozsirilo o dalsich 10 chorob... A plus vyuzitie aj pre rodicov nielen pre dieta samotne, pripadne surodencov. Je to vela penazi, ale stoji to za to... To je ako s ockovanim proti rakovine krcka maternice. Tiez je to drahe, ale ucinne. Budem sa spoliehat na to, ze moja dcera rakovinu nedostane alebo dostane iny typ?

bihan
30. mar 2010

Tak to môžem spokojne prehlásiť, že moja dcéra nikdy proti rakovine krčka maternice očkovaná nebude.. ďalší komerčný ťah a ochrana len na pár percent.. a o rizikách zase nikto nikde neinformuje. Radšej ju naučím používať prezervatív 😅 😀

rubinka
30. mar 2010

Ja tiež nad takým niečim neuvažujem, je to pre nás veľmi drahé a čo sa týka očkovania ktoré spomína Bihan, tiež sa mi to zdá ako komerčný ťah.

evitkamalicka
30. mar 2010

podla mna je komercny tah aj odber pupocnikovej krvi aj to ockovanie

bihan
30. mar 2010

Keby niekoho tie negatíva Gardasilu zaujímali 😉 http://rizikaockovania.sk/dok/vran/HPV_vakcina-...

didulka85
30. mar 2010

U nas v rodine sesternice dali zaockovat a nic sa im nestalo... Ja mam HPV typu proti ktoremu sa ockuje.
Aj po ockovani proti chripke je vela umrti...

evitkamalicka
30. mar 2010

didulka mne nejde o to ci sa nieco stane alebo nestane, ja nedam ockovat ani proti rakovine, ani proti chripke, okrem povinnych ockovani nedam nic navyse

bihan
30. mar 2010

Didulka, tak ja len k piatemu bodu v tom dokumente 😉 "Ku aprílu 2007 nebolo preukázané, že by skutočne znižoval výskyt rakoviny krčka maternice.8" a je tam odkaz na danú štúdiu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre