♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

bihan
22. apr 2010

Evitka, to si robíš srandu, že ste 4m dieťa nechali revať v postieľke, kým nezaspalo od vyčerpania? To je fakt sila, toto sa ani v tej "úžasnej" knižke neodporúča. Dieťaťu do 6m majú byť jeho potreby splnené okamžite (vrátane citovej potreby byť pri svojej matke), to vie každý detský psychológ aj tá osoba, ktorá tú múdru knižku o vyplakávaní napísala.

evitkamalicka
22. apr 2010

bihan, ale on dlho neplakal, hodinu by sme ho urcite nenechali, plakal maximalne 10-15 minut

evitkamalicka
22. apr 2010

a postupne sa to skracovalo, cele to trvalo asi 5 dni a potom uz zaspaval bez placu 😉

rubinka
22. apr 2010

No vidíš Evi a ja som nehovorila o deťoch čo plaču 10 minút ale také čo vkuse 😀 no čo potom s takým?

evitkamalicka
22. apr 2010

rubi neviem, ked druhe bude ine, potom ti poviem

bihan
22. apr 2010

hej, lebo pochopil, že mama sa na neho vybodla a má smolu. 🙄 Niekedy mám fakt dosť, keď vidím, ako hlboko ostávajú zakorenené komančovské techniky studeného odchovu. A to ste ho za tými dverami počúvali, ako narieka, alebo vám to bolo totálne jedno?

evitkamalicka
22. apr 2010

bihan nemienim sa tu o tom s niekym hadat

bihan
22. apr 2010

jasné, idem robiť niečo užitočné, lebo sa mi urobilo nejako nevoľno. Pekný deň 😎

marija
22. apr 2010

inak tu knizku som mala doma aj ja lebo mala mala velke problemy so spanim. Skusili sme to asi dvakrat, ale ani raz som to ja nevydrzala... nakoniec som si povedala, ze to dietatko je male len raz a pokial ma potrebuje tak od toho som tu. Skor ci neskor z toho vyrastie a bude sama spat aj v postielke aj vo svojej izbicke a mala som pravdu 🙂

evitkamalicka
22. apr 2010

jasne, niekomu to vyhovuje niekomu nie, je dost mamiciek ktore to praktizuju a dost takych, ktore odsudzuju, ale to je asi vsade a so vsetkym ci uz s tym spanim, prikrmami atd

evitkamalicka
22. apr 2010

ale to este neznamena, ze svoje dietatko nelubim a ze som nanic mama

peta131
22. apr 2010

dobre ranecko alebo uz skor obed 😀 ja som vstavala az o 11 som si konecne dobre pospala a dokonca som v noci ani raz nebola na wc 😀 len som mala hrozne sny stale sa mi snivalo o smrti ze niekto zomrel...v jednom sne mi zomrel ujo,, v druhom sused a stale taketo sny...no neviem co to lebo ja take sny vobec nemavam 😅

ja sa na to mojkanie hrozne tesim 😵 nas maly je vydrete babo na ktoreho sme cakali 2 roky tak si ho chcem maximalne uzit a neskutocne sa uz na neho tesim 😵 jasne ze ziadne rozmaznavenie nechcem ale tiez by som ho asi nevydrzala nechat plakat 10 minut v postielke vsak by mi srdce roztrhlo 😖

evitkamalicka
22. apr 2010

petka len si pekne pospi kym mozes

peta131
22. apr 2010

evit jasne ze to neznamena ze si na nic mama, ja veru nikoho neodsudzujem, kazda sme ina povaha a kazda chceme svoje dietatko vychovat inak 😉

ja zase moc neuznavam ked rodicia dieta moc rozmaznavaju 😖 ja by som svojemu malemu tiez zniesla modre z neba ale odtial potial, potom to je najhorsie ked dieta trocha vyrastie zacne si uvedomovat ze mu rodicia vsetko dovolia a vsetko ma a potom to zacne vyuzivat a skakat rodicom po hlave tak na toto ja nie som 😖 mam takych susedov a ked vidim tu malu rozmaznanu 10 rocnu slecnu tak vzdy len hlavou krutim 😝

peta131
22. apr 2010

evit veru musim si to vychutnat lebo potom sa uz veru dlho nevyspim do 11-tej 😀

evitkamalicka
22. apr 2010

ja to rozmaznavanie vidim na muzovej sestre, to je teda cista katastrofa, ma 22 rokov ale sama si neurobi nic, sice uz byva sama s frajerom, ale nakupuje jej stale mama, vari stale mama atd

peta131
22. apr 2010

evit presne to, niektori rodicia si bohuzial neuvedomuju ze dieta raz aj vyrastie a bude sa musiet osamostatnit a potom to tak vyzera 😝

evitkamalicka
22. apr 2010

ani robotu si nebola schopna sama najst, lebo bola zvyknuta na to, ze vsetko za nu vybavia iny, tu jej vybavil moj muz

mywiel
22. apr 2010

Evitka nedaj boze by sa nieco stalo s jej mamou tak je v zivote stratena.... 😕

evitkamalicka
22. apr 2010

myw tak tak, aj ja to tak vidim, nechapem na co sa potom tahala prec z domu, no ale uz som radsej ticho

evitkamalicka
22. apr 2010

ja som jedinacik, tak ale samostatna som az moc odkedy som v 18tich odisla z domu na vysoku

marija
22. apr 2010

Inak s tym rozmaznavanim 🙂 no podla mna dost zalezi aj od povahy toho dietata. Niektore proste niesu typ na rozmaznanie a ine sa zas daju rozmaznat lahko. Moja mamina nas mala troch, takze v podstate socialne, financne a ine podmienky sme mali rovnake a vyrastli z nas traja rozni ludia 😀 ja som uz od malicka bola zodpovedna, prilis vazna, vsetko som musela mat tip top, vzdy som si setrila peniazky na nieco vacsie ako. Moja sestra je o rok mladsia a sama si ani navarit nevie, ani pozehlit a oprat... len ked musi. Je nezodpovedna a prilis pojasena na to kolko uz ma rokov. Kazde dva dni musi ma nieco nove na sebe kupene, prezlieka sa aj trikrat za den a stale chodi len zit a potom ked ma cez vikend nieco pomoct mame tak dospava predoslu noc. A brat je o 5 rokov mladsi ale na svoj vek az prilis vyspely a znacne presahuje moju sestru 😀 ale ten zas nevie usetrit ani korunu a hodnota penazi mi nieje prilis blizka. Nuz a to sme sme rastli vsetci spolu 😝

evitkamalicka
22. apr 2010

aj moj muzik je z 3 deti a kazdy z nich je uplne iny, jeden rozhadzuje peniaze na somariny ako ty vravis na oblecko, zurky atd, druha sa nevie postarat ani sama o seba, len moj MM je samostatny, vzorne sa o nas stara a zivi nas

marija
22. apr 2010

hej, tym som len chcela povedat, ze podla mna len preto ze si deti tulime, mojkame a nosime, este z nich nemusia vyrast nesamostatne a rozmaznane bytosti. Rovnako ako z deti, ktore si netulime a nemojkame nemusia vyrast ludia, ktori su srdecni a samostatni. Vsetko to zalezi asi od povahy toho dietata a mozno aj od toho co vidi vo svojej rodine. Neviem...

rubinka
22. apr 2010

Ja si myslím že veľa robí aj rodina v ktorej dieťa vyrastá, aké sú tam zvyky...

evitkamalicka
22. apr 2010

jasne ani ja nie, ale preto este nebudem odsudzovat niekoho, ze nerobi to alebo ono podla mojho gusta

rubinka
22. apr 2010

No idem sa najesť a chystať na poradňu, paaaa

silwietta
22. apr 2010

baby ja sa snazim vybrat meno... som strasne zafixovana na Tomasa, ale tych mame v rodine aj v okoli uz dost...

evitkamalicka
22. apr 2010

silwi tak vela zdaru pri vybere

michaela80
22. apr 2010

evitka ja som tiez maleho od 4 mesiacov davala sameho spinkat ale mne zase neplakal...on sa hrajkal, pozeral na kolotoc a tak zaspal...uz okolo roka sa uspaval autickami a to zaspal aj na styroch s autom v ruke pocas jazdy...ale plakat by som ho asi nevydrzala nechat...u nas je mm prisnejsii...este teraz sa mi chodi vyzalovat ze tatik na neho krical a pride s tou pokryvenou pusinku a snazi sa neplakat..a mne hned je makko...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre