♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

marija
22. apr 2010

mata a co konkretne ti je?

snehulienka24
22. apr 2010

mata super ze mas ok vysledky 🙂 ja om na rizikovom a chodim kazde tri tyzdne.. usg mi robila ani nepamatam kedy, ale to preto lebo som bola na morfo u ineho a dala mi odporucanie na vys. a co robi? popocuva srdiecko, nahmata a zmeria maternicu a vysetri krcok, plus moc a tlak...

ale ja som na rizikovom kvoli praci...robim na JIS pri malych ditkoch chorych, takze preto som off...

mata299
22. apr 2010

deni...AST som mala 0,90...

marija
22. apr 2010

nehu uff... to musi byt velmi tazka praca...obdivujem

A co je to to AST?

mata299
22. apr 2010

snehulienka, tak u mňa ešte nikdy nepočúval srdiečko...a za každý usg navyše si účtuje 20 eur + k tomu 5 eur za tú umelohmotnú jednorázovú blbosť, čo používa pri vyšetrení....

marija
22. apr 2010

Mata fuuuha, este aj za to si pyta 5 eur?

marija
22. apr 2010

mata IP 😉

marija
22. apr 2010

inak kocky mam otazku, co ak vyjde pozitivne ten test na tehotensku cukrovku? Co by to pre mna znamenalo? 😕

snehulienka24
22. apr 2010

AST polu s ALT a GMT su pecenove testy...

no mari tazka, ale mam ju rada 😵

mati no otras tie sumy 😖 odo mna zatial nepytala nic 😕 tak uvidime ci na konci nebude nejake vyuctovanie 😅

marija
22. apr 2010

Snehu a to robis na JISke niekde u vas v Galante ci v BA? clovek by mal mat rad svoju pracu a to je dobre, ze ju mas rada lebo vacsinou sa v zdravotnictve stretavam s pracovnikmi, z ktorych mam pocit, ze to robit musia... a to je skoda.

snehulienka24
22. apr 2010

no mari, v prvom rade ju nebudes mat 😉 a keby ano, myslim ze ta bude sledovat diabetolog...a ten navrhne dalsi postup... a co hrozi, asi vacsie babo ak sa nemylim a aj to sa bude sledovat po porode, pretoze ju moze dostat...

peta131
22. apr 2010

mata tak to sila kolko platis u gyn. 😕 ja platiem len za to ze sa objednavam na presny cas a aj to len 3eura...a utz mi robi na kazdej poradni...

tak ja mam spenatovu polievocku navarenu a akurat ju papkam 🙂 len este to zehlenie ma caka 🙄 a chcelo by to aj povysavat 🙄 😝

marija musela by si chodit v tehu na kontroly k diabetologovi a drzat dietu bez cukru ale po porode cukrovka zvykne zmiznut a uz sa moze aj normalne papat 😉

marija
22. apr 2010

teraz akurad pozeram malej prepustaciu spravu a tiez ma to AST asi zvysene ma tu ze 0.98 a ALT 0.74, skratku GMT tu nevidim 😅

mata299
22. apr 2010

tak tak, už som si iečo odležala v nemocnici a naozaj, mnoho zdravotníkov a lekárov sa tvári ako keby tam boli za trest...česť výnimkám

marija
22. apr 2010

snehulienka aha, no ja dufam ze nebudem mat ale teraz ma to napadlo, ze vlastne co z toho vyplyva len zo zvedavosti 😉 a dakujem za ozrejmenie tych skratiek, krocik po krociku asi pochopim celu spravu malej 😀

peta131
22. apr 2010

baby ako sa to pocita ze v ktorom som mesiaci? ja som z toho debil lebo co mam knizku tam uz je 25tt dany do 7 mesiaca a aj na internete na jednej stranke je tak na druhej tak a kazdy to pocita inak a v tej tabulke co ma napr. evitka v albume tak zase inak 😖 ako ja sa v tom absolutne nevyznam 😖 hlavne nechapem to ze v kazdej knizke je to inak pisane...

marija
22. apr 2010

Peta ja neviem 🙂 ale ja si to ratam tak, ze akmam termin 6.8 tak kazdy mesiac 6. si poviem ze prave zacinam ten alebo ten mesiac. Takze tereaz 6. maja zacnem 7 mesiac. Ale to si hovorim len ja tak, nevravim, ze je to tak spravne 😝

snehulienka24
22. apr 2010

mari v BA robim... ono ked ta to bavi je to naozaj super a to akakolvek praca...a velmi to na tom cloveku vidiet a ja som vzdy najviac spokojna ked je babatkam dobre a rodicia su spokojni a kludni 🙂 nie vzdy ma kazdy svoj den, ale aspon sa snazim 😅

snehulienka24
22. apr 2010

peti, no ja som nasla u evit tu tabulku a podla nej sa...inde som nepozerala 😀

marija
22. apr 2010

Snehu a na Kramaroch? A mas pravdu suhlasim s kazdym jednym slovom ktore si napisala... naposledy co bola mala na infekcnom tak boli dve sestricky uplne super, tie by sa aj rozdali, jedna tam za vlastne peniazky kupovala detom kukurocne chrumky, malu naucila si dat vzdy piskotik ked si dala Penicilin ktory bol nechutne horky a boli aj take co boli priam surove na tie deti a ziaden vztah ci uz k detom alebo k tej praci... je to smutne....

snehulienka24
22. apr 2010

ano kramare ;) no, je pravda ze som v praxi len styri roky, ale tak dufam ze ma to neprestane bavit 😀 to uz sa potom popozeram po niecom inom ...

jaaj babky, som dnes grogy 😖

snehulienka24
22. apr 2010

a mari, mala sa ma ako? uz je celkom fit?

marija
22. apr 2010

Snehu nouz vyzera byt v poriadku, tak este to nieje ani tyzden od kedy prestala brat ATB a musime 3 mesiace uzivat zelezo, B6 a B12 kvoli zhorsenym vysledkom... okrem toho tazko povedat kedy sa jej angina opat vrati a kedy opat skoncime na ATB... a ty si sestrick aci lekarka? 😀

peta131
22. apr 2010

tak ja uz mam pozehlene aj povysavane a uz idem oddychovat 😝

denisocka
22. apr 2010

Baby,ja som hrozna.som neodolala a dala som si kukuricu,uz sa bojim noci a zajtrajska

snehulienka24
22. apr 2010

deni 😀

snehulienka24
22. apr 2010

baby, co ste vyberali tu merino deku, kde vysla najlepsie, hm?

maculienka123
22. apr 2010

no deni,ja mam tiez uz davno chute na kukuricu,odolavam zatial.stacilo mi,ked som robila kelovu polievku,to boli bolesti.no a taka kukurica,neviem,asi by ma roztrhlo.ale v lete taku varenu,juj...

maculienka123
22. apr 2010

inak tiez neviem ko je to s tymi mesiacmi,ja ratam na tyzdne a priblizne mesiac ale tusim 25tt je uz siedmy mesiac

maculienka123
22. apr 2010

este behnem do sprchy a vyvalim sa pred telku,dnes ma bolela hlava jak kona,tak som si to uzila,o nicom den.

zajtra piatocek,chvalabohu 🙂 a ma byt pekne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre