♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

beatrixe
23. apr 2010

Ahojte maminky, tak ja som tu zavitala opät po dlhsom case 😉 , par stran sa mi podarilo precitat.
Preberali ste vybavicku...tak som si aspon nieco poznacila do zoznamu, no ja som este nakupovat vobec nezacala. Co sa tyka oblecenia, tak do pol roka mame takmer uplne vsetko po mojom aj po sestrinom syncekovi, takze super. Problem je ale ten, ze tie veci mam tak zalozene a zapratane, ze budem potrebovat min. pol dna na to, aby som to vsetko pekne krasne vytriedila a pretriedila. Kamoska mi ale minule doniesla prekrasne bodynka - tak to som neodolala, napriek tomu, ze ich mam mozno 20. Nevadi, ved nech ma aj novucne veci. Aj tak, ako sa poznam, budem nakupovat. Ale pri prvom syncekovi som sa poucila, ze je zbytocne vsetko a so vsetkym prehanat, lebo nakoniec kopu veci vobec nevynosil, co mi bolo luto. Ked som mu danu vec sla obliect, zistila som, ze je mala.
Ja som sterilizator nemala, nakolko som kojila 14 mesiacov a flasky od cajika + cumliky som vyvarila v obycajnom hrnci.
Este mam tu vyhodu, ze moja mamka je sestrickou na novorodeneckom oddeleni a ta mi stale vo vsetkom co sa tyka novorodeniatok poradi.
Inak ten vak na spanie som pri Markovi nepouzivala, lebo ked som ho do neho isla dat, tak mal uz par mesiacov a velmi mu to vadilo. Takze poucenie, ak - tak tam babo dat od zaciatku. Ale zda sa mi to super vec, spinka v teplucku...

rubinka
23. apr 2010

Jani nevieme čo čakáme, až v máji na´3D sa dozvieme, mne nerobia na poradni ultrazvuk ale osobitne.

zuzannas
23. apr 2010

My tiez pouzivame Weledu, teda skor len ja, malemu len obcas, on sa nepotrebuje dako moc natierat..ma v poho plet, bez problemov..ja pouzivam hlavne pasty, kremy na ruky a na opalovanie, je to fakt super kozmetika...a dlho vydrzi..

Tak ja som nakoniec kupila ten Bugaboo kocik, v krasnej vinovo cervenej farbe..tak sa z neho vytesujem! 😵 😵

bihan
23. apr 2010

Lucy, s tým nosom si aj mňa pobavila, lebo Marina vyzerala na 3D, že má tiež fajný raťafáčik 😀 A Sára sa narodila s takým veľkým gombíkovým nosom, ale teraz má úplne normálny malý nosík 🙂 a narodila sa s čiernymi vlasmi a úplne ako moja kópia a teraz je z nej MM kópia. Deti sa hrozne menia a dievčatká (vraj hlavne prvorodené) sa zvyknú podobať na tatov.
Tiež som tmavá a keď ma niekde vidia s modrookou blonďatou Sárou, tak sa pýtajú, či je moja 😀

čo sa týka odstávajúcich uší, tak lepiť uši leukoplastom je dobrá kravina, lebo ušná chrupavka sa vyvíja podľa genetiky, ani 24h lepenie odstávajúcim ušiam nezabráni, ak tie uši proste odstávať "chcú" 😀

mywiel
23. apr 2010

Ten bugaboo je kocik aj na sneh a na plaz do piesku ak sa nemylim ze? Daju sa mu sklopit tie predne male kolieska a mas z toho dvoj kolesovy co lahko tahas po piesku a nezabara sa... 😉

rubinka
23. apr 2010

Ja som bola minule v Dmke a mne sa z kozmetiky pozdávala značka BABYLOVE a HIPP.

zuzannas
23. apr 2010

ano mywiel, presne ako pises.. 🙂

mywiel
23. apr 2010

No mam to nastudovane.... 😀 😀

lucy1990
23. apr 2010

Bihan, ved uvidime...za tyzden a pol idem na 3D a potom sem pridam fotky 🙂 inak co je zle na tom, ze mam opalene brucho? Doki nebol moc nadseny ked videl aka cokoladka..

rubinka
23. apr 2010

No tehule by sa nemali opaľovať.

bihan
23. apr 2010

Lucy, vôbec nič, len tým opaľovaní riskuješ pigmentové škvny, ktoré nemusia po tehu zmiznúť a lekári (hlavne na Slovensku 😝) to neradi vidia, lebo pri opaľovaní hrozí prehriatie. Ja mám bruško tiež opálené 😉

zuzannas
23. apr 2010

mywiel, aj ty ho mas alebo si ho chcela?

lucy1990
23. apr 2010

Len ja som sa klasicky neopalovala, ze by som lezala pod priamym slnkom..je pravda ze som mala dvojdielne plavky, ale bola som vkuse bud pod slnecnikom, alebo palmou...opalilo ma iba po ceste do vody, vo vode a z vody....a este otazka, mate niekto skusenost s fusakom Lodger shelter? http://www.bambini.sk/sk/product/659/lodger-she...

lucy1990
23. apr 2010

Bihan, a da sa spozorovat to prehriatie? Ci by som vedela keby sa to stalo....

bihan
23. apr 2010

Sheltera (ako žiadny babyvak) by som osobne nebrala. nenosí sa to pohodlne a zavinky do sedačky sa dajú nájsť aj krajšie 🙂

Prehriatie sa asi spozorovať dá.. neviem.. nejako som to veľmi neštudovala, ale príde mi logické, že keby som sa prehrievala, tak to na sebe spoznám 🙂

lucy1990
23. apr 2010

Jaaj, cize ty myslis seba prehriatie...ja som myslela ze plodova voda by sa mohla prehriat.. 🙂

denisocka
23. apr 2010

Jaj baby,cakam na poradnu,doktorka je u porodu,jaj boze

bihan
23. apr 2010

Lucy, seba, baby.. neviem. nastrašiť ťa môžu čímkoľvek.. ja som to vždy mala na saláme, lebo s takýmito opatreniami by som nemohla 9m vonku 😝

Deni, tak nech kočka rýchlo porodí 😀 ;-ň

denisocka
23. apr 2010

A cakam,hadam neporodim aj ja

mywiel
23. apr 2010

Zuzi ja mam ten co je v albume ale v kremovej farbe. 😉

mywiel
23. apr 2010

Co sa tyka opalovania ja som nemohla mne bolo hned zle na odpadnutie, proste vypekat sa na slnku mi nerobilo dobre. 😝

michaela80
23. apr 2010

toto vyzera zaujimavo alhttp://www.amazon.co.uk/gp/product/B000P5S40I/r... asi je to blbost

michaela80
23. apr 2010

lucy ja som vzala toto na leto do autosedacky http://www.amazon.co.uk/Bug-in-a-Rug-stripe/dp/...

snehulienka24
23. apr 2010

ahojte...
tak som si fajne zacvicila na fit lopte a chrumem veceru...co tu nove? jaj opalovanie, tak to ja nem slnecny typ, mne skor hory budu toto leto chybat, neviem ci sa s takym vandlom niekde vystveram 🙂))) ale o rok hodime tatovi sedacku na ramena a sup ho 🙂

parny hrniec konkretne pre ditko riesit nebudem, sa mi zda vyhodnejsi ten pre celu rodinu, ako tu ktosi pisal, ale asi ani k tomu sa nedokopeme, lebo by to dopadlo tak ze parkrat na tom urobime a potom skonci v komore tak ako stolny gril ☹

zuzannas
23. apr 2010

uch, ani neviem ako a uz som vlastne v 6.mesiaci .. 😵 pekne to teda leti...

denisocka
23. apr 2010

Tak poradna dopadla dobre,nalez nezmeneny,rovnako ako minule.ale ze furt lezat a magnezko a nabuduce ze aj diazepam.to neni normalne

michaela80
23. apr 2010

deni ja mam guajacuran...nieco podobne ako diazepam...dnes mam zravy den...uz do kuchyne ani nejdem...

denisocka
23. apr 2010

no už sme doma . tak došli sme na poradnu a dokyna akurat rodila .... ked dorodila bolo 17.15 a mna nato poslala na "pásy" tak som prve 10 min ležala a nič to neukazovalo a dalšie 15 min už išlo -našťastie bez kontrakcií . tak ma vzala zas na cervikometriu - usgčkom - cervix ako naposledy dlhý,vnutorne zavrety, a pri vag.vyšetrení vonk. branka pre špičku prsta a krčok jemne zmäknutý - CS 1-2 .
vravela že je to dobre - že sa to nezhoršilo,ale akože to nieje dobre 😅 . stale mam ležať,tak akože na WC a do kuchyne možem 😀 a že nemam dvihať ťažke. tak jej vravím,že jedinu vec ktoru dviham je hrniec zo sporaka do chladničky a naopak a že ani sex nemam,nech si o mne nemysli že mam vytoky z nejakeho harašenia. tak mi vravela,že ešte jedna kontrola o týžden a až to bude OK,tak už dame poradne každe 2týž. a že musime vydržať aspon do 36tt. tak jej vravím,že v 36tt ešte idem na svadbu,ale na druhy den pridem 😀 😀 😀

celkom ma to ukludnilo, tešim sa. glukoz.test som odmietla . v hipernove som natrafila na aksiu Sleep and play plienky 3-6kg za 6.9€ / 70ks - a to vychadza 1ks 3sk,tak som vzaka 4 baliky a mam na prve týžden pokoj

biba12
23. apr 2010

Ja som sa pri prvom dietati neopalovala/je septembrovy/,ale pigmentove skvrny sa mi v lete spravili. Na licach a na cele. Na cele zmizla a neobjavuje sa vobec,ale tie nalicach v zime nemam a v lete sa troska objavia. Preto aj ked idem vyniest smeti mam na tvari 50+Bioderma. A pouzivam aj depigmentacny krem od Biodermy/nocny/ a take pero na den. Radsej sa slnko vyhnite. Ja som s tym problem nemala a tot po prvom tehu sa skvrny objavili. A zhorsili sa mi to dalsie leto, ked som ja krava brala antikoncepcne tabletky. Doktorka mi povedala, ze neobsahuju estrogen, je to pre dojciace matky a nemala by som mat pigment.skvrny. Tak tera poctivo vymazavam kazde leto. Asi ked dodojcim absolvujem nejaky laserovy zakrok na tvar,ktory to odstrani.
Deni a tie cysty zmizli, alebo to nekontrolovala?
MOja kamoska zajtra rodi, ma vyvolavany porod/druhorodicka/, je otvorena na 3-4 cm, tak snad porodi zajtra rychlo a lahko.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre