♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

groka
24. apr 2010

miska hej upusta vsimla som,ale tak ja budem prizvukovat aj svojim detom,ked budu mat oni svoje deti nech to davaju a teda budem svina svokra ked sa to nebude pacit mojej neveste 😀

halintoa
24. apr 2010

Ja ortopedické nohavky dávať nebudem, ale to aj preto, lebo sa chystám látkovať a vtedy je bábo balené naširoko tak ako tak 🙂 .

lucy1990
24. apr 2010

Ja som pocula ze sa od toho upusta, ale tak pokial to dietatu neublizi, tak mu to moze len pomoct...ale urcite by som potom nechcela byt v kozi mamicky co to zanedbala a potom sa snazit vyjst z toho s co najmensimi nasledkami...podla mna ako prevencia je to fajn a aj vela detskych lekarok si to nechce zobrat na vlastne triko a kaze balit nasiroko....

michaela80
24. apr 2010

ja tiez chcem latovat..a na to davat este ortopedicke sa mi zda blbost a predsa napr.plienka Gro. sa mi zda aj tak dost siroka medzi nozkami...lebo taka ittiy bitty je skor ako pampersa..

groka
24. apr 2010

luci paci sa mi tvoj prispevok,mas uplnu pravdu

michaela80
24. apr 2010

aj balenie dietata na siroko, ci zvazovat ho v perinke mi pripada ako napr. jak do mna hucali ze treba dat malemu medik na cumel aby neplakal..a taktiez prikrmovat uz od 3. mesiaca akoto bolo ked ja som bola mala, alebo dat dieta do pavuka ze sa samo zabavi....atd...

michaela80
24. apr 2010

ale zase je pravda ze pampersy su malo podla mna medzi nozkami...

michaela80
24. apr 2010

sorry nie Gro ale bum genius plienocka http://www.ekoplienky.sk/product/plienka-bum-ge...

groka
24. apr 2010

miska to dalo by sa diskutovat,med na dudlik=kazy v skorom veku dietata
a prikrmovat od 3 mesaica=mozne nasledky alergie
😀 😀 😀 😀

silwietta
24. apr 2010

baby neboli ste niektora na vystave v nitre?

zica1
24. apr 2010

myslite, ze su lepsie postolky alebo tie ortopedicke sindy nohavicky?

michaela80
24. apr 2010

tak to hej...taktiez mam svoj nazor na deti v ohradke i ked sme ju dostali maly v nej bol max.2 x alebo pavuky a hopsadla ci vodenie za ruky ked dieta este samo nestoji ci davat babo sediet a obkladat ho vankusmi...

michaela80
24. apr 2010

zica uz mam potvrdene ze je to na ceste... 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zica1
24. apr 2010

michaela - wow uuuz 😀

lucy1990
24. apr 2010

Zica, myslim si ze to je jedno, obe plnia svoj ucel, rozdiel je len ze do tych ortopedickych uz nedavas bavlnenu plienku...misi, urcite by som neprirovnavala balenie nasiroko s medom na dudlik ale ved kazda si urobime po svojom..

halintoa
24. apr 2010

Groka: neviem si predstaviť, že by moja svokra na niečom trvala, čo sa týka výchovy môjho dieťatka. Ani moja maminka si neškrtne, keď ja budem mať inú predstavu o starostlivosti o bábätko, pokiaľ mi sakra dobre nezdôvodní, prečo to a ono nie je správne. Som veľmi zvedavá, ako to bude po pôrode, ale pri predstave, že by som niečo s MOJÍM dieťatko musela robiť podľa CUDZÍCH predstáv mi otvára nožík vo vrecku, nech je to myslené akokoľvek dobre 😅 .

halintoa
24. apr 2010

michaela: do Bum Geniusky (zelenej) je zbláznený môj tatinko 😀 , myslím, že také budem nosiť k našim, aby sa aj oni bez problémov zapojili do prebaľovania

abbey1
24. apr 2010

Ahoj Groka,tak sa hlásim do klubu nesprávnych matiek,pretože nedávam ortopedické a ani perinku.Mimčo pestujem klasicky len tak alebo zabalené v dečke,a je ozaj pravda,že široké balenie sa už neprevádza skoro nikde na svete a všetci chodia,bez zle vyvinutých klbikov.Nie je to o tom,že deti sa robia s vyvinutými klbikmi,len pokročila veda,a zistilo sa,že balenie na široko má opodstatnenie len u zle vyvinutých klbikov a vtedy aj tak nestačí len to klasické balenie do ortopedických nohavičiek.ale ide tu ozaj o to,že si každá urobíme po svojom,a tu si len môžeme otvoriť nové obzory a možno poradiť.

carmenn323
24. apr 2010

Ahojte babule,neviete nieco poradit na zapchu?

halintoa
24. apr 2010

Kočky, poďme sa hádať na niečom inom 😀 . Ale teraz vážne, uvažujem, že kúpim lehátko do vaničky.
1.Tie čo máte detičky a kúpili ste ho, využili ste ho? Alebo je to nanič?
2. Kúpali ste miminko každý deň, alebo iba podľa potreby?
3. Umývali ste len vodou, alebo aj dajakym mydliekom?
4. Natierali ste cikuľku(pipíka) a zadoček niečím po každom umytí?
5. AKo ste obliekali novorodeniatko? Len do košielky, plienočky a nožičky zabalili do plienky a šupli do zavinovačky/perinky, alebo inak?
Ďakujem 🙂 🙂 .

halintoa
24. apr 2010

Carmenn: mne pomáha vypiť denne 0,5 - 1l jablkového džúsu, neľúbim ho, ale keď som nechcela, aby ma po 4 dňoch bez veľkej roztrhlo, tak som ho začala piť a chodím každý deň-dva....

carmenn323
24. apr 2010

Ja som nebola 3dni a vcera ma islo roztrhat ze som mala zrovna krvavu stolicu a jak som tak strasne tlacila tak ma rozbolela pipka a mala som pocit ze mam nieco medzi nohami tak som sa zlakla pozerala som zrkadielkom a bolelo ma to dnu tak som sa bala ze som spala z vylozenimi nohami ☹ Dnes som zasa nebola 😢

bihan
24. apr 2010

Tak to sú potom všetky fancúzske matky poradne matere, lebo tu poštolky neexistujú a keby som s tým prišla k lekárke, tak sa mi ešte vysmeje, že zbytočne týram dieťa 😀
Poštolky sú záchrana poškodených kĺbov, ktoré kedysi matky naťahovali deťom v zavinovačkách, "aby rovno rástli" 😝
Vystresovaná slovenským prognózami, akom musím dávať poštolky, lebo inak bude mať malá krivé nožičky a nebude vedieť chodiť, som si vydupala ešte v pôrodnici sono kĺbov a maličká ich mala dokonale vyvinúté 🙂

Hali, k tvojim otázkam:
1. máme ešte stále bezpečnostné Ok baby lehátko (neviem sa ho zbaviť), použité 2x.. vyhodené prachy
2. každý deń, u nás je teplo a malá sa dosť potila
3, väčšinou čistou vodou, občas mydlom, neskôr som jej robila trošku peny
4. nie, žiadne preventívne patlanie zikovou masťou sa u nás nekonalo.
5. Body a oblečko podľa príležitosti, zavinovačku nemáme vo výbave 🙂 a pri dojčení iba telo na telo.

bihan
24. apr 2010

No a ešte som chcela, že dieťa, ktoré nie je zväzované, nemá dôvod na nejaké umelé rozťahovanie nožičiek, lebo jeho prirodzená poloha na rovnej podložke je presne taká, ako má byť s poštolkami.. náhoda?

peta131
24. apr 2010

no tak ja tiez nechystam balit na siroko 😖 ja som toho nazoru ze keby to bolo tak nevyhnutne treba tak sa to praktizuje v celom svete a myslim si ze take Francuzsko, Anglicko, USA su s medicinou o dost dopredu ako my a urcite vedia co robia 😉 keby to malo nejaky velky vyznam tak urcite balia vsade...a navyse si neviem predstavit ked sa maly narodi zaciatkom augusta mozno aj v juli ze do tych horucav mu na tu igelitovu plienku dam este postolky 😖
ale jasne ze kazdy ma svoj nazor 😉

ja som sa chcela dnes na chvilocku opalovat na slnku lebo som v tvari jak stena no ale tak mi bolo zle na tom slnku ze hned som utekala dovnutra 😅

Luci krasne brusko mas 😵 a aka si cokoladkova 😵

groka
24. apr 2010

lucy to napisala spravne najlepsie

dieta si urcite nebudem tyrat ortopkami,alebo nech ma niekto zazaluje za tyranie dietata 😀

simuska153
24. apr 2010

Ahojte,
ja len na skok...

Dnes sme boli na vystave v Nitre - myslim, ze Abbey a Silwietka sa pytala ..... no hroza, des - strasne som bola sklamana a zhrozena ☹ ☹ 😖 😠 . Vystava tykajuca sa deti spocivala v jednom 1/2 pavilone - obsadenom asi 15 stankami ☹ (2 stanky ciapok, zo 4 stanky s hrackami, nejake pieskoviska, zopar stankov s deckami, zavinovackami atd..... no absolutna bieda. Vonku bolo este par stankov s hrackami a boli tam drevene preliezky, tak maly sa aspon posmykal - pretoze ani sprievodne akcie pre taketo male deti neboli ziadne ☹ . Ale Adamko bol spokojny, lebo sme mu kupili "obvovskeeeeeho zvavoka" (v preklade velkeho nafukovacieho zraloka) 😀 . Takze ak tam planujete ist na vystavu - tak podla mna ani nechodte.... teda neviem, co povedia ostatne kocky - asi Evitka sa chystala ist tiez dnes.
Ale sklamanie sme si vynahradili v OC Mlyny - bola som tam v obchodiku Pre deti a nevedela som, co skor pozerat.... takze nieco mam vyhliadnute a pojdeme s MM len sami na dokupenie vybavicky, letnej zavinovacky, vanicky na nas sportak a pod...
A maju tam neskutocny detsky kutik - maly sa tam s MM vyhral 2 hodky (ani si na mna nespomenul) - len neviem, kto sa pohral viac - Adamko, ci MM 😉 😀 😀

simuska153
24. apr 2010

A co sa tyka ortopedickych nohaviciek.... Adamka som balila dost dlho, pretoze nemal dobre vyvinuty jeden klbik ☹ ...... na jednej strane som bola rada, ze mu pomohli, ale naopak ich pouzivanie mu zase sposobilo koliky ☹ ... tak sme sa trapili s masazami, SabSimplexom, Espumisanom a cvicenim. Takze pri dalsom drobcovi, ak nebude zdravotny problem, tak pravdepodobne postolky nebudem davat... ale nikdy nehovorim nikdy 😉

peta131
24. apr 2010

Simi no ja som tam tiez chcela ist ale esteze sme neisli 😖 ja som aj cakala ze to bude o nicom preto sme tam ani nakoniec neisli 😖
A kociky tam vystavovali ci nie?

simuska153
24. apr 2010

Peti, kociare tam mali v jedinom stanku (ak neratam tie na hranie).... a bolo ich dokopy zo 10 - aj to neviem, ci neprehanam...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre