♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

abbey1
29. apr 2010

Ahojte.Tak sa aj ja vytešujem,že mám už na 100% zaistených pôrodníkov.Inak,tie príbehy sú hrozné a bohužial nikdy nie je nič isté.Dobrému známemu sa udusila dcérka pri pôrode u najlepšieho pôrodníka v meste.Inak poslednou dodou ma bruško straší čím ďalej viac.Akonáhle viac pracujem s som na nohách je zle.Tak ako dnes.Tak som všetko už zrušila a už do večera len oddychujem.Mávate to aj vy,alebo ste svieže?Čo som už tak stará?

michaela80
29. apr 2010

bihan ...latkovky su mania...tolko strihov a tolko vzorov...nadhera...
zavinovacku ako pri nedonosenych je nutne pouzivat kvoli termoregulacii a to ze sa strasne lakaju...ale inac nie je dovod...pri normalnom babetku...

michaela80
29. apr 2010

abbey ja lezim a mam pocit ze nevladzem...dnes prejst peso asi 300 m do nemocnice bolo utrpenie...a ked ma vezmu do nemocky tak tam uz vobec ziadny pohyb nebude...

abbey1
29. apr 2010

Ja som tiež už taká benevolentná matka a riadim sa zdravým rozumom a nie radami múdrych a starších.Tým nechcem znevažovať,ale všetko si treba odsledovať na vlastných deťoch a zistiť,čo vyhovuje im.Dnes som vyspovedala dermatologičku-mamičku,takú úzkostlivú ako sme my.A vravela,že na drobcov nepoužívať nič s kamilkami,žiadny olejček,keď treba mazať-tak mliečkom,Stačí čistá vodička na kúpanie,pokiaľ nie sú ekzémy a pod.

abbey1
29. apr 2010

Michaela a hrozí ti nemocnica? Ja by som zblbla.Ja mám hroznú averziu voči lekárom a nemocniciam ako takým.Dúfam,že to doklepem v pohode.Ale takéto stavy som pri prvých nemala.Ale je pravda,že som mala fyzicky kľudnejší život.

bihan
29. apr 2010

Miška, som ti hovorila, že je to závislosť.. a taká užitočná 😵

Ja sa za úzkostlivú matku nepovažujem, ale pochopila som, že dnes sa predáva neskutočne veľa vecí, o ktorých sa tvrdí, že sú potrebné.. ako všetky veci na sterilizáciu, napriek tomu, že vedecké štúdie hovoria úplne jasné, že je to zbytočné.
Nemám rada plytvanie a preto kupujem len to, čo viem, že využijem a čo som nevyužila predávam (a následnej recyklujem vrámci možností). Rada kupujem veci z kvalitných prírodných materiálov, ale väčšinou v menšom množstve, ako iné maminy. Dieťatko toho veľa po narodení nepotrebuje.. trošku oblečenia a matkinu náruč 😵

abbey1
29. apr 2010

Ty si zlatá Bihan.Ja teda nakupujem veľmi rada a veľa,ale to čo ozaj využijeme.Mne ani jedno dieťa nechcelo dudlík a fľašu.Tak aj teraz kúpime jednu dudu pre istotu.Veď obchody sú všade a nonstop,tak hoc kedy čokoľvek dokúpime.Moje dieťa dnes bolo 1: krát na kolotočoch len s kámoškami.Ale prežila a práve volala,že sa presúvajú do Auparku.dnes ho u nás otvorili,ale žiadna sláva,som sklamaná.Teraz hlavne dúfam,že tie trešdidlá sa nepostrácajú jedna druhej a Sabi sa mi vráti živá a zdravá.Teraz rozumiem,ako sa cítila mamina,keď sme sa pomaly osamostatňovali.

michaela80
29. apr 2010

no hrozi mi teraz kazdy tyzden pri poradni ze ma tam uz necjhaju...snazim sa podstivo lezat aby som tomu predisla....ale ked to inac nepojde tak co uz,..

michaela80
29. apr 2010

no abbey hovor mi daco...moj si vydobil ze ide sam na omsu, lebo ich maju povinne pre 1svatym..ta triez som taka na ihlach...ale co uz ma 9 rokov nemozem si ho doma drzat pri sukni...

abbey1
29. apr 2010

Tak ti budem veľmi držať pästičky,aby to už v tomto tehu dopadlo lepšie a nepredbiehala sa v poradí na pôrod.Ja som kľudnejšia keď už mám pôrodníka aj tu u nás v meste,keby sa niečo dialo o 2min som v nemocnici.Ja mám poradňu až 13.5,ale predtým ešte ideme na krátku dovolenku,tak rozmýšľam,či sa dám ešte pre istotu pozrieť,aby som si niečo nevyčítala.

michaela80
29. apr 2010

ja mam poradnu kazdy tyzden takze na koze som ako doma... 😀 😀 😀 😀

abbey1
29. apr 2010

To už máme dome takých malých pubertiakov,Však?Už si testujú svoju nezávislosť.Ja som vždy nervozna,keď je niekde takto sama.I keď je veľmi rozumná a zodpovedná,ale človek nikdy nevie.Ešte,že sú tie mobily.Inak neviem,asi by som zblbla.

abbey1
29. apr 2010

Aspoň nemáš žiadny ostych,ako vravíš:"ako doma".

michaela80
29. apr 2010

to uz som si zvykla , lebo to som mala aj pri malom a 2 roky som chodila na folikulometriu...cize...toto mi nerobi ziadny problem...ale musi ma vysetrovat muz...zenu by som nezvladla... 😝

michaela80
29. apr 2010

abbey moj si vezme mobil a ma ho pre istotu vypnuty aby som neotravovala....a ja chytam potom soky doma a ked pride tak neviem ci hovybozkavat ze je zivy a zdravy alebo bit ze co to stvara.....ta puberta akosi skoro ide na nich, nemyslis?

abbey1
29. apr 2010

Moja sa našťastie hlási poctivo sama,ale dospievajú rýchlejšie.Ja v jej veku som chodila s kámoškami maximálne na ihrisko,a oni by behali kade tade, sú také akože už slečny.Ja jej chcem dopriať dostatok slobody a nemamičkovať ju veľmi,ale aj sa o ňu veľmi bojím.Tak je občas ťažké nájsť tú správnu mieru.a veľká nevýhoda je,že my bývame na opačnom konci mesta od spolužiačok.

maculienka123
29. apr 2010

caute baby,poradte

ua asi dva tri dni mi vkuse tvrdne brusko,maly neustale kope a prevaluje sa a citim ako keby tam dole bol strasne nizko a tvrde jak kamen,ked si lahnem je to lepsie ale ked sa postavim nedajboze chodim vrati sa to.ale maly sa stale hybe,citim ho,teraz neviem ci je to tvrdnutie alebo co,ale to je taky tlak a stah vnutri dolu,neboli to len take ako keby mi islo prasknut brusko a uz sa neda natiahnut koza.

januliatko1985
29. apr 2010

tak toto mame noveee 😝 , tesim sa jak blcha:

michaela80
29. apr 2010

jeeej ake pekne...mne mm este nedovoli postavit postielku...najskor o mesiac... ☹ ☹ ☹

evitkamalicka
29. apr 2010

nam uz postielka stoji vyse mesiaca 😅

januliatko1985
29. apr 2010

miska, my to v byte nemame velmi kde skladovat, tak sme ju postavila tam kde bude mat svoje miesto. to sme len tak rychlo poskladali, lebo som chcela vidiet, ci vsetko sedi a zajtra to poperiem, lebo to smrdi novotou 😅 😒

lenadka
29. apr 2010

januliatko kraaasne, mne by zas mm neschvalil tie ovecky a nedajboze farebnu stenu, to by ho asi svaclo on je taka konzerva bez vkusu....do kelu...teraz co si mam mysliet o tom ze si vybral mna? 😅 😀

maculienka, mne dnes tak tvrdne brusko a mam pocit ze prasknem, ale dost som sa dnes objedla maskrt-tak to bude asi tym, sefka sa lucila a ja po dobrom obede som sa napraskala strudle, a slanych kysnutych roztekov..tak idem fakt puknut...

miska otvaras sa ci co? ked sa ti vyhrazaju ze si ta tam nechaju?

lenadka
29. apr 2010

miska aj moje je uz asi dolu hlavickou, kope hore do bruska a odraza sa hlavickou do mechura-au. a ups 😀 Lucka sa otocila dolu hlavou neskor, toto sa nejako ponahla 😅

denisocka
29. apr 2010

Ved to sa este babatka tocia stale

zica1
29. apr 2010

misi pozri si prosim ta IP

lenadka
29. apr 2010

deni moje sa toci praveze malo, ked zaujme nejaku polohu tak ju tak skoro nezmeni a mam pocit, ze tato uz bude definitivna 😅

zica1
29. apr 2010

baby mate niekto internet banking v slov.sporitelni?

kvietok121
29. apr 2010

ahojte vsetkym tehulkam prajem prijemny vecer

denisocka
29. apr 2010

Ja mam zica

leni,neboj,otoci

zica1
29. apr 2010

No dnes uz asi nic neporiesim s tym uctom, tak zajtra.Dobru nocku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre