♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

pipi1211
2. máj 2010

ahojte baby 🙂

hej marija to sme boli my 😀 mame na seba akosi stastie 😀 😀 😀 😀 inak s tymi zilami mam aj ja problem 😠 nohy ma bolia jak slak ked dlhsie chodim, uz som v noci raz aj krce desne mala a tiez neviem kam mam ist 😒

halintoa
2. máj 2010

pippi: ja som mala včera v noci tiež kŕč v nohe, konkrétne v ľavom lýtku, to sa mi stalo druhý raz odkedy som tehu. Má to niečo spoločné s kŕčovými žilami, alebo je to nedostatok niečoho? 😕 Skúsim sa popýtať zajtra na poradni. No, idem umyť svoje krásne telo a hodím sa do postele, lebo už mám na dnes dosť. Dobrú nôcku všetkým 🙂 .

zuzannas
2. máj 2010

Halintoa, to je nedostatok magnezia..aj ja to mavam, ale odkedy beriem magnezko, tak nie 😉

pipi1211
2. máj 2010

no ja som tiez hned nasadila magnezko, ale aj tak napravom lytku mam normalne zdurene zili ked dlho stojim 😒 a tie nohy bolia tak od unavy ako keby som vystupila na krivan 😠 😠 😠 😠

zeytin
3. máj 2010

Ahojte, to tu este nikto nie je? Ja viem, ze je pondelok rano, ale ja uz hodinu sedim v praci.... 😒 Teraz som si docitala, co ste popisali cez vikend. Niezeby sme doma nemali net, ale stale som mala co robit.... Miska - drzim palce, aby vsetko dobre dopadlo!
Tie krce v nohach mam aj ja... tak zo dva razy denne a aj v noci. Tiez som citala, ze to je z nedostatku magnezka, tak som si bola kupit v lekarni a tak sporadicky si davam....
Ja som tiez bola v tej Inchebe - celkom zaujimave, ale cakala som, ze tam bude viac stankov 😒 Ale bolo to take prijemne spestrenie soboty.
Moj mm tehotenstvo celkom preziva so mnou, mozno aj preto, ze to je nase prve... tiez priklada ruku na brusko, prihovara sa jej a na 3D ultrazvuku bol uplne uneseny... Vela zalezi od toho, kedy a ako... teraz ma nejake stresy v praci, tak sa o malu az tak nezaujima... Ale nezabudne sa nikdy spytat, ako sa mame a tak... Som rada. Aj o mna sa stara, masiruje mi krize ked ma bolia... a tak.

ikulka
3. máj 2010

ahojte kočky
marije aaj ja mám neskutočné krčové žily. až také hrboly sa mi robia, no myslím že by si to mala povedať aj svojej gynekologičke musí o tom vedieť lebo aj moja suseda mala strašné žily aj chodila na cievne s nimi a aj gynekolog. to sledovala, lebo musia o tom vedieť aj pri porode aby sa niečo nestalo napr vykrvácanie krv. zrazenina a pod. ale ona to už mala dosť v zlom štádiu tebe to možno len sledovať budu

evitkamalicka
3. máj 2010

dobre ranko

zuzana76
3. máj 2010

ahojte

ako sa mate? ja nejako nestiham prispievat, davno som tu nebola, ale mame sa dobre zatial, tak dufam,ze to tak aj zostane, ja uz pomaly rozmyslam nad porodom a tiez kupujem vybavicku, co to mam v albume, co sa chystam kupit, alebo som uz kupila

zuzana76
3. máj 2010

pomaly aj robim zoznam co mi este chyba pre babatko a do porodnice a od 30 tt chcemz acat prat a zehlit uz vecicky

zuzana76
3. máj 2010

vidim,ze riesite krcove zily a krce, ja som mavala krce bezne aj ored tehu, mam tetaniu, takze nielen v nohach, v celom tele, ale mne vtedy pomohla jedine injekcia - tusim nieco na ukludnenie a potom aj magnezko do zily

krcove zily nemam nastatsie, ale svokra nosi take stahovacie pancuchy na to

zeytin
3. máj 2010

Prave som sa dozvedela, ze od buduceho vikendu mam kazdy tyzden jednu skusku.... Z nasej malej bude asi neurotik ☹

denisocka
3. máj 2010

dobre ranko, sice sme hore od 6,.00 ale až teraz som si sadla s ranajkami,idem vás dočítať

čo sa týka krč.žíl,mna bolia hlavne pri zmene času - v mieste kolena vnutri ,krčove žiliy v tehu su bežne, pokial nemate nejake krvne ochorenie ale aj napriek tomu je to vhodne spomenuť gyndošovi

jaj,chcemsa opýtať,ked mi brucho už netvrdne,myslíte že si možem znížiť davky magne B6 3x2tbl na menej???

nikitka231
3. máj 2010

dobre ranko kocky...aky ste mali vikendik??
my sme doma malovali 😉 takze oddych skoro ziadny... 😀
inak otazka...v noci dostavam strasne krce az strpnutia a dost bolestive nie do noch ale do ruk od pleca dole ...mate to niektora??

marija
3. máj 2010

Dobre ranko kocky.

Pipi no stastie na seba veru mame 😀 keby mi tam mala neskakala tak by som ta aj isla pozdravit, ale nevedela som ju dostat z hradu 😀 😝

Mne ta krcova zila vystupila brutalne vzadu na lavom stehne, nad kolenom zozadu mam uplne zdurenu... U nas v rodine to ma babka, ja som dufala, ze ked som to nemala pri prvom tehu tak pri druhom nehrozi a vid... Dnes robi moj gynekolog UZV tak neni k dispozicii na telefone, skusim zavolat zajtra, ale 3 tyzdne asi nevydrzim cakat do dalsej poradne, lebo ako ma to nebolelo tak teraz to boli v noci dost brutalne... tiez mam pocit jak keby som cely den slapala do kopca 😢

Ikulka aj ja mam hrce... mas iba na jednej ci na obidvoch nohach? Ako mna najviac sokuje, ze sa spravila za jeden jediny den... predtym vobec nic ☹ to sa bude teraz stale takym tempom tvorit, alebo mam na chvilku pokoj? 😕

nikitka231
3. máj 2010

deni ano mozes znizit..ja sombrala az 5 krat denne a dr povedal ze mam znizit na jednu az dve ked netvrdne 😉

zuzana76
3. máj 2010

niki, nemoze to byt ten karpalny tunel, ci ako sa to vola? vtedy su strpnute ruky a palce na rukach

deni, zavolaj radsej lekarovi, ci si mozes znizit, ja neviem 😒 , ale to je dost vela co beries

denisocka
3. máj 2010

marija,určite zavolaj,nech si ta tam pozvu a kuknu na to,možno stačia nejake kompresne pančušky,alebo mast

no tak ja znižim to magnezko,fakt mi netvrdne,citim sa super,hlavne ked robím a neležím

marija
3. máj 2010

Deni ja som citala tiez ze su bezne, ale ze existuje aj nejaky liek aby neboleli a aby sa netvorili az v takom mnozstve, ale to je asi len na predpis ci co... Inak ja som bola sledovana na hematologii ale len pre anemiu. Som mavala bezne hemoglobin 90, ale to asi nieje krvne ochorenie pokials a mi to uz v podstate upravilo 😕

rubinka
3. máj 2010

Dobré ránko 🙂

Ja našťastie zatiaľ nemám problém s krčovými žilami, magnézko beriem 1 tabletku denne a odvtedy bruško netvrdne. Nohy ma tiež nenormálne bolia ked som dlhšie na nohách.

V sobotu sme kúpili postieľku, tak sa teším 🙂

denisocka
3. máj 2010

nie nie,marija,ja som myslela trebars trombofiliu ako ma ja - ja ked poviem že mam krčovu žilu,tak ma napichaju trojnásobnými davkami injekcíím a pošlu od šavola po pavola po vyšetreniach. anemia to nie . mne pomaha spať pár dni s nohami hore

http://primar.sme.sk/c/4116997/krcove-zily.html
http://www.biospotrebitel.sk/clanok/376-krcove-...

spapulka
3. máj 2010

marija, tie krcove zily spomen urcite gyndakovi, ale aj tie cievky, ja mam take z prveho tehu a teraz mi na to predpisal liek- cyklo3fort....skus sa na to opytat, ja mam pocit, ze sa mi robia menej...

abbey1
3. máj 2010

Ahojte.Pekné ránko.Strašne sa vytešujem,bola som si na pošte pre balík s tehu oblečením.Prišlo úplne nádherné.2 tričká úplne nové,mám pocit,že ani neprané,riflové kraťasy,a úžasné tenké obtiahnuté-ale elastické nohavice na leto.A to všetko za 7.50.Tá kočka sa asi zbláznila,musím jej ešte poďakovať.A ešte sa mi dnes podarilo Sabi prihlásiť do super denného tábora s Americkými lektormi.vždy si tam užijú kopu zábavy a ja ju mám na noc doma,majú grilovačku i pre rodičov a do aquaparku sa im vždy natlačím aj ja,pretože sa o ňu bojím.Tak snáď bude takto pekne pokračovať deň i v robotke.

denisocka
3. máj 2010

abbey,tak sa teším s tebou . ja mam aj čierner nohavky a tuniky a nemám to kde nosť , kedže chodím len do poradne a to v rifliach a hore si dám čokolvek .

evitkamalicka
3. máj 2010

ja mam tuniky este z predosleho tehu, tak som vybavena

abbey1
3. máj 2010

Tak ja som každučký deň niekde v práci a stále niekde pobehujeme so Sabi.Tak som si čo to dopriala,ale za dobré peniažky,a po tehu to zasa niekam posuniem a poteším niekoho ja.Hlavne som rada,že už môžem povyťahovať šaty zo skrine.

evitkamalicka
3. máj 2010

ja tiez po tomto poslednom tehu budem aj svoje aj detske veci predavat niekde na bazariku alebo podarujem, prinajhorsom vyhodim

denisocka
3. máj 2010

a kde si tak lacno nakupila? u koho

evitkamalicka
3. máj 2010

ja napr. mam vsetky tuniky z ebay

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre