♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

nikitka231
7. máj 2010

maly mi dnes ide rozkopat brusko.....kompletne hore dole vpravo vlavo 😠

rubinka
7. máj 2010

No mňa hned poslali na nejaké vyšetrenia tak asi to čo ty spomínaš lebo ja som tie hodnoty po cukre mala nízke tak neviem. 😕

didulka85
7. máj 2010

Ja som mala po cukre velmi vysoke 10,2... Takze ty to mas nejako naopak.

didulka85
7. máj 2010

Toto som nasla... Taketo hodnoty by mali byt.
Fyziologické hodnoty:

Nalačno (0. minúta): <5,6 mmol/l
Po 1 hod.: <8,9 mmol/l
Po 2 hod.: <6,7 mmol/l

evitkamalicka
7. máj 2010

mne sestricka hovorila ze nalacno do 6, po hodine do 9,9 a po 2 hodinach do 7,8

evitkamalicka
7. máj 2010

didus to co si dala sem ty je v pripade netehotnych

didulka85
7. máj 2010

Evit dakujem... Este by som niekoho nechtiac zmiatla...
Rubi ty si mala tusim nalacno 7.... Hm?

rubinka
7. máj 2010

Evitka ja to mám že maximálne limity sú:
Nalačno (0. minúta): <5,5 mmol/l
Po 1 hod.: <8,8 mmol/l
Po 2 hod.: <7,8 mmol/l

rubinka
7. máj 2010

Didul hej, 7,0 vraj to mňže byť aj tým že som veľa večer jedla. Inak po 1hod a po 2 hod. som mala glukózu v moči pozitívnu, ma to byť tak?

evitkamalicka
7. máj 2010

rubi neviem, ale ja som v moci cukor nemala

evitkamalicka
7. máj 2010

aj ja som este vecer pred testom jedla a dokonca kolacik 😅

didulka85
7. máj 2010

Rubi u mna sa gynekolog cudoval, ze som nemala cukor v moci.
To je fakt ako u debilov. Nie ze by to cloveku normalne vystvetlili...
Mne napriklad po hodine nemerali. Iba nalacno a po dvoch.

rubinka
7. máj 2010

Doriti takže cukor v moči znamená cukrovku či ako? Ja som myslela že po vypití tej gebuziny je to normálne že tam našli cukor ☹

evitkamalicka
7. máj 2010

rubi neviem, nevyznam sa v tom, uvidis co ti povie diabetolog

halintoa
7. máj 2010

Lucy: takéto dojáky nepúšťaj, krásne videjko 😀 😵
Ja dnes zasa periem výbavičku, dnes mi došli posledné látkovky (teda, ešte sa chystám púpiť v ČR Haipa Daipa pastelky, ale v podstate ich nepotrebujem). Myslím, že nebudem mať problémy do čoho obliecť a prebaliť malú, keď sa narodí 😀 .
Kočky, je niekde na nete návod, ako poskladať konštrukciu baldachýnu? Ja som kúpila na MMB použitý a vôbec netuším, ako to nainštalovať na postieľku 😒 .
A mám super novinku, drahý mi včera vraví, že čítal o pôrodoch a pôrodniciach a že by som kľudne mohla ísť do Topoľčian, že tam sa rodí aj do vody a všeobecne sú na tú pôrodnicu super ohlasy. Vôbec som od neho takú iniciatívu nečakala, tak som hneď začala zisťovať cenu a tak, dúfam, že mi čoskoro odpíšu, normálne som nadšená 😵 😵 .

Ozik a ešte niečo, keď som bola na 3D v 15tt, tak mi povedali, že mám placentu vzadu a v piatok na morfo mi moja dokyna vraví, že je vpredu, toto mám ako chápať??? 😕

didulka85
7. máj 2010

Rubi radsej si o tom na nete nic necitaj, lebo ja som z toho vsetkeho tak vyplasena, ze az...
Uz treti den dietujem a mam z toho zly pocit. Lebo som stale hladna, az mi je zle od hladu. Normalne mi ten cukor chyba.

nikitka231
7. máj 2010

hali 😕 😕 😕
tak to s tou placentou to je nejaky blud jeden z nich sa museli pomylit...to neexist ze sa premiestni placenta 🙄 😉

rubinka
7. máj 2010

Didi šak ja už mám depky lebo študujem že čo ma vlastne čaká a nerobí mi to fakt dobre.

didulka85
7. máj 2010

Rubi ja som prvy den malo jedla a bolo mi naozaj zle. Som nevedela ani z postele vstat. Potom som sa niekde docitala, ze si pred spanim mam dat polku grahamoveho rozka s maslom, aby moje telo cez noc nehladovalo. A bolo mi lepsie.
Ale napriklad teraz sa citim velmi malatne.

didulka85
7. máj 2010

Rubinka v teme tehotenska cukrovka je baba, kora si picha v 32 do brucha inzulin. Ach jaj...
Odchadzam za mm do nemocnice. Majte sa!

didulka85
7. máj 2010

v 32 tt som myslela...

marija
7. máj 2010

Caute kocky. Som spat. Ma skoro drblo, vade busom, elektrickou a trolejbusom... by som neverila ze BA je taka velka 😠 a vsade cakat, ved ako inak. Ledva som sa doplazila domov.
Kazdopadne, koagulacne vysetrenie v pohode, na to mi len cievny povedal, ze mam dedicnu predispozicii na tvorenie trombov, potesi 😀 UZV ciev v pohode. Predpisal mi kompresne tehotenske pancuchy, bola som ich objednat, tak teraz cakat kedy pridu. Mam ich nosit cely den, uz teraz vidim ako sa budem skrabat na stenu jun, jul v tom teple... mam vela pit, pijem minimalne 3l denne da sa este viac? 😕 mam si vykladat co najviac nohy... robit cviky na cievy, aj tie robim... svojmu porodnikovi mam pripomenut, ze aky mam problem a ze tie posledne 4 tyzdne pred porodom mi ma v poradni sledovat aj vystupenie zil tam hore a hlavne pri porode si to ma dobre obzriet, aby vedel kde strihat... KOCURKOVO 😀 milujem Slovensko 😎

rubinka
7. máj 2010

No tak dúfam že maximálne bude len diéta 😒

evitkamalicka
7. máj 2010

baby nestresujte a hlavne necitajte hluposti

evitkamalicka
7. máj 2010

marija panecku nezavidim v lete tie pancuchy

evitkamalicka
7. máj 2010

a este foto pindura, asi som to sem este nedavala 😀

rubinka
7. máj 2010

Tak evi tebe sa to povie, ale ja som s takým dačím nerátala tak o tom neviem nič že čo ma čaká a čo to obnáša tak študujem.

marija
7. máj 2010

a na ten Detralex mi povedal, ze ten mi v tehotenstve nepredpise, ze aj ked je pisane, ze sa moze, ze on je proti takymto liekom v tehu. No aspon niekto nedopuje hned liekmi 🙂

evitkamalicka
7. máj 2010

rubinka ja som mala nabeh na tehu cukrovku pri Adamkovi a ani nechci vediet ako z vysoka som sa na to vykaslala, u diabetologicky som bola az raz a potom uz viac nie a ani ma nehlo drzat taku drasticku dietu

marija
7. máj 2010

Rubi len citaj, podla mna nikdy nieje naskodu vediet o danom probleme co najviac. Ako samozrejme treba vediet prefiltrovat zbytocne info s tym dolezitym info, ale treba byt informovany. Aj samotny pristup lekaorv je iny ak vidia, ze mas o tom aspon nejaky poznatok.

Evitka no chalan, to nezapries 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre