♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

kvietok121
8. máj 2010

o vodičáku ani nehovorte, mm ma už do šoférovania tlačí štyri roky a zatiaľ moc úspešný nie je. ja sa tiež bojím jazdiť, mám dosť keď sedím vedľa šoféra a vidím, čo sa deje na cestách

bihan
8. máj 2010

Ja šoférujem každý deň a hrozne to milujem...pekne si zanadávam na tých šašov okolo a doma nepotrebujem húkať 😀

didulka85
8. máj 2010

6 rokov som nesedela za volantom. A to mi otec chce stale nejake auto kupovat...
Na vyske som auto nepotrebovala, lebo som byvala u mm a ten byval 4 minuty autobusom od skoly... A kludne sme mohli zurovat uz od rana... 😎

kvietok121
8. máj 2010

ja som tiež kedysi rada jazdila, ale potom sa to vo mne zablokovalo, prišli sme do žiliny a akosi sa nemôžem donútiť

bihan
8. máj 2010

Ja som prestala šoférovať v prvom tehu v nejakom 8m, keď som skoro napálila na kruháči do auta.. myslela som, že sa zaradí a on ostal na mieste a ja už na jednotke 😅 a potom keď sa narodila malá, tak som sa hrozne bála, že by sme mali mojou vinou nehoda a že by sa niečo stalo.. ale časom to prešlo a keď som začala pracovať, tak som bola nútená pravidelne sadnúť za volant.. je to len otázka zvyku.
Ale pamätám si, že tie prvé jazdy, to bol des.. to som si v hlave ešte prehrávala trasu 😀

abbey1
8. máj 2010

Ahojte.Pozerám,že tu máme kopu pacientov.Dufam,že budete všetky už čoskoro OK.Aj moj manželík sa doma trápi s chrbátom a my si tu bez neho užívame.Dnes sme pobehali celé centrum a Sabi sa dala namalovat na Karlovom moste.Je tam zlatá.Sme sa nasmiali,keď jej maľoval pehy.To bolo milé.Zajtra chceme ísť na dostihy.Dúfam,že vydrží počasie.

didulka85
8. máj 2010

Abbey uzite si to tam. My sme boli v Prahe pred rokom a najviac na mna zaposobilo muzeum hraciek. Bolo plne carovnych hraciek...

abbey1
8. máj 2010

Ďakujem a držím pasticky,aby ti to dobre dopadlo s tou cukrovkou i manželom.My sme v Prahe každú chvíľu,tak je pobehaná poctivo.Ešte sa teším na nákup pre Zarušku,ale už len dečku a ozdobné plienočky.Inak je výbava nakúpená ako pre trojčatá.

rubinka
8. máj 2010

Ahojte 🙂

Lenadka prajem skoré uzdravenie. 😉

Didulka nedaj sa zastrašiť, myslím že to s tými rizikami cukrovky, dosť preháňajú, čo som ja vyčítala tak akurát viem že také ženy nesmú prenášať a ked sa pôrod nerozbehne na termín tak vyvolávajú, ale žiadne prerušenie preboha. Inak ktoré potraviny si vynechala? Nech aj ja si dám pozor pred tým pondelkom. 🙂

didulka85
8. máj 2010

Ribu vsetko s cukrom. Musim pozerat na zlozenia potravin. Ani ziadne nahradne sladidla. Ovocie ani strukoviny, nic z bielej muky.
O tom preruseni pisu dokonca aj v Mamine.

didulka85
8. máj 2010

Rubi som chcela napisat... 🙂 Som ta pekne premenovala...

rubinka
8. máj 2010

Ta čo potom ješ? Môžeš mi povedať svoj jedálny lístok zatiaľ?

didulka85
8. máj 2010

Mozem grahamovy rozok, maslo, sunku pre diabetikov, vajcia, maso, zeleninu(nie hrasok ani kukuricu), jogurt, tvaroh a 1,5dcl nizkotucneho mlieka denne. Trosku zemiakov alebo ryze denne.
Prve dni boli zle, ale uz je to v pohode. Len nemozem pozerat ako niekto je sladkost.

rubinka
8. máj 2010

Ta ja mám na zajtra naplánovanú slepačiu polievku a potom mäso s broskyňou a syrom tak snád to nezaškodí, ja som po dneku strašne hladná, od piatka pomaly hladujem 😒

didulka85
8. máj 2010

V syroch je tiez cukor. Som bola prekvapena, kde vsade je cukor. Dokonca semiacka v pecive ho obsahuju.
Nehladuj, to je este horsie, ako keby si si dala nejaky dezertik.
Inac uvedomila som si svoju zavislost na sladkostiach. 😀 Abstaky...

rubinka
8. máj 2010

Zajtra si dám pre istotu aj citron nech nejako stiahnem cukor ak bude treba. No idem spať. Dobrú noc 😉

didulka85
8. máj 2010

Dobru... Idem aj ja...

rubinka
8. máj 2010

Didulka ale ty si mi tu napísala veci ktoré si môžem dať jeden deň a potom čo? Šak ja potrebujem normálny obed. Ten syr som myslela taký platkový to len na tu broskyňu nech sa roztopí, nebudem jesť predsa holé mäso. Sacharidy sú dá sa povedať takmer v každej potravine, celkom sa im určite nevyhneš.

kvietok121
8. máj 2010

rubinka to drzis pred tymi testami, to ma ani nenapadlo, aby som sa asi pridala ku vam

kvietok121
8. máj 2010

ja idem na testy vo stvrtok

didulka85
9. máj 2010

Rubi masko mozes na hocijaky sposob. Len pri priprave nesmies pouzit muku, sojovu omacku, kecup... Nakorenit si mozes akokolvek. Napriklad mozes vyprazane... Co ma dost prekvapilo.
Diabeticka ti da taku tabulku, kde mas vsetky potraviny a podla toho si zostavis jedalnicek. Az po testoch mi povie celkovu hodnotu, ktoru denne nesmiem prekrocit. Zatial sa stravujem tak, ze som vynechala tie veci co nemozem a obmedzila tie, co mozem len trosku.
Na ranajky si das grahamovy rozok, maslo sunku alebo prazenicu, o dve hodinky sa natlac nejakou zeleninou, o 2 h si das normalny obed, o dalsie 2 h biely jogurt, o 2 h polievku, o dalsie normalnu veceru a o dalsie 2 h polku grahamoveho rozka s niecim.
Hlavne jest casto a male porcie. Moze sa aj kazde 3 hodiny jest, ale to som nezvladala.

mywiel
9. máj 2010

Prajem pekny den mamiciek a buducich mamiciek... 🙂 😉 😵

marija
9. máj 2010

Mywiel dakujeeeeem a pripajam sa 😉

michaela80
9. máj 2010

ahojte..tak 10 den v nemocnici ma caka a este min 50 ma neminie....co uz....pomaly si zvykam len nech je mala zdrava a donosena...

marija
9. máj 2010

Miska jejda... posielam veeeela pozitivnej energie a vela sil a trpezlivosti. A ako sa hovori, pre deticky spravime vsetko 😉

michaela80
9. máj 2010

tak to hej....trosku ma mrzi ze kociarik mam doma a nemozem si popozerat, taktiez komoda uz je hotova a zatial prazdne a mm uz aj postielku postavil....

lenadka
9. máj 2010

Tak diagnoza stanovena,hroziaci predcasny porod. Krcok sa predsa len skrateny dnes bolo kontrolne sono + kontrola prietokov,tie su nastastie ok. Normalne som z toho taka vygulana. Vysledky kultivacie este niesu ale bielkoviny su vraj nizke tak aj aj bude bakteria ze to nebude v mnozstve na zapal. No, mozno zajtra mi povedia inak.

didulka85
9. máj 2010

Lenadka lepsie spravy nemas?
Miska to mi je luto... Ja sa kazdy den prehrabujem v detskych vecickach. 😀 Si pripadam ako blazniva.

rubinka
9. máj 2010

Didulka ďakujem za radu 😉

Kvietok121 - ja som už na ten cukor bola a mala som nalačno vysokú hodnotu, zajtra idem na diabetologiu a tam my možno spravia nejaké testy tak sa chcem dobre stravovať aby dobre dopadli a cukrovka sa nepotvrdila 🙂

didulka85
9. máj 2010

Rubi drzim palce... Som zvedava, ci ti vysledky povedia hned.
Dufam, ze budem mat dobre hodnoty, lebo sa mi nechce vazit potraviny. Na to som leniva... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre