♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

zuzana76
9. máj 2010

A este vam zelam krasny Den matiek, aby ste boli stale milovane svojimi ratolestami a aj polovickami 😵

denisocka
9. máj 2010

zuzi,pamatam že aj pri prvom som to mala,ale za fras neviem kedy.... aj brucho mi tvrdlo v kuse od 20tt ale tam som mala krček Ok,takže ma ani vo sne nenapadlo žeby to bolo niečo zle. len teraz mam kus obavy,ale tak hadam drži , aj ked je trošku zmäknuty ... bože,už nech je za 35tt

lulusha
9. máj 2010

caute baby, ja sa zajtra chystam s muzom kukat kociky, tak drzte palce... poterbujem si ich odskusat, ako mi sadnu do ruky, objednat potom mozem hocikde...poradte mi - chcem vacsie nafukovacie kolesa, ale paci sa mi napr. aj Bexa, ktora ma vpredu mensie kolesa. Co je lepsie? Vsetky velke alebo kombinacia? A Bexa 3 ich ma vpredu spojene, Bexa 4 ich ma zvlast... neviete poradit, co je lepsie?

zuzana76
9. máj 2010

deni, ved ano, a nedava ti castejsie kontroly? mne dal teraz zase az o 4 tt, to budem v 32 tt a este ten tyzden mam aj nejake odbery

ale pri minulom tehu som stale mala kontroly kazde 3 tt a neskor kazde 2 tt a potom posledny mesiac kazdy tyzden

denisocka
9. máj 2010

zuzka,chodm každe 2 týždne, teraz som bola 4x každy týžden a minule usudila,že teraz stači o 3týždne - tj 21.5

zuzana76
9. máj 2010

hmmm, tak jej zavolaj, ze co to rezanie, ci sa ti ten krcok nezhorsuje, nech ti da kontrolu trochu skor

nikitka231
9. máj 2010

zuzi tebe planuju cisarsky?? 😕 ci ako?? ja som nejako mimo...co necitam vsetkooo?? 😕

zuzana76
9. máj 2010

nikit ano, mala som aj prvy cisarak a minule som sa s dokim bavila o tom, ze chcem prirodzene a on,ze ani pocut o tom 😒

zuzana76
9. máj 2010

a este mi navrhol aj sterilizaciuuuuuu ☹ , tak ale to nesuhlasim

evitkamalicka
9. máj 2010

ahojte,

ja som mala tiez prvy cisarak a teda s najvacsou pravdepodobnostou aj druhy bude

evitkamalicka
9. máj 2010

zuzi aj mne to navrhli, ale ja suhlasim

zuzana76
9. máj 2010

a ty si na PN, aj ja som bola pri prvom, uz od 10 tt, ale neviem, nenudila soms a az tak, navyse som mala kludovy rezim, tak som vela lezala, dala som si PC do postele a kukala som miminkovske veci a zavislacila na MK 😀

denisocka
9. máj 2010

ale tak ,vieš čo mi po telefone poradi,to ma hned zavola aby som došla .. no nič,idem sa najest a lahnuť,hadam šte nerodim

nikitka231
9. máj 2010

lulu ja som za vacsie kolieska aj pri prvom sa mala vacsie hlavne to bolo fajn v zime🙂)a mam aj teraz vacsie 😉
rozmyslala si len nad tou BEXOU...ked mne ti je uz blbe..u nas v meste vidis len Bexu ..v kadejakych farbach...inu znacku nie??

nikitka231
9. máj 2010

zuzi a preco si prve nerodila normalne ale ti robili cisarsky??nechapem preco ti nedovoli rodit teraz normal??ako s cim si mala a mas teraz problem ..mas uzku pnavu alebo male je blbo otocene alebo ako ??a steriliz...to uz preco??? 😕 😕 😕 😕

zuzana76
9. máj 2010

denis, no ved ja viem,ze ta zavola, ale tak ako ta ma inak ukludnit,ze je vsetko ok s krckom, to nevie ani ona po telefone a ani my tu, to ta musi len vysetrit, ale zase ako som pisala, mna stale niekde pichalo, tahalo, bolelo, palilo a krcok drzal ako besny, este ani vtedy, ked sa mal otvarat sa neotvaral 😠

evitkamalicka
9. máj 2010

aj ja som za vacsie kolieska, my sme mali pri prvom mensie a bola to katastrofa, este ze sa mi podarilo ten kocik rychlo predat

nikitka231
9. máj 2010

kocky mam otazku uz si nepamatam ...ked idete na matersku dovolenku a vas vypise uz napr.o 8 tt skor ..cize nechodite do prace ako je vyplacany rodic.prispevok ,resp.materska?uz za ten mesiac ako ste doma??ci ako??ja si to totiz nepamatam ...pri malom som dostavala rodic.prispevok,nie matersku.

zuzana76
9. máj 2010

nikit, pri prvom som rodila cisarakom pre nepostupujuci porod, otvorena na 4 cm po 21 hodinach, nahla hypoxia plodu a klesanie saturacie / ozvy babatka/ , takze som bola na sale do 10 minut po tom co mi natocili zle ozvy, ani som sa poriadne nespamatala 😀 , ani neviem ci som daco podpisovala a co konkretne 😀 , stale nejake sestricky a lekari za mnou behali , aj som daco podpisovala, aj na zdrav. stav sa vypytovali, aj na mena dietata, adresa , potom nabehla druha sestra, co ma vycievkovala , odviedla na salu co bola oproti boxu, kde som mala rodit, tam ma vyzliekla, potom som si uz lahla na ten stol a jeden dr mi natieral brucho, zrejme jodom, lebo to bolo nechutne cervene a mala som este par strasnych kontrakcii a pocas toho okolo mna skakal anesteziolog co mi daval nejaku infuzku a potom rajsky plyn a nist nepamatam 😀

nikitka231
9. máj 2010

zevraj sa od 1.1 zvysi rod.prispevok na 256eur z povod.164 viete o tom nieco ??az teraz citam
http://peniaze.pravda.sk/rodicovsky-prispevok-d...

bihan
9. máj 2010

Lulusha, sú aj kočíky, pri ktorých sa dajú napr. veľké nafukovacie predné kolieska vymeniť za menšie, keď už nie sú tie veľké potrebné 🙂
Veľké kolesá sú super do terénu a na rozbitých cestách, v mestách sú ale dosť na oštaru.

Zuzi, ako som ti už písala, ja by som ten tvoje cisársky ešte prekonzultovala s niekým iným, hlavne ak si ten prvý mala urgentný, teda bez predchádzajúcich komplikácií v tehu.

nikitka231
9. máj 2010

boze zuzi no pekne...si si uzila...ale teraz ked pojde vsetko hladko tak chces normalne rodit nie??ci sa ta uz ani pytat nebudu a pojdes rovno pod noz??

lulusha
9. máj 2010

hm, Bexa sa mi pozdavala celkom... a potom aj Dema Star, ale akurat som citala nejake diskusie na konikovi, ze Demy su uplne na hovno - tazke ako tank a rozpadavaju sa ☹ ja asni sama neviem... neviete nejaky kamenny obchod v Blave, kde maju siroky vyber? ja potrebujem hlavne odskusat....

lucy1990
9. máj 2010

Ahojte 🙂 lulusha, ja co som pozerala obchody, tak na starej vajnorskej je baby market, tam mali kociky, a potom este na kosickej obchod Pre deti...viem ze niekde tusim v ivanke je kocikovo....

evitkamalicka
9. máj 2010

my sme pre druhe kupili BEXU AX3 - trojkolku

lulusha
9. máj 2010

diky lucy! ano, evitka, mne sa zdalo, ze ty mas Bexu... no uvidime, co uvidime zajtra 😎

groka
9. máj 2010

babule toooolko je zien na svete ktore mali prvy porod sekciu a druhe,stretie rodili normalne,u zien ktore maju uzku panvu a rodili pri rpvom cisasrkym tak jasne ze druhe tiez,ale ked pri prvom sa zena zle otvrara a nieco taketo podobne pri druhom porode to uz tak vobec nemusi byt,verte ze pojdete rodit normlane a porodite normalne,ja som mala mat pri prvom cisarsky pre nizku postavu a velku nadvahu ze ho nevytlacim a tam je riziko potom zaseknutia v porodnych cestacha a porodila som normalne nakoniec,no a teraz mam rodit tiez normalne,a moze sa stat vselico,ale verim,ze porodim normalne a nie cisarkym
a co sa tyka bolesti,keby ste vedeli,ake bolesti mam aj na ms a v krizoch,ale baby viete ako to chodi?ked si budete stale nahovarat,ze sa otvaram tak sa aj otvarat budete,po tom co som si ja uz pretrpela pocas tohoto tehu,ake le vysledky som mala z toho,potom z toho,potom z toho,tak uz nemozem dovolit si mysliet na zle a uz vobec nie,ze sa otvaram v nasom tt,mame uz len 3 mesiace pred sebou a to zdolame lavou zadnou,no ak chcete ma istotu ze je vsetko ok tak sup na pohotovost a budete kludne,pretoze toto stresovanie nerobi dobre ani vam ani babatku v brusku
nemyslite na zle veci baby,predsa nemozeme porodit teraz,to nejde...je to velke riziko a vsetky to vieme

zuzana76
9. máj 2010

nikit, groka, ved ja viem,ze je vela takych pripadov, ze sa da aj normalne rodit

bihan, chystam sa, ze skonzultujem aj s inym Dr.

groka
9. máj 2010

zuzi tak snad nebudes mat nejake komplikacie a snad porodis rychlo ako u nas v snazilkach jedna kocka 3 hodiny 😅

nikitka231
9. máj 2010

qroka pekne si to napisala a suhlasim s tebou 😉 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre