♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

kacena4
12. máj 2010

lulusha: naco ti bude ohrievacka na flase? neplanujes kojit?
ja som mala z domova babatko a tak sme pouzivali flase ale niekdy nie ohrievacku, je to neprakticke - jednoduchsie mat pri sebe termosku s horucou vodou a v druhej flaske prevarenu vychladenu vodu, ked potrebujes zmiesas doplnit sunar a je to akurat, sak na ulici, v meste... nemas elektric. zastrcku aby si mohla pouzit ohrievac, podla mna velmi neprakticke,
"odkojila" som na takejto delenej vode 1,5 roka babo a bolo to jednoduchsie

nikitka231
12. máj 2010

lulu aj ja som bola dnes na glukozke..kedy budes at vysledky??no ja keby som si dala nieco sladke tak asi neprezijem 😀
som to vyrovnala balkanskym syrom ,olivami,cherry paradajkami a uhorkou ..tod dnesny moj obed 😀 😀 😀

denisocka
12. máj 2010

tak my sme si už s peťou vymanili čísla - takže ked porodím,alebo niečo ine -tak info pošlem cez nu , popr. fotku / aj ked asi budem na nete cez mobil,ale človek nikdy nevie

evitkamalicka
12. máj 2010

ja uz mam tiez davnejsie vymenene cislo so snehulienkou, kedze aj blizko byva tak aj kvoli tomu, aby sme sa mohli stretavat potom

evitkamalicka
12. máj 2010

a snad pride aj do porodky za mnou kuk 🙂

nikitka231
12. máj 2010

MISKA ja uz tomu nerozumiem ....tak dr sa ma dnes pytala ci nechcem ist na 2 DNI DO NEMOCKY ze potom mi moze predpisat nejake lieky proti predc.porodu ako prevenciu alebo ak nahodou by na mna nieco prislo doma ze si ich dam...nakoniec zhodnotila ze si mam davat 6 krat denne magnezko...to je podla prd platne taka davka..pretoze mne brusko netvrdne uz ...len obcas dostanem na spodok ako ked dostanes silny menzes...a bolia krize...ze musime vydrzat do toho 32tt a potom tiez budel len dobre..ze vela urobi teraz ta vaha mimi ako zatazi tu branku vnutornu 😒

denisocka
12. máj 2010

no mna by mohla prisť pozrieť januliatko 😀 ale myslím,že určite raz nejake stretko spikneme ak bude doma a ja u svokry , zbehneme s chalanami na motokros za Huru

kacena4
12. máj 2010

uff, musim ist zehlit, uz sa chystam tyzden ozehlit vecicky pre babo nech to mam nachystane keby daco... pri prvom som to nestihla, musela som si chystata veci az po porode a moja krsnucka mi nieco nachystala kym som bola v porodnici 😎
takze sa idem poistit nech to mam v suchu a nestresujem sa pred kazdou navstevou u gyn. ci tam neostanem 😝

denisocka
12. máj 2010

ja sa teda bojim porodiť aj v 7 . nielen v 8 .mesiaci

evitkamalicka
12. máj 2010

ja uz mam vsetky veci do porodky a na odchod z porodky pre maleho a seba nachystane v jeho postielocke, takze to uz len potom hodim do tasky

michaela80
12. máj 2010

nechapem tu nechavaju ak je krcok skrateny pod 1,5 a hned nasadzuju lieky na udrzanie .....a je kludovy rezim cize z postelel mozme ist iba na WC,sprchu a jedlo nam nosia no izbu a navstevy tiez len na izbe...vedla mna lezi baba co sa este neotvara ale ma skrateny krcok na 1cm uz je v 34 tt a ze este do 36 tt bude v nemocnici kedze je prvorodicka a ma po 40

michaela80
12. máj 2010

deni ja by som bola vdacna aj za porod v 8.mesiaci len nech to nie je v 7.....

denisocka
12. máj 2010

miši,iny kraj iny mrav -možno u nikity by len u teba rukou mavli a neležala by si

marija
12. máj 2010

Ahojte kocky. Cely den vas citam, ale nemam ako odpisat lebo dieta moje je na mne cely den nalepene a len sa chce mojkat... O 12 mala teplotu 40C, dala som jej Nurofen a o hodinu mala 39,5C a to som jej aj dvakrat robila zabal.... teraz spi. Vcera sme mali CRP 14, coz je este stale viroza, a dnes neviem co robit, lebo virozu sme este nemali a neviem ci pri viroze byvaju take vysoke teploty... no to len sa trosku stazujem, aj ked najhorsie je na tom asi mala....

Deni to kresielko ma mrzi, to coza cupku ho predavala??? Dufam, ze ti vrati peniaze.

Niki uz som sa bala, ze si ta nechali v nemocnici, sice niesu to bohvie ake spravy ale aspon ta pustili domov. Musis teraz aj s drobcom vydrzat!!!!

Simi dakujem za drzanie palcekov a dakujem vsetkym ktore nam zelali rychle uzdravenie!!!

Didu ty s tym cukrom... to tiez nepotesi, ach jaj... na co su nam vsetky tieto choroby dobre?

denisocka
12. máj 2010

ked vravia že v 8.je horšie,tak čojaviem

ja som teraz zožrala 4 zemiaky v šupe so slou am maslom,ja som horšia jak diva svina, mne sa už cela rodina smeje že ani svina tolko zemiakov nepoje čo ja. pre mna by nič ine nemuselo existovať,ryžu do ust nedam .

kacena4
12. máj 2010

krcok: vsetko to zalezi od lekara, mna pre istotu poslali vzdy do nemocnice a doteraz za to dakujem lekarovi, inak by som asi o deti prisla, v nemocnici mi predpovedali oslabeny krcom (genetika), ze to budem mat stale pri tehotenstvach, ale zatial sa drzim, som doma uz od 2/10 a uzivam si postel ako sa len da

nikitka231
12. máj 2010

Miska ved to ze pri malom som bola na 4 cm uz otovrena na porod a ziadna hospitalizacia nehrozila ...ja tomu nerozumiem ..juj keby som mala knizku tu prvu tak ti to tu dam ...nechapem ..musim sa len sama na seba spoliehat ale ked chodim na wc na velku tak sa boljim pomaly uz aj potlacit... 😔 🙄 aby som nieco nepototo...

denisocka
12. máj 2010

marija,ano možu byť pri viroze take teploty,my sme mavali 40tky aj 3dni a ťažko sa zbíjavali, davala som malemu kupel a nie zabaly a diazepan 1 celu 12mg pri teplote apokračovacia davka každe 8hod polovička. ináč,davaj aj Cečko, aj keby mala z toho hnačku - aj 3-5x po štvrť lyžičke a piť

michaela80
12. máj 2010

deni nie je to horsie ...kazdy den je plus pre babo....to su len povedacky...som sa na to pytala...

evitkamalicka
12. máj 2010

ja som niekde citala, ze v 28tt ma babo uz 85% sancu ked sa narodi a kazdym tyzdnom sa to zvysuje

carculca
12. máj 2010

Deni, tak ciastocne, najprv ta predavajuca bola dost neprijemna, ze v zivnosti nemame maloobchodny predaj a ze to musim vsetko na balenia po 5 ks stale prizvukovala, a na konci sa ma pytala, ze ci chcem brat cele balenia, ci si nechcem vybrat na kusy, no fras sa v nej mal vyznat 🙂 v PO som zatial nebola, lebo nasi su chori, sa tam bojim ist, tak som zostala visiet u segri v KE, neviem ci sa mi vobec podari kuknut tu satku, este chcem ist v KE do Babetkova, ten zoznam veci, co treba dokupit nema konca kraja 🙂

nikitka231
12. máj 2010

Marija dakujem budem sa snazit vydrzat to 😉

deni ja ti neviem ci lepsie v 7 alebo v 8 mesiaci dnes som sa s dr o tom bavila....a povedala ze v 7 sa vyvija tiez nieco dolezite v hlavicke a v 8 zase tie pluca...takze si moc nenavyberas

kacena:ja to mam genetikou moja mama mala vsetky 3 tehu rizikove este ju aj zasivali a este aj lezala v nemocke a za cele tehu pri mne pribrala 1KG 😎 !!!!!vsetko vygrcala ..aj caj...strasne co si prezila

michaela80
12. máj 2010

ta moj doki je asi velmi opatrny ...ale zase to prve bolo nedonosene ..tak asi aj pre to...ja radsej budem tu pod dozorom, ako to potom lutovat.....nas ciel je min 34 tt a aspon 2,5 kila... 😀 😀 😀 😀 😀

denisocka
12. máj 2010

aha,a musela si nakupiť nad 100e? čo si všetko pokupila? ja idem zajtra na tu šatku kuknuť,tak sa teším

marija
12. máj 2010

Deni dakujem, Cecko davam 3x denne nakolk pri teplotach sa strasne rychlo z tela vyplavuje a aj Diazepam kazdych 8 hodin, teda od vcera len 2krat. My sme totizto okrem anginy nikdy nic ine nemali, tak ja vobec netusim aky priebeh ma ina choroba... a Deni ked mal tvoj maly virozy ma len teploty alebo aj cervene hrdlo, nadchu ci kasel? A ako dlho trvaju tie teploty? 3 ci viac dni?

marija
12. máj 2010

juj baby nestraste tymi tyzdnami, musime vydrzat co najdlhsie. Podla mna kazde jedno babo v nasom pripade (augustoviek) uz je zivotaschopne, ale radsej nech porodime co najneskor a ideme domov o 4 dni, ako si na drobca pockat aj niekolko tyzdnov ☹ musime to nejako zvladnut, nohy hore a lezkat!

nikitka231
12. máj 2010

Evit tak ta moja kamoska teraz pred 2 ci 3 tt porodilia cisarom 700g v 26tt a male zije...len to su tam velke rizika infekcieee...a vela ineho ...druha znama mi dnes vravela ze jej jedno umrelo :zilo 20 min v 24tt a povazovali to za potrat.... ☹ ☹ ☹

evitkamalicka
12. máj 2010

marija tak tak, ja chcem rodit az po 36tt

denisocka
12. máj 2010

ja som teraz čítala,že na konci 7mes su pluca vyvinute . ja čo viem,tak ked sa rodi predčasne v 7mes,tak daju určitu davku toho sulfaktantu lekári aby dozreli pluca a v 8.mes. už nemaju šancu vedieť,či su pluca vyvinute,alebo iba s časti a preto to je nebezpečne,bo neznaju kolko tej latky dať

inač,toto som stiahla tuším pre mariju 😀 - už len hrašok si musi kupiť

marija
12. máj 2010

Miska a tvoj prvy maly sa narodil s akou porodnou vahou? 2,5kg to uz je pekna vaha 😉 to v ktorom tyzdni uz je babatko takto velke? Ja si uz nepamatam 😀 len viem, ze mi v 36tt na UZV povedali ze mala ma 3,7kg a to som myslela, ze ma svihne, mesiac do porodu 😀 som sa bala ze bude mat cez 4kg, a nakoniec sa narodila presne s tymi 3,7kg co mi namerali v 36tt.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre