♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

nikitka231
12. máj 2010

Miska drzim palceky 😉 zvladneme to a dobojujeme co najdlhsie... 😉
marija uz som ako NETOPIER hore nohy a dole hlava 😀 😀 😀 😀 😀 😀

denisocka
12. máj 2010

marija,vždy pri viroze z toho cytomegalovirusu mal 3dni velke teploty a štvrty už odozneli, maval pri tom pernamentne červene hrdlo ale nebolelo ho-asi,neviem,ale angina to nebola. myslím že mal aj soplík,ale nie vždy,bol malatny,jak dieťa s vysokou horučkou a nechcel jest a piť,iba na cicke visel

carculca
12. máj 2010

hej, musis min. 100 eciek dat, kupila som preb. dosku, hrkalky, hryzatka, kefku na vlasky, kefu na flase a cumle, bodycka, dupacky, kosielky, kosielku a svetrik na krst, plienky, ort. nohavicky, no vsetko co bolo z ich ponuky pouzitelne, lebo je to samozrejme suverenne najlacnejsie, modre veci asi potom popredam, len neviem ci este nepockam, ked tu citam o dievcatkach s pipikom 🙂)

marija
12. máj 2010

Deni 😀 ja mam sice krcove zily na suske, ale daleko to od toho druheho nema 😀 skusim to? 😎

denisocka
12. máj 2010

nmaš nejake chalanske poloupky pasikate?

marija
12. máj 2010

Deni to teraz kazdu vyrozu kvoli tomu CMV bude mat takuto? No hej, ona ma vysoke horucky, len lezi, snazim sa aby vela pila ale jest nechce... a nema ani sople, ani kasel len cervene hrdlo. Vcera vravela MUDr. ze kym nevybehnu hnisave capy nejde o bakterialnu anginu... no CRP mala nizke, ale CRO rastie aj z hodiny na hodinu... som matka hysterka, co uz somnou.... 😠 ja by som potrebovala ten CRP pristroj mat asi doma, aby som bola kludnejsia 😀

carculca
12. máj 2010

ee, polodupky som tam ani nevidela

carculca
12. máj 2010

kočky odsavacky mlieka kupujete? ake?

evitkamalicka
12. máj 2010

carculca ja som kupila odsavacku Tommee Tippee

denisocka
12. máj 2010

marija, Cytomegalovirus sposobude čerebvene hrdlo,takže ak to neni bakterialne,je to prejav toho virusu . a neboj, ono ked ten virus bude na ustuupe,tak sa to nebude oprejavovať. my sme mal 4x po sebe každe 2 týždne presne tieto virozy ,stale ATB - co keby nahodou angina ... až neskor sa zistilo že je to CMV a v smokovci vraveli,že zbytočne ho napchavali ant a dali Isoprinosine,vybrala som dama 2krabičky a pokoj . už to nemal.aj teraz čo aml tie afty tak hrdlo OK

carculca
12. máj 2010

evi a teraz az, ci uz si ju pri prvom drobcovi skusala?

evitkamalicka
12. máj 2010

skusala som pri Adamkovi Avent a Tommee tippee, ale kupila som az teraz

denisocka
12. máj 2010

Cytomegalovírus

Cytomegalovírus (CMV) je vírus patriaci do skupiny herpes vírusov. CMV môže byť nájdená skoro vo všetkých orgánoch ľudského tela a tiež v telesných tekutinách vrátane ejakulátu, slín, moču, stolice, materinského mlieka a poševného sekrétu. Infekcia CMV nemusí mať vôbec žiadne príznaky, z druhej strany môže spôsobovať veľmi vážne problémy u ľudí so zoslabeným imunitným systémom. CMV je tiež častá príčina defektov u novorodencov.

CMV je extrémne rozšírený organizmus, odhaduje sa, že až 70 % dospelej populácie USA a Európy ním bolo nainfikovaných počas svojho života.

Príznaky:
Ako aj iné herpes vírusy, CMV zostáva často bez príznakov v tele po celý život po prvotnej nákaze. Akútna CMV infekcia sa vyskytuje najčastejšie ako reakcia na oslabenie imunitného systému. U zdravého jedinca sa počiatočná CMV infekcia buď vôbec neprejaví, alebo má len slabé prejavy.

Niekedy sa prvotná infekcia môže prejaviť ako "mononucleosis". Symptómy potom sú: zväčšené lymfatické uzliny, pečeň, zvýšené biele krvinky, bolesti hlavy, bolesti hrdla. Asi 8 % mononucleosis je spôsobených CMV vírusom.

Príčiny vzniku:
CMV sa prenáša kontaktom telesných tekutín a pohlavným stykom. Plod môže byť infikovaný ako počas tehotenstva prostredníctvom maternice, tak počas pôrodu prostredníctvom cervikálneho sekrétu.

Čo spôsobuje?
Pretože CMV môže prechádzať aj cez placentu, akútna infekcia u tehotnej ženy môže viesť ku infekcii vyvijajúceho sa plodu. U ľudí s oslabeným imunitným systémom môže CMV spôsobovať vážne problémy a potencionálne život ohrozujúce choroby. Môže sa vyvinúť pneumónia, zápal pečene (hepatitis), mozgu (encephalitis), pažeráku (esophatis), hrubého čreva (coltis), a očného pozadia (retinitis). Novorodenci sú len zriedkakedy postihovaní týmito zápalmi, ale majú väčšiu šancu na ich vznik počas života.

Avšak u nenarodeného dieťaťa je veľké riziko na vážne problémy, ak je matka infikovaná prvý krát počas tehotenstva. Asi 10% týchto infikovaných detí sa narodí s bežnými problémami ako predčasný pôrod, pľúcne problémy, žltačka, anémia, nízka hmotnosť, zápal očných spojoviek. Asi 90 % takto naifikovaných detí sa narodí úplne v poriadku, bohužiaľ asi u 20 % z nich sa neskôr vyvinú problémy so sluchom a mentálna retardácia.

Diagnostika:
CMV môže byť nájdená skoro vo všetkých orgánoch ľudského tela a tiež v telesných tekutinách vrátane ejakulátu, slín, moču, stolice, materinského mlieka a poševného sekrétu.

Na prítomnosť CMV v tele sa testuje najčastejšie krv formou zisťovania protilátok. Protilátky sa však nemusia vytvárať u ľudí so zníženou imunitnou schpnosťou a preto sa v tomto prípade používajú kultivačné testy na priamy dôkaz vírusu z bioptických vzoriek alebo telesných tekutín. Informácia o infekcii je ale často bezcenná, lebo vírus zostáva po infikovaní v tele celý život. Testom na špeciálne antigény, ktoré sa vytvárajú po infikovaní jednoducho len dokazujeme prítomnosť víru v tele, ale nedávame nijakú informáciu, kedy došlo k nákaze.

Liečba:
Na liečbu pacientov s oslabeným imunitným systémom, ktorý majú problémy v dôsledku infikovania CMV sa používajú antivírové medikamenty ako Ganciclovir /Cytovene/ a foscarnet. Tieto lieky majú výrazné vedľajšie účinky a preto sú predpisované len vo vážnych prípadoch infekcie CMV.

U CMV infikovaných bez príznakov sa však nedoporučuje žiadna umelá liečba. Pre zdravého jedinca vírus CMV nepredstavuje veľké riziko. Rizikovou skupinou sú ženy infikované počas tehotenstva, HIV pacienti, príjemcovia krvných derivátov ak predtým nemali CMV.

Ako sa chrániť?
Umývanie rúk.
Monogamita.
Používanie prezervatívu a zamedzenie styku slizníc pri viacerých partneroch. Nepraktizovať "jazýčkové" bozky

marija
12. máj 2010

Deni ale ona podla hodnoty protilatok uz ma ten CMV na ustupe... v decembri mala 1:22000 a v aprili to bolo 1:8000, aka ma byt konecna hodnota? Cize stale je aktivny ak to klesa? Boha sa nevyznam do toho... no u nas su to vzdy anginy, na zaklade CRP to vieme, vzdy ked prideme k lekarke ma ho vyssie ako 40 a to uz je bakterialny povod... naposledy to skoncilo tak, ze mala CRP 213 ☹

marija
12. máj 2010

Deni, to som uz citala 😀 my sme ho prekonali uz mozno pre rokom, tazko povedat kedy presne...

denisocka
12. máj 2010

no neviem,na ustupe znamena čo najväčšie číslo .. ja som mala ževraj rokmi prekonanu a titer mam :
IgM -negat
IgG 64.100 U/ml

denisocka
12. máj 2010

ja ti najdem šimonovu spravu,hej?

kacena4
12. máj 2010

ja som odsavacku nemala, mlieka vzdy na rozdavanie ale z odsavackami som to nedokazala vytiahnut, najlepsie mi to slo len tak rukami nad miskou a vytiahla som z kazdeho prsnika aj 1 dcl, a dala zamrazit na horsie casy, alebo ked som nebola s babom, tak krmil muz z flasky, takze neplanujem odsavacku ani teraz - inak v porodnici je mozne vyskusat si rozne druhy (pouzivaju ich tam viac) a podla toho sa rozhodnut ktoru chces ak ju budes potrebovat vobec - inak su to zvytocne vyhodnene peniaze, ak ju pouzijes len 1-2x do mesiaca , nie?

marija
12. máj 2010

Ok Deni, nam praveze klesali tie protilatky a to je vraj dobre...

evitkamalicka
12. máj 2010

ja si odsavacku beriem uz do porodnice

marija
12. máj 2010

Ja som mala tiez mlieka ako dojna kravicka, ale nikdy som neodsavala odsavackou, vzdy len rukou to mi islo najlepsie 😀

denisocka
12. máj 2010

no ja ti neviem,,ale čo aj viem,tak my kde sme mali ženu,čo mala toxo 1:22 .... tak bolo pozit a išlo o to,aby mala neskor vyššie číslo .- trebars 1: 320 o nejaky mesiac

marija
12. máj 2010

kocky ako je to s tvorbou mlieka po cisaraku? 😕

marija
12. máj 2010

Deni no ved vravim, ze sa do toho prd vyznam... 😒 takze ani len netusim ako sa tie cisla hybu a ktorym smerom 😀 ale to mi vravela MUDr. ze to ma klesat, ja netusim.

evitkamalicka
12. máj 2010

marija tak ako pri normalnom porode, niekomu nabehne skor niekomu neskor, moja spolubyvajuca po cisaraku kojila hned a ja az na 3 den, ale maly bol lenivy tahat tak ho dokrmovali a doma uz nechcel vobec, takze mliecko sa stratilo

denisocka
12. máj 2010

pri prijme v smokovci
CMV- IgG pozit 1,9
IgM poz. 11,9

marija
12. máj 2010

No tak v smokovci netusim co sme mali.... to som si nezapisala 😀 ateraz nevies aku mal hodnotu? niekedy naposledy?

marija
12. máj 2010

My sme uz jedno z toho mali teraz negativne a druhe 1:8000. No neva, MUDr. povedala, ze je to ok, tak to uz na tom az tak velmi nezalezi. Na nete som nesla nic zatial, ale hladam 😀

denisocka
12. máj 2010

neposlali ti zo smokovca spravu? jemu brali len 2x -prim prijme a prepustení a tu z prepustenia nemám 😀

kacena4
12. máj 2010

babenky, prave zehlim navlecky do kocika, podusticku a paplonik, planujete na leto nieco take pouzivat???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre