♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

tiriel
5. jan 2010

rosienka,ja som myslela že vy viete čo to bude,že ked vkladali tak vedeli že davaju vajka chlapca aj dievčatka 😝 /napríklad/

rosienka
autor
5. jan 2010

ja mam teda za posledne 3 roky pichaciek az az za sebou a nastastie mam napravo dobru zilu, tak nech si len beru, ja sa na to vpichnutie nepozeram, ale ked je dnu, tak sa obcas kuknem 🙂

tiriel
5. jan 2010

mne tiež nie je ale ABSOLUTNE nič !!!! brucho nerastie, pachy mi nevadia,jem normálne, cikám normálne-možno trošku viac.... prsia nebolia,,,, no som fakt kus na ihlách

mib
5. jan 2010

tiriel, tiez mas problemy so zrazanlivostou? ja si kvoli tomu picham kazdy den fraxik. tiez nieco beries?

mib
5. jan 2010

ja tiez nemam nevolnosti. ale brucho rastie a aj prsia bolia. tak sa upokojujem, ze urcite je vsetko v poriadku. 🙂

rosienka
autor
5. jan 2010

ruby- ja viem, ze nevolnosti same o sebe nic nenasvedcuju, ale prestanu byt aj prsia menej citlive? 😲 dufam, ze ano

tiriel- 😀 😀 😀 no to by bolo dobre, keby uz pri 2-3-bunkovcoch zistovali pohlavie 😅 😝 ....jasne, ze to nerobia a my nic netusime...a chvalabohu, ze to nerobia, i ked nejake geneticke vysetrenia sa daju robit aj na embrijach ale nikdy kvôli pohlaviu, ale skôr chybam... tak som rada, ze ani tebe nic nie je, nemas pachy, jest ti chuti, prsia nebolia...vsetko je 100% oki-doky

rosienka
autor
5. jan 2010

mib- aj mne sa brucho nejako zväcsuje, uz skoro nic nezapnem, musim ist nakupovat 😝 ...ale mozno je to vseobecne z priberania po sviatkoch 😀

tiriel
5. jan 2010

mib, ja som pri malom brala pred tehotenstvom každy týžden B12 a kyselinu listovu,pyridoxin . Mam mutaciu "užneviemčoho" MTHFR677 , posledne 3mes pred porodom som si pichala Clexane . NAšťastie len 3x v týždni,pichal mi ho muž ,tak to bolo aspon trošku lepšie,akoby som si ho mala pichať sama . teraz udajne nemusim nič brať,posledne testy dopadli OK,ale aj tak si pichám B12 + Bvitamíny a za 2týždne idem na tie faktory zražacie, či je to OK. podla toho sa uvidi,či treba zas riediť krv Clexanom,alebo čím .No verim že to bude OK,alebo aspon keby som čo najvac vydržala bez tých pichačiek do ramena

tiriel
5. jan 2010

rosi , ta sorry, ked tie tvoje vajíčka v albume su ako chlapček a dievčatko 😝

rosienka
autor
5. jan 2010

tiri- ze? aj ja si myslim, ze väcsi utlacatel je chlapec a malicke utlucke je dievcatko 😀 😀 😀 snad 18. ich pekne preluftujeme....ak tak teda este obe budu ☹ 😒

tiriel
5. jan 2010

čoby neboli obe !!!! ešte aby tri neboli nahodou 😀

zuzana76
5. jan 2010

tiriel, ja som mala tiez caste uzv a maly rozpraval uz od 9 mesiacov prve slova , od roka jednoduche vety - ako babo haja - a od roka aj 4 mesiace rozpraval uz celkom slusne, teda rozvite vety a teraz ma dost bohatu slovnu zasobu.

bihan
5. jan 2010

Nie každá žena predsa počas tehotenstva zažíva nevoľnosti 😉 Navyše naozaj je každé tehotenstvo iné: pri Sáre som nezvracala, neboleli ma prsia, ale bola som hrozne precitlivelá a trápili ma hrozné chute, resp. nechute.
Teraz som od začiatku v pohode, neprežieram sa, chute sa mi veľmi nezmenili, ale nevoľnosti som si užila a boľavé prsia tiež 😉

Ja si zase nemyslím, že by bol UZV až taký neškodný, ako sa píše. Jasné, vlny sú všade, ale toto je špecializované zariadenia, ktoré dokáže "presvietiť" celé miminko.. a stačí mi vidieť, že miminká na UZV reagujú, aby som ho nebrala ako nejakú hračku na mesačné premeranie miminka, ale iba ako občasné diagnostické preverenie, čo je všetko tak, ako má byť.

rosienka
autor
5. jan 2010

bihan- ja som citala, ze ten bezny UTZ babätkam nevadi a neskodi, ale len ten 3D/4D ich vraj rusi a reaguju na neho...ale zas ten sa robi tak raz

rosienka
autor
5. jan 2010

tiri- jaj daj pokoj, uplne postacia aj tie dve, ked budu zdravucke 😝 😅

bihan
5. jan 2010

Rosienka, ale vkladali ti len dve, nie.. neboli 3 bublinky 😀

tiriel
5. jan 2010

no,poviem ti,mne sice naposledy dokyna na usg na moju otázku - kolko ich tam mám ja povedala : " povedzte kolko chcete, napočítam ich tam podla priania" tak ma vylakala,samozrejme že JEDNO bohato stačí. ale ešte stale mam stresy,či tam v piatok nebudu nahodou dve

bihan
5. jan 2010

A ešte pridávam jednu úžasnú stránku s fotkami a videami miminiek od počatia - vek je uvádzaný od počatia, nie podľa poslednej MS 😉

http://www.ehd.org/

rosienka
autor
5. jan 2010

bihan- ano dve, ale mohli sa este rozdelit, tak by teoreticky mohli byt v kazdej bublinke dve, ale my sme jasne videli v 9tt dve velke embrijka s blikajucimi srdieckami...skoda, ze som ich nemohla pocut 😢 , v niektorych centrach davaju aj zvuk 😅

tiriel
5. jan 2010

moja kamoška tiež mala dvojičky a dievčatko bolo odmalička menšie,ultačane bratom,ešte aj po nej skakal celých 8mesiacov a nakoniec sa narodila ako Prvorodena 😀

zuzana76
5. jan 2010

ja zase radsej uprednostnim castejsie skontrolovanie babetka usg ako jeden 3/4D uzv - napriklad ak mi lekar robil uzv asi 10x pocas tehotenstva, ktory trval 2 minuty, tak je to mzono kratsi cas ako jeden 3D uzv

zuzana76
5. jan 2010

ale tiez som citala o skodlivosti uzv na babetko, resp neskodlivosti a ja co som sa docitala, tak hrozi hyperaktivita u dietata

tiriel
5. jan 2010

no,tak pekne ... my sme megahyperaktívny od 16tt v bruchu do teraz 😅

nika.r
5. jan 2010

ale ste toho popísali 😝

no ja budem asi divná, ale mne zataiľ UTZ na pokoji veľmi nepridal. Najčerstvejšie z tohto tehotenstva dával môjmu drobcovi o dva týždne menej. A pri prvom tehu som si poplašných správ užila až-až. Najprv v 12 tt na veľkom UTZ nebolo vidieť nosovú kostičku,navyše som mala zlé AFP testy, takže dvojnásobne potvrdené riziko Downa. Potom na UTZ v 20tt nevidel Dr. žalúdok malého. keď som už ležala v nemocke, tak vraj môže mať bábo niečo s obličkami. Všetko to boli správy, ktoré lekári aj tak ovplyvniť nevedeli, len mňa aj malého znervóznili a vyplašili. Nakoniec všetko dobre dopadlo, Tomáško sa narodil úplne zdravý. Pokiaľ UTZ odhalí niečo, čo sa dá liečiť alebo aspoň pomôcť, tak fajn, ale mám pocit, že väčšinou ide o zbytočné stresy.
Takže ja teraz beriem UTZ s véééľkou rezervou. A tiež som čítala, že nie je až taký bezpečný, ako sa tvrdí. Kedysi sa vraj tvrdilo, že aj rontgen sa v tehotenstve v pohode môže a že je úplne bezpečný.

nika.r
5. jan 2010

pod UTZ myslím to, čo Vy pod UZV 😀

lenadka
5. jan 2010

nika, pamatam, ked mi mama vravela ze tehule v jej dobe nemali UTZ, ale 1x pocas tehu isli na RTG 😝

zuzana76
5. jan 2010

nika hej UZV UTZ USG 😀 ultrazvuk

inak mna prave takto znervoznuju tie AFP testy, to by som bola najradsej keby mi nerobili

nika.r
5. jan 2010

lenadka, sila čo? 😲 A tiež to vtedy bolo pod vedením samotných lekárov, tak prečo by im človek neveril? Preto aj ja teraz beriem ten veľký boom s UTZ v tehotenstve s veľkou rezervou.

Škoda, že som si neuložila ten článok, odkiaľ mám tie info, dala by som Vám link. Ale ešte sa tam písalo, že pri 3D sa vraj bábetko ohrieva, vraj sa jeho telesná teplota o niečo zvýši, čo mi teda pripadá dosť nebezpečné. Mne keby niekto len na 10 minút dvihol teplotu hoci len na 37, už by mi bolo blbo. A tie 3D UTZ zvyknú trvať aj pol hodiny.

lucy1990
5. jan 2010

Myslim, ze UZV babatku jednoznacne nepomoze, ale ak pomoze matke v tom, ze sa ukludni, ze je vsetko tak ako ma byt, tak je to prospesne..samozrejme ale su opacne pripady, kedy vysetrenie UZV odhali nieco, co matku rozhadze a pritom to nie je pravda. Ja som za, aby sa sledovalo babatko pravidelne, pretoze ak hrozi otrava krvi a nasledne umrtie matky tym, ze plod uz dlhsie nezije, tak je to dost velke riziko a radsej nech je moje dieta hyperaktivne, alebo hovori oneskorene, je predsa dolezite aj zdravie matky. Kolkokrat clovek ani nevie ako si ublizuje...a ako ublizuje svojmu babatku 😒

nika.r
5. jan 2010

ale nechcem nejako vyvolávať paniku. Len myslím, že radšej treba brať všetko s mierou. Keď sa dieťatko anrodí, vynadívame sa naňho až-až.

zuzka, ja rozmýšľam, či sa dajú tie AFP odmietnuť. Ak by som mala istotu, že aj tak dieťatku nijako nepomôžu a nemôžem ho odmietnutím testov nijako ohroziť, som ochotná nedať si ich robiť. Musím sa to nejako opatrne spýtať Dr., aby nemal pocit, že jemu alebo medicíne neverím. 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre