♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

didulka85
14. máj 2010

Marija mohla by si ju dostat, ale tiez hrozi, ze tam uz nebude...
My sme sa pytali na priprave na porod zeny, ktora vedie kurz, co si o tom odbere mysli... Ona povedala, ze ma chore dieta a keby krv dala odobrat, tak by bolo vsetko inak...

denisocka
14. máj 2010

hali,nie -ak raz daruješ,už nemožeš vlastnu žiadať naspať,ale vyhladaju inu z verejnej banky

sranda je ta,že ked chceš verejne darovať,tak musiš mať milion klriterii -žiadne infekčne choroby..a iné veci, možno autoimunitne ochorenia.... a ked chceš pre seba uschovať,tak tam zodpoveda hadam asi len aby bolo dostatok mililitrov krvy - a už ich asi nezaujíma ta chorobnosť rodiča.... a ked bude tvoje dueťa potrebovať krv,tak ti možno kludne povedia,že nevyhovuje,bo maš take a take ochorenie

videla som dokument,kde jedny počali umelo 13 embrii len preto aby našli vhodnu pupoč.krv a z toho niektore neprežili a z 8 embrii mali "len" 3 ktore boli vhodne pre surodenca, takže sa rozhodli vložiť 2 vajička a jedno sa ujalo,našťastie malo dosť pupoč.krvy,vycucali celu placentu a potom ešte čakali dalši rok či kolko,kým bola vhodna na transplantaciu surodencovi,ktorý mal tažke ochorenie

abbey1
14. máj 2010

Tak sme doma z poradne.všetko OK.Ale maličká je vraj strašne chudučká.Rozmery,placenta a všetko zodpovedá 29tt,ale vraj je chudulinká.dr ma nastrašila,vraj sa bojí, aby pri pôrode mala aspoň 2500gramov.Tak máme nakázaný hroznový cukor,a ak nepriberie do ďalšej poradne dostaneme vitamíny.Má vraj veľa miesta v brušku a preto sa tak stále metá.Aj pri tom sone stále behala hore dolu.Tak snáď to dobehne.Ja papám dosť,ale asi to len zostáva na mne a malá drží dietu.Čo už,modelka.

halintoa
14. máj 2010

deni: odpovedáš mi na marijinu otázku 😀 , ale nevadí. Ja mám iné info, vraj môže dostať svoju krv, ale pravdepodobnosť, že by ju v banke ešte mli je minimálna vzhľadom na to, že je pupočníkovej krvi nedostatok, takže tak. Ale ja budem mať dobrý pocit už len z toho, že to možno pomôže inému dieťatku, všetko dobré sa človeku vráti 🙂 .

lulusha
14. máj 2010

baby, mozno blba otazka - ale mate aj vy take studene brucho? ja ho mam stale uplne ako zaba, normalne aj cez tricko citim, ako mi sala z neho chlad...

halintoa
14. máj 2010

abbey: má Tvoja dokyna dobrý utz? Lebo moja mi tvrdila 3.5., že moja malá má okolo 500g a aj ju pomerala s tým, že niečo zodpovedá môjmu tt a v niečom je menšia. A ja som bola 30.4. (t.j. 4 dni pred tým) na 4D UTZ, kde mi povedali, že malá váži 536g a miery mala väčšie ako by mala mať na svoj tt a samozrejme väčšie ako u mojej dokyny. No neverím, že by schudla a scvrkla sa 😝 .

halintoa
14. máj 2010

lulush: často áno, ale to vtedy, keď mám normálne (netehu) tričko a je mi kratšie...

michaela80
14. máj 2010

tak babulky uz som po ultrazvuku a mame 1111 gr a krcok je 39 mm......

nikitka231
14. máj 2010

miska gratulujem ku krasnej vahe a krcok krasne drzi ako kukam na rozmer 😀 😉

lulusha
14. máj 2010

miska ta vaha je super, konecne je najeka babatko take ako nas maly, aj on ma uz cez kilo 🙂 🙂 🙂 a ten krcok - to je dobre, ci zle? kolko ma vlastne normalne merat?

michaela80
14. máj 2010

krcok je uplne v pohode...len pri vysetreni rukou namerali iba 20 mm a to som sa zlakla....
mala za 15 dni pribrala z 773 gr na 1111 gr, cize celkom fajn...a teraz ju az dvakrat meral ....

denisocka
14. máj 2010

miši no vidiš,čo tam tam kurnik držia a stresuju

michaela80
14. máj 2010

no ze len pre istotu...

denisocka
14. máj 2010

bohva istota, šak keby dačo ta dobehneš? šak vidia že maš nalezy ok,preboha

michaela80
14. máj 2010

no skusim pokecat s dokim v pondelok ked bude sluzit...ze ked uz tak aspon na vikendy nech ma pusta na priepustku...ked je mm doma sak ked nieco tak dobehnem....cez tyzden by som bola doobeda sama doma.... 😠

lenadka
14. máj 2010

jeej miska no vidis, takze vsetko je ok 😉

deni, to kreslo co pises to si kupila pre seba na hojdanie? Bolo poskodene tak ho vracias?

lenadka
14. máj 2010

to vies som mimo obraz 😅

lenadka
14. máj 2010

ja tiez tu krv nejdem skladovat....o darovani nemam ziadne info, viem ze v Bojniciach sa casto odobera ale o darcovstve neviem nic, ale ak by sa ma opytali ci nechcem darovat ta nech si beru 😀

groka
14. máj 2010

https://www.modrykonik.sk/fotoblog/groka/album/...

baby kuk periem,zehlim vecicky,zatial si to vsetko po malom mojom,este mam vela veci v druhom mobile to az vecer

groka
14. máj 2010

a dost 56 musim pokupit na prvy mesiac tak sa na to tesim,ze budu nakupy 😀

kila
14. máj 2010

Denisočka to máš odkiaľ že bábo musí mať nad 3500g? Naša dcérka mala len 2800g a máme jej pup. krv zmrazenú vhodnú do 67 kg. Keď som svojho lekára spýtala či si máme dať odobrať pup. krv aj teraz, tak odpovedal vyhýbavo, vraj je to len a len na nás, ale mne sa zdalo že si nie je 100%ne istý, že by sme tak mali urobiť... no rozumiem mu že nemohol mi povedať jednoznačne: nie.

michaela80
14. máj 2010

kila ja som tiez citala akurat ze da sa aj pri predcasne narodenych babetkach a tie maju malo kedy viac ako 2 kila....tiez som rozhodnuta ze ju dam...clovek nikdy nevie..

denisocka
14. máj 2010

kila, ja vravím že ak chceš darovať do verejneho registra,musi mať babo nad 3500g a mam to z ich stranky a materialov,čo mi poslali. su tu aj take temy,tam o tom baby píšu

denisocka
14. máj 2010

leni 😀 😀 😀 to som kupila detom,a,e bolo roztrhane tak ho vraciam a pani ma obvinila , že zato jej ho nepošlem dnes,lebo sa na tm chcem asi ešte cely víkend hojdať 😀

kila
14. máj 2010

Denisočka, no keď chceš darovať, tak to viem že sú tam dosť prísne pravidlá...

marija
14. máj 2010

tak tak, ako som pisala, nie kazdy moze byt darcom 😉

denisocka
14. máj 2010

no ale vysvetli mi,ked tebe odoberu bez nejakých kriterii pre tvoje dieťa / a to nevieš teda ani nahodou či bude ta krv dobra ak ju bede nedajbože treba / - tak prečo mne budu robiť kadejake cereminie,ked to chcem darovať ?
ako ja sa nehadam, keby som tomu až tak skalopevne verila,tak si zato zaplatím .... to je jasne

tu je jedna z tem,kde som si to overovala https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/darujete-do-verejneho-registra-pupocnikovu-krv-2/

kila
14. máj 2010

Ešte mi môj lekár povedal toľko že sú choroby na ktoré je najlepšia vlastná pup. krv a sú aj také choroby na ktoré je lepšia pup. krv súrodenca.

marija
14. máj 2010

Deni pozri tuto, to by mohla byt odpoved na tvoju otazku, ak som ju spravne pochopila 😀

http://www.eurocord.sk/index.php/en/puponikova-...

kvietok121
14. máj 2010

ahojte tehulky, ak uz je konecne vikend a ja lezim na pohovke, konecne, my si ideme dat tez odobrat pupocnikovu krv: www.ceptra.sk/

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre