♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

zuzana76
5. jan 2010

ved som tak aj skoro dopadla 😒 prisla som na hematologiu doslova v poslednej chvili, telo uz mlelo z posledneho a to som chodila za Dr,ze sa necitim dobre, ze som slaba, schudla som na 43 kg 😖 , nic nezistili najskor az ked som uz mala velmi zle vysledky

mib
5. jan 2010

tiriel, viem ze cast tych imuno vysetreni robia aj v KE. ale nie su kompletne a pre nas z BA je cesta do Prahy este jednoduchsia ako do KE. a chcela som uz mat urobene fakt vsetko. ma stvalo, ze kazdu chvilu nam povedali, co vsetko sa este da a my sme to neabsolvovali. pritom sme sa trapili uz niekolko rokov. ale nastastie mam vybornu lekarku a ta nas nasmerovala.

mib
5. jan 2010

zuzi, ... smutne 😔

lenadka
5. jan 2010

ako vidim baby, ked si clovek sam nestanovi diagnozu ma smolu 😝 ale aspon ze ste sa nedali-tak! 🙂

mib
5. jan 2010

🙂 pred chvilkou sme s mm spravili somloi halusky. 😝 drahy dostal vcera chut a dnes sme to vyskusali. jediny problem je, ze to musi den stat v chladnicke. 😠

rosienka
autor
5. jan 2010

mib, zuzana, tiriel- vy ste teda dobre diagnosticky 😀, tusim este horsie ako ja...ale u nas bol najmä moj mm tazky pripad, tak sme sa este aj dobre nasli 😅

tiriel
5. jan 2010

inač,čo si pamatam mam nejaku silnu autoimunitu voči hladkým a parietálnym bunkám , ešte voči nejakým + antifosfolipidový syndrom . aj by stačilo,nie? 😅

tiriel
5. jan 2010

mib,to čo za halušky?ja mam rada iba bryndzove

mib
5. jan 2010

tiriel, to je taky madarsky kolacik. vola sa somloi halusky, lebo to cesto je take potrhane na kusky. okrem toho je tam vanilkovy pudink, hrozienka namocene v rume, oriesky a cokolada. a cely je tak mokrejsi. mnamky. 🙂

tiriel, mne tiez este zistili nejaku anomaliu spojenu s krvou, ale teraz sa s nou vraj nemusim trapit. udajne ide o to, ze ked budem po prechode, budem musiet chodit pravidelne na odpustanie krvy. no povedz ... ja som pripad. 😀

rosienka, ak si dobre pamatam, tak tvoj mm isiel nakoniec na TESE. tiez ste si asi presli slusnu cestu nez ste sa dostali k bambulkam. ale hlavne je, ze su tam a su vase. 😉

lenadka
5. jan 2010

mib, ja citam miesto kolacik - kocik uz som zmagorena 😀

mib
5. jan 2010

lenadka, v tomto pripade kolacik, ale kocik uz trosku mata aj mna. ty mas uz jednu letnu bambulku doma. mas teda skusenosti s tym, aky kocik je dobry pre letne deticky. ako si vozila malu v zime? zmestila sa ti este vo fusaku do hlbokeho kocika?

rosienka
autor
5. jan 2010

mib- veru tak, presli sme si slusnu cestu, ale snad sa blizime do ciela, sme na dobrej ceste 🙂 🙂 🙂 u vas nebol z mm strany problem? inak ako sa robia tie somloi halusky, tolko som o nich pocula a nikdy nejedla

mib
5. jan 2010

rosienka, bol problem aj v mm. najprv mu zistili zapal, potom zlu morfologiu spermii. na to sme sa zamerali a neriesili sme nic ine. to bola chyba. ked to nevyslo ani na treti krat, odporucila doki urobit vsetky mozne vysetrenia. a zda sa, ze problem sme nasli. 🙂

somloi halusky su hrozne jednoduche. az som bola prekvapena. a hlavne ... je to kolacik, ktory vobec nemusi vyzerat dobre, takze je sikovny aj pre nas, ktore nemame este tolko zrucnosti ... pozri recept http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=2937

lenadka
5. jan 2010

mib, moja je praveze zimne januarca 😀 takze som s toho hotova, lebo neviem ani ako obliekat v tych teplach novorodenca...kocik urcite s vacsou vanickou-vzdusny...vozila som pol rocne deculo v tom teple, ale teda s domu sme vychadzali az po najvacsich palavach, do 11.00 a po 16-17.00, len raz som potrebovala niekam ist a isla som na slnku okolo 11-tej asi do lekarne a to bol des, mala sa skoro od jedu pukla co jej bolo teplo, museli sme sa schovat u svagrinej a domov sme isli az popoludni 😝

lenadka
5. jan 2010

mib, som si pozrela ten recept a tááááák by som si dala 😝 😝 😝 😝 😝 😝

lenadka
5. jan 2010

ozaj dnes v poradni mi doktor povedal, ze od bolesti si mozem dat jeden cipok 125 nurofen pre deti, tak som si ich kupila, aj na internete som nasla udaj ze sa moze v prvom trimestri-asi jeden z malinkamala 😅 ...ja pre deti od 2-6 rokov, tak ak ho ja nikdy nepouzijem, ak bude mat mala teploty miniem, ale bodaj by sme ho nepotrebovali 🤐

biba12
5. jan 2010

Mne je dnes zle uz od rana. 2-3 dni predtym ma len napinalo, ale inak nic a dnes hruuuza. Uz nech je po 1 trimestri...
Ten fraxiparin som musela brat aj ja kvoli zrazanlivosti. Ale tusim od 7 mesiaca az do konca tehu cca 3 dni po porode mi ho pichali v nemocke. Mne to pichal muz, chudak, neznasa pohlad na krv aj injekcie. Ale statocne to znasal, len trpel, ked zle napichol a mna to stipalo, alebo som mala modrinu. Viem, ze som si ho pichala okolo 17 hod, lebo ja som mala dohodnutu epi pri porode a ze je to lepsie, lebo vacsina deti sa zacina pytat na svet v noci, nadranom a fraxiparin je vstrebany a nie je kontraindikaciou pri epi.
Na krv idem 14.1., tak som zvedava na vysledky.

lenadka
5. jan 2010

biba, ja som skor za to nech uz je august 😀 😀 😀 tak ako som si prve tehotenstvo uzivala, tak toto je hrozne 😝 nie ze by mi bolo uz nejak extra zle, ale od zaciatku same komplikacie, krvacania, hospitalizacie, rizikova poradna...bolesti ...tym padom stres...to som pri prvom tehu nemala 😝

evitkamalicka
5. jan 2010

ja sa citim ako keby na mna liezla nejaka choroba

biba12
5. jan 2010

No super, sami marod. Evitka, daj si preventivne cesnak, mne pomohol zatial vzdy. Chripka ma zatial zdaleka obchadza a to uz niekolko rokov. Dufam, ze este nejake tie roky bude, lebo pri dvojrocnom dietati si neviem predstavit seba choru. Stacia mi rana na zachode , ked mi maly vyklopava na dvere a snazi sa dobit dnu. On je taka moja prisavka. Som zvedava, ci ho to pri surodencovi prejde. HLavne ho musim naucit spat, pretoze este doteraz neprespal celu noc. Neviem si predstavit ako budem vyzerat, ked budem vstavat k 2 detom v noci.
Inak Lenadka, aj ja som uz za ten august. Hlavne nech mi prestane byt zle.

groka
5. jan 2010

Ahojte

tak mne je na hovadi zle,teraz som uz aj tykovala a teraz jej malicku polku chlebika s rajcinou a cibulkou ale to tak malo aby sa nepovedalo,pretoze mne aj ked je velmi zle ja mam strasne chute,je to tehu ako ma byt so vsetkym ale tak takto zle to je hrozne,plakala by som uz

evitkamalicka
5. jan 2010

biba tak to teda nemas nic moc ked ti este neprespi celu noc, my mame pokoj od 4 mesiacov, odvtedy spi 18:00-6:30 vkuse teraz uz aj do 7:30

lucy1990
5. jan 2010

Groka, tak to aj ja mam chute, aj ked mi je zle..a v poslednom case mam chut na take tazke hovadiny, ktore potom neviem stravit a zasa mi je zle 😒 dnes som mala strasnu chut na vajickovu pomazanku, tak som si urobila za velku misku a teraz lutujem, ze som si ju dala...citim ako mi lezi v bruchu 😖 alebo posledne som mala strasnu chut na chlebik vo vajci, a potom mi muz nadaval, ze co to jem 😝 lebo potom mi bolo dost zle 😅
Ale tak musim si poklopkat, uz bolo aj horsie, tak ja sa tesim, ze to nie je az take zle 🙂

peta131
5. jan 2010

Evitka to ti maly teda krasne prespinka radost mat take dieta 😵

No mne tie lieky co mi dala vcera doktorka vobec nezaberaju, stale mam sopel jak slak nos uplne zapchaty dychat sa mi neda 😢 uz som vyskusala asi vsetko a stale to mam rovnake, najhorsie je to v noci celu noc som hore co sa mi dychat neda a len smrkam 🙄 a uz zacinam aj pokasliavat...

biba12
5. jan 2010

Evitka, budi sa cca 5 krat za noc, ale to je uz dobre, boli casy, ze aj kazdu polhodinu az hodinu, preto som ho odstavila od kojenia,ked mal 17 mesiacov. Bolo to uz neunosne a fakt som nevladala. Ja som sa este nevyspala, co sa narodil.

mib
5. jan 2010

biba, ak sa smiem spytat ... kam chodis na hematologiu? ja na antolsku k dr. pavlikovej. som zvedava, lebo 14.1 idem tiez na krv. 😉

lenadka, som si to nejako pomylila so zuzkou. ona ma uz jedno letne. mozno nam poradi, ako sa zariadit. ale podla toho, co si napisala ty si treba vyberat kocik s co najvacsou vanickou. ... to asi nebude jednoduche. 😖

evitkamalicka
5. jan 2010

biba mne sa stalo aj v porodnici, ze mi celu jednu noc prespal a dalsie sa budil tak raz maximalne dvakrat a to mu potom aj ostalo, do 4 mesiacov sa tak budil v noci aj doma, cez den mi do roka spaval 2x po 2-3 hodiny, po roku uz je to len raz

nika.r
5. jan 2010

ahojte, pozerám, že už sa riešia kočiare 🙂 keďže ja mám už doma jedno augustovčiatko, odporúčam jednoznačne kočík s veľkou vaničkou. Tomi mal v zime už okolo 7 kíl a naobliekaný vo fusaku a deke sa mi už len tak-tak zmestil. Vo februári sme už museli prejsť na šporťák. A to sme mali ako hlboký kočiar veľký poľský tank.

mib, pichali mi v nemocke do ramena Clexan a potom ja som si doma do stehna pichala Fraxiparin. Uff,pevne verím, že tentokrát to nebudem musieť, ja som v tomto strašná padavka, neznášam injekcie a sama som si mala pichať! To bola moja nočná mora. Hoci sa bojím, že keď raz s krvou nie je niečo v poriadku, že sa to pravdepodobne zopakuje. Ešte si robím nádeje, že keďže ide o taký dlhý čas, mohli by mi dať aj nejaké lieky. Veď snáď nedovolia, aby som sa sebatrýznila 7 mesiacov. 😅

biba12
5. jan 2010

Mib, chodila som na Antolsku. Teraz idem na krv ku gynekologicke a podla vysledkov uvidime, co povie. No ja pevne dufam, ze sa to nezopakuje. Dovtedy som problem nemala. A odvtedy tiez nie, ale clovek nikdy nevie.

jankaat.
5. jan 2010

ahojte..ja vas len pozeram citam.. akosi mi seka velmi internet 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre