♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

zeytin
18. máj 2010

V Ruzinove maju tusim polohovatelne stoly na sale, ale vraj ani to nie je to prave orechove... vraj najlepsia je stolicka, ze na nej sa da aj najlepsie vyhnut nastrihu... tak neviem... ake su tie polohovatelne stoly, mate skusenosti?

didulka85
18. máj 2010

Chodim do Ruzinova k prof. Holomanovi.
Vyhoda cukrovky je ta, ze nemozem prenasat... Takze presne viem maximalne kolko dni ma deli od sisky. 😀

marija
18. máj 2010

Zeytin netusim ja... rodila som na Antolskej a tam nebolo polohovatelne nic, teda ako nelezela som, mala som nadvihnuty chrbat, cize taky polosed, ale mala na 3tie zatlacenie bola vonku, prislo mi to strasne rychle. Prechadzala som sa, lahla som si, lekarka mi hovori chytte si kolena a skuste potlacit, tak ja, ze ok. Potlacila som a ona na to, ze uz vidi hlavicku a ze mala je strasne vlasata 😀 potom som zatlacila 2krat a uz to bolo 😝

marija
18. máj 2010

Didu ty si cislo 😀 😀 😀 som rada, ze ta neopusta dobra nalada 😉

zeytin
18. máj 2010

mari - ale ta aj nastrihla, ze?

marija
18. máj 2010

Zeytin ano. Ale rodila som s EPI takze mozno aj preto, alebo preto ze mala mala 3,7kg, neviem.... pri mne rodila kocka, asi hodinku predomnou, nestihli jej pichnut EPI, babatko malo 2,9kg a mala len miernu trhlinku na jeden steh. Takze neviem sama preco mna strihali a ju nie 😲

marija
18. máj 2010

zeytin a este pri mne rodila jedna pani romskej narodnosti, svoje 5te dieta a tiez bez nastrihu a bez sitia a jej mala mala 3,5kg, takze nerobili to kazdej... nechapem.

didulka85
18. máj 2010

Marija hlavne nech je mala zdrava...
Manzel mi vcera povedal, ze sladkosti som si odjedla aj na 5 rokov dopredu a vina odpila na 10. Tak sa nemam stazovat. 😀
3 zatlacenia? Sikovna... Bodaj by sme vsetky porodili na 3 zatlacenia.

marija
18. máj 2010

Didu bodaj by som zas porodila na 3 zatlacenia 😀

A manzel je zlaty 😝 ze nech bude zhovievavy a skusi drzat dietu s tebou, ze kolko vydrzi 😎

eliska252
18. máj 2010

Tretulka ďakujem za tip na lekárku ja ani jednu nepoznám tak ak si ty bola spokojná tak skúsim veď ak nie môžem prestúpiť.

Didulka neboj malá ti to trápenie vynahradí a tie dva mesiace to už nejako zvládneš triedením. Držím palce aby sme to dogulkali až do vytúženého konca.

Ináč to video o pôrode joj až som strach dostala.

lulusha
18. máj 2010

didul, urob si skrtaci kalendar 😉 ja by som na tvojom mieste skrabala steny, ja bez sladkeho nemozem byt... preto s tebou naozaj uprimne sucitim a budem s tebou aspon v myslienkach 🙂 a ked si dam zakusok, tak na tvoju pocest 😉

vsak mne stacilo, ze pred glukozovym testom som jeden den nejedla sladke a vecer som uz skoro vrazdila...

silwietta
18. máj 2010

inak aj ja som musela posledne dva tyzdne drzat dietu, lebo som bola strasne zavodnena... takmer same rajciny som jedla...

didulka85
18. máj 2010

U nas sa kazdy den robil po veceri dezert alebo som zosrotovala cokoladu. Nanuk musel byt kazdy den a 2 sisky. Na stole vzdy bola misa s cukrikmi. A teraz?!
Manzel stale provokuje s malinovymi tortickami, sacher tortami... Zly je na mna. 🙄 ä
Ale vcera mi kupil kyticku. 🙂

abbey1
18. máj 2010

Didulka to ma mrzí.práve do seba tlačím cukríky a to som po dobrom obede,tak nadávam manželovi,že ich otvoril.Ja som teraz v tehotenstve viac na sladké.Dnes som mala super raňajky.Išla som už na ý,tak som ráno v behu po dome hádzala kukuričné chrumky a zapíjala ich Coca colou.Zdravá výživa.

didulka85
18. máj 2010

Musim koncit, mm chce pracovat za stolom...
Dajte si nieco dobre aj za mna....

denisocka
18. máj 2010

didul a čo ti tu kytičku kupila na jedenie ? 😀 ale nie,švanda, hlavne že mäso ti nezakazali,bo by si si to mohla hodiť. mne kedby zakazali zemiaky,tak končík Karle . ale vážne,je mi to luto,ale žial,musime vydržať 😖 teraz sa už cuvnuť neda a tie babatka nam predsa stoja zato

idem baby došiť zvyšok prsta,tak mi držte palce

abbey1
18. máj 2010

Didulka,radi splníme.Inak naša pediatrička vždy dochádza domov za novorodencom.Na 1.poradňu sa chodí až v mesiaci.A je jedno ako ďaleko bývate.My ju máme asi 10min pešo,a býva asi 3min.A viem,že dochádza ku každému bábu.Zdá sa mi to rozumnejšie ako vliecť novorodenca do zamorenej ambulancie.

marija
18. máj 2010

abbey nasa tiez chodi vzdy k novorodencom domov, s malou sme tam boli ked mala mesiac a to ma vyhradeny cas na poradne kde su len deticky, zdrave, ale tak nemocnica je nemocncia, chodia tam predovsetkych chori a nie zdravi ludia.

marija
18. máj 2010

Lulu aky zakusok si si kupila?

eliska252
18. máj 2010

Aj mne sa to zdá ako dobré riešenie keď príde dr. domov ako ja s malou keby som sa mala po pôrode pár dní trepať niekam za ňou.

marija
18. máj 2010

ja som este 3 tyzdne po porode nevedela sediet 😀 tiez som bola rada, ze prisla ona k nam.

evitkamalicka
18. máj 2010

ja som sedela, uz na druhy den, ale to preto, ze som mala cisarsky a teda tam dole som sita nebola

marija
18. máj 2010

Evitka 😀 somnou bola baba na izbe tiez po cisarskom a tiez uz na druhy den sedela, ale zas vstavalo sa jej horsie, bo ju brucho bolelo. Mne sa zas lahko vstavalo ale blbo sedelo...

abbey1
18. máj 2010

Naša má tiež poradňu mimo ordinačných hodín a aj tým svetielkom vyžaruje,ale predsa len je to čakáreň a ambulancia.a doma je to komornejšie a uvoľnenejšie pre mňa i bábo.ja som sa po oboch pôrodoch dala do kopy celkom rýchlo,žiadne problémy.len neviem,či to tak bude i teraz po toľkých rokoch.

evitkamalicka
18. máj 2010

mari mne sa blbo vstavalo len prve 2-3 dni, potom uz bolo dobre....az sa cudujem, ze po cisarskom som bola tak rychlo fit, som zvedava ako to bude po druhom

marija
18. máj 2010

No ja som tiez zvedava ako na tom budem.

Inak baby nemate niektora skusenost s homeopatikom Arnica Montana? Poradila mi ju jedna homeopatka, ze je to super si zacat davat takych 5 dni pred porodom, ze sa rychlejsie telo spamata z tej "traumy". Len rozmyslam, ze ci sa budem vediet prsne trafit do tych 5 dni do porodu 😀 😝

evitkamalicka
18. máj 2010

mari ja som ich brala, ale kedze som rodila cisarskym tak mi boli naprd, vraj to ulahcuje porod a utlmuje bolest, ja som to brala uz mesiac pred porodom

marija
18. máj 2010

evitka nemusi to byt len pri porode, ale aj po operaciach to vraj pomaha, po akychkolvek traumach, takze mozno aj preto si bola tak rychlo fit 😉

evitkamalicka
18. máj 2010

no kto vie, mozno....este mam doma a su v zaruke tak tusim budem brat znova

halintoa
18. máj 2010

ahoj kočky,
vy ste ale ukecané 🙂 . Aj Vám teraz v tomto počasí stále vypadáva prúd? Ja som si včera večer 5 hodín čítala pri sviečke...

Didu: je mi to ľúto s cukrovkou a mužovi by som pri jeho provokácii prestala kupovať potraviny, čo má on rád...

zuzka: už si konzultovala to či musíš mať ten 2 pôrod cisarákom aj s druhým doktorom?? Nie som si istá, že je to pre dieťa pohodlnejšie, veď ono vôbec nie je pripravené na to, že má prísť na svet (navyše predčasne), je proste len zrazu vytiahnuté z objatia bruška na prudké svetlo..

Marija: keď budeš Ty rodiť piate, tiež Ťa možno nebudú nastrihávať 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre