♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

marija
7. dec 2009

Tak som si nasla cas nahrat testiky do albumu, este si musim najst cas nahodit tam fotky Melinky ;)

evitkamalicka
7. dec 2009

pozrela som, pekne //....my ideme pomaly obedovat

marija
7. dec 2009

tak teraz my prajeme vam dobru chut ;)

januliatko1985
7. dec 2009

pekne predpoludnie prajem...ja som sa prave vratila od dr, bola som na prve odbery a som objednana az o tri tyzdne to uz budem v 10tt a dostanem uz aj tehu knizockuuu 😅 😵 pridala som aj fotku z utz.
marija, krasne mas tie ciarocky na testiku 😉

marija
7. dec 2009

januliatko krasny UZV ;) ja sa uz tiez neviem dockat, ale my ideme az 23.12. A bolo uz vidno aj srdiecko?

januliatko1985
7. dec 2009

no ja som bola na ten utz minuly piatok a este nebolo vidno, tak preto az tak neskor ma sestricka objednala, ze uz bude aj srdiecko

evitkamalicka
7. dec 2009

tak my uz spinkame a ja mozem oddychovat

januliatko krasna bublinka 🙂

ikon
7. dec 2009

čaute baby,
takže na prvú prehliadku mám prísť až 4.1.2010.

ale mám problém. prednedávnom som dlhodobo užívala ATB a odvtedy ma trápia kvasinky/mykoza. pred týždňom som si kúpila v lekárni femisan gel, ale nezabral, dnes mi doktorka predpísala recept - nystatin galvex cípky (tie sú asi v pohode) ale aj nejaký gel ATB volá sa Dalacin V 2% a tam sa píše, že v 1. trimestri len pri veľmi závažných dôvodoch, pritom vie, že som tehotná, tak neviem, čo mám robiť.
inak niektorí lekári vôbec neodporúčajú liečiť mykozu počas 1. trimestra. nemáte s tým skúsenosti? alebo z predhcádzajúceho tehu? dík.

evitkamalicka
7. dec 2009

ikon podla mna ked ti to dr. predpisala tak vie co robi....pani ved to je este skoro mesiac

ikon
7. dec 2009

moja doktorka robí prvé sono a vyšetrenie až v 8-9 tt. vraj dovtedy je to zbytočné

evitkamalicka
7. dec 2009

ja sa pamatam, ze mne robil moj dr. sono hned a potom dalsie v 8 alebo 9tt a dalsie v 12tt

ikon
7. dec 2009

mne robila prvé sono v 8 tt a potom ma poslala na to , kde sa meria plod - to som bola v 10 tt.

evitkamalicka
7. dec 2009

asi myslis to NT....mne robi vsetko moj dr.

rosienka
autor
7. dec 2009

ahojte, dnes som spala do 12h 🙂 🙂 🙂 a do nicoho sa mi nechce, boli ma chrbat 😖
januliatko- pekna bublinka, nech sa jej dari 😉

ikon- zial neviem, co vsetko sa môze pocas 1. trimestra brat, ale doky by to mal vediet... inak dost neskoro mas ist na prve sono, ved uz v 6tt je toho vidiet dost...

evitkamalicka
7. dec 2009

rosi tak si si dobre pospala, ja by som tiez teraz spala, ale za chvilu sa mi zobudi maly

rosienka
autor
7. dec 2009

evit- ne veru, este si to mozem dovolit, kedze nemam zieden drobizg naokolo, ale zachvilu sa to dufam radikalne zmeni 🙂

anxuska
7. dec 2009

Ahoj, vidím, že satu stále niečo deje
ikon, mala som ten problém v prvom tehu hned od začiatku, mala som len canesten krém a držala som dietu, žiadne sladkosti,cukor, ovocie(okrem grepov ) a bielu múku, tá diéta pomohla. asi 2 tyždne som ju držala, ja by som radšej skúsila najskôr tú dietu... funguje to tak, že tie kvasinky sa živia cukrami, tak ich treba vyhladovať.
mne je stále zle, deň aj noc... som z toho velmi unavená, ale aspoň viem, že som tehu.

evitkamalicka
7. dec 2009

inac nechapem ako to tento konik rata som dnes 5tt+0 a teda by mi tu malo svietit 6tt a stale je iba 5tt

bihan
7. dec 2009

Ikon, chcela som ti poradiť to isté ako anxuska, diétu bez sladkostí, ryže a bielej múky.. náročné, ale účinné.. s mykózou v prvom trimestri súsenosti nemám, dostala som ju až neskôr, lekár mi predpísal globule a po týždni bolo po mykóze. Problém v prvom trimestri je aj v tom, že miminko ešte nie je chránené hliehovou zátkou, tak by ma postoj neliečenia mykózy v tomto čase dosť prekvapil 😕

Ja som práve dnes uvažovala, ako to idem riešiť s UZV, ale rozhodla som sa, že si dám len urobiť len krvné testy u lekára (žijem vo Fr, je tu iný systém) kvôli protilátkam a krvnému obrazu a na UZV sa dám objednať až na 12-13tt.

Inak tiež som menila nastavenie, mala som neskoro ovulku a ukazovalo mi to v pase o týždeň viac, teraz je to už v poriadku 🙂

evitkamalicka
7. dec 2009

pockam aky termin mi povie dr. a potom to nejako nastavim

rosienka
autor
7. dec 2009

evit- inak ja som tiez dnes 6+0, co by malo byt 7tt, kedze som presne 29 DPO a furt mam 6tt, ale je zaujimave, ze anxuske ukazuje 7tt a ma ternim pôrodu o 4 dni po mne! tak ja tomu fakt nerozumiem, ako to blbo nahadzuje... 😒

evitkamalicka
7. dec 2009

rosi to mi je jasne, lebo niekto ma cyklus 28 dni niekto viac, ja mam napr. cyklus 33 dni a keby mala niektora datum porodu ten isty ako ja ale s cyklom 28 dni tak by bola len 5tt neviem ci tomu rozumies

anxuska
7. dec 2009

no ja konkretne som mala prvý den cyklu 26.10 ale ovu až 12.11 preto ten rozdiel, aj mna to číslo dneska
zaskočilo 🙂

evitkamalicka
7. dec 2009

ja tiez som mala ovu az 19DC a dnes som vlastne 35DC cize 5tt+0

evitkamalicka
7. dec 2009

cize logicky ked ma niekto 28DC tak je v den ocakavanej mrchy 4tt+0 a ked ma niekto napr. ako ja cyklus 33 dni tak je vtedy 4tt+5

rosienka
autor
7. dec 2009

evit, anxus- no ja som mala 1DC 27.10 a ovu 8.11., cize 4 dni pred anxuskou a aj datum pôrodu mam o 4 dni skôr, tak ajtak nerozumiem preco som len 6tt 😖 dala som si 27-dnovy cyklus

evitkamalicka
7. dec 2009

rosi mne to vychadza tak, ze anxuska by mala mat cyklus 32dni a teda v den ocakavanej mrchy by bola 4tt+4 a ty ked mas cyklus 27 dni tak v den ocakavanej mrchy by si bola 3tt+6 cize aj ked mas termin skor si vlastne menej dni tehotna ako ona

anxuska
7. dec 2009

no preto, že ja som popredu o ten 1 den, aj ked som kratšie tehotná o 4 dni, ani ja nerozumiem, prečo raz berie podstatný 1 den cyklu a druhý krát (termín pôrodu) den ovulácie

rosienka
autor
7. dec 2009

no ale ved v konecnom dôsledku trva kazde tehotenstvo 40t +- 2 tyzdne ci ma niekto taky, ci onaky cyklus. a sk^r sa mi zda logickejsie, ze ked ma jedna kratky cyklus, tam padom aj ovu skôr, cize 12-13DC a druha dlhy cyklus a ovu 17-18DC tak na 28DC je ta s tym kratsich cyklom dlhsie tehotna... 😖

evitkamalicka
7. dec 2009

baby ved je to nakoniec jedno

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre