♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

simuska153
6. jan 2010

Zeby do tretice??? 😀 😀 😀
simuska153, 35, PD, TP 8/8/2010 (presny dodam az buduci tyzden), 1 dieta

gabusssa
6. jan 2010

Mám jednu otázočku? Vy by ste sa na muža neurazili, keby Vám povedal, že priberáte neúmerne? Ja som žena kyprejších tvarov a tesne pred tehotenstvom som držala dietu a cvičila som hypoxi...Držala som sa mesiac v pohode, lenže ako som otehotnela tak som začala normálne jesť .... to hned spraví nejaké to kilo navrch. Som si toho vedomá veľmi dobre a veľmi ma to aj hnevá lenže momental si nepomôžem. Teraz ku všetkému mi je celý deň dosť ťažko ale keď sem tam niečo zobnem tak to na chvíľku ustúpi. V prvom tehui som prevracala celé dni, takže som spočiatku aj schudla. Teraz chvalabohu nevraciam tak často. Viem, že aj tak si môžeme dať pozor na to čo zjeme, ale momentálne som rada, keď mi vôbec niečo zachutí a nie ešte dávať si pozor či to náhodou nie je kalorické. No a na to Vám Váš muž, od ktorého čakáte, že si Vás bude túliť a rozmaznávať povie, či sa pravidelne vážite, lebo vraj je to dôležité....Myslíte, že sa ma to dotlko neoprávnene?

rosienka
autor
6. jan 2010

gabusa- tak to by sa teda dotklo aj mna a tuez by som sa urazila....povedz mu, ze ked je taky mudy, nech si dieta vynosi sam a vyzera pritom ako model 😉

michaela80
6. jan 2010

gabusssa tak to keby povedal moj tak by riadne schytal...... 😠 😠 😠 ja sice teraz momentalne chudnem pre to vracanie ale brusko rastie aj tak....len by sa nieco opovazil na temu ze priberam... 😠 😠 😠 😠
to aky bude potom ked budes v osmom a lebo deviatom mesiaci , sak mu nosis pod srdcom dietatko tak kaslat na tie kila.... 😝 mal by ta na rukach nisit za ten zazrak co rastie v brusku a rozmaznavat ta... 😉

tea333
6. jan 2010

gabussa je samozrejme jasne ze sa ta to od muza dotklo, lubis ho a chces sa mu pacit..Neviem ako to funguje u inych bab doma, ja mam muza pannu 😀 a ten chce mat vsetko tip-top 🙂 vratane mna..chce byt na mna hrdy, chce aby mal doma kocku, a preto ma sem tam kritizuje..zo zaciatku sa ma to neskutocne dotykalo a par krat som si poplakala, ale potom som pochopila ze on je jednoducho uprimny, keby on mal mastne vlasy obrovske brusko a neumyval sa, asi by som sa za neho skor ci neskor zacala hambit, a asi by ma uz tak nepritahoval..
takze ked mi povie, ze by som sa mala viac hybat a menej jest, lebo sa mu zda ze priberam, mysli to jednoznacne dobre, vzdy aj so mnou ide do posilky, aj sa ma na vahu opyta, lebo mam sklon k priberaniu..
podla mna je to dobre, lebo..ked sme sa spoznali, mala som 16.on sa nepytal, iba sem tam kritizoval, ja som ignorovala a skoncilo to tak, ze o dva roky neskor som mala plus 11 kil..a to len koly zmrzlinke a cokoladke..
odvtedy si na mna dava pozor, aj som schudla aj trochu pribrala, ale som rada ked mi povie.V tehulkovstve nemusis vela neumerne priberat, ak sa budes zdravo stravovat, lebo su baby, najma stihle ktore si dopraju, a po porode vsetko zhodia, ale baby ktore maju sklon k priberaniu mozu mat po porode problem..
gabussa chapem ze sa ta to dotyka, ale tvoj muz to nepovedal nijak hnusne, zaujima sa o teba a to je super.
Aj ja som mala predstavu ze muz nema kritizovat, iba rozmaznavat, ale ma byt ticho, ked sa o teba boji??

tea333
6. jan 2010

Alebo ak sa tebe nezda ze neumerne priberas, jednoducho mu to vysvetli, ze si tehotna, ze proste priberas..a ze nech sa neboji..Ja by som ho nikam neposielala,iba sa s nim o tom otvorene porozpravala

marija
6. jan 2010

Ahojte kocky, som tu dlho nebola lebo sme si odksocili trosku mimo BA, aby sme si oddychli 😀

Kym Vas docitam to asi chvilku potrva, ale uz sa na to tesima som vzedava co mate nove, no a samozrejme dodatocne zelam vsetko naj naj v novom roku!!!!

Simuska ahoj 😵 😵 😵 tak aspon niekto z januaroviek 2008 to potiahne so mnou 😎 😀

bihan
6. jan 2010

Ono asi záleží, akým spôsobom to bolo podané. Keby mi manžel povedal, tak ako to vie len on: "miláčik, možno by si mala trošku menej papať, vieš, ako ťažko ti to išlo po prvom tehu dolu a ako si sa kvôli tomu natrápila", tak by som to brala tak ako všetky poznámky od neho, ako niečo pozitívne a motivujúce.
Keby mi to povedal štýlom: "videla si sa v zrkadle, ako sa rozširuješ?" tak by asi dostal poriadnu po papuli 😝

Podľa mňa to vôbec nie je jedno, koľko kto priberie.. teda niekomu, kto s priberaním nemá problém, to jedno byť môže.. poznám kočky, ktoré pribrali 25kíl a tak ako ich nabrali, aj ja ich zbavili. Ja som to šťastie nemala, preto strážim, čo a kedy dám do úst a môj manžel je osoba, ktorá so mnou žije, tak kto iný, ak nie on, by mal mať právo na nejaké poznámky na moju osobu?

lucy1990
6. jan 2010

Tea, myslim, ze mame doma podobny typ muzov 😉 moj je sice kozorozec, ale aj ked ma doma modelku, vzdy si nieco najde, co moze byt aj lepsie...vzdy moze mat zena pevnejsi zadok, vyrysovanejsie brucho atd. ...ale nehnevam sa za to na neho, pretoze aj on sa o seba stara, posilka je jeho druhy domov, holi sa pomaly castejsie ako ja atd. ...beriem od neho vsetko ako dobre mienenu radu 🙂 aj teraz sa stara, nech velmi nepriberam, lebo vie, ako velmi mi zalezi na jednom foteni do magazinu, kde by este nemalo byt vidno, ze som tehotna...keby sa mi to nevydarilo, jemu to nevadi, ale ja by som bola trosku sklamana, a to ho boli asi viac...ale myslim si, ze opravnenie hodnotit maju len muzi, ktori vedia, co za tym skutocne je...aj ked tehotenstvo nikdy nezaziju 😒 ja som napriklad pribrala na vahe 3 kg, ale uvedomujem si aj to, ze nieco vazia tie naliate prsia, rastie uz aj maternica...a samozrejme pribrala som si do jedalnicka ranajky, bez ktorych som sa v pohode vedela zaobist 🙂 a vobec mi teraz nechutia tie typicky zdrave a nizkokaloricke jedla...doktor mi zakazal behanie, na cestnom bicykli som bola 3x do tyzdna....to sa vsetko ukaze aj na vahe, ale baby, doprajme to babatku ked si pyta 😉

tea333
6. jan 2010

lucy aj moj sa stara prikladne 🙂 nie je svalovec,ale velmi sportovy typ, miluje bycikel napriklad, ale ma aj nejake cinky, tiez sa stale sriha a holi a pekne oblieka a ja som rada ze mam fesaciska 🙂

bihan aj ja som ten typ, priberam zo vsetkeho, musim sa snazit a kontorolovat stale,aj ked teraz som trosku viac buci po tych sviatkoch 🙂
lucy si stihla, takze ked sa budes zdravo stravovat nebudes mat problem a budes s bruskom v lete kocka na kupku
🙂

marija
6. jan 2010

No ja som vahu pri prvom tehu vobec neriesila, pribrala som 7kil, z porodnice som prisla o 10 kil lahsia. A teraz to tiez neriesim, neprezieram sa, ale ked mam na nieco chut tak si dam. V zivote som uz bola vahovo dost vyrazne hore a vzdy som sa nejako dostala na tu svoju povodnu vahu a aj ked to nebolo vzdy jednoduche, podarilo sa to. Pre mna je prvorade zdravie dietata a az potom to ako vyzeram. Ja sa po porode do kopy dam, ale to co dam tomu drobcovi dovienka to uz nezmenim. A moj manzel nikdy nekomentoval a ani nekomentuje moju vahu, lubi ma taku aka som a ja lubim seba tiez taku aka som 😉

lucy1990
6. jan 2010

Tea a aky ma bike? Moj je byvaly cestny cyklista 🙂 aj ja som na mojho muza hrda, ze sa za nim baby otacaju 😉 ale ked sa mi nieco nepozdava, tak aj ja zabrdnem 😀

janusa127
6. jan 2010

gabussa mňa by sa to tiež dotklo,a bolo by mi fuk či to myslí v dobrom... určite by som nesedela v kŕči od hladu len preto že sa mm zdá že jem veľa 🙄 pri babatku sa všetky nabraté kilečká stratia ani nevšimneš kedy, ja som pribrala veľa za obe tehu ale aj to šlo dole zakaždým... teraz som na tom s jedením asi ako ty- ja sa skrátka najesť musím keď mám chuť lebo potom mi je zle 😖 a keď sa to mm nepáči nech si trhne labou 😝 😀

lucy ja mám doma tiež kozorožca 😀 a tiež sme veľa cvičievali v posilke.. hmm to boli časy a telá 😝 ale ako prišli deti tak na to neni čas, tak už len doma na stacionári..

bihan
6. jan 2010

Ja som si prešla celkom slušnou cestou priberania chudnutia, v tehotenstve to vyvrcholi a ťažko sa mi z toho spamätávala, ale zmenila som kompletne celú životosprávu, začala som pravidelne cvičiť (čo si teraz nedovolím, lebo som stále neprestala špiniť 😖) a proste napriek tomu, že nie som nikdy hladná, zatiaľ som dokonca trochu kvôli nevoľnostiam schudla, ale viem, že si fakt musím dávať pozor na každé polkilo, ktoré vybehne na váhe, lebo si nemôžem dovoliť po čokoládovom koláči vyskočiť na elypt. bicykel a dať si polhodinku do tela.

lucy1990
6. jan 2010

Janka a ty si ake znamenie? Zda sa mi zle, ze baran?

janusa127
6. jan 2010

lucy ja som rak 😀

marija
6. jan 2010

bihan no ten pohyb asi urobi dost... ja som pri prvom tehu cvicila dvakrat do tyzdna plus doma a plus som bola v jednom kole, skola, robota atd. 😉 ja mam asi to stastie, ze ja sladke nelubim, ja ked za cely rok zjem polku cokolady tak aj to je vela 😀 ale pri malej som posledny mesaic bola cokoladou posadnuta, som mala taku chut, ze som sa nevedela kontrolovat 😀 no ale ako ta chut prisla tak aj odisla.

lucy1990
6. jan 2010

Ved to bihan, u mna je teraz najvacsi kamen urazu pohyb...za den som zjedla o polovicu menej co teraz a ja som strasne akcny typ, stale nieco musim robit..chodila som behavat, pilates, posilnovna, korcule, bicykel (bezne som za tyzden urobila 150km)..a teraz musim pravidelne jest a doktor zakazal tie moje aktivity 😒

lucy1990
6. jan 2010

Tak nic janka, niekto tu hovoril ze je baran 😉 aj ja som 😀

janusa127
6. jan 2010

hej pohyb robí dosť, teraz cez zimu sa to moc nedá realizovať ale od jari odporúčam sa veľa prechádzať, podľa možností...človek sa cíti lepšie a prospeje to aj telu , aj tomu tehu telu 🙂 😀 ...

janusa127
6. jan 2010

lucy 😀 no baran tu isto niekto je..nie jankaat? 😕

gabusssa
6. jan 2010

Ja sama mám strach z priberania pretože mám z váhou od malička problémy, pretože od malička som aj ľúbila papať. Ak sa však chcem držať aspoň ako tak (aj tak som vždy kyprejsia 🙂) vždy si musím dávať pozor na to čo zjem, kedy a koľko. A keď Vám ešte niekto pripomenie to, čo Vás aj samu trápi, nie je mi to jedno a preto to beriem od neho ako kritiku, ktorú zle znášam. Už sa mi síce ospravedlnil a ťuťulkal ale som nahnevaná aj tak. Ja som tu tá, čo sa cíti na hovno a nie on. Akonáhle mi bude lepšie, pôjdem cvičiť do centra, kde cvičia budúce mamičky. Sa na to celkom teším, lebo som si vedomá, že v podstate momentálne nemám žiadny pohyb. Ozaj a koľko vlastne je normálne pribrať do 10.týždňa?

marija
6. jan 2010

lucy ja som tiez baran aj ked som to tu tusim nespominala 😀

janusa tak tak ;) ja zacinam cvicit uz teraz od 13.1. a tesim sa na to ;)

marija
6. jan 2010

gabussa to je asi velmi individualne... ja som prve kilo pribrala az okolo 24tt ale to tiez nieje dobre... doktor bol dost vydeseny a aj tiez a chcel ma aj do nemocnice poslat... ale potom sa to pomaly rozbeholo, ale netusim od coho to zalezi lebo mne pri prvom tehu vobec nebolo zle a ani raz som nezvracala...

janusa127
6. jan 2010

gabussa aj ja som chodila cvičiť do centra pre tehulky, bolo to veľmi príjemné, pomalé a veľa sa nás zišlo aj v pôrodnici 🙂 ja som chodila však neskôr až od nejakého 25tt, bolo to aj s psycho prípravou pred pôrodom spojené. A to priberanie do 10tt..to netuším, ani neviem o nejakej tabulke ktorá by to udávala... niekto nepriberie ani kilo nikto aj dva..to je indivindi 😉

lucy1990
6. jan 2010

Ja som citala, ze za tehotenstvo by zena mala pribrat 9-15 kg, ale vacsinu v 2. a 3. trimestri...vela zien v tomto obdobi este chudne, kvoli nevolnostiam...ono je to strasne individualne...

bihan
6. jan 2010

Gabusa, podľa mojej múdrej knižky nie je rozumné pribrať viac než 2kg do konca tretieho mesiaca (13tt) a potom je fajn priberať tempom 0,5kg za týždeň až do konca 8. mesiaca a v deviatom max. kilo alebo nič.

marija
6. jan 2010

mudre knizky 😉 ja som cele prve tehu na sebe pozorovala, ze nic co sa pisalo v tych knizkach nezodpovedalo priebehu mojho tehotenstva a mala som z toho obcas dost zmiesane pocity... teraz uz necitam, ako tak viem co ma caka a co neviem podozvedam sa tu na konikovi a ked mi nieco neda spat, tak siahnem po knihach :D

bihan
6. jan 2010

Veď hej, ale povedať, že je to individuálne a každý priberá svojim tempom asi veľmi nepomôže v orientácie toho, koľko je "rozumné" pribrať, aby to potom po pôrode nespôsobovalo problém 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre