♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

memory97
25. máj 2010

@klapinka aka bola vystava? Bolo na co pozerat?

kacena4
25. máj 2010

memory97: manzela som pri porode mala, ale skus nieco oponovat lekarovi velkemu ako hora, ktory je nastvany...
boli sme radi, ze ma vobec odrodil, rodila som 3 dni a tak sme boli obaja dost vycerpany zo vsetkeho okolo toho
ale na pohlad toho lekara v zivote nezabudnem

co sa tyka predcasne narodenych deticiek, samozrejme, na kramaroch je predsa detska nemocnica, kam ich zvazaju, najma ak ma babo nejake problemy, so mnou rodila jedna babenka v tusim 27.tt. a bola rada, ze to bolo tam, inak by jej babo previezli z nemocnice kde by rodila na kramare, kde sa vedia o taketo deticky postarat a pri druhej dokonca z kosic jedna, ktoru previezli pred porodom, aby rodila na kramaroch, lebo babatko malo problemy zo srdieckom

mirkapal
25. máj 2010

Ja by som asi volila to, co je pre babatko najlepsie.

kacena4
25. máj 2010

to si hovorim aj ja, ale na druhej strane: plucna mi povedala, ze by bolo pre mna lepsie rodit v ruzinove, kde maju plucnu kliniku, keby sa mi nieco stalo, kdezto na kramaroch len dochadza lekar

tak este cakam ako sa to cele vyvinie a asi sa zariadim podla toho, zatial vyzeram, ze sa neotvaram a aj krcom mam ok, ak tak vydrzim aspon do 36.tt asi budem rodit v ruzinove, ale nepoznam tuto porodnicu, chcem sa dozvediet co je nove za 7-8 rokov odkedy som rodila naposledy jak v ruzinove tak na kramaroch

memory97
25. máj 2010

@kacena4 ufff, tak to si mala teda poriadne tazky porod... mna len irituje niekedy nase zdravotnictvo a reakcie niektorych lekarov.... hlavne vtedy,ked ide o babatka...

viem, ze takato nemocnica je iba BA, len som nevedela,ci je to na Kramarach,lebo sa tu rozobralo viac nemocnic...

mirkapal
25. máj 2010

Hmmm, tak s BA porodnicami neviem poradit. Preto som sa ta pytala, odkedy mas tie problemy s plucami, ci si ich mala aj pri predchadzajucich porodoch a ako ste to vtedy zvladli. Neviem, ako to funguje v BA, ale tak, ako tu, mozes prist na porod do hociktorej porodnice, tzn. mozes sa rozhodnut na poslednu chvilu, ked uz budes rodit. Teda ak nebudu mat prave plno. Uvidis, ako sa bude situacia vyvijat, este mas cas... 😉

kacena4
25. máj 2010

no zasa az na poslednu chvilu to nechcem nechat, chcem si vybavit lekara, mam moc zlu skusenost z porodu na to aby som rodila pri hocikom 😝

kacena4
25. máj 2010

po pravde aj vtedy som mala vybaveneho, len bol na konferencii a kedze som rodila skor nic sa s tym nedalo robit 😖
ale nenecham to tak, tento krat, uz pri druhom som lekarovi povedala, ze aj keby to bolo na stedry vecer chcem aby bol pri tom on, akceptoval to (rodila som v juny) a to planujem aj teraz ak si vyberiem lekara chcem u neho aj porodit ci su prazdiny a dovolenky alebo nie, nechcem zazit mesiara ako pri synovi

sivema
25. máj 2010

Ahojte dievčatá.Chcem sa opýtať či tu medzi vami nieje nejaká maminka z Bánoviec,prípadne z okolia. Dakujem a prajem vám pekný deň.

gagarinka
25. máj 2010

ahojte. dnes je tu nejako ticho. to uz su vsetci v sukromnej teme? 😅
baby, a idete si zazmluvnovat lekara?
ja som pri prvom chcela, ale kedze som mala termin na silvestra, tak ma lekar velmi "nechcel", nakoniec mala sluzbu primarka s mladasmi a skoncila som aj tak sekciou
tak neviem, ci aj teraz nebude sekcia, ked uz raz bola
to ma mozu nechat aj spontanne rodit? i ked neviem, coho sa bojim viac 😅

klapinka
25. máj 2010

@memory 97 vystava bola ako na Slovensku, ale co sa mne velmi pacilo bolo, ze napr: pampers mal svoje stanovisko prebalovacie kde davalo zadara plienku na prebalenie, utierky a priestor, alebo potom vseliake papanicka pre deti boli na stoloch a tiez mamky mohli zadarmo nakrmit svoje ratolesti, aj s mliekom to tak bolo, mirkovlnky kde si mohli ohriat alebo konvica na vodu. To sa mi pacilo.

Boli sme aj na skoleni cerveneho kriza- kde nam davali nazornu ukazku ze ak nieco dietatu zabehne tak z eho mame buchat po chrbte 🙂 5 krat ale ekd mu odbehne tak uz nemusime ten pocet dokoncit 😀 tak sme sa pobavili.

Co som cakala ze tam budu bazeny na porod vo vode, o takom tam nebolo ani chyru ani slichu. No mali asi 5-6 firiem na eko plienky, tak som mala riadny zmatok, ktore vybrat a preco...ale vybrali sme. Onelife bola velmi nesympaticka teta ktora cely cas teefonovala tak tu sme hned vyradili a tak pmaly vylucujucou metodou sme kupili od dvoch firiem startujuci balicek.

@bihan kociar som myslela ze kupime symbio graco, ale ak ho mali vystaveny tie tri dni co bola vystava tak to bola riadna rozhegalka ☹

carmenn323
25. máj 2010

Ahojte ,dnes som bola v poradni a cukrovku nastastie nemam 🙂 chyba mi zelezo tak mi napisala niake lieky a robila mi ultrazvuk a povedala ze vyzera to na dievcatko sice ze ma spojene nozky ale nevidno pipika no a ja sok lebo na 3D nam potvrdili chlapca tak som jej to povedala a ze nevidno to 😠 Ja mam uz vsetku vybavicku pre chlapca mna porazi comu mam verit?Zajtra sme mali ist pre tirkisovy kocik manzela ide porazit a mne je do placu ☹ Idem volat dokimu co mi robil 3D ci je to iste 🙄

gagarinka
25. máj 2010

@carmenn323 Podla mna to este nie je kste, ze to bude dievca, ved sa aj vravi, ze dievca nikdy nie je 100%
No drzim palce, som zvedava ako to dopadne
A tyrkysova pre dievca je pekna farba, nie? Nahodou mne tyrkysova velmi sekne 😉

carmenn323
25. máj 2010

este som zabudla uz sme otoceny hlavickou dole a vazime 1266g 🙂

memory97
25. máj 2010

@gagarinka ja si nejdem hladat, bude tam so mnou manzel a ten pri najmensom naznaku robi so vsetkymi poriadok 😉 😉 😉

carmenn323
25. máj 2010

gagarinka no ja som taka detailistka,ze by som neprezila vozit dievca v modrom kociku

klapinka
25. máj 2010

@carmenn323 cukrovka supis ze dopadla dobre..a stym co to bude vam nazavidim. Aj ked ja asi ani nemam take veci coby sa nedali nosit aj pre chlapca aj pre babu. Nie som zatazena na ruzovu, mame kde jake oblecko. Neboj nic, dobre bude , hlavne nech ste zdravi .Tyrkysovy kociar je v pohode pre oba pohlavia ci nie?? 🙂

memory97
25. máj 2010

@klapinka a kde bola ta vystava? my nieco asi uslo, som myslela, ze v zahranici sa to kona🙂

memory97
25. máj 2010

@carmenn323 kludne sa mohla pomylit... pokial malo male prekrizene nozicky a nebolo dobre vidno, tak to moze byt chlapcek aj dievcatko. Ak bolo na 3D pekne vidno, ze je to chlapcek, tak to aj bude🙂

klapinka
25. máj 2010

@memory97 vystava bola v Birminghame 🙂 kopec veci po kope, myslim ze taka ista bola aj na Slovensku v inchebe v BA pred nedavanom. Sa mi cosi mari 😕

carmenn323
25. máj 2010

ide ma s toho porazit 😢 doki co mi robil 3D zas nebere tel

memory97
25. máj 2010

@carmenn323 babatku nebude vadit v akom kociku sa bude vozit 😉 a ty tiez 😉

memory97
25. máj 2010

@carmenn323 nemas aj foto z 3D-cka? Na niektorych fotkach je aj oznacenie X,Y. ak je tam Y je to chlapec🙂

gagarinka
25. máj 2010

@carmenn323 Podla mna tyrkysova nie je 100% chlapcenska farba, ale tak jasne, ze ked si bola nastavena na chlapca, tak mas teraz riadny zmatok. Neboj, to by musel byt ten doktor neviem ako slepy, ak videl gulky tam kde nie su. Nemate z toho zaznam?

memory97
25. máj 2010

@klapinka to muselo byt skvele🙂 ja vzdy vsetky vystavy zmeskam 😉

carmenn323
25. máj 2010

tak uz som sa dovolala a smial sa vraj ked mi odfotil pipika tak je to chlapec na 100% tak som s toho puk 😅

memory97
25. máj 2010

@carmenn323 no vidis,ze nemusis nic menit, hlavne sa teraz upokoj 😉

klapinka
25. máj 2010

@memory97 ja som si velmi uzila, aj ked isla som s malou dusickou. chcela som kupil listky po nete, ale nevedeli sme presne ktory den pojdeme ci sobotu ci nedelu. MM mi pripominal v piatok aby som kupila..ale akosi som sa zamotala a v sobotu ze sa to neda kupit, ale nekupila by som ich uz ani v piatok, lebo ich predavali iba do stredy. cena bola 13.90£ po nete a pri dverach za 18.00£ tak som zvazovala ci pojdeme ci nie..ale nakoniec sme sli. Pred vchodom na vystavisko nas zasatvil taky chlapik ci uz mame listky a kedze sme nemali tak sme vyfasovali jeden zadarmo. Tak som sa tak vytesovala, ze ako super sme pochodili. 😀

Co ma trosku mrzelo ze tam nebola weleda, tajne som dufala ze tam budu a budu mat nejake zlavy. no nebola 😒

memory97
25. máj 2010

@klapinka tak to vam pekne pomohla nahoda 😉 mozno najdes aj nejaku dobru kozmetiku v lekarni miesto welwedy 😉 a myslim, ze aj bihan tu niekde davala odkaz na dobre ceny od welwedy🙂

carmenn323
25. máj 2010

tak teraz neviem ci mam ist zajtra pre kocik alebo pockat po porode ide len o to,ze chcem chicco tour 4 minulorocny model tyrkisovy a ten uz nikde na sklade nemaju lebo uz je nova kolekcia a s tej je len tmavo modri alebo cerveny a ja som si cez inzerat nasla pani ho predava a bol pouzity len 5mes tak teraz neviem ci ho ist kupit 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre