♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

lucia20
31. máj 2010

@barinkova my sme mali taku kvetinku na vajicku. tiez nanho mala oci isla vyocit. :D

lenadka
31. máj 2010

@21 som zvedava ako to s tou Handlovou nakoniec dopadne....akoze prvy porod bol tam a nemozem povedat ze by sa mi tam nepacilo, ale odradza ma, ze skuseni lekari odtial odchadzaju...a preco? ved Handlova byvala vychyrenou porodnicou???? cosi mi na tom nesedi...😝

evanns
31. máj 2010

Caute baby,

poradte nejake dobre vlozky do podprsenky ci ako sa to vola... 😉

21
31. máj 2010

@lenadka , ja osobne si myslim, ze v tom budu peniaze... Sukromnik je sukromnik...

21
31. máj 2010

@lenadka , inac, bola by sranda, keby sme sa stretli...

memory97
31. máj 2010

@kacena4 to som nevedela, ze este aj ked mas zaplateneho lekara, tak robia taketo okolky... ved preto tam chcem manzela,nech im vytrie zrak, len ma s tym absolvovanim kurzu zaskocili 😀

@mandylion tak casto nas lekari asi nechcu vidiet🙂)) mne bude stacit, ze ten posledny mesiac tam budem musiet byt kazdy tyzden ☹

@mirkapal skus pozriem www.pampyshop.sk, ale myslim, ze tam mali o troska mensie rozmery ako chces

@lucia20 tak im pridaj aj cesnaku do kapusty, nech su deturence zdrave🙂

memory97
31. máj 2010

uz sme po kontrole otoceny dolu hlavickou, mame 1188 g a je to na 100% chlap ako hora🙂

pytala som sa lekara, ci sa moze este otocit inak, ked je uz teraz spravne, tak odpoved bola: otocit sa moze kedykolvek do porodu😀

kvietok121
31. máj 2010

ahojte tehulky, tak konecne som doma s vylozenymi nohami a tanierom jahodiek od manzela - idem si precitat co ste prebrali

kvietok121
31. máj 2010

@mimikuku: vitam ta medzi nami augustovkami
@lucynocka: ahojky vitam aj teba
@barinkova: vitaj aj ty
@lucia20: dufam ze male budu skoro zdrave
@mirkipal: dakujem za pochvalu, a mam ten isty nazor, ze chceme tam ist obaja aby sme sa nieco dozvedeli co nas caka
@mandolion: my tiez kupujeme kolotoc, baldachyn je krasny, ale ... nemusime vsetko mat

my ideme tiez na porod manzelom, v CA je to tak ze ak budem chodit na kurz tak manzel je zdarma na porode

kvietok121
31. máj 2010

@memory97: tak to je super, ze je vsetko ok, takze valibuk, my by sme mali mat tiez chlapa, dufam ze nas nezaskocia buduci tyzden, ked sme minule videli pipika

uz som si zvykla ze to bude Matejko 😀

21
31. máj 2010

@kvietok121 , moc si nezvykaj na jahodky, pri kojeni by sa nemali..! 😉 A nie si na jahody alergicka? Je to silny alergen.

lucia20
31. máj 2010

@evanns ja osobne ti mozem odporucat pratelne vlozky avent. neviem si ich vynachvalit. tie peniazky za ne sa ti isto vratia. a ak chces normalne jednorazovky, tak ja som bola velmi spokojna s fixieskami, ale nie vzdy sa daju zohnat. 😒

@memory97 no mate krasne miery. a skutocne sa moze hocikedy otocit. mne sa otocila lucka v osmom mesiaci v noci. veruze som si aj poplakala lebo to bolo bolestive, ale o den sa vratila spat. mojko na nas s babskymi receptami moc nemozes ist, lebo moje decka papaju vsekto. zeleninu, kapustu, cibulu, cesnak, takze nam nic nechyba, co sa tyka stravy. :D

@kvietok121 dakujem. dufam, aj ja. hlavne, nech to ostane len pri soplikoch. my sme chceli tiez matejka. ale uz ho maju susedia a to uz by bol des. lebo nase rodiny keby ked sa stretnu a mali by sme chlapca, tak mame dvoch matejov, dve lucky, dve katky a nasich muzikov. :D

kvietok121
31. máj 2010

@21: zatial mi neskodia, viem ze su alergenom, ale ja ich mam strasne rada, tesim sa ze uz bude po sezone jahodiek, ked budem kojit

nanula1108
31. máj 2010

ahojte babulky! tak ja som vcera skoncila v nemocnici na pohotovosti.mala som strasne bolesti bruska asi tak od pupka az po rebra, doma mi to trvalo ale 40min. take tlaky, ze som myslela, ze mi explodujem. akoby zastavene vetry alebo akoby mi babo na nieco nejak divne tlacilo.bola to fakt hruza...mm bol chudak uz na nervy, ja som v aute ledva obsedela, a celu cestu horekoval, ze sme tam mali byt uz pred pol hodinou. letel ako saleny.po prichode na oddelenie, ked som tam cakala na dokiho, mi to pozvolna zacalo povolovat.hned sa pytal, ci neberiem espumisan alebo nieco take, a ci mam este slepe crevo.potom ma vysetril a ze kedy som bola naposledy na poradni(pred tyzdnom), lebo ze mam na 2cm skrateny krcok a otvorena na prst.aspon tak som mu rozumela. este ma poslal na chirurgiu, ale tam to bolo ok. tak ma poslali domov lezat a ze dnes mam ist svojmu. ten ma dnes ani nevysetril, ze ma nechce rozrypavat, ze za 2t mam prist a ist domov lezat, nadiktoval mi ze co mam kupit v lekarni a bola som vybavena.ked som sa pytala na ten krcok, nech mi to vysvetli, ze ako moc je to zle, mi len povedal, ze dobre to nie je a ze samozrejme ani ziaden sex. moc mudra z toho nie som. baby, mate tu niektora takyto problem??

kvietok121
31. máj 2010

@lucia20: aj ja som uvazovala nad matejkom, pretoze kamarati maju matejka, ale my sme si povadali, ze nam sa paci tak hoo aj dame

groka
31. máj 2010

nanula ak si otvorena na prst,je to zle,ak budes chodit alebo robit akukolvek fyzicku zataz,budes sa otvarat a porodis predcasne,nechapem ako ta mohli pustit domov z nemocnice,ale dobre,co ti teda predpisali ake lieky?ja osobne ti odporucam magnezium 3 krat denne po 2 tabletky a kludovy rezim maximalne

kvietok121
31. máj 2010

@nanula118: ja ti neporadim, pretoze bolesti sem tam vrusku mam ale take malicke, tak tomu vahu neprikladam, a krcok je zatial ok.
inac ten tvoj doki ti to mool viac vysvetlit

lucia20
31. máj 2010

@nanula1108 ja osobne tento problem nemam a ani som nemala. moj krcok drzi vo mne deti ako najaty. ale mozem ti to trosku ozrejmit. krcok sa niekedy moze zacat skracovat aj pred porodom. vacsinou zacne uz v deviatom mesiaci ale moze aj skor. je to nebezpecne v tom, ze ak sa ti zacne porod tak uz mas 1/5 cesty za sebou. takze dietatko by mohla byt mensai sanca udrzat vnutri. ale takisto poznam aj baby, ktore s takymto krckom a troskou opatrnosti pekne donosili do terminu. a krcok sa uz nemenil. viacmenej ostal rovnaky. a ten sex je zakazany aj preto, lebo spermie obsahuju latku, ktora sposobuje zmeknutie a otvaranie krcka maternice. tak preto je treba sa mu vyvarovat. rozhodne nestresuj, oddychuj. uvidis, este nakoniec mozes byt presne na termin alebo po termine. len sa velmi setri.

lucia20
31. máj 2010

@kvietok121 no hej, len im ak sa dalsie zadari, tak to ma byt zase katka. takze uz by sme to mali fakt zduplovane. z deviatich ludi by bolo iba 5 mien. :D ale aj tak sme ho chceli dat, ale uz ten problem nemame.

@nanula1108 inak neviem do akeho casu sa to da robit, ale skus sa opytat na podviazanie krcku maternice. teraz v rychlosti neviem ako sa to presne vola.

21
31. máj 2010

@nanula1108 , no teda, aky pristup. Ak uz si na 2cm, je to naozaj nic moc. U viacrodiciek by to malo byt este ok, no u prvorodicky... Ale neboj, lez s fetkami hore a vydrzite. 😉 (ak nahodou nie, zas neboj, uz prezijete obaja...)

groka
31. máj 2010

to uz sa dnes nerobi,asi myslis lucka zasitie,pocula som o tom reci ze to robi sarapatu,ale neviem teda,no zeny sa to boja dat urobit

lucia20
31. máj 2010

@21 tearz som niekde citala, ze je dokonca pre dietatko lepsie ak sa narodi v siedmom mesaici ako v osmom. nieco kvoli plucam. poculi ste o tom?

lucia20
31. máj 2010

@groka nemyslim, ze sa to uz nerobi. viem, ze na kramaroch to trebars funguje. taka ta slucka na krcku, ktora sa pri porode prestrihne. neviem ako sa to vola.... :(

21
31. máj 2010

@lucia20 , aj ja som o tom pocula, ale to je tak vsetko.

21
31. máj 2010

@lucia20 , nevola sa to serklaz?

kvietok121
31. máj 2010

@21: ano pocula som to

lucia20
31. máj 2010

@21 skusim to pozriet na nete. ako sa to vola.

nanula1108
31. máj 2010

hej, dnes okrem toho co som bola u dokiho iba lezim na gauci. groka to magnezium myslis magne b6? aby som presne vedela co si mam pytat v lekarni.este ma nejako pricviknuty lavy klb, baby, to je tiez zazitok, neviem si najst polohu, aby mi to trochu povolilo, a ked si konecne najdem vhodnu na brusko, tak ma zacne tahat ten klb. na porazenie!!!
21 mam doma 7-rocnu slecnu. nenapada vas nieco aj na ten klb?

kvietok121
31. máj 2010

baby 29 tyzden je uz zaciatok osmeho alebo len 7. mesiac???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre