♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

lucia20
31. máj 2010

@kvietok121 sak kukni do kalendara. je to 8.lunarny mesiac ale zrejme este stale 7.kalendarny.

ja zacinam 7. mesiac 29.05., cize sme ho uz vcera zacali.

21
31. máj 2010

@nanula1108 , aha, tak potom je to zevraj normalnejsie, nepisem, ze normalne, podla mna nie, ale lez.
@lucia20 , to mam z ordinacie... 😀

kvietok121
31. máj 2010

@lucia20: kedze je 40 tyzdnov tehotenstvo, 4 tyzdne mesiac, takze tahotenstvo trva 10 mesiacov, alebo sa to pocita inac???

lucia20
31. máj 2010

@21 iha, jaka vzdelana. :D a potom ze tie nase serialy su na dve veci. no hen aky vzdelavaci program sme z toho spravili. 😀 😀 😀 😀 mala by som to zacat konence aj pocuvat. lebo vacsinou ked to zacne tak este lietam po kuchyni s riadom. :D

lucia20
31. máj 2010

@kvietok121 no sak to som ti pisala ja. je to 10 lunarnych mesiacov /1mesiac = 4 tyzdne/ ale zaroven je to aj devat kalendarnych mesiacov /1 mesiac = 4 tyzdne a cca 2-3 dni/ hadam sme sa uz pochopili.

21
31. máj 2010

@kvietok121 , ja 6.6. zacnem 9. lunarny mesiac a budem v normalnom 8.

groka
31. máj 2010

lucka hej kvoli pluckam a mozgu jej lepsie v 7 mesiaci ako v 8,lebo v 8 sa dovyvijava mozog a plucka a v 8 mesaici sa to moze zastavit ale v 7 nie

lucia20
31. máj 2010

@kvietok121 my sme napr. zacali prvy mesiac podla kalendaru 29.11. a skoncili 29.12. druhy mesaic 29.12-29.01. 10 a takto to pokracuje. to je podla kalendara ale v lunarnych je to inak.

lucia20
31. máj 2010

@groka aha, dakujem. som nevedela uplne presne kvoli comu. vedela som tak okolo coho sa to asi tyka, ale nevedela som ze sa moze vyvoj zastavit. boze a to som tretorodicka. 😢 🤐

groka
31. máj 2010

ale je to individualne,su deticky ktore sa z toho dostali,no nemusia sa

21
31. máj 2010

Cize od 33. tyzdna zacina ten 9. lunarny. A normalny sa meni podla datumu terminu, kvietok, ty mas termin 16.8., cize, vzdy 16. ti zacina novy mesiac-normalny. Vsak, lucia?

groka
31. máj 2010
nanula1108
31. máj 2010

citam tu o tom 8. mesiaci, to ja som teraz na zaciatku 8. ci? takze to by teraz nebolo moc dobre, ale koniec koncov, ziadny cas pred riadnym terminom nie je vhodny na porod. sa nebudem deptat. len o tom magnezku, staci sumive, alebo je pre mna vhodnejsie to magne b6??

memory97
31. máj 2010

@nanula1108 pristup od nich nebol najlepsi, ale pekne oddychuj, nohy vylozene a vsetko bude dobre, drzim prsty. Magnezium myslela asi v tabletkach, ale nie som si ista, tak dufam, ze ti groka odpovie.

@kvietok121 dakujem, aspon mi dnes predcasne urobili aj vysetrenia 30tt, tak som rada, ze je zatial vsetko ok.
@lucia20 som sa bala, ze sa otocilo opacne, vcera sa hrozne vrtelo, esteze je normalne. ked uz maju kocky dostatok vitaminov tak uz na toho bacila iba nejaky liek ☹

@kvietok121 niekde pisu, ze 29tt je uz osmy tyzden a inde zas najdes, ze je to siedmy a ted babo rad 😉

lucia20
31. máj 2010

@21 ano mas pravdu.

v skratke lunarne mesiace.
28.tt-32.tt 8. lunarny mesaic
32.tt-36.tt 9.lunarny mesiac
36.tt-40.tt je desiaty lunarny mesaic

a kalendarne mesaice ak ma termin kvietok 16.8-
16.6-16.7. - 8. kalendarny mesiac
16.7-16.8. - 9. mesiac

groka
31. máj 2010

nanula j aodporucam magnezium od firmy Galvex proste aby si mala v sebe denne 500 mg

nanula1108
31. máj 2010

groka dakujem, a nieco na tie klby?

kvietok121
31. máj 2010

@lucia20: takze v 32 - 33 tyzdni sa zacne normalny 8 mesiac???

kvietok121
31. máj 2010

lucia20: lucka teda 31. tyzden podla dr, podla menzesu 32. tyzden, dik si zlata

memory97
31. máj 2010

parada, takze uz konecne rozumiem preco niekto hovori tak a iny onak. Jedni hovoria o lunarnych a potom zas o kalendarnych mesiacoch 😀

groka
31. máj 2010

nanula a co mas s klbami?nepostrehla som

kvietok121
31. máj 2010

@lucia20: konecne mam v tom jasno, takze ked citam literaturu tak sa mam drzat kalendarnych mesiacov

lucia20
31. máj 2010

@nanula1108 ty sa nestresuj porodom, ak to pride a bue sa to dat zastavit, tak to zastavia, ak nie, tak budete bojovat. fstaci ked na to budes mysliet a snazit sa setrit.

@memory97 dala som lucke porobit vyteri, rozbor na moc, ak sa tam nic neukaze, tak jednoducho nasadime vitaminky zliekov na posilnenie imunity. som povedala, ze preventivne nasadim aj katke, lebo ide po lete do skolky a ked sami vratia domov chore a ja tu budem s novorodencom po operacii tak to nebude moc dobra kombinacia, takze sa snazim teraz rychlo poriesit, pripadne zistit co sa deje. inak keby si dosla do nasej skolky tak by ta vystrelo. ja lucku nechavam doma, aj volno z roboty si vezmem, len aby jej sopliky a mierne kasliky prejdu a neprerastu do nejakej vacsej choroby a dojdem do skolky a tam su decka s hnisavou anginou a takymi kaslami, ze by ta vystrelo. traz to uz necham tak, ale buduci rok pojdem tvrdo po takychto mamickach. ja chapem, ze nemozu vzdy zostat doma ale preco to mame odnasat my ktore sa o deti starame.

kvietok121
31. máj 2010

@lucia20: s chorymi detmi v skolke suhlasim, ja ucim sice v skole, ale ked je sezona chripky ani nechci vediet kolko chorych deti, ked sme teraz mali piatu nemoc tak deti si nechali doma az ked ho ucitelky poslali domov, niektore sa hned vratili a potom o tyzden sa im to vsetko vratilo, takze s tebou suhlasim

lucia20
31. máj 2010

@kvietok121 ano, ano ano, to bolo aj na tie predosle otazky. :D

@nanula1108 ak ti niekto nieco poradi na klby, tak mi daj vediet, lebo ja som strasne bolesti mala hlavne ku koncu tehu s katkou a potom dlho po porode, pri kojeni. rada si dam poradit aj ja.

memory97
31. máj 2010

@lucia20 to s tym pristupom v skolkach poznam od kamaratok. Oni ich pekne doma vyliecia a v kolektive zas objavia "protekcne" deti, ktore su chore a su zas tam,kde boli ☹ mali by ist v skolkach na kazdu mamicku rovnakym metrom, ak je dieta chore, tak pekne doma a v skolke nema co robit 😉 ved takto sa tym detom len oslabi imunita a nic tym neziskaju, ked budu deti stale chore...

kvietok121
31. máj 2010

@lucia20: dakujem za tvoju trpezlivost

21
31. máj 2010

@lucia20 , ja som robila v sukromnej skolke a mas uplnu pravdu. Stale tam chodili zasoplene deti a ked sme rodicov upozornili, ze jedno dievca ma zapalene hrdlo a teplotu, nechali ju doma jeden den!!! A nielen deti, ale aj ucitelky chodia potom stale chore a ony ostat doma tak lahko nemozu.

lucia20
31. máj 2010

@kvietok121 no ved prave. a my mame take ucitelky ze az. ako su dobre ale v tomto nejdu tvrdo po tom. chapes mne volali o 11.00 zo skolky ze lucka musi ist domov lebo je v izolacii. tak som tam doletela a lucka mala podrazdene oci z prachu a kosenia travy, co im robili na dvore. lebo ony ich vyhnali hned vedla tych kosaciek, no bodaj by nemala podrazdene oci. a ked som tam prisla, tak tam jedno dievcatko brhlalo jak stary hrniec, soplik az pri kolenach. tak som sa musela len pousmiat nad tym, ze moje dieta ide domov kvoli ockam, ktore jej do vecera presli a hento malinke sa tam modrovalo len preto, lebo mama je v praci. aj ja som bola, ale ony si myslia, ze tehotna sedi doma na riti a peniaze mi padaju z neba, tka mam casu dost. 😢

kvietok121
31. máj 2010

@lucia20: tak to s tebou suhlasim, mas uplnu pavdu, je to asi vsade ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre