♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

carmenn323
3. jún 2010

ja sa citim fajn ale pobolieva ma zub ktory mi uz 3krat robila mam ho mrtvy aj nervy vytahane tak neviem co ma tam stale boli 😖 kupila som si melon tak som teraz dva mega kusi ziedla

katulkaaaaaa
3. jún 2010

😒 zuby nezavidim,toto tehotenstvo som si tam tiez par krat posedela,melon aj ja mooozem,mnam 🙂

carmenn323
3. jún 2010

ja od 3mes som bola kazdy tyzden u zubarky mesiac mi robila zub a stejne ma to boli pekne trpim mynule som pazrava kusla do lyzatka a pol zuba sa mi odlomilo 😀 melon mi bol malo este som sa dopchala bananom potom budem plakat,ze mam zapchu 😅

memory97
3. jún 2010

@katulkaaaaaa hned budes mat dnes krajsi den🙂

memory97
3. jún 2010

babule nerobte chute tym melonom, lebo utekam hned jeden kupovat 😀 az sa mi slinky zbiehaju🙂

mirkapal
3. jún 2010

@21 a @lenadka, v spravach na Markize budu dnes vecer hovorit o zatvoreni handlovskej nemocnice 😉

21
3. jún 2010

@mirkapal , ano, uz som si to vypocula, tie technicke priciny... Tak nas cakaju Bojnice... 😢

kvietok121
3. jún 2010

ahojte konecne sedim
@memory97: dakujem, normalne si ma ukludnila, uz som spokojna zacala som byt uz riadne nervozna, uf ale uz mi odlahlo

kvietok121
3. jún 2010

@enny17: ani nehovor, bodaj by to tak rychlo preslo, keby uz bolo aspon po skole, mam jej plne zuby, nech uz rozdavam vysvedcka
@memory97: melony su teraz skvele, my kupime riadne velky a na styri razy mame, aj dnes nas caka stvrtka, su skvele

21
3. jún 2010

Najhorsie je to, ze Handlova a bojnice boli konkurencne porodnice a ja chodim na gyndu do handlovej, tak je jasne, ze som tam chcela rodit... Ako sa asi budu ku mne spravat v Bojniciach..? 😅

lucia20
3. jún 2010

@carmenn323 mne lekarka vravela, ze ked je zub mrtvy a zavrie sa, tak ze to boli. preto mi odporucila ho dat vytrhnut...
my sme vcera zjedli asi pol kila jahod. :D

@mirkapal joj mirka, keby si tak mala pravdu. ja sa strasne stale bojim, ze kvoli tomu pupocniku prestane rast, alebo zacne zaostavat... ja by som ju najradsej merala kazdy tyzden. :D

@klapinka a neuvazovala si, ze si zaplatis este jeden UZV???

@21 , mirka, dnes som pozerala tie spravy z handlovej. akoze bola krasne zariadena. fakt skoda, ze ju zavreli.... tam by som sla rodit aj hned, ale len s lekarmi z kramarov. :D

@kvietok121 ja tiez cakam na koniec juna ako blazniva..... :D ja koncom juna koncim v praci, tak sa vytesujem a odratavam dni.

lucia20
3. jún 2010

@21 hadam budu mat profesionalny pristup a budu sa spravat normalne.

enny17
3. jún 2010

@kvietok121 hmm tak ti poviem ešte že som externe :D

enny17
3. jún 2010

@lucia20
no tak som velmi rada že nie som sama :D

lucia20
3. jún 2010

@enny17 isto nie si sama. ja som otehotnela na svoju 19-tku a vidis mam 24 a cakame tretie a je mi to uplne prirodzene. aspon budes mlada maminka a budes mat energiu na deticky.

lucia20
3. jún 2010

baby, ja viem, ze sa nema chvalit, ale ja sa tak tesim. aha co sa mi zadarilo vydrazit pre malinku.... strasne sa mi to paci....nehnevajte sa, ze sa tu chvastam....

kvietok121
4. jún 2010

@lucia20: to si dobra ja koncin v praci az 2 jula, teda mala by som, este 10 juna mi to upresni, ale tiez uz odratavam tyzdne 😀
pekne vecicky lucia20, ja v nakupoch budem pokracovat po buducej poradni

memory97
4. jún 2010

dobre ranko dufam, ze nebude dnes dlho uprsane☹

memory97
4. jún 2010

@lucia20 nemysli si, ze v starsom veku tiez nemas tolko energie na deticky 😀 mna manzel vola zajacik duracelko 😀

21
4. jún 2010

Dobre rano, neprsi!!!
@lucia20 , nadherne vecicky! Aj ja chcem...
@enny17 , ja mam nazor, ze radsej mladsia mamina ako starsia a velmi sa tesim, ze si si babo vobec nechala... Ja som statnicovala s 2-mesacnym a aspon mi statnice neboli prvorade a nemala som z nich taky strach.
@kvietok121 , ja v praci koncim18.!!! Hura!!! 😀 S detmi uz ledva vladzem drzat krok, uz musim casto sediet za katerou...

21
4. jún 2010

@memory97 , ty mas akoze starsi vek? 😀 😀 😀 NIE!!! Nemas...

memory97
4. jún 2010

@21 neboj nemam😀 ale na prve babo zeby 😀.

lenadka
4. jún 2010

@21, myslim ze sa budu spravat super-neboj, mam tam uz urcite skusenosti, uz som si tam toto tehu 2x polezala...prve som rodila v Handlovej, nestazujem sa, ale uz pri druhom tehotenstve, som si ked som zacala krvacat vybrala Bojnice a ten pristup bol SUPER! Nelutujem ani sekundu ze som sa tak rozhodla, aj ked to tehotenstvo skoncilo neuspesne-podla mna som mala prist skor...no co uz...Pri tretom tehu som pri naznaku problemov isla zas do Bojnic a fakt len oci valas, beru vsetko vazne, nic nezlahcuju, radsej vysetria a nechaju na pozorovani aby bolo vsetko ok...toto babatko mi zachranili...do poradne tam teraz chodim k Dr. Volmanovi a je uplne uzasny...nie je tam taka atmoska ako v Handlovej-taka rodinnejsia, ale lekari sa mi zdaju profesionalnejsi...

samotny porod aky tam bude to budem porovnavat az po, lebo s tym skusenost nemam, ale jedna kamoska ano a bola spokojna, prve rodila v Handlovej a druhe v Bojniciach a bola spokojna 😉

lenadka
4. jún 2010

@21 ked mi pri druhom tehu, robili sono po 2dnoch hospitalizacie /prve bolo ok ze babo je tam/ druhe sono uz nebolo s dobrym vysledkom, robil mi ho Dr. Hudec, on je super odbornik, ale tak to zo seba vychrlil, proste odborne nazvy-skutkovy stav, nadiktoval sestricke...pripravte ju na zakrok...ked som to pocula nemohla som si pomoct, zacala som plakat ako krokodil a v ambulancii bol aj primar co na neho kazdy nadava a vies co? Prave on ma chytil za plecia a povedal par viet aby ma utesil, ani nevies ako mi to vtedy pomohlo a dobre padlo bolo to take ludske od neho...najlepsie je, ze to co povedal sa aj plni...vraj nebojte sa, uvidime a o 15 mes. na porodnej sale...a vies ze to tak aj vychadza? 😀

kacena4
4. jún 2010

caute babenky, nebola som tu par dni a vy mate vzdy nieco nove 😲

ja som bola vcera na sono, malicka rastie oddusu, ma 1750 g. - valibuk co? a ze je vsetko v poriadku, dokonca aj krcok, co som bola soknuta, vecer som si uvedomila, ze predchadzajuce tehu ked mi robili sono, hlavicku mi hladali az dole v panve medzi kostami (co mi hrozil predcasny porod) ale tentokrat asi o 10 cm vyssie, ze by staroba pomohla udrzat babo v brusku?

som sklamana, gyn ma neposlal na matersku, hoci som rizikova ale nie s gyn ze to ma cas a najblizsie mam prist az 7.7 t.j. necely mesiac pred porodom ☹ to akoze mi spatne vystavi matersku? alebo mi ju moze vystavit aj obvodak? NEVIETE?

ozaj niekto sa pytal ci som veriaca tusim "21" - ano som a som na to hrda, ze sa mam o koho opriet v problemoch

katulkaaaaaa
4. jún 2010

@carmenn323 tak do skalice potrebujes k porodu zdravotny preukaz,obciansky a tehotensku knizku.....a ked pojdete vybavovat babetku na matriku rodny list tak treba len sobasny list a doklad z porodnice 🙂

u nas je zase zatiahnute,dufam ze spon ten vikend bude konecne slnecny 🙂

@lenadka super tesim sa s tebou ze vam to tak vyslo s babetkom,ja mam tiez za sebou zakrok malinke by oslavovalo uz dva roky ☹ ale co sa malo stat stalo sa a teraz sa neskutocne tesime na malicky zazrak 😵

kacena4
4. jún 2010

babenky prave citam o preeklampsii a zacinam sa strachovat, pri poslednej prehliadke som mala bielkoviny v moci len na 1 krizik, ale opuchaju mi nohy a casto aj ruky
neviete mi nieco na to poradit?

mirkapal
4. jún 2010

@kacena4 Tak to je divne s tou materskou, mozno sa to da vystavit aj nejako spatne, neviem. Ja som bola na kontrole predvcerom a lekarka mi povedala, ze sa mam este najneskor do dvoch tyzdnov zastavit a ze mi ukonci PN a vypise matersku. Tak neviem. 😒
Nam tu dnes konecne svieti slnko, zajtra sa chystam prat plienky 😀

mirkapal
4. jún 2010

@lenadka, naozaj super pristup toho primara 🙂 Som rada, ze toto babatko je v poriadku.

kacena4
4. jún 2010

@mirkapal : tiez sa mi to zda cudne s tou materskou, to ti povedal obvodak ci gyn, mne pn-ku vystavoval obvodak na pluca, tak v tom mam chaos
u nas je strasne pocasie, fuka ako besne, cakam kedy zasa budu padat stromi, zatial lietaju len smetiaky ☹ a je zamracene a uprsano ☹ ☹ ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre