♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

barinkova
6. jún 2010

@lucia20 ako rataju tem termin porodu podla coho,vahy dietata?lebo 31 tyzden je osmy mesiac nie?

barinkova
6. jún 2010

@lucia20 v oktobri tusim

lucia20
6. jún 2010

@barinkova sekundu, hned ti to vyratam.

lucia20
6. jún 2010

asi okolo 10.10. si mala PM, takze okolo 10. juna vstupis do 8 mesiaca.
inak od 32.tt budes v 9. lunarnom mesiaci.

barinkova
6. jún 2010
barinkova
6. jún 2010

@barinkova lunarny mesiac je co?

lucia20
6. jún 2010

@barinkova tehotenstvo sa rata na kalendarne mesiace. to je 9.mesiacov. a potom sa rata na lunarene-mesacne mesiace. a to nie je klasicky kalendarny mesiac. kalendarny trva plus minus 4 tyzdne a 3dni. kdezto lunarny trva presne 4 tyzdne. takze potom podla lunarneho trva tehu 10 lunarny mesiacov, co je v podstate 40 tyzdnov.

barinkova
6. jún 2010

@lucia20 takze mam osmy mesiac ze?

lucia20
6. jún 2010

@barinkova ano, kedze nevies menzes, tak to neviem presne povedat, ale bud si uz zacala alebo zacnes.

barinkova
6. jún 2010

@lucia20 menzes neviem lebo sme neplanovali drobca,ja som bola uz zenskeho az v januari ,a testom moc neverim aj ked som robila si 2 a oba pozitivne a medzi sviatkami som nebola u zenskeho

lucia20
6. jún 2010

@barinkova pozriem ti to este niekde a poviem ti.

lucia20
6. jún 2010

@barinkova ak je termin porodu 13.8. tak si najpravdepodobnejsie otehotnela okolo 19.11., si v 30+3 dni, si v tretom trimestri, ostava ti este cca 9 tyzdnov do porodu, a treti trimester si zacala 14.5:2010

barinkova
6. jún 2010

@lucia20 fuha to si ako vyratala?

barinkova
6. jún 2010

@barinkova idem zobrat tehotensky preukaz

barinkova
6. jún 2010

@lucia20 pm tu mam 4.11 a mam prepisany zase termin porodu na 11.8

lucia20
6. jún 2010

@barinkova neboj, pri tretom uz budes takto ratat aj ty. :D

ak mas poslednu menzes 4.11, tak to znamena, ze si 30+4, idealny datum porodu je 11.8. a treti trimester si zacala 12.5.2010, a najskor si otehtonela okolo 17.11.2009

kvietok121
7. jún 2010

@lucia20: si dobra vo vypoctoch, aj mne si super poradila, bezim do skoly drzte palce

21
7. jún 2010

Pekny teply den! Baby, ako vydrzite tak dlho hore..? 😲
Chcem sa vas opytat, nemate niekto referencie o porodnici v Banovciach nad Bebravou? Pisala som na viacero tem, no kde nic, tu nic. Vdaka!

memory97
7. jún 2010

@barinkova suhlasim s Luciou ako to rataju. Mne sa trafili presne aj podla UZV😀

memory97
7. jún 2010

Dobre ranko a slniecko si dnes vychutnajte aj za mna 😉

mirkapal
7. jún 2010

@memory97, dufam, ze ti je dnes uz lepsie 😒
@kvietok121, to ti verim, ze si na Strecne fucala, mne stacia schody na druhe poschodie a fucim ako slon 😀 Uz sa desim, co bude, ked pridu horucavy, ako to s tymi bruskami budeme zvladat.
Pozeram, ze nemam profilovu fotku, zmazali mi ju 😨 No, musim pohladat inu. Popisali ste teda toho vela, stihla som si precitat len narychlo. My sme vcera boli v porodnici, ktoru sme vybrali, popozerat porodne saly. Poobede ideme na prvy pripravny kurz, tak potom sa ozvem.

carmenn323
7. jún 2010

Ahojte 🙂 co dnes porabate?ja som teraz dovarila kuracie prsia v cesticku,zemiaky s tatarskou a uhorkovy salatik a uz zrana periem.Bolo by treba povysavat ale musim pockat na mm az pride po obede aby mi zniesol vysavac lebo mame taky mega tazky na vodu a nebudem sa natahovat.

memory97
7. jún 2010

@mirkapal dakujem, dnes je uz lepsie🙂 dnes to nejako vydrzim v tej posteli a zajtra uz budem hadam fit🙂 som dnes chcela prat pre malinke veci,ked je tak krasne, no bude to musiet pockat🙂 na najblizsiu poradnu pojdem v maske, aby som si opat nieco odtial neodniesla 😀

memory97
7. jún 2010

@carmenn323 mnam, mnam🙂 robis nam chutovky🙂)

memory97
7. jún 2010

babulky, co pouzivate na fliaciky od jedla pre drobcov, mate nieco osvedcene, aj na take starsie flaciky, co predtym nepustili?

carmenn323
7. jún 2010

Je tu niekto???

memory97
7. jún 2010

ja som tu az teraz 😀

21
7. jún 2010

@mirkapal , my to mame na tretie bez vytahu. Tak oddychujem na kazdom medziposchodi... 😀 Ale musim sa aj pochvalit, raz za 100 rokov sa mi stane, ze vyleziem naraz!!! 😝
@memory97 , aj ja dufam, ze sa mas lepsie a zelam, aby na teba uz nic nesadlo...

Dnes som bola na sone a sme dole hlavickou(vystriedali sme vsetky polohy 😀 ), mame 1900g a stale je to 50 na 50, lebo obycajne sono nikdy neukaze presne pohlavie (iba niekedy chlapceka 🙂 )

21
7. jún 2010

Ozaj, podla sona mam termin 27.7., mozem ostat stale medzi vami augustovymi..? 😅

memory97
7. jún 2010

@21 dakujem, len dufam,ze do tretice si uz z poradne nic neprinesiem🙂 to je uz druhykrat,co som si odtial doniesla bacila 😒
my mame nastastie vytah🙂 vyslapat na 6.poschodie, by mi to pripadalo ako v mrakodrape 😀 skvela sprava, ze malinke je dolu hlavickou a je uz je riadny valibuk🙂 tipujem, ze pri najblizsom sone to bude dievcatko 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre