♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

lenadka
7. jan 2010

ja som junova 4.6 mam meniny a 10.6 narodky

jankaat, doma je to uz lepsie? Ako ot v buducnosti planujete? Budes byvat doma, s priatelom? Ci este neviete?

jankaat.
7. jan 2010

lenadka doma je to rovnako..ani lepsie ani horsie..a v buducnosti neviem co bude.. moji rodiciakupili nedavno novy dom- kde by sme sa zmestili vsetci teda aj ja s priatelom a drobcom- ale to pochybujem ze nasi dovolia.. u priatela miesto nie je ani keby sme ako velmi chceli.. na samostatne byvanie sa nezmozeme-a to ani nechcem sama by som byt nedokazala...
vsetko ukaze asi az cas..

lenadka
7. jan 2010

jani a neskusis ist ty za rodicmi, porozpravat sa...oni su urazení a sklamaní asi potrebuju aby si ty zacala... 😒 normalne poprosit o pomoc a ospravdlnit sa, asi mali inu predstavu, ze pojdes studovat alebo co..tak su sklamaní 😔
ked budete len ticho bude to horsie, tak sa viac obrnia a mozno aj viac nahnevaju 😕

miciatko
7. jan 2010

evitka ake krasne foto , ja idem budúci štvrtok tak sa moc tešíkam ked budem mať aj ja

evitkamalicka
7. jan 2010

miciatko dakujem....urcite aj ty tam uz budes mat krasneho cloviecika 🙂

lenadka
7. jan 2010

evi naozaj vydarene foto 😵 dufam ze aj nam spravia o 2t

evitkamalicka
7. jan 2010

jaaj ja som dnes tak strasne unavena, to vzdy ked pridem od dr. este musim hodinku pockat kym pojde maly spat a pojdem aj ja

lenadka
7. jan 2010

ja uz tiez pojdem, vybrat pradlo s pracky, strcit druhe a uvarit polievocku, ale sa mi nechce sama som doma, mala v skolke, mm v praci... tak mam vegééét 😀

jankaat.
7. jan 2010

lenadka ani neviem ako sa ozvat k nim..a uz vobec netusim ako k mamke..skusim este pockat par dni a snad to prejde samo.

tea333
7. jan 2010

jankaat najlepsia cesta je pokora, rodicov to obmakci..skus pred nimi priznat, ze si si to takto nepredstavovala, ze nie si neomylna, ale ze ked uz ste v takej situacii, nikto z vas to nezmeni, len moze zlepsit to co je a bude 😉
a ze chces uz aj koly babatku aby ste mali dobre vztahy, ze nijak nepomoze ked sa budete ticho obchadzat..
ver mi ze ta zacnu brat ako rozumnu a dospelu, ked sama zacnes riesit problem co u vas vznika

lulusha
7. jan 2010

Ahojte mile tehulky! Pridavam sa k vasej skupine augustoviek 🙂 Dufam, ze vsetko bude v poriadku, som totiz doma vypisana, mam maly hematom a spinim... Babatko je ale v poriadku, srdiecko bije, ma uz aj malinke rucicky 🙂 Drzte mi palce, drzim aj ja vam vsetkym.

evitkamalicka
7. jan 2010

lulusha vitaj 🙂

lenadka
7. jan 2010

lulus ahoj, zarad sa 😀

jankaat, mozno jednoducho..."mami este sa hnevas?" alebo zacni s otcom, mozno ti poradi ako obmakcit mamu 😉

tea333
7. jan 2010

Ahoj lulusha, vitaj v augustovkach! 😉
Skus pozriet do albumu Leteku (pisala par stran dozadu), a dopis bud sem alebo asi lepsie priamo leteku do IP svoje info, aby si potom bola v tabulke 🙂
A nerob si strarosti so spinenim, ja som tiez vlastne vypisana, len nemam byt odkial lebo studujem 😀, stale spinim 🙄 aj ked len po troske, ale verim ze vsetko bude ok..male uz nie je bezbranne, ved ma rucicky 😀 😝

lenadka
7. jan 2010

lulus aj ja som PN kvoli spineniu

jankaat.
7. jan 2010

lenadka s otco msa mi neoplati zacinat.. on je proste pod papucou- co mu povie mama to bude stale robit..

lulusha
7. jan 2010

Juj, dakujem baby za podporu. Hadam to vsetko zvladneme 😉 Len viete, som sama doma, muz pride stale az vecer a ja furt rozmyslam o blbostiach - tu ma pichne, tam ma pichne, najradsej by som si robila kazdy den USG, aby som bola pokojna...Lenadka a Tea, vidim, ze mate aj vy podobne starosti so spinenim, drzim palce, aby to preslo 🤐

halintoa
7. jan 2010

ahoj lulushka, vitaj 🙂
hematóm je cysta alebo krvná zrazenina, alebo čo to je? 😕 .

jankaat.
7. jan 2010

tea asi mas pravdu 😔 budem si musiet priznat "chybu"..a snad bude uz len dobre..

rosienka
autor
7. jan 2010

ahoj lulusa s augustovkach 😉

vy tu riesite furt nejake problemy a ja s dvojickami a nic, az mi to zacina byt hrozne podozrive, lebo vsade pisu, ze s dvojkami su väcsie problemy a ja koncim 1.trimester a bolo mi zle snad raz v 7tt 😖 😲 uz ani prsia nie su tak citlive, ziadne nevolnosti, zacinam mat strach, ze nieco nie je v poriadku...ale zase nikdy som nespinila, ani ziadne krce, tak neviem, co sa deje... 😕

my sme mena uz riesili, ale este sme daleko od rozhodnitia, nalmä ak budu dve rovnakeho pohlavia. zatial sme prisli len k Elle, Sophii a Julianovi, ale mne sa este paci Rossana, Petronela, Milada, Milena a Dimitri...ale skoro vsetko mm zamieta ☹ 😠

lulusha
7. jan 2010

halintoa - hematom je krvna zrazenina, vraj sa teraz prekrvuje maternica a ked praskaju cievky, tak sa to tam usadi. Bud sa vstrebe, alebo postupne ho "vyspinim"...Tak uvidime...

Rosienka, tes sa, ze je vsetko OK a vychutnavaj si, co sa len da 🙂 Obdivujem ta, ze mas v brusku babatka dve, klobuk dolu, drzim velmi palce a som zvedava, ako sa to vsetko bude vyvijat 😉

halintoa
7. jan 2010

rosi, kedy máš kontrolu? Určite sú bublinky v poriadku, ja tomu verím 🙂 .

gabusssa
7. jan 2010

Janka, tak Ti poviem, je to zrejme pre Teba ťažké obdobie. Všetky si tu užívame ten pocit, že budeme mať bábätko a Ty musíš k tomu riešiť dilemu s rodičmi. Ja som tu v podstate v takom veku, že možno nie o moc mladšia ako Tvoja mamina. Keby moja dcéra prišla s tým, že čaká dieťa, určite by som nebola najšťastnejšia, ale by som jej pomohla, koľko by som vedela, pretože jednoducho to je život. Ale každý rodič reaguje inak, asi aj moja mamina by kedysi reagovala ako Tvoja. Viem, že aj pre Teba je ťažké nejakým spôsobom sa jej prihovoriť a niekedy ani akýsi strach alebo hrdosť nám to nedovolí. Ale zrejme, ak chceš čím skôr vyriešiť celý tento kolotoč, mala by si sa s ňou pozhovárať...Ja by som sa jej spýtala, čo presne ju trápi, ale nech povie, čo presne. Lebo niekedy matky takto riešia pocit, že si myslia, že niekde zlyhali oni. Ale vieš čo som povedala kamoške, keď otehotnela v 18-tich. Neboj sa, o jeden rok už bude všetko ok. A mamina sa bude vytešovať z bábätka. U Vás to bude rovnako. 🙂) Mamina možno potrebuje len čas, aby sa so všetkým vyrovnala a zmierila.

lenadka
7. jan 2010

baby ja som teraz dostala take bolesti ze aaau idem si lahnut ☹

tea333
7. jan 2010

jankaat neboj sa a zacni 😉 gabussa ma pravdu, o rok budu vsetci happy 🙂
ja som myslela ze aka kopa slz a nadavania bude, a mamina to nakoniec hned prehltla a zacaa sa tesit 😉
aj ked ja uz som "velka" a prec z domu, skoro som dostala vred z toho ze ako to setrne povedat mame 😅

gabussa na margo veku, moju maminu priatel prehovara na mimi teraz 😀 😀 to by bola sranda

lulusha mne nic take nenasli, ale isto to mam tiez 🙂 lebo sem tam jednoducho spinim, sem tam nie 😒

rosi co by ti malo byt 😀 mne okrem toho spinenia nic nie je 🙂 ani zle, ale mlcim 🤐

rosienka
autor
7. jan 2010

lulu, hali, tea- dakujem vam, samozrejme, za mi nic nemusi bytale vsade citam o väcsich problemoch v tehu s dvojkami a u väcsiny to tak aj je, co som sa v dvojkovej teme pytala... ja mam kontrolu az 18.1. a dovtedy asi zostresujem 😀 Uz naposledy malo jedno embriciatko mini plodovy vacik a doky myslel, ze odide, ale zatial som okrem vytratenia sa priznakov nic nespozorovala... 😖 Snad je vsetko OK, i ked je to podozrive.

halintoa
7. jan 2010

rosi, ak sa máš priveľmi stresovať, tak by som išla k dokymu skôr, povedala by som čosi o bolení bruška, nech Ťa nevyženie a pozrie Ťa a hneď by si bola pokojnejšia 😉 . Moja dokyna má bohužiaľ dovolenku, v utorok som tam naklusala a čumela som na dvere ako báger na tvrdú hlinu 🙄 . Ja mám ísť na kontrolu 12.1. ale asi doktorku prepadnem už 11-ho, hoci tam zrejme bude celý národ po tej dovolenke...

tea333
7. jan 2010

halintoa to ten jeden den by som vydrzala, lebo u mojej dr sa menej ako hodinu necaka.. 😖

ja som sa prave snazila nahovorit draheho nech si ide pozriet vestu s viazankou na svadbu,ale on ma zjavne cas 😀
a hlavne nema nazor, takze s nim asi budem chodit za rucicku 😝

biba12
7. jan 2010

Baby nemam cas chodit sem kazdy den a vy toho teda popisete. Normalne nestiham citat. K tej vahe Gabusa- mam kamosky co pribrali 22 kg pocas tehu a teraz maju 55 kil aj s topankami. Ja som pribrala do 6 mesiaca 6 kg a moja gynekologicka mi povedala, ze som tucna!!!!/vazila som vtedy 61 kg pri vyske 171cm/. Skoncila som +14kg na konci tehu/69kg/. To som si dala za zavazok aj teraz, ale co ja viem, ci to tak pojde? Ved zhadzovat budem potom. Nejem za dvoch, snazim sa papat umiernene, ale ani sa niejako neobmedzujem. Mne pomohlo na zhadzovanie kojenie, nocne vstavanie a potom Pilates. Ten mi pomohol aj na bolest chrbta, ktoru som zacala citit vdaka kojeniu a nosenia maleho.

biba12
7. jan 2010

A Janka. Vies ja tiez neuznavam, ked niekto nie je schopny postarat sa sam o seba a spravi si dieta/nezalezi na veku/. Je to v podstate dalsia starost pre rodicov. Ale ked sa to uz stalo, tak si myslim, ze Vasi Ti urcite pomozu a ked sa to male narodi, bude vsetko ok. Bude to ich milovane vnucatko a budu Ti s nim urcite pomahat.

Bratrancova zena rodila prve dieta v 16-tich. A teraz ma 28 a 4 deti. V zivote nepracovala, len kazde 3 roky mali dieta, aby mali zasa nejaky prijem. Byvaju u mojej babky a ked babky uz nebude budu sa stahovat naspat k jeho rodicom, lebo doteraz neriesili problem byvania. Ked ma niekto 4 deti je to dost nezodpovedne.
Ale toto nie je Tvoj pripad, odtialto prameni, len moj nazor, ktory som popisala vyssie.

A prestan sa stresovat, nerobi to dobre babatku a v konecnom dosledku ani Tebe. Uzivaj si tehotenstvo, ostatne sa spravi samo.
NIjaka kasa sa neje tak horuca, ako sa navari...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre