♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

kvietok121
14. jún 2010

@kikuska25: vrti sa asi kvoli tomu ze sa nevie dockat kedy pridete na SR 😀

21
14. jún 2010

@kikuska25 , bolesti bruska su normalne, pokial nie su pravidelne- kontrakcie a netvrdne pri nich brusko a pokial su znesitelne... Ale ked prides, radsej skoc hned k dr, co ak sa cosi skryva..? 😉 Mna dnes neskutocne bolelo brucho-od rana do asi 15.00 a to beriem magnezium, boleli vajecniky a bolesti vystrelovali do stehien, tvrdlo brusko a boli tlaky do spodu... Predpokladam, ze som sa roztahovala, lebo aj pri kazdom mojom pohybe ma vsetko neskutocne bolelo, ani chodit som nemohla... To som rozpisovala, aby si bola pokojnejsia, ze nie si sama... 😀 😀 😀 Neboj, vsetko je urcite ok.

klapinka
14. jún 2010

@kikuska25 100% s tebou suhlasim, maju tu divny system. Ja som pokial som mohla, vsetko kontroloval aj moj slovenksy lekar. Uz len pevne verim ze ma nenechaju na porodnom stole a nejako to zvladneme

kikuska25
14. jún 2010

@kvietok121 juuj tak to urcite sa tesi jak aj mamina ze uz konecne pojdeme domkou uz mi je tu naozaj dlho kedze tatino pracuje od rana do vecera a ja sedim uz mesiac doma..

kikuska25
14. jún 2010

@21 dakujem pekne ze si sa tak rozpisala..sa citim aj lepsie ze niesom sama s takymi problemami..lebo ja som strasny stresak..aj ja mavam take bolesti ako ty pises ze sa mi aj zle chodi..vies mozno tie bolesti su aj sprevadzane tym ze som mala neustale zenske problemy od 14tich rokou same zapaly a infekcie a nikdy nezistili z coho a preco proste povedali ze je to uz chronicke takze som mala neskutocne bolesti pri menstruacii prve dva dnisom si pichala injekcie proti bolesti..ja dufam ze mi to pominie..bala som sa ze ani neotehotniem sme sa dlho snazili s partnerom az nakoneic sa podarilo tak sme zato strasne vdacni..preto sa tak bojim..naozaj si vazim ze pisete..

kikuska25
14. jún 2010

@klapinka a ty si v UK? a chces tu aj rodit?ak hej silno silno ti drzim palce a obdivujem ta..

klapinka
14. jún 2010

🙂 ano ano, som v UK a budeme tu aj rodit. Ked chceme byt s mm spolu nemame inu moznost. Snad to nebude velmi zle, aspon sa tak chlacholim, ved ked sa tu rodi tolko deti.

lenadka
14. jún 2010

@kikuska25 ani mi nevrav o spanku, ja takmer nespim v noci, babo ma tlaci, som "stale" hore a kazdu hodinu chodim na WC 😝 ked idem len 3-4x tak si gratulujem 😅
@kvietok121 chuda moje, tie exemy musia byt hrozne, hlavne to svrbenie..brrr ☹
@kacena4 tak teraz to prasknute potrubie davali v TV novinach...fakt to vyzeralo akoby bola zaplava v BA 😲

lucia20
14. jún 2010

@kacena4 ja som si vsimla az dnes ze si z pk. tak som sa potesila. ze nejaka blizka spriaznena dusa. u nas v skolke katku vobec nechceli vziat, pretoze idem na MD, na aku to ich nezaujimalo. V marci, ked sa podavali prihlasky, tak sme mali vypisane papiere na UPT, predbezne, tak nas poriesili v tom sukromnom sanatoriu, tka som ju so slzami v ociach prosila, ze ak sa potvrdi razstep, tak potrebujem ist rychlo robit a nie doma sediet dalsi rok a mysliet na to, ze by som teraz mala doma malinkeho drobca, tak to vtedy zohladnila, ale odvtedy ma akosi nepocuva. lebo som lucku chcela dat na jul do skolky, tak mi slusne naznacila, ze kedze som doma, tak nema narok, tak som jej vysvetlovala, ze budem v nemocnici a mat kludovy rezim, tak by mi to velmi pomohlo a ona mi na to povedala, ze ale ved mate babku na dochodku. 😕 skoro mi oci vypadli. moja mama sa o ne bude starat v septebri, lebo muz robi tak, ze ich stihne dat do skolky ale domov chodi az po siestej, takze dovtedy ich mama obriadi. ale uz ma svoje roky a vidim, ze uz ked musi postrazit jednu tak vecer toho ma dost. tak som bola velmi prekvapena z jej postoja.

@21 neboj, ty sa neboj. vies ono AFP su na 64% a amiocenteza len na 80%. ale to som sa dozvedela az pri tomto tehu. dovtedy som si mylsela ze mam 100% istotu. ja som si vzdy zaplatila uzv aj mimo, pri kazdej babe. moj svagor, aj svagrina maju jednu ladvinu, tak my sme si to platili aby sme toto vylucili uz v skorom stadiu, nie ze by sme uvazovali potom o UPT, ale proste aby sme to vedeli. a teraz sme boli hned pri tomto uzv aj na 3D. mna teraz totizto ani nenapadlo, ze malinkej nieco bude. 😖 som si povedala, ze dve su ok, tak preco by nebolo tretie, ked sme boli konecne stastni, tak som dostala taku mensiu facku od zivota. lebo som nemyslela realisticky ale moc optimisticky.

@memory97 ale zrejme ta znama nebola na amnio, lebo je to nemozne aby sa downov syndrom neukazal, respektive nevyvratil. AFP alebo triple test ti iba naznacia pomer ale nie su 100% ale amnio v tomto je, lebo ta DS odhali na 100%

@kvietok121 nam sa vsetko vyrisuje v podstate az v poslednom mesiaci, dvoch. pretoze tam vznikaju komplikacie, stanovuje sa tam priebeh porodu a poporodna starostlivost. lebo aj ten teratom nedokazu odhadnut ako sa bude vyvijat. moze sa stat, ze narastie velmi malinko, ale taktisto, ze zrazu vybehne aj o 10cm.

barinkova
14. jún 2010

tak ani na prietokoch dneska mi nevedela povedat ake je pohlavie drobec,tak je otocene stehnom ku nam,vobec nic nevidno,no sranda

lucia20
14. jún 2010

@barinkova no tak to je ozaj maly tajnostkar. a prietoky su ok?

barinkova
14. jún 2010

@lucia20 jj aj tak neviem ci to robia kvoli tomu ci mu dobre idu ziviny ci ako?vlastne pupocna snura je napojena na zaludok nie?tak preco to pozeraju okolo pupka

lucia20
14. jún 2010

@barinkova ja osobne si nemyslim, ze pupocna snura je napojena na zaludok, ale 100% istotu nemam. ved na jednej strane je pripojena k placente a na druhej strane k brusnej dutine dietatka. ....

barinkova
14. jún 2010

@lucia20 jj ale ked porodis tak ti ju vyberaju az na konec

barinkova
14. jún 2010

@lucia20 neda sa ti mi poradit nieco na stolicu,poslednom case aj 4 dni nejdem,ja ale aj malo zjem zase zaha ma pali hned do kelu

lucia20
14. jún 2010

@barinkova ano, pretoze ona sa odlupuje az po porodeni babatka. preto...

na zapchu by som ti poradila vela vlakniny. na trhu je vela vyrobkov s obsahom vlakniny. mne to vzdy velmi pomohlo. a na zahu bud mlieko, pukance, ryzove, kukuricne chlebiky. to mi tiez velmi pomohlo.

memory97
14. jún 2010

@barinkova skusila si slivky? tie su dobre🙂 na zahu mne pomahaju detske piskoty🙂

memory97
14. jún 2010

@barinkova budete mat pekne prekvapko,ked sa babo nechce ukazat🙂

barinkova
14. jún 2010

@memory97 slivky som neskusala

barinkova
14. jún 2010

@barinkova a na zahu mlieko ale ja sa bojim uz aj nieco ajest potom mi je vecer zle ked nemozem na velku

barinkova
14. jún 2010

a to som pribrala len 8kg

memory97
14. jún 2010

@barinkova hovori sa, ze pri chlapcoch pecie zaha🙂 zeby to bol nakoniec chlapcek🙂

kvietok121
14. jún 2010

@barinkova: tak to je cislo to male, mate ine prekvapko

kvietok121
14. jún 2010

@lucia20: tak to vam ostava len cakat

kvietok121
14. jún 2010

dobru nocku baby idem buvat

memory97
14. jún 2010

dobru nocku🙂

barinkova
14. jún 2010

@memory97 aj pri nikolke ma zaha piekla

barinkova
14. jún 2010

@kvietok121 to je uvidime,ale to bude asi nejaky kaskader pri tych premetoch,na prietokoch sa hybalo za sondou,som sa smiala

lucia20
14. jún 2010

@memory97 tomu o tych chlapcoch by som moc neverila. z troch tehu ma dvakrat palila zaha a vzdy to bola baba. :D

lucia20
14. jún 2010

@kvietok121 ved cakame. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre