♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

evitkamalicka
7. dec 2009

rosi lenze tehu sa nerata od ovulky, ale od 1 dna cyklu

bihan
7. dec 2009

aaale. proste kôň počíta týždne podľa dátumu poslednej menštruácie ale dátum pôrodu podľa predpokladanej doby ovulácie, čiže ak niekto vybočuje z toho jj28-dňového štandardu, tak to robí hlúposti.. preto som si začiatok MS nastavila o týždeň neskôr a teraz mi to počíta ako má 🙂

No a termín pôrodu sa už dnes nepočíta podľa poslednej menštruácie, ten údaj je nepresný, ale podľa ovulky.

evitkamalicka
7. dec 2009

bihan a ja si to potom mam ako nastavit, ked som dnes 5tt+0 a teda by mi to uz dnes malo ukazovat 6tt a mam cyklus 33 dni, lebo ked si zmenim datum mrchy tak potom mi to zmeni aj datum porodu, ktory by som podla FF mala mat 14.8.

rosienka
autor
7. dec 2009

tiez si myslim, ze od ovu by to bolo presnejsie, ale kedze v prirodzenom cykle to maloktora z vas vie, kedy nastalo oplodnenie, tak sem dali den MS...kaslat na to, aj tak bude v den predpokladaneho pôrodu rodit len 5%...

bihan
7. dec 2009

Evit, odrátaj si 14 dní od ovulky a nastav si 28-dňový cyklus 😀 a ak ti to nebude sedieť, tak prehoď buď MS alebo tie dni cyklu...

Rosienka, mňa to rozčuluje len kvôli tomu, že viem, kedy bola ovu a dnes už mi naskočilo 7tt a miminko ešte také veľké nie je, ale prakticky je to aj tak jedno 😉

evitkamalicka
7. dec 2009

kaslem na to necham to tak, uvidim co povie dr

michaela80
7. dec 2009

evitka kaslat na to , podla ultrazvuku hned budeme vediet ake velke bublinky su .... 😀

peta131
7. dec 2009

Ahojte kocky 😉
tak mne uz je druhy den riadne grcno 😝 uz len cakam kedy budem zachodovu misu obimat 🙄

Ikon mna trapia mykozy a kvasinky stale, proste neni mesiaca kedy by som ich nemala a teraz ked som otehu je to este horsie to svrbenie je strasne 😠 mne doktorka v Brne (tam sme chodili do CAR) poradila gel na intimnu hygienu a vola sa Lactacyd Femina plus a je to urcene specialne tehotnym a kojacim zenam ktore maju tieto problemy a akt po pomaha 😉

michaela80
7. dec 2009

peta a da sa kupit bezne v lekarni? asi si to kupim preventivne...ak nahodou.. 😀

michaela80
7. dec 2009

dnes som si robila zase testik...krasne dialnice uz vysli...akosi sa mi nechce verit ze som tehu..nic mi nie je...pri malom uz som sanitu objimala v 6tt a teraz uplna pohoda...dufam ze sa to nezmeni-.. 😀

peta131
7. dec 2009

miska hej da sa to kupit bezne v lekarni a je to dobre pouzivat aj ako preventivne fakt je to super 😉
a inak aj ja som si dnes robila zase testik a tiez uz krasna dialnica 😵 tiez sa mi akosi nechce verit ze som tehu, stale pozeram na tie testiky ze ci je to naozaj pravda 😀

bihan
7. dec 2009

Lactacyd je pre akúkoľvek ženu na intýmnu hygienu, sestra ho tiež používala po odporúčaní lekára a dá sa kúpiť v lepších drogérkach. Hlavne pena je hrozne fajn 🙂

Michaela, ja som robila test vo štvrtok asi.. či piatok.. a povedala som si, že už je určite posledný, lebo sa mi tiež nechce veriť, že som tehotná 😀

peta131
7. dec 2009

Bihan ale lactacyd je aj na normalnu hygienu ale ten Lactacyd femina plus je pre tehotne oni su 2 druhy
teda aspon mne tak ukazovali v lekarni 😕

bihan
7. dec 2009

Pravdu máš, Femina Plus je vraj na špeci pre situácie, keď je narušené int. prostredie
http://www.mojalekaren.sk/lactacyd-femina-plus-...

bihan
7. dec 2009

Otázka je, nakoľko je Plus účennejší ako "normálny" Lactacyd 😀

michaela80
7. dec 2009

no mne ostal este jeden test ...lebo v baleni mamatest su dve...tak este jeden tak o tyzden dva skusim.... a mozno necham na nejaky 12 tt vtedy je vraj hladina HCG najvyssia ze co vyjde...

akosi sa celkom dobre citim az na tu unavu , taze sa mi to zda take neuveritelne.... 😅

peta131
7. dec 2009

no to je dobra otazka ze nakolko je ucinnejsi Lactacyd femina od toho normalneho 😀

akurat som pridala do albumika moj testik 😉

michaela80
7. dec 2009

krasna dialnica Peta 😀 😀 nase vytuzene // juuuj ako pekne sa na nich pozera

peta131
7. dec 2009

miska dakujem aj tvoje // su krasne 😵 konecne sme sa dockali 😉

michaela80
7. dec 2009

tak to hej...no a zase musime cakat... vtedy aspon netrebalo tak dlho....na ovu ci na mrchu a teraz? do augusta daleko... 😠

evitkamalicka
7. dec 2009

miska neboj, to zbehne ako voda

rosienka
autor
7. dec 2009

bihan, evitka- som si to spravne prestavila 😉 mna len tak konik neosali 😀

peta naaaadherne //, take som ani nemala, ale uz sa mi nechce kupovat drahe testy, tu u nas stoja tie lepsie skoro 18 Euro za jeden ☹ . my sme tu tusim zatial jedine umelinkove a este k tomu prvorodicky...pripadam si tak neskusene 🙂

michaela80
7. dec 2009

rosienka ako si si to prestavila?

rosienka inac ja sa tiez citim ako prvorodicka lebo sa mi to zda strasne davno ked som maleho cakala...sak to uz 10 rokov do zadu 😀 😀

peta131
7. dec 2009

Rosi to je jedno ake su ciarocky hlavne ze su tam 😵
no veru sme tu tusim zatial len my 2 umelinkove prvorodicky, aj si to uz uzivas? ja mam stale v kutiku duse trochu strach aby to vsetko dobre dopadlo a stale tomu nemozem uverit 😵
po vyse 2 rokoch snazenia a trapenia my to pripada take neskutocne 🙂

rosienka
autor
7. dec 2009

michi- no dala som si datum ms 14 dni pred OPU a 28-dnovy cyklus. no hej 9-10 rokov dozadu je tiez dost davno, ale ja este ani len neviem, co ma caka...a ako je to mat dieta 😉

peta- my sme sa snazili vlastne tri roky aj s x-vysetreniami. zatial si to super uzivam, nemam ziadne problemy okrem bolavym prs a samozrejme sa stale bojim. teraz som bola v snazilkach v teme potrat v 31tt- az ma hrôza prechadzala po citani tych prispevkov co tie zeny zazili, nieco strasne potratit v druhej polovici tehu...az mi je zle ☹ 😢

michaela80
7. dec 2009

rosienka take temy teraz ani necitaj...pozitivne myslenie robi vela..nase babetka su uplne v pohode a v auguste sa zdravucke narodia... 😀 a velmi nas nepotrapia pri porode... 😀 a ked aj tak to bude stat za to... 😅

rosienka
autor
7. dec 2009

michi- mas pravdu, aj lutujem, ze som to citala, ale zas stava sa to a pomerne dost a kedze mam uz 35 tak sa patricne aj bojim... ☹ ale aj tak verim, ze bude vsetko uzasne a v lete budem mat bebätko/-tka 😅 😵 😉

michaela80
7. dec 2009

vsetko bude tak ako ma a treba verit ze pre nas a pre nase bublinku to bude o.k. 😀

ovplyvnit to nemozeme.......ale verit v to mozeme a musime pre tie nase fuzulky malinke.....

ikon
7. dec 2009

peta ja používam každý deň lactacyd, ten femina plus som ešte neskúšala. inak lactacyd používam už asi 10 rokov.

bihan - s tou hlienovou zátkovou si to ako myslela? že nepreliečená mykoza je horšia ako antibiotikum do pošvy?

evitkamalicka
8. dec 2009

dobre ranko 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre