♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

carmenn323
17. jún 2010

Dobre ranecko 😉 dnes mam zasa krce vyzera to na crevnu chripku ☹ 21 tak to mas super tu u nas su na socke take koze,ze to ma posielaju od poschodia k poschodiu a sami nic nevedia kazda povie inak potom ma poslu na UP a tam mi zas vynadaju ze to maju riesit na socke tak ze chaos 😀 😅 Ja idem na buducu stredu na matersku a to ma caka tolko vybavovaciek a papirovaciek ,ze az sa mi nechce no a este aj rano poradna tak dufam,ze tam zasa nestvrdnem 3hod ako minule a stoho som hod stala lebo bola plna cakaren 😝

lenadka
17. jún 2010

ohladom materskej som len zaniesla listok od gyndosa nasej mzdarke a ta ho uz zanesie na socialku aj s potvrdenim o prijme...MD trva vzdy len 28 t, pokial nie je slobodna mamina, vtedy je dlhsia...potom je RD...po ukonceni MD ja osobne budem musiet poziadat v praci o poskytnutie RD a asi zajst na nejaky urad asi na socialku...

lucia20
17. jún 2010

@kacena4 ja som mala rozdiel medzi detmi 16 mesiacov a vyzeralo to u nas podobne. :D

no nestras este s kontrakciami, nejsom si celkom ista ci uz dokaze dychat samo. radsej este vydrzte. budem drzat palce. kazdy den k dobru je len vyhodou.

@memory97 ak sa mozem aj ja vyjadrit k detom po sebe, tak by som povedala, ze na zaciatku to vobec nie je makacka. ale skor potom, ked sa zacnu bit. :D ale inak pohoda. ja by som do toho sla este raz.

evitkamalicka
17. jún 2010

ahojte,
my budeme mat rozdiel 22 mesiacov, tak som zvedava ako to bude u nas vyzerat

lucia20
17. jún 2010

@21 baby nestresujte ma tu s vybavickou. ja nemam absolutne nic ani pripravene ani zbalene. popravde ani netusim co mam malej zbalit okrem plienok, ked bude inde ako ja. vobec netusim.... 😒

@barinkova platila si si odvody pred tymto tehu alebo si robila? ak si isla z rodicaku, tak nemas narok na matersku.

lucia20
17. jún 2010

@21 na socialke maju vsetky tvoje platby odvodov v pc aj z prace aj z dobrovolneho. nerob si tazku hlavu. teraz ti uz len pride potvrdenie o naroku a vyske.

memory97
17. jún 2010

Ahojte, vcera som okvecla🙂))) a dnes som prezila zubara, ale este nie vrtanie zubov, iba mi vycistili zuby, aby sa k tym kazom dostali 😀 😀 😀 a teraz mam pocit, ze mam vsetky zuby bolave 😀 😀 😀

@21 ak si si sama platila z maxima, tak to uz ani nepotrebuju od zamestnavatela, lebo uz nedaju nic navyse 😀 To potvrdenie od zamestnavatela,co som spominal, tak to moze poslat aj zamestnavatel. Ak by ti tam nieco chybalo, socialka vyzve zamestnavatela, aby poslal to potvrdenie a potom ti daju to maximum.

memory97
17. jún 2010

@lenadka na rodicovsky sa ide na urad prace, socialnych veci a rodiny (ak som ten nazov nedoplietla), tu sa vybavuje aj prispevok pri narodeni babatka.

@carmenn323 ja by som iba zaniesla zamestnavatelovi papier od lekara, aby si tam nemusela dlho cakat.

@lucia20 dakujem za nazor, ja by som chcela dalsie mat cim skor ako to bude len mozne🙂 aj ja dufam, ze to zvladnem i s odretymi usami🙂

barinkova
17. jún 2010

@lucia20 mne v auguste minuly rok skoncil rodicovsky a zase som ostala tehotna

lucia20
17. jún 2010

@memory97 jasne ze zvladnes. ved keby sa to nedalo zvladnut, tak teraz necakame tretie, no nie? :D
je to super. si predstav ako si budu v puberte a v dospelosti blizki.

@barinkova ale zalezi od toho, ci si medzi tym robila alebo nie. pretoze ak si nepracovala a nebola dobrovolne nemocensky poistena, tak bohuzial narok na matersku nemas a budes poberat iba rodicak....

barinkova
17. jún 2010

@lucia20 pracovvala ale len mesiac na dohodu

memory97
17. jún 2010

@barinkova dohoda nie je predmetom platenia nemocenskeho poistenia, takze ak ti nevyjde spatne do 2 rokov aspon pocas 270 dni nejaky prijem, tak bohuzial budes mat narok iba na rodicovsky...

memory97
17. jún 2010

@lucia20 no dufam, ze to bude v pohode🙂 my sme si s bratom zacali rozumiet az po puberte 😀

memory97
17. jún 2010

@barinkova jedine na co by si mohla mat narok je este prispevok pri narodeni dietata, teraz by to malo byt uz na kazde dieta, nie iba na prve, ale neviem, ci sa to vztahuje aj na zamestnanie... toto este tiez pojdem len pooverovat, takze zaciatkom jula by som vedela viac, ake su tam podmienky a co sa tam zas pomenilo...

lucia20
17. jún 2010

@memory97 narok bude mat na prispevok, ak ho dovtedy vlada nezrusi. aj take sa moze stat. inak na matersku nemas ziadny narok, kedze si bola minim. 2 roky na rodicaku. tam sa ziadne odvody neplatia. bohuzial. iba na rodicaku aj to na tom nezvysenom.

memory97
17. jún 2010

@lucia20 dakujem za doplnenie🙂 ja len dufam, ze ten prispevok nezrusia, ak ho zvysia, mne to vadit nebude 😀 😀 😀 ja som velmi zvedava ake budu robit upravy... ja by som bola aj za skratenie rodicovskej dovolenky, ale aby bol tento prispevok vyssi...(asi ma teraz ukamenujete 😀 )

lenadka
17. jún 2010

@memory97 podla mna je to teraz dobre, spravodlivejsie ako pred tym, ze zvyseny RP ma zena co pracovala a to do 2r. veku dietata a tiez ze prispevok po narodeni dietata sa plati aj pri 2 a 3 dietati....lebo len podporovat neprisposobive skupiny obyvatelstva sa mi nepaci....

memory97
17. jún 2010

@lenadka jasne s tym suhlasim,je to spravodlivejsie, ak si pracovala, ze mas narok na viac peniazkov. Mna len stve, ze na rodicovskom je taka nizka suma... to je akurat ani nie na plienocky babatku, preto som napisala, ze by som bola za (ak budu v tomto smere nieco menit), ak by napriklad skratili rodicovsku dovolenku o pol roka, o rok, ale ciastka by nebola pri tom zvysenom nieco vyse 200 eur, ale nech daju pre mna, za mna aj 600 eur na mesiac pocas dvoch rokov, ale so zachovanim tej podmienky, ak si pracovala pred materskou, mas narok na vyssiu sumu, ak nie, mas narok na nizsiu sumu🙂

lucia20
17. jún 2010

@memory97 mojenko, ja ti mozem povedat,len tak, ze co sa tyka stastia u mna, tak ho iste zrusia, lebo ja som pri kazdej mala take stastie, ze som porodila prvu, par mesiacov na to dal na prve, porodila som druhu, dali aj na druhe. a ja som stale obisla len s tymi 4-tisickami. takze pri mojom stasti este spadne aj cela socialka

dnes uz vyhlasovali, ze idu kratit dochodky na minimalnu mzdu, staci ti? este ani nejsu vo vlade. ale co kaslat na prispevok, hlavne nech mame deticky zdrave a..... vysoku matersku, ked uz nic ineho. :d

a co sa tyka prispevku, ze nestaci ani na plienky, tak ked som bola na rp s luckou, tak vyhlasovali, ze my mamicky mame byt ticho, lebo sa mame dobre. to totiz nie je nahrada platu ale na vyzivu dietata a v zapadnych krajinach nam len zavidia ako super sa my na slovensku mame. a ti isti ludia, co toto tvrdili sedia, resp. budu sediet vo vlade. 🙄

@lenadka suhlasim s tebou....

estterka
17. jún 2010

@lucia20 to kto ti povedal,ze zapadne krajiny zavidia ako super sa mame na slovensku?

memory97
17. jún 2010

@lucia20 no hadam tolko smoly nebudeme mat🙂 do jula dufam neurobia ziadne zmeny🙂 Sa spolieham na to, ze v SaS je Mihal a ten je fakt odbornik, co sa tyka miezd. No pekne a prv sa vystatovali, ze zacnu brat poslancom odchodne🙂)) s tym mali zacat ako prve a nie s dochodkami... 😀 😝 😝

@estterka jedine to, ze u nas sme s babom do 3 rokov, co v inych krajinach okrem CR nie je 😀 no ten prispevok urcite nikto nezavidi 😀 😀 😀

estterka
17. jún 2010

@memory97 no to mozno..napr. u nas v spanielsku je materska 4 mesiace+1 mesiac na kojenie a potom po novom ak sa zena rozhodne zostat doma,ma narok 21 mesiacov na rodicovsky prispevok,takze da sa zostat doma dlhsie,lenze tuto to nevyuzivaju velmi mamicky,lebo je normalne,ze su 4 mesiace doma a potom sup babatko opatrovatelke a pracovat.

memory97
17. jún 2010

@estterka co som citala, tak myslim v Norsku (niekde v skandinavii) maju moznost aj chlapi ostat s dietatom, mamicka zostane doma na materskej a potom ostane muz a velmi to muzi vyuzivaju, ze ostanu na rodicovskej a staraju sa o babo 😉 v kazdej krajine je to urcite ine🙂
Ostavas rodit v Spanielku, alebo prides na Slovensko?

estterka
17. jún 2010

@memory97 urcite zostanem tu rodit,aj kvoly materskej a prispevku 😀 ale celkovo,lebo tu mam zdravotne poistenie,vobec sme nerozmyslali nad tym ist na slovensko.hoci budem mat plno vybavovaciek potom,na co sa vobec netesim,kvoly obcianstvu malej a podobne 😒
a na slovensku nemoze chlap zostat doma na materskej?

21
17. jún 2010

Baby, ake ste mudre... 😲 😲 😲 . Ja este furt poberam rodicovsky na mladsieho, kvoli zdravotnemu stavu, ale platila som si dobrovolne, to uz mam splatene (tych 26 Tyzdnov pred nastupom na MD) a dokopy mi aj s pracou(chvilu som robila na zmluvu-platili mi odvody a potom na dohodu-zacala som si platit dobrovolne)odvody vychadzaju aj tych 270 dni do narodenia... Takze uz cakam iba na narok.

21
17. jún 2010

@estterka , aj tu moze muz ostat na MD. Len asi tiez musi mat splnenu podmienku a v posl. dvoch rokoch musi mat platene odvody do socialky.

memory97
17. jún 2010

@estterka no ved jasne, ak si tam vsetko platis, tak to nema vyznam merat cestu na Slovensko 😀 aj tu mozu ist muzi ist muzi na matersku🙂

@21 mozes poberat rodicovsky na maleho a matersku na babo?

memory97
17. jún 2010

co budete balit pre babatko pri odchode z porodnice. Treba aj teplejsie aj tenke oblecenie?

carmenn323
17. jún 2010

memory ja si ´musim vsetky urady obehat sama lebo som zivnostnicka 😖 tak vcerta som vsetky vecicky poprala a dnes pozehlila no najhorsie boli plienky 😝 chcela som si pobalit tasku do porodnice a zistila som,ze mam malu tasku 😀 musim niaku kupit lebo mi tam vislo len polka veci 😅 ja som nachystala pre babo bodynko s kratkym,polodupacky k tomu je kabatik,capicku,podbradnicek to mam taku sadu no a rozmyslam ci treba tu zavinovacku ved potom ako dam mimi do sedacky ???

carmenn323
17. jún 2010

Je tu niekto???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre