♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

memory97
23. jún 2010

@mata1001 kremik a este nejake potreby by si mala dostat po porode v takom tom klinikboxe 😉

barinkova
23. jún 2010

@memory97 mne to pri malej dali az ked som odchadzala domov

mata1001
23. jún 2010

@memory97 myslim ze tu sa tiez dostava taky box,ale neviem co v nom je tak asi sa na to nebudem spoliehat...
baby a uz ste zbalene?ja este nie...ale cez vikend sa uz asi zbalim....sa nam to nejako krati...

barinkova
23. jún 2010

@mata1001 postupne balim,kosielky mi vcera dobierkou dosli,odsavacku uz mam tiez a chceme ist s manzelom na plienky do kauflandu do puchova vraj tam maju velky vyber a lacno

mata1001
23. jún 2010

@barinkova a ake oblecenie beries pre babtko?no neviem ci mam zbalit aj nejaku deku a ciapocku,rukavicky..ved bude teplo...

groka
23. jún 2010

Ahojte

ako sa tu mavate?
ja som sa v utorok vratila z nemocnice,no neviem kolko vydrzim doma ☹ a 2 v 1 😒

barinkova
23. jún 2010

@mata1001 tam by ti ho mali obliest ty potom potrebujes len ked pojdes domov a to staci ked ty potom manzel donesie,ja som mala malu tiez v auguste a to som jej dala kosielku tenky svetrik,capicku a dupacky mala,a sup do perinky

barinkova
23. jún 2010

@groka a co si robila tak skoro?///

groka
23. jún 2010

ja beriem do porodky,kosielku,je v albume,capicku,polodupky a do perinky a podla potreby pocasia kabatik,ale to nebude potrebne ked sa perinka da este do deky

mata1001
23. jún 2010

@barinkova dakujem za radu... 🙂

barinkova
23. jún 2010

@mata1001 nemas zaco

groka
23. jún 2010

@barinkova minuly pondelok som isla k dokimu lebo sa mi nepacili moje bolesti a ten mi teda oznamil ze mam krcok na 1,5cm skrateny a makky nadoraz,tak som v utorok do obeda mala nastupit do nemocky,ale v utorok rano sa mi tak pohorsilo,ze som nevedela ci doma rodim,alebo umieram,tak ma rychlo v hroznom stave vzali do nemocky,pol dna som bola na vzdycharni,tiekla mi infuzka a krcok sa mi skratil este o 5mm,v pondelok ma pustili domov s tym ze nalez sa nezhorsil,ale maly mi dost nalieha dole,aj mi vyvysili postel v nemocke a postupil hore,ale od kedy som doma zas ho citim dole,dnes este viac dole a aj bolesti mam,ale tie su vraj v pohode,nakolko mi tlaci na vsetko dole a to mi sposobuje bolest,teraz to len sledujem ci sa to bude zhorsovat,ale som pripravena na porod,mam v sebe injekcie na dozretie plucok a teda maly ma plucka uz vyvynute,ale ma cca 1500g najviac 1800 g a potrebovali by sme aby proibral aspon nad 2 kg a aby som vydzala este aspon 2tt

ejuska79
23. jún 2010

@groka ahoj, neboj, to vydrzis..ja uz lezim 4. mesiac... v 20. tyzdni mi zacali porodne bolesti, prisli sme do nemocnice v hodine dvanastej, moc nadeji nam nedavali.... potom som tam len lezala, na infuzkach, na wc len do misy a ked sa to ustalilo ma zasili, odvtedy som doma, len lezim v sikmej polohe, mne hovorili ze aspon do 32 tt musim vydrzat, zatial drzim... ale bolo to obdobie plne strachu, aj na wc som sa bala ist, o sprche ani nehovorim... , teraz je to uz celkom o.k., este vraj do 2.jula, potom by mi mali tento rezim zrusit, uvidime... neboj, to bude o.k.,pekne lezkaj, velmi drzim palce 🙂 🙂

groka
23. jún 2010

@ejuska79 dakujem aj ty sa drz,no je lepsie vraj keby som porodila v tom 9 mesiaci ako v tomto 8,aj tak vsade hovoria inak,tam vravia ze do 35tt ako u nas,inde do 32tt ,ide hlavne o vahu a o plucka

zica1
23. jún 2010

@barinkova preco? nechces to vediet?

ejuska79
23. jún 2010

@groka a kde si lezala, v piestanoch? pozeram ze si z NM....inak mne tiez po tom 32.tt zas povedali, ze do 36.tt nech vydrzim, potom ze je to o.k....

barinkova
23. jún 2010

@groka aha vraj tie inekcie na vyvin pluc su 4 a pichaju ich do zadku vraj hrzne stipu

barinkova
23. jún 2010

@zica1 co ci nechcem vediet?

saksina
23. jún 2010

ahojte tehulky 😉 Môžem sa k vám pridať? Ja už som sem asi 2x prispievala este na zaciatku, ale to som chodila este do prace a nebolo tolko casu... Teraz som uz doma, tak by som sa s vami rada delila o posledne tyzdne tehotenstva, ak by vam to neprekazalo...
Spominali ste tu caj z ostruziny malinovej... Na co je ten caj dobry a kedy ho treba pit?

barinkova
23. jún 2010

@ejuska79 vraj od 36. tyzdna hore sa dieta povazuje uz za donosene uplne

zica1
23. jún 2010

@barinkova no predsa pohlavie babatka, ked si pisala, ze sa to dozvies az ked porodis

barinkova
23. jún 2010

ja musim teda zaklopat aj pri malej som nemala problemy ked som ju cakala som 2 tyzdne pred porodom bola na hriboch a kde kopec to bolo moje,teraz tak isto vsetko mam v poriadku,kamoska tiez tak lezala mala slabu maternicu

barinkova
23. jún 2010

@zica1 nedalo sa pozriet vobec chcela by som vediet,ale bolo stehnom otocene dopredu nebolo vidiet medzi nohy,ani na prietokoch 🙂

groka
23. jún 2010

za donosene tak v tom 38tt

@barinkova pichaju sa 4 injekcie v casovych odstupoch 10 hodin a po tej 4 injekcii a po 10 hodinach keby doslo k porodu uz je to relativne ok,tak ano ,stipu strane,tak velmi,ze este v tomto momente mam rpboelm urobit nejaky pohyb,mam chyteny sval na zadku,ale teda par hodin po tej tretej injekcii som sa nepostavila na nohy jednu dobu

zica1
23. jún 2010

@barinkova a na 4D si nebola?

barinkova
23. jún 2010

@groka fuha nezavidim

memory97
23. jún 2010

@groka @ejuska79 babulky drzte sa nech len babmuliatka vydrzia v brusku co najdlhsie.

barinkova
23. jún 2010

@zica1 tu v pb 4d sono nerobia,len v pruskom a mne sa zda prehnana ta cena

memory97
23. jún 2010

@saksina ten caj sa pije kvoli ulahceniu porodu, vcera sa to tu rozoberalo akosi mi vypadol tyzden, od ktoreho sa moze pit🙂

zica1
23. jún 2010

@barinkova no ved v pruskom som aj ja bola, je to uzasna vec 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre