♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

kacena4
3. júl 2010

ahojte babenky, normalne som sa nevedela dostat na konika, sme na "dovolenke" u segry na dome a varujeme hafanov, lebo s jednym sla na vystavy a nevedela som heslo musela som ho zmenit 😝

citam ze sa bavite o jazykoch, zavidim, vsetkym ktory maju moznost ucit deti viac jazykov ako "rodnych" je to super vec, ale je pravda, ze ak nerozpravate na deti od narodenia doma v roznych jazykoch, nema vyznam ich ucit skor ako od 2 rokov, najlepsie je potom chodit do materskeho centra a tam spolu s inymi maminami sa s detmi "hrat" v inom jazyku - super vec

a co sa tyka dvoch mien - moje vsetky detmi maju 2 mena, aj toto bude mat dve mena a vobec v tom nie je chaos, susedov maly sa vola Jan Marko a aj tak ho volaju, alebo len marko a vyzera ze mu to nic nespravila - dve mena

kacena4
3. júl 2010

@zuzka1008 ahojko zuzka, ja som z PK, a budem rodit v Ba, v ruzinove, a co sa tyka "objednavania" sa na pozretie nemocnice, tak sa tam netreba objednavat, prides a si tam, pozri si na nete maju tam napisane ze ktory den sa tam da ist, ak si dobre pamatam /bola som tam pred 2 tyzdnami/ tak to bol utorok a stvrtok o 13.00, ale presne na cas inak sa ide do vnutra a nedostanes sa tam - nemocnica vyzera super, akurat ma zarazilo, ze neprikladaju k prsniku hned po narodeni dieta. prve dve som rodila na kramaroch a bola som ta nadmieru spokojna
nemocnicu si hlavne vyber podla toho ako sa tam dostanes, napr. ak mas daleho petrzalku moc by som neriskovala, ci tam v zapche dojdes v cas 😀 ak si z druheho konca ba
drzim palce vo vybere a daj vediet kam si sa rozhodla, inak je tu este jedna mamina co bude rodit v ruzinove a ostatne co su z okolia tak neviem

zuzka1008
3. júl 2010

@kacena4 ja tiež rozmýšlam nad Ružinovom, počula som dobré ohlasy, zatial
a ked si si bola pozerať ružinovskú pôrodnicu išla si hned na posch., alebo bolo niake stretnutie niekde a potom vas všetkých zobrali na obhliadku?
A nevieš nahodou o čom su tie stretnutia každý prvý pondelok v mesieci? Teraz to akurat vychadza na sviatok, tak ani neviem či to bude...

jankasramka
3. júl 2010

no citam ze sa vsetky pripekate a my tu mame zaplavy. dnes som sa vynimocne ani raz nezobudila v noci na cikanie a rano ked sa chlop zobudil prvy do roboty tak som na jeho zhrozenej tvari vycitala ze daco nie je ok.....uplne nas vytopilo:(

tak mam za sebou par hodin susenia, umyvania atd....aj som musela zabudnut chvilku na tehotenstvo:(

aj nase fenky na dvore vytopilo, aj zajkovcov v ich nore a aj sa nam jeden malinky utopil:(
no smutna som velmi:((((((((

jankasramka
3. júl 2010

@memory97 inak presne preto sa pytam na ten bycikel lebo jedni ho odporucaju a druhi zatracuju...
ja byciklujem -aj ked pomalsie a menej ale poviem vam-nic lepsie nepoznam- odpuchnu vam nohy lebo ich vobec nezatazujete, prekyslicite mozog aj maternicu (bejby), a citite sa skvele.

tak zato som chcela vediet ci tiez niekto praktizuje alebo som az moc blazniva...🙂

zuzka1008
3. júl 2010

@jankasramka to sa aj da zabudnuť na tehu 🙂 ?
Ja sa ledva hýbem, akurat mame doma taký fajn prievan, že sa konečne nepotíme
a odkial že to si ked Vas vytopilo? alebo susedia?

kvietok121
3. júl 2010

@jankasramka to je neprijemne, tak to su vykyvy pocasia raz teplo raz zaplavy

dadika1977
3. júl 2010

@kacena4 Kacenka prikladaju k prsniku, hned na sale po narodeni. Babatko porodis, sestricka ho ide pomerat, odvazit, zabalit do perinky a prinesie ti ho na salu ukazat a prilozit. Nepriklada sa iba maminam po sekcii. Viem to na 100%, este nedavno som tam pracovala. 🙂

jankasramka
3. júl 2010

@kvietok121 ani nie. tu je normalne ze 10 mesiacov neprsi a potom je 2 mesiace vkuse obdobie dazdov...akurat cez leto.
akurat ze su zle kanalizacie, domy su zle postavene atd. takze my sme mali podlahu zaliatu v celom dome:(((

jankasramka
3. júl 2010

@dadika1977 preco nie po sekcii?

dadika1977
3. júl 2010

@jankasramka Po pravde ani neviem, preco po sekcii neprikladaju hned na sale. Mozno preto, ze predsa len ta mamina je na operacnej sale na operacnom stole zakryta sterilnymi ruskami - aj prsia. Je to predsa len operacia a ked porodis (sekciou) a sestricka ti prinesie babatko ukazat na salu, este stale mas "otvorene" brucho, ktore treba zasit a pod. Tak asi preto. Ale hned ako ta zasiju a prevezu na izbu, prinesu ti babo na izbu a pomozu ti prilozit. A na sale si mozes babo aspon pozriet, prip. pohladkat a dat mu pusinku. Je to mile. 🙂

jankasramka
3. júl 2010

@dadika1977 asi mas pravdu, bude to koli tomu🙂
to ma nejak nenapadlo, len som nad tym premyslala lebo ved ja som adept na cisarsky🙂

kvietok121
3. júl 2010

@jankasramka janka v akom meste presne byvas???

jankasramka
3. júl 2010

@kvietok121 no ked chces presne tak: Leon, stat Guanajuato, Spojene staty mexicke🙂
je to v presne v strede mexika ako slovensko v strede europy🙂

barinkova
3. júl 2010

cawte kocky

barinkova
3. júl 2010

@jankasramka cisarsky nerobia zaziva nie?ta uspia

jankasramka
3. júl 2010

@barinkova s epi "zaziva" 😀

barinkova
3. júl 2010

@jankasramka to vazne?ved to musi boliet

jankasramka
3. júl 2010

@barinkova preco by muselo?
normalne sa vyblokuju nervy a je to. "zazrak" mediciny🙂
keby to bolelo urcite by tato moznost nebola tak popularna🙂))

kvietok121
4. júl 2010

@jankasramka pozerala som, vies som geografka tak taketo veci ma vzdy zaujimali

kvietok121
4. júl 2010

dobre ranko, krasnu nedelu vsetkym tehulkam 😀

carmenn323
4. júl 2010

Dobre ranecko slniecka 😵

barinkova
4. júl 2010

@jankasramka ja by som si to nedala ani za svet,by som sa zjasila ty brdo.ja som rodila normalne a radsej prezijem bolest a po 5 hodinach sa postavim na nohy ako potom trpiet dalej,kamoske robili cisarsky a nakoniec sa jej zapalili stichy aj prsia a bolest jak svina

maminakatka
4. júl 2010

caute baby ,som zufala ,je normalne ze zvraciam ???? 😢 😢 😢 pali ma zaha a neviem ci z toho ,alebo to moze byt aj cosi ine .....prosim Vas o radu ☹

tiffanka
4. júl 2010

@jankasramka janka, prajem vela sily, ale setri sa .... ☹ aj my máme zajkov, viem si predstavit ako sa citis... :( moja...

tiffanka
4. júl 2010

@barinkova mna pri cisarskom uspali celu, nie len lokálne. Kočky, ja nemám na výber. Či chcem ten cisársky, alebo nie, musím, kvoli očiam :(

fialka5959
4. júl 2010

@memory97 kdeze ia som si kupila veci do porodnice, ale teraz mam ist do PL pozriet a ak nieco padne do oka tak sa bude vo velkom nakupovat

memory97
4. júl 2010

@jankasramka ja by som na bycikli isto nesla🙂 ale ak nemas problemy, bud opatrna. Je to aj spustas porodu🙂

@barinkova myslim, ze i na normalny porod ako i na cisarsky kazda zena inac reaguje. Niektora ma problemy s hojenim ran, ine to v pohode zvladnu🙂

katy1989
4. júl 2010

ahojte,ak by som si vyžiadala cisársky,dopláca sa za to však? ak hej,koľko? rodiť budem v TT,len zatiaľ neviem u koho...viete mi poradiť nejakého dobrého pôrodníka?

aarwen
4. júl 2010

@katy1989 cisarsky sa da vyziadat? doplaca sa tolko kolko za to das uplatok 🙂) ci nie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre