♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

katy1989
4. júl 2010

ja som počula,že sa dá vyžiadať,ale neviem to na 100%..normálneho sa bojím 😒

zuzana76
4. júl 2010

ahojte

@katy1989 cisarsky sa oficialne vyziadat neda, ak si myslis, ze to je lahoda -pohoda, tak sa mylis, ale budis. Aka parodia osodu, ja by som chcela rodit normalne a nemozem a niekto " sa boji" . Ja mam za sebou urgentny cisarsky-najskor som rodila normalne a teda neviem neviem , dobrovolne by som do toho nesla. Popisem co ta caka? 😀 😝

alure
4. júl 2010

@zuzana76
plne s tebou súhlasím čo sa týka toho že dobrovoľne by som do toho nešla,ale vybaviť sa aj cisársky v dnešnej dobe dá. Jedna moja známa (teda kamošova manželka) sa strašne bála z pôrodu a v Šaci jej na želanie urobili cisársky,dokonca si sama zvolila termín takmer 3 týždne pred normálnym termínom ,ale myslím si že je to od tej mamičky strašne nezodpovedné.Neriešim netýka sa ma to.
@katy1989
strach z pôrodu je normálna vec,ale ak sa bojíš bolesti existujú možnosti ako epidurál. Prečo sa chceš dať silou mocou rezať??? Uvedom si že je to v podstate operácia po ktorej budeš mať sama so sebou čo robiť,nie to ešte starať sa úplne v pohode o bábätko. Veľmi dobre si to rozmysli. Mám kamarátku čo prvý rodila prirodzene,druhý bohužiaľ musela na cisársky a povedala že niet nad prirodzený pôrod. Ja som prvorodeného rodila prirodzene,pôrod bol rýchly a na bolesť si popravde dnes už ani nespomeniem. O mesiac ma čaká druhý pôrod a ja pevne verím,že mi zatiaľ napriek polohe bábätka (ktoré sa dúfam čoskoro dá do správnej polohy) nehrozí cisársky.Nechcem ho ani za nič na svete.Takže hore hlavu,priprav sa na to s tým že to bude fajn,rýchle a ľahké,pozitívne myslenie ti pomôže prekonať ten strach,prípadne ak máš možnosť skús sa spojiť s dulou alebo nejakou PA ktorá by mala na teba čas a pomohla ti to prekonať. Ja osobne som mala pri sebe manžela,ktorý bol mojou veľkou oporou . Takže držím palce

alure
4. júl 2010

@jankasramka
kamarátka pred dvoma mesiacmi rodila v spinále cisársky a po umytí jej doniesli malého na priloženie k prsníku. Existuje poloha bábátka na priloženie o cisárskom,keď sa bábo prikladá cez plece. Bolo to v BA na Antolskej. Myslím ak sa o tom porozprávaš so svojim doktorom tak sa snád aj dohodnes.

zuzana76
4. júl 2010

@alure ved je jasne,ze vybavit sa da 😉 , ale nie oficialne, musis natrafit na ustretoveho a podplatenia ochotneho lekara 😉

Trvam na tom, ze je to urcite vsak horsia varianta ako prirodzeny porod, najma, ak by ten prirodzeny mohol byt bez problemov, ved Katy este asi nerodila, ktovie, mozno by porodila za 4-5 hodin a hotovo.

Katy, Presne tak cisarsky je operacia, a to so vsetkym co operacia prinasa, pooperacne bolesti , velka rana, pred operaciou zavedenie cievky do mechura, dalej anesteza-bud lokalna, alebo celkova, obe maju svoje negativa , niekedy ma zena do rany zavedeny dren na odvadzanie prebytocnej krvi, alebo dokonca taku trubicku s flastickou a vytahuju to zo zivej rany asi na 2-3 den, atd....

Ja som to nasttaise zvladla dobre, nemala som ani dren, rana ma bolela asi 3 dni, citila som rez asi mesiac az 6 tt, mala som ale tazku anemiu atd....

Prepac, ale myslim, ze robis hlupost, ak si chces cisarsky vybavit.

21
4. júl 2010

@maminakatka , ja si myslim, ze zo zahy vracias. Vtedy je vela kyseliny mliecnej a ta drazdi zaludok... Pokial citis pohyby, nemas teplotu alebo ine tazkosti, nemusis sa bat. Moze to byt aj z tepla. Ale spomen to pre istotu v poradni.

barinkova
4. júl 2010

@tiffanka co mas s ocami?

maminakatka
4. júl 2010

@21 dakujem ,uz som bola a som zufala ,co spapam ide von ....maly kope ,citim ho ,len mam obavu ,lebo vsetko ide von aj lieky co beriem ☹

kvietok121
4. júl 2010

@zuzana76 pridavam sa k tebe ja cakam prve babenko hrozne sa bojim porodu ale chcem ist normalne, aj ked neviem ako to zvladnem ja taky strachoprd 😀

kvietok121
4. júl 2010

@maminakatka aj ja som vracala teraz z liekov, alebo bolo to len raz .. takze neviem ti pomoct, kedze je to castejsie

maminakatka
4. júl 2010

@kvietok121 ja nie z liekov ,ale i tie idu von ....beriem zelezo a Magne B6.. .. ☹

kvietok121
4. júl 2010

@maminakatka ach to neviem poradit, ja som uzila tiez magnezko a centrum a urobila som chybu - zjedla som to nalacno, rano a do minuty to bolo vsetko von

maminakatka
4. júl 2010

@kvietok121 ja to jem po ranajkach az ...neviem mozno to aj malinky tlaci lebo je KP ...vraj mozno sa snazi otocit a preto mi je aj zle ,ze vytlaca zaludok ...fakt neviem a je velky ..to je dalsia moznost ...ale dakujem aj tak za radu

memory97
4. júl 2010

@maminakatka skus ich zobrat nalacno, ci ti nebude lepsie a az potom sa najest. Niekedy odporucaju brat lieky az vecer pred spanim, ale asi ich mas v priebehu dna brat castejsie...

maminakatka
4. júl 2010

@memory97 no magne B6 beriem rano a vecer a feroflagmu beriem raz denne ...ale ja zvraciam aj ked ich este nevezmem ...proste to pride aj v noci ,ale spojene s palenim ☹ to je strasny pocit

kvietok121
4. júl 2010

@maminakatka neviem ty vies urcite lepsie ako ja, ja s tym nemam moc skusenosti

maminakatka
4. júl 2010

@kvietok121 uvidime co povie moj lekar ...snad sme o.k ...inak uz sa tesite na drobca vsak? ja by som ho tu uz najradsej mala 🙂

memory97
4. júl 2010

@maminakatka neviem na co sa pouziva ten liek feroflagmu, ale mozno, ci aj z toho ti nie je zle, myslim z kombinacie liekov, ci nie su prilis tazke na zaludok, to by som konzultovala s tvojou lekarkou na poradni, ci sa nahodu niektore zlozky nevylucuju, ak ti doteraz nebyvalo zle.

maminakatka
4. júl 2010

@memory97 to mi dal moj gynekolog ,nakolko mi chyba zelezo aj to magne mi dal on ...asi to bude ta zaha ,lebo pali ako cert a cim dalej ,tym viac ...nemate s tym niektora problem ,myslim so zahou ?

memory97
4. júl 2010

@maminakatka zaha pali aj mna, mne na to pomahaju detske piskoty a japonske slivky (z bio predajne - volaju sa umembosi). Skus jest mensie davky a castejsie.

maminakatka
4. júl 2010

@memory97 ja som skusala vselico aj homeopatika ☹ ale uz len vydrzat ,vysledok za to stoji ...a dakujem ti krasne za rady ,si velmi zlata 🙂 vazim si to

kvietok121
4. júl 2010

@maminakatka ani nehovor, nevieme sa ho dockat bude to nase prve baby po styroch rokoch snazenia tak si to vies predstavit

tiffanka
4. júl 2010

Maminy, už sa nám to kráááti ... 🙂

maminakatka
4. júl 2010

@kvietok121 tak to je krasa ozaj ,zo srdiecka Vam to prajem 🙂

jankasramka
4. júl 2010

@tiffanka ja mam ostru panvu takze tiez musim ale dufam ze to spravia s epi.ja sa na to celkom tesim....proste si neviem predstavit ze ta tam maju otvorenu a ty si uplne pri vedomi🙂

jankasramka
4. júl 2010

@maminakatka ja mam brutalny problem so zahou, som sa sla z toho pomaly zblaznit, som vyskusala snad vsetko uz a potom mi poradila doktorka jeden sirup co obsahuje Mg a Aluminium a neviem este co, znie to sice hrozne ale nic z toho sa do tela nevstrebava takze je to super vhodne pre tehotne zeny🙂 chuti hnusne ale das si hltik a proste zazracne ti zmiznu problemy.
akurat ked budem doma pozriem presne ako sa to vola a pohladam ci existuje na slovensku nejaky ekvivalent. fakt je to zazrak...

jankasramka
4. júl 2010

@21 bude to tou kyselinou, ale skor chlorovodikovou ako mliecnou myslim🙂

to je moj asi najvecsi tehotensky problem ale ja sa nestazujem lebo si za to mozem sama- kazdy den jedavam pikantne- chili, salsy atd. 😀

jankasramka
5. júl 2010

vcera sme mali Baby shower, taky americky zvyk pred narodenim babetka🙂
zaujimave a zabavne to bolo a este aj veciciek nam darovali neurekom...uz viem preco mi chlap furt vravel ze nakupovat budeme az po tomto evente🙂)))

a som im upiekla makovy kolacik, mak mi sem kamaratka pasovala-oni ho totiz vobec nepoznaju, tu je zakazany- sa smiali ze ich chcem nadrogovat 😀

michaela80
5. júl 2010

ahojte ..citam ze sa bavite o cisaraku a k tomu spinal...Ja som rodina pred 9rokmi v spinaly a idem aj teraz kedze moj doktor ma nenecha rodit normalne....prvy porod musel byt sekcia po 17 hodinach kontrakcii ked sa cakalo aby zabrali kortikoidy na plucka maleho kedze som bola iba 30 plus 3 ked mi zacala odtekat voda....Za tych 17 hodin som sa vobec neotvorla i ked mi bolo jasne ze take nedonosene babo prirodzene sa nesmie narodit....
teraz bude cisarak zase a tiez si davam spinal..pre mna to bol zazitok byt pri vedomi a vnimat co sa tam deje....bolest nie je ziadna len je citit pohyby a tlak lekara, pocut ako odsavaju vodu a ako vyberaju mimco vonku...prvy den je zabijak ale potom sa to uz da ...uz v nemocnici som dokazala spat na buchu....
@katy1989 ja nemam inu moznost ako cisarak ale daj si poradit od kociek a radsej nespekuluj s cisarakom...
napr.mne uz v ziadnom pripade neodporucaju tretie dieta....uz by to bolo riziko...i ked niekomu sa prihodi aj tri na cisarak ale to uz je maximum...viac sa neda..

kacena4
5. júl 2010

@zuzka1008 cauko zuzi, tie pondelky su kazdy tyzden o inom - kurzy o dojceni, pupocnikova krv..., a prehliadka je o inom staci vyjst na tusim 10-9 posch., kde je sestonedelie a porodnica a cakat na chodbe, sestricka si vas vyzdvihne, vzdy tam caka viac mamin, potom sme sli dnu a ukazala nam izby a rozpravala priebeh ako to bude cele vyzerat a co ponukaju, priprav si na nu otazky, rada na vsetko odpovie, porodnicu sme nevideli, akurat sa tam rodilo, ale tie su vsade rovnake ako za sociku predpokladam ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre