♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

memory97
5. júl 2010

@maminakatka este ma napadlo na tu zahu. Skus feniklovy caj, ja mam caj na kojenie (obsahuje fenikel) z lekarne a ked uz nezabera nic na zahu, tak si dam pohar tohto caju a problemy su fuc 😀 Mozno ti to pomoze aj pri problemoch s vracanim.

@jankasramka tak to bola poriadna oslava🙂 A ako im chutil makovy kolac?

@michaela80 ahoj Miska, si nas tu dlho nebola pozriet🙂 A drzim prsty, aby ste vydrzali co najdlhsie🙂 Dufam, ze je vsetko v poriadku.

kacena4
5. júl 2010

@dadika1977 ja si myslim, ze sa hned po cisaraku nepriklada pretoze to nie je prirodzeny porod a tak ani plieko este nie nie spostene az trosku neskor ked si telo uvedomi, ze uz nie je tehu a zacne sa laktacia priklada sa babo, preto aj baby po cisaraku nemaju hned mliecko a treba ho "roztahat" nie????

kacena4
5. júl 2010

@dadika1977 pracovala si v ruzinove? nam na prednaske sestricka povedala, ze prikladaju az na izbe a ze babo mi len po porode prinesu ukazat a odnesu, t.j. tie 2 hodinky co som este na sale som len s muzom bez babatka a az na izbe ho dostanem na prilozenie, vyslovene som sa na to pytala, a takto mi to vysvetlili - na kramaroch mi ho este s pupocnou snurou polozili na brusko a nasledne ked bolo pomerane a utrete zabalene v perinke, mali sme ho pri sebe cele 2 hodky, kym ma neprelozili na izbu

kacena4
5. júl 2010

@jankasramka cauko, s tym makom mas pravdu mame rodinu a znamych v amerike /usa a kanada/ a tiez maju z maku zazitok ked su na slovensku 😀 tam sa to berie ako droga, t.j. ako mariska

maminakatka
5. júl 2010

@jankasramka dakujem tak to by bolo fajn ,keby si bola taka dobra 😀

maminakatka
5. júl 2010

@memory97 dakujem ya radu a skusim 😀

michaela80
5. júl 2010

@memory97 stale som v nemocnici uz 10 ty tyzden a maju v plane do 16 teho urobi sekciu...mozno zajtra sa dozviem termin...mala ma okolo 2,5 kg...a zatial sa drzi aj 😀 krcok 😀 ...

kacena4
5. júl 2010

@michaela80 gratulujem s vydrzaniu, a drzim palce nech vam to vydrzi aspon do toho 16-teho ako pises - je to super
bud rada, ze si tam LEN 10tyzdnov, ja som bola s oboma 3 mesiace a to mam rozdiel medzi nimi 1 rok, tak si predstav ako mi bolo, ked sa mi doma starali o 9 mesacne babo a ja som sa "vyvalovala" v nemocnici, tvoj maly ma uz 9 rokov tak to je uz super samostatny, a zvlada ta v mnohom aj zastupit
uz len 2tt a mas to za sebou, drz sa

michaela80
5. júl 2010

@kacena4 uz sa neviem dockat...nevihoda je ze maly chape ze pridem uz len s malou domov a to som si predstavovala ako sa mu budeme venovat tie posledne tyzdne aby nebol zaskoceny ked uz bude mala na svete ze vsetci budu skakatokolo nej..... 😠

21
5. júl 2010

@michaela80 , drzim palce, aby vsetko dopadlo co najlepsie... Tesi to, ze ste dvaja v jednom dlhsie ako prvykrat... 😉

@maminakatka , mozno ti to trosku pomoze, ja sice nemam zahu, ale obcas ma napina na vracanie, no nastastie nevraciam. Zelezo je strasne tazke na zaludok, aj ja beriem, musim na plny ci doslova preplneny zaludok, aby mi nebolo zle. Neboj, nebude to nic vazne, len vydrz! 🙂

zuzana76
5. júl 2010

ahojte

@jankasramka jej, tak babyshower dopadlo super 🙂 a prosim ta, ako s apovie mak po spanileksy? teda aky vyraz pouzivaju oni? lebo ked som povedala adormidera, tak nechapali ze co to je.

kacena4
5. júl 2010

@michaela80 nic si z toho nerob, ze prides domov az s babom, je to uz velky chlap a chape suvislosti, hlavne mu to treba vysvetlovat, ze preco si v nemocnici, aby bolo babo zdravucke a tak tam musis lezat a ze je teraz dolezite aby sa on staral o domacnost a tatina.... ja mam 8-rocneho syna a tak to chapem - su prazdniny...
ja vzdy ked idem pozriet na babatko k niekomu tak nikdy nezabudnem ani na ostatne deti, to je na tom najtazsie pre pribuznych uvedomit si, ze babatko tu nie je same, ale ma aj surodenca a tak treba mysliet aj na neho, takze vzdy prinesiem nieco aj pre ostatne deti, tak to vysvetli aj rodine a oni pridu pozriet na babo, a tak ty budem mat viac casu sa venovat synovi, ber to tak, este budes mat pred sebou mesiac prazdnin, aby si sa mu venovala - hlavne sa treba rozpravat so synom, ze babatko je tu nove a tak pre vsetkych vzacne, ale to neznamena, ze jeho uz nik nema rad...no nejako sa tu moc rozkecavam, vies co ma napadlo, ked pojdes z porodnice domov, kup synovi nejaky darcek a daj mu ho s tym, ze sa tak superne postaral o tatina a domacnost, a ze to zvladom sam bez teba - bude na to velmi pysny, ze si to ocenila

michaela80
5. júl 2010

@kacena4 maly to chape len ma sem tam take chvilky ako vcera ked som bola na priepustke...sme sa cudovali ze je 9 hodin a on este v posteli...taky bol zvlastny ze sme mu aj teplotu zmerali a sa ho pytam ci ho nieco neboli...no len lezal a kukal do steny...a az ked som sa vratila do nemocnice sa priznal ze uz nechce aby som tam bola,lebo ze ja ne som chora a musim tam byt tak dlho a ze babetko uz je ovela vacsie a strsie ako on boltak ze preco ho uz nevyberu....

michaela80
5. júl 2010

@kacena4 ides aj ty na sekciu.... 😅

kacena4
5. júl 2010

@michaela80 nie, aspon nemam v plane, najradsej normalne nech som po porode fit, ta sak su prazdniny a mam doma 2 deti, co by som s nimi robila po sekcii 😝 😀
teda ak PanBozko da, tak bude normalny porod, hoci sa ho straaasne bojim - mam zle skusenosti

kacena4
5. júl 2010

@michaela80 je to tazke viem, dost to berie psychyku, skus mu vysvetlit, ze to ze on bol skor, nie je normalne, a mohol sa narodit chory a ze je "zazrak" ze to tak super dopadlo, a ze pre babo je lepsie, aby tam este bolo a aby sa mu dovyvyjali pluca, aby s nimi nemalo neskor problemy, lebo potom by si sa mu musela venovat menej a viac babatku, tak nech to este 2-3 tyzdne vydrzi teraz ako potom cely zivot...
tvrda realita, ale je to tak

memory97
5. júl 2010

@michaela80 som rada, ze ste v poriadku🙂 a tie horucavy v nemocnici nezavidim...., ale veeeeelmi drzim prsty, aby ste to vydrzali s babom co najdlsie 😉 Maly to pochopi, ked uz budes doma a mu to vysvetlis 😉

michaela80
5. júl 2010

@kacena4 uz mame len max 10 dni...moj doki ide na dovolenku tak to ukonc v 37 tt...

kvietok121
5. júl 2010

@maminakatka dakujeme nech nam to dobre vsetkym dopadne a mozeme konecne chrustiky drzat v naruci
@tiffanka pomalicky ale isto je toho stale menej a menej

tiffanka
5. júl 2010

@michaela80 Držím Ti palčeky, nech Ti to dobre vyjde 🙂 A o syna sa neboj, že to bude brať nejako zle. To my sme mali doma ešte horšie, lebo moje deti ešte nevedeli že som tehotná, len sme sa o tom tak rozprávali, že či by chceli bábo a tak. Staršia (15r.), hehe tá s takým nadšením rozprávala že ako ona veľmi chce a tak... Už mi bolo aj smiešne 😀 . No ale mladšia, desaťročná, ona začala rozprávať že ako ona nechce, že keby sa narodilo tak ona ho nebude mať nikdy rada, že ju si už nikto nebude všímať... Vieš ako som sa vtedy cítila? Už som bola asi na začiatku 3.mesiaca.. Ale potom som si s ňou sama sadla a vysvetlila som jej, že vlastne bábätko je dar, že by sa mohla tešiť, keby sa nám také niečo podarilo ( aj keď už síce bolo podarené 😀 ), no neviem, skrátka sa veľmi tešila a keď som im už o taký tyždeň povedala "prekvapko", tak sa aj ona veľmi tešila 🙂.
Neboj sa, on sa určite zmení, keď uvidí aký bude ten malý batôžtek zlatý 🙂 A ešte o to viac keď si uvedomí, že je už vlastne bračekom 🙂

kvietok121
5. júl 2010

@michaela80 ahoj miska, konecne o tebe nieco vieme držím ti palce, aby všetko dobre dopadlo, takže asi budeš prvá, ktorá znás bude držať drobčeka v náručí, nech to všetko dobre dopadne

tiffanka
5. júl 2010

teraz som si všimla, že ako my máme termíny presne 2 dni za sebou :D kvietok121 - 16.8., ja 18.8., memory97 - 20.8. 🙂 Je tu niekto s termínom 22.8. ? 😉

kvietok121
5. júl 2010

@tiffanka to je fakt dobré, máš dobrý postrech, uvidíme či to tak aj v skutočnosti bude. tiffanka ty už máš pobalené do nemocnice a pripravenú výbavičku?

carculca
5. júl 2010

ahojte spolubojovnicky 🙂, rada by som sa opytala, ci citite nejake tlaky v podbrusku? mozu to byt "poslickovia?"

tiffanka
5. júl 2010

@kvietok121 Veru, uvidíme ako to bude v skutočnosti ;) ... Do nemocnice ešte nachystaná nie som 😀 , ale výbavička je už pekne popratá a vyžehlená uložená v skrini 🙂 Postieľka je už tiež nachystaná, len kočík ešte nemáme ☹ . Ty si ako na tom?

kvietok121
5. júl 2010

@tiffanka my máme zase len kočík, postieľku nám vyrábajú manželovi kamaráti, bude koncom júla, výbavičku - mám len pár vecí, všetky sú v krabici neoprané, do nemocnice, nemám ešte nič, dokonca ani tašku, pretože aj tú si musím kúpiť, cestovná taška sa nám pokazila a s batohom asi do nemocnice nepôjdem 😀

mata1001
5. júl 2010

ahojte babulky...dosla som vas kuk...ako sa mate?
@carculca ano to mozu byt poslickovia...je to bolest ako ked ti ma dojst mrcha...uz to aj ja mavam posledny tyzden a poctivo ich predychavam...
ja som sa uz cez vikend pobalila len mi chybaju este take malickosti...inak myslim ze mam vsetko...a tiffanka tiez este nemame kocik ale uz by som ho chcela tento tt kupit...vy mate vybrany nejaky?

kvietok121
5. júl 2010

@carculca to neviem, ja vôbec toto neviem rozoznať, aj mňa tam niekedy akokeby niekto kopol ... ale co to je to neviem

kvietok121
5. júl 2010

@mata1001 posličkovia trvajú krátko, nie???

carculca
5. júl 2010

@mata1001 a mas to take ze to trva v kuse niekolko hodin? vzdy som si predstavovala, ze poslickovia budu chodit v podobe nejakeho minimalne bolestiveho krcu, ale mna to tlaci dnes vacsinu dna, som z toho zmatena 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre