♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

mirmaj
6. júl 2010

ahojte....no tak už som aj doma z pretokov a nepotrebovala som tam nič zvláštne len tie vreckovky na utretie bruška a materskú knižku asi za minutku som bola vybavená 🙂 🙂 aj tu u nas poriadne prší, prišla som celá premáčená, hrôza

mirmaj
6. júl 2010

@memory97 aj ja stále nad tym rozmýšlam čo do kočíka pod babo, ked pôjdeme na prechádzku, v auguste sa mi zda, že v deke sa bude dosť asi potiť, ked ju bude mať pod sebou...hovoria mi aj nejakú tenšiu osušku, alebo plienku, no ale neviem

mirmaj
6. júl 2010

@kvietok121 hej z kočiara asi, ma to vraj uši, vložíš do toho babo aj s perinkou a da sa to cele pripútať pasom nejako, ale neviem, nevidela som to

katulkaaaaaa
6. júl 2010

@memory97 v sedacke by som dala pod babetko plienku,v kociku urcite nie deku,jedine ze by bolo naozaj zima,ja som davala pod telicko zase len plienku,alebo taku deku uplne tenku,zalezi podla pocasia,moja prva mala sa narodila 28.6 deku som zacala pouzivat niekedy v septembri,stale bola len v bodynku,plienke a ponozkach,ked je teplo nam je aj mrknuskom 🙂 netreba vela obliekat lebo hned maju potnicky
@kacena4 super clanok si napisala 😉

mirmaj
6. júl 2010

@nanula1108 to si poriadne dlho čakala, mne keby to neprešlo po hodine tak určite bežím do pôrodnice 🙂 🙂

memory97
6. júl 2010

@mirmaj presne ako pises, vanicka sa da po bokoch zaistit a vo vnutri su pasy na upevnenie babatka, ako v autosedacke.

@katulkaaaaaa a nebude malickemu tvrdo od spodu, mne sa ta podlozka v kociari zda tenka na to, aby mu tam nebolo tvrdo, ale zas, ak mu supnem perinku do vanicky iba ako podlozku a prikryjem plienockou, tak by to malo stacit.

kacena4
6. júl 2010

@memory97 cafko co s tyka kocica, ja som detom davala na spodok perinku, ale boky a tu vrchnu cast som prehodila dnu (zo spolu) a vlastne som ju mala ako podlozku pre okrasu v kociku a na perinku este plienocku ked grcka nech nemusim menit stale perinku, zakryvala som plienkou alebo ked sa ochladilo viac tak som vytiahla spodnu stranu perinky a zakryla aj tym - deku vobec nie najma nie flisovu, mam latkovu vyplnenu vatelinom, ta je aj trosku "chladiva" ale to fakt len ked bolo chladno
babu v kociku urcite nie je "tvrdo" musi byt na tvrdsej podlozke kvoli rovnemu chrbatiku, ved aj autosedacka ma vpodstate tvrdu podlozku (len je do obluka)

nanula1108
6. júl 2010

no pravdu povediac, ani ma nenapadlo, zeby islo miminko z porodnice inak ako v sedacke, kacena4 plne s tebou suhlasim.vobec si nemyslim, ze deti su tam pokrcene, ved je to vyrobene priamo pre ne, schvalene tymi uradmi, je tam aj ta podkovicka kolo hlavicky pre novorodenca! tiez neviem, co budem davat do vanicky, ked bude taka horucava. a kvietok, bud rada, ze si prvorodicka, ja ked uz tusim co ma caka, radsej by som bola v sladkej nevedomosti 😎 . ale dopredu aj tak nemozes vediet, ake to bude az to bude. skratka nechame sa prekvapit, len je pravda, ze ked sa to takto blizi, zena o tom uz viac rozmysla...

kacena4
6. júl 2010

@katulkaaaaaa v autosedacke netreba nic "vkladat" ma tam predsta vystuz na udrzanie hlavicky, je to vlastne kus latky a navrchu obluk do ktoreho sa vlozi babo (hlavicka novorodenca) a to mu staci, my sme mali reflux, tak som vkladala plienocku len pod hlavu, aby nebola ogrckana sedacka a popruhy inak netreba nic, zo spodu sa babo v lete velmi poti - ale to chce az prax, uvidite sami ako sa to vase babo bude chovat v kociku ci sedacka a co bude potrebovat...

kacena4
6. júl 2010

@nanula1108 s tymi prvorodickami mas pravdu, super ak nevedia do coho idu 😀
ja som rodila uz 2x ale kazdy porod bol UPLNE iny, z prveho mam STRASNE ZLE zazitky, ktore som si nevedome blokla v hlave, pamatam si len sem tam nieco ale druhy porod bol uplny uzas, 3 hodinky a hotovka,porodila som vecer o 20.00 hod v noci sa prespala a rano som bola cula ako rybycka, ze by som mohla aj okopavat - zato pri prvom som 2 tyzdne nedokazala ani len babo udrzat v rukach, kupat musel mm, aj v porodnici museli za mnou chodit az na izbu, co som nedokazala chodit
neda sa to porovnat, kazdy je iny, tiez mam obavy aky bude tento treti, mam uplne ine zdravotne problemy ako pri prvych a predsa som uz stara paka 😀

kacena4
6. júl 2010

babenky, strasne som sa cela vyhadzala, asi zo slnka, kedze vcera sme boli u segry na dome a deti sa kupali a ja som ich strazila pri bazene na slnku
strasne to svrbi, som sami pluzgier a cerveny pupik, nohy, ruky, hrudnik, dokonca aj bruchu ale len z prednej strany nie zo zadu - co si mam na to davat??? mozem antihistaminika??? kremiky na schladenie nezaberaju

mata1001
6. júl 2010

caute baby tak dneska sme si boli zajednat kocik...tak kuknite v albume ho mam.som zvedava ze co poviete...a este by som potrebovala radu an palenie zahy lebo ma to pali cim dalej tym castejsie...tak ak mate nejaky recept tak poradte prosim...

carmenn323
6. júl 2010

@mata1001 je kraaasny ja som chcela ten isty ale tyrkisovy ale nakoniec sme dnes kupili chicco trio living 😉

mata1001
6. júl 2010

@carmenn323 dakujem...a ty svoj nemas odfoteny?daj do albumu...

21
6. júl 2010

@mata1001 , na zahu mi jedine zaberalo mlieko.

@kacena4 , ja beriem cele tehotenstvo Zodac, co je asi najslabsie antihistaminikum. Normalne mi ho predpisala alergologicka.

@nanula1108 , ja som mavala tiez takych dlhych aj bolestivych poslickova vidis, este sme s babom spolu... Nemaj boja, bude dobre, je to ok.
Co sa tyka autosedacky, vobec mi nenapadlo nepouzit ju z porodnice. Babatku sa nic nestane, dokonca mu je najpohodlnejsia, okrem toho, ze mu pripomina jeho oblubenu polohu v brusku. Najnovsie vyskumy hovoria, ze dieta do cca 6mesiacov by sa nemalo drzat vobec kolmo, lebo vznika skolioza. Aj odgrgnut by sa malo tak, ze si ho polozite na ruku na brusko a bradicku mu podlozite dlanou... ZEVRAJ. Ale som nachylna tomu verit. A na podlozenie a zakrytie v lete jednoznacne nanajvys plienka...
Dnes som bola na prietokoch, no ani som sa nespytala na pohlavie, bolo tam totiz straaasne veeela zien, aby som nezdrziavala. No, to bude asi tym, ze zrusili porodnicu v Handlovej... Myslim, ze porodov bude tak vela, ze si ziadna nestacime ani dat nejake poziadavky... 😀 Ani porodnicu som si nepozrela, ako som chcela...

carmenn323
6. júl 2010

@mata1001 Mame ho zabaleny v krabici 😀 ale ak mas casopis MAMA a JA tak je odfoteny na str59 😉 Alebo si zadaj nazov kocika sa ti ukaze foto

jankasramka
6. júl 2010

ja vam tu davam vzdy take medzinarodne okienko 😎 lebo mi to neda ak citam napr. o tych autosedackach 😀
ja viem ze su aj horsie krajiny ale ked daktore veci vidite na vlastne oci tak je to este neuveritelnejsie. takze len take pikosky nad ktorymi vzdy bedakam ked to vidim....

autosedacky tu vobec nepouzivaju, deti vozia na rukach-dokonca nie je prekvapujuce vidiet soferovat s deckom na rukach (a to aj malinkymi detmi). najzhrozenejsia vsak som ked vidim rodinku na motorke. otec riadi, starsie dieta (5-6rocne) ide sediace za nim alebo pod nim medzi nohami-v zavislosti od typu motorky a zena sedi vzadu a na rukach dieta v perinke a palia si to medzi autami.

pri com mi vzak mrzla krv v zilach bolo ked som videla jednu zenu na bicykli v plnej premavke jak to davala s dievcatkom v plienkach asi 6 mesacnym v jednej ruke a v druhej volant bicykla. ja som bola tak zmrazena ze som nestihla ani fotak vybrat.

inak tu sa soferuje aj bez vodicaka. ja som uz raz havarovala a vobec ich nezaujimalo ci mam vodicak....tazke si predstavte ake nebezpecne to je. a faktom je ze nejaku autosedacku tu je velmi tazko dostat. sme museli ist do talianskeho obchodu prenatal kde maju vsetko z dovozu z EU a tam mali jedinu autosedacku- maxi-cosi.

to len tak na povzbudenie- ze aj horsie moze byt 😀

21
6. júl 2010

@jankasramka , to je strasne, som nevedela, ze fakt existuje este taky svet...

jankasramka
6. júl 2010

@mata1001 sme tu zahu rozoberali asi pred troma stranami. skus pozriet Anacid.
to je taky maly zazrak podla mna🙂

zuzana76
6. júl 2010

ahojte

@jankasramka Jani, ty fakt hodis do placu vzdy take pikosky 😀 😀 , tak ale to riadenie s dietatom v rukach si radsej nepredstavujem

21
6. júl 2010

Dievcata, chcem sa opytat, ake je asi mnozstvo hlienovej zatky? Ci si ju vsimnem, pri prvych tehu som si nic nevsimla a teraz by som rada... Kto vie? Ozik, CS mam 2, co ma celkom tesi, aspon mam pocit, ze sa uz cosi zacina diat...

mata1001
6. júl 2010

@21 ok skusim mlieko...dufam ze ma to prejde.mna to ,,chyti,,hlavne po sladkom (coho sa bohuzial neviem vzdat) a vecer ked si uz lahnem spat ...a na prietokoch ti povedali vahu babatka?a ja idem zajtra do poradne a neviem ci ma posle aj na prietoky....mohol by... 🙂

@carmenn323 kukla som je peknyyyy....a co vsetko mate k nemu?sport cast, vajicko, taska,plastenka,sietka proti hmyzu....?

21
6. júl 2010

@mata1001 , na prietokoch mi nepovedali nic, iba, ze je vsetko v poriadku, takze som uplne neznala... Presne, to sladke musis obmedzit alebo vydrzat.. 😀 😀 😀 Mlieko zabera nie uplne na 100% ale tak na 80% mi to prechadzalo, ale lepsie ako silna zaha...

mata1001
6. júl 2010

@jankasramka ok skusim kuk...
@21 a tie prietoky to je vlastne utz nie?

21
6. júl 2010

@mata1001 , ano, je to sono, ci placenta a pupocna snura funguje tak, ako ma. No hovorim, islo to ako na pase, zbytocne nikto nezdrziaval "zbytocnymi" otazkami.

zuzana76
6. júl 2010

aj mne dnes robil prietoky moj gyndo

zuzana76
6. júl 2010

vraj som ok a zatvorena

mata1001
6. júl 2010

no som zvedava ze co mi povie zajtra...a aj u nas je tolko pacientiek ako u vas
@21 ale ked som vnutri tak mi to je jedno ci je niekto po mne.ja sa pytam vsetko co neviem a co ma zaujima... 😅

21
6. júl 2010

@mata1001 , vsak to je dobre, len sa pytaj. No mne v tom strese a po hodine cakania ani nic nenapadlo... 🤐

kvietok121
6. júl 2010

tak uz som spat z kurzu
@nanula1108 ani nevrav mam toho plnu hlavu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre