♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

jankasramka
6. júl 2010

@21 mne napr. na zahu nepomahalo ani mlieko ani biely jogurt ani nic, to bola uplne nocna mora....

zuzana76
6. júl 2010

ja len tak pre rozptylenie

jedna mex.piesen

https://www.youtube.com/watch?v=fKZAWvs9qpY

toho herca mozno poznate , je dost znamy - Y tu mama tambien, Amores perros

zuzana76
6. júl 2010

Jankina fotka v klobuku mi pripomenula tuto piesen 🙂

kvietok121
6. júl 2010

@kacena4 mne zakazali vsetko vsetky antihistaminika

21
6. júl 2010

@kvietok121 , to je zaujimave, fakt, ze ti vsetko zakazali, ved naozaj je pre babo horsie prezivat s tebou alergiu ako slabe antihistaminika... Ale vidis, kazdy lekar, iny nazor...

kvietok121
6. júl 2010

@21 ani nehovor dost som to mala zle, mohla som len maste na prirodnej baze ... ja mam atopic ekzem, nadcha a tak to ma caka to mam len v auguste

21
6. júl 2010

@kvietok121 , chuda, ved viem, ake to je. Aj ja mam atopicky ekzem, nadchu aj astmu.

kvietok121
6. júl 2010

@21 moja tak ty si na tom horsie, astmu nastasie nie, co ti povedali o babenku a atopic ekzem??

mata1001
6. júl 2010

@21 tak to ti verim ze ta nic nenapadlo.aj ja som tak ako ty...doma mam plno otazok propravenych a ked dojdem do ambulancie tak ma nic nenapadne...
babulky budem koncit...mm si chce pozriet na pc film...pekny vecer 🙂

kacena4
6. júl 2010

dievcence dik za radu, tiez mam doma antihistaminika, ale plucna mi hovorila, ze moc by som ich nemala, mam celorocnu alergiu + na slnko, ale teraz je to neunosne, do nosa mam kortikosteroidy aj na astmu, takze asi by mi to moc viac nemalo uskodit ako doteraz - lutujem vas ktore mate ekzem, ja mam len na ruke ak pridem do kontaktu s vodou a na to si davam hormonalnu mast inak to praska a krvaca, ale po 1/2 tela to je ine...
utekam si nieco teda na to dat
dik za rady

kacena4
6. júl 2010

niekto sa tu pytal na hlien. zatku a krcom, ja som rodila 2x ale ani raz som ho nezaregisrovala, dokonca pri druhom ked som bola na kontrole tak lekar vytiahol zo mna krvave prsty a povedal "ved vy rodite", takze zatka tam uz evidentne nebola a do 3 hodin bola mala na svete 😀

memory97
6. júl 2010

@mata1001 pekny kociarik, nech nabeha tisicky dobrych kilometrov🙂

@jankasramka Janka teraz oni nebudu chapat teba s autosedackou 😀 , ale fakt to musi dobre cloveka zamrazit, ked vidis nieco take na zivo...

21
6. júl 2010

@kvietok121 , 50 na 50, lebo muz nema alergiu. Aj chalani maju, ale slabsi, no nadchu silnu a tak. Jednemu sa prejavuje viac ta nadcha a druhemu zas astma, zahlieni sa po kratkom behu... Ale ekzem som mala najhorsi pri prvom tehotenstve, pri druhom lepsi a teraz najlepsi. Hormony robia svoje...a len to dobre. Aj po druhom tehu som ho mala lepsi, takze je to v pohode.

Aj ja koncim, sedim za PC ako nejaky maniak, uz to rodine lezie na nervy...

21
6. júl 2010

@kacena4 , to som sa pytala ja, dakujem za odpoved, lebo vcera som nasla taky hustejsi hlien ale len taku malinku kopku... 😀 Mozno to bolo ono... 😅 A mozno nie. 😅

Tak ahojte.

kvietok121
6. júl 2010

@21 aj mne povedala ze mam 50 % sancu, kedze je to dedicne tak som zvedava ... no aspon ma to nemoze prekvapit

memory97
6. júl 2010

@21 mne tiez odporucali jedine zodac v tehotenstve, ale iba preto, ze mam problemy s prieduskami a neviem ich doliecit, kedze nechcem ATB... ale i tak som povedala, ze vydrzim a potom doliecim 😉 a teraz akoby toho nebolo dost s tymi prieduskami, tak mam v kuse herpes... ma z toho ide po...😀
inac ja si vsetky otazky napisem pekne na papierik a na poradni sa pytam a idem bod po bode🙂 Takto aspon nic nezabudnem 😀

tiffanka
6. júl 2010

Jááj ženičky, ja som tiež mala taký problém s liekami, že až, či môžem brať, alebo nie, jeden doktor povedal, že to bábätku nemože uškodiť, druhý, že nech to neberiem. To som bola v 3.-4. mesiaci, 9 týždňov ma trápil strašný kašeľ :( . Ak som nebrala 7 druhov liekov tak ani jeden... Tak som sa bála o malé... ☹ Ale našťastie je to už OK. 😉

tiffanka
6. júl 2010

a ešte by som sa chcela spýtať, dávate si niektorá odobrať pupočníkovú krv?

kacena4
6. júl 2010

@memory97 k tym atb a herpesu, herpes mozes mat stale preto, lebo nemas doliecene pluca, ked je organizmus oslabeny tak sa vyhodi herpes, urcite sa po porode preliec hoci aj atb, aby sa ti neposkodilo este viac a vydrzala by si zataz s babatkom

kacena4
6. júl 2010

@21 hovori sa ze ta "zatka" by mala mat krvavu farbu, alebo ruzovu a predstavujem si to, ze by to malo byt 1-2 kusy pri utierani zajtra sa na to spytam gyn dufam ze nezabudnem

kacena4
6. júl 2010

pekny vecer prajem
odchadzam na bytovu schodu robit zapisnicu
drzte sa babenky ozvem sa asi az zajtra

zuzka1008
6. júl 2010

ahojky, neviete mi poradiť, ako zistím či sa bábo už otočilo?

memory97
6. júl 2010

@kacena4 som si aj myslela, ze sa z toho vyhadzuje, kedze nemam organizmus dolieceny. Urcite to dam potom do poriadku, nech si uzijem maleho🙂

@zuzka1008 najpresnejsie ti to povedia na poradni cez ultrazvuk. Nase je uz pekne otocene od 28tt a citim kopy pod rebrami.

kvietok121
6. júl 2010

@tiffanka ano my si davame akurat to idem zapltit

kvietok121
6. júl 2010

@zuzka1008 to by aj mna zaujimalo ci sa nezvrtlo, teraz ma kope akosi divne

zuzka1008
6. júl 2010

@kvietok121 to moje kope len občas ak sa mu niečo fakt nepači, ale ked som v klude a na chrbte tak je pekne vidieť ako sa pohybuje zo strany na stranu, tak neviem... take mexicke vlny 🙂

kvietok121
6. júl 2010

@zuzka1008 mna kopalo vzdy hore vpravo, tam boli aj nozicky, ale teraz je to vlavo a nizsie niekdedy az dole

kvietok121
6. júl 2010

baby plienky su lepsie stvorcove alebo obdlzne???

zuzka1008
6. júl 2010

buduci týž. idem do poradne do pôrodnice, tak tam sa spýtam, lebo som z toho paf 😀

tiffanka
6. júl 2010

@kvietok121 Aha,... 🙂 Aj my sme uvažovali že krv dáme odložit pre dcéru, 15r., lebo má cukrovku, a počuli sme o možnosti transplantácie tejto krvi aj pre súrodenca. Lenže Pracovníci z CEPTRY nás rýchlo vyviedli z omylu ☹ , vraj cukrovka sa dá vyliečiť len vlastnou pupočníkovou krvou, nie súrodencovou. Škoda :( . Teraz ju odložiť nedáme, pretože je to strašne drahé, ale pouvažujeme ešte o darovaní 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre