♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

kvietok121
9. júl 2010

@kila @mirmaj aj ja si myslim ze budem mat dlhy porod nejako to citim, aj to ze som kompletne uzvareta, nic sa nedeje, to ze som prvorodicka ...

kvietok121
9. júl 2010

@tiffanka neboj asi ani ja nie aj ked vobecc netusim ako ich mam riozoznat, niekedy mam stuhnutu cast okolo lavej strany podbruska, ale ci to je ono ... 😒 netusim

kila
9. júl 2010

@tiffanka áno, potom sa to robí skôr... ja mám kamošku ktorá začala normálne rodiť ešte pred plánovaným cisárskym a aj tak jej urobili narýchlo cisársky. 😉
@kvietok121 veru tak, ja si stále neviem predstaviť čo budem doma robiť o mesiac s dvoma deťmi, vôbec, ale vôbec si to neviem predstaviť... 😅

kvietok121
9. júl 2010

@kila zvladnes ja viem co budem robit budem sa tesiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiit 😀 a s vyplazenym jazykom fungovat 😝

kvietok121
9. júl 2010

baby som na skoleni ale vobec ma to tu nebavi ... este tri hodiny ach jo ... 😠

kila
9. júl 2010

@kvietok121, ja som bola s Rékou na poradni v 38tt vo štvrtok a lekár hovoril, že som uzavretá, pôrod ešte určite 2 týždne nebude, bola som aj prvorodička... a v pondelok som predsa porodila... 😀 Ale sestrička mi na poradni už povedala, že podľa nej už porodím do týždňa, keďže som bola o 1,5 kg ľahšia... tak sledujte kilečká, či nejdú dole, potom to môže niečo znamenať. 😉

kvietok121
9. júl 2010

@kila to vazne to schudnem pred porodom

mirmaj
9. júl 2010

@kila ked som prvorodička a všade čítam ako dlho to trvá a tak 🙂

ladena
9. júl 2010

ahojte,už sa pripravujete na porod ?
Kila a to pred porodom schudnem ? bola som v poradni a už na 1cm som otvorená a maly že už sa pripravuje ....normalne mu hovorím nech este vydrží aspoň ešte 2 tyždňe ,normalne mam strach z porodu 🙄 ale teším sa na malého drobca.... 😉

mirmaj
9. júl 2010

@tiffanka ja tiež neviem, či už mam poslíčkov 🙂 cítim niekedy naozaj všeličo a čo to je, ti fakt nepoviem, ale nemá to ani žiadnu pravidelnosť ani nič 🙂

tiffanka
9. júl 2010

ani u mňa, ja zatiaľ cítim len kopaničky 😀

kila
9. júl 2010

Baby ja som fakt bola ľahšia o 1,5 kg, ešte som aj rozmýšľala že sestričke zaklamem a poviem viac aby nehovorila že som robila niečo zle 😅 , ale nakoniec som povedala pravdu a ona na mňa vyvalila oči že má takú skúsenosť, že keď začnú kilá ísť dole, do týždňa sa bábo narodí. A mala pravdu... 😉 a lekár ma ešte ukludňoval, že to tak vôbec nevyzerá. 😉

kila
9. júl 2010

Nebojte sa, keď sa v hlave rozhodnete, že budete mať ľahký pôrod a budete sa na to tešiť, bude to aj tak... to je sila myšlienok... 😉

natallia01
9. júl 2010

ja sa uz neviem dockat mojho milacika 😉 ....ale doktor mi udal termin 17.8,ale co ja viem...moc sa mi to nezda..mam poslickov,brusko mam uz tiez klesnute....no som zvedava co mi povie v utorok na kontrole...baby co mate uz skusenost,ake ste mali este priznaky ze sa to uz blyzi?ako kila pisala ze chudnutie no neviem nemam vahu 😖 ...ale zda sa mi ze som troska zhodila...

21
9. júl 2010

Dievcata, mne pri prvom odtiekla voda, to bolo lahke poznat, ze mam ist. Pri druhom mi od 9.00 zacalo tvrdnut brucho, o 14.00 som zatvarala oci od bolesti a manzel mi vravi-to uz bude asi ono...Zacala som merat a bolo to kazdych 4-6 min, tak som to brala ako nepravidelne... No o 18.00 som volala kamoske, ze ako rozoznam poslickov, poradila horucu sprchu, ani po nej nepreslo, tak o 19.00 som prisla do porodky a bola som otvorena na 4 prsty... O 21.00 bol mladsi na svete. Jednoducho, aj ako druhorodicka som bola total neskusena, ale pridete na to vcas.

21
9. júl 2010

@kila , ja som pred porodom neschudla, no vaha sa mi zastavila...

kila
9. júl 2010

@natalia01 podľa mňa to každý má inak, príznakom určite sú poslíčkovia, ale niekto ich vôbec ani necíti alebo si to neuvedomuje, zastavenie priberania alebo dokonca chudnutie, ale príznakom že sa niečo chystá je aj určite odchod zátky, ale netreba hneď bežať do pôrodnice. 😉

tiffanka
9. júl 2010

Uvidím, ako s váhou budeme na tom my 🙂 veď máme ešte 6 týždňov 🙂

tiffanka
9. júl 2010

Pozrite, čo som našla 😀
http://www.predporodnapriprava.sk/index.php?loc...
ukáže Vám to, koľko ste pribrali na bábôtku a koľko tuky 😅

kila
9. júl 2010

Tiffanka, jééééj, je to super! 🙂 Ale zdá sa mi že nejak vypočíta málo kíl ktoré zostanú po pôrode... 😅

mirmaj
9. júl 2010

@tiffanka fakt to je dobre, len na koľko pravdive, som zvedava, či mi teda zostane toľko z tych kil čo to tam vyratalo zo všetkých tých čo som nabrala .))))

tiffanka
9. júl 2010

@kila mne vyšlo, že mi môže zostať 4,35 kg 😀 uvidíme 😀

kila
9. júl 2010

Mne vyšlo niečo vyše 5 kg, to je nezmysel, no možno po pol roku alebo po roku bude toľko... 😀

tiffanka
9. júl 2010

počúvate nejakú relaxačnú hudbu ( vlastne teda či dávate malinkému počúvať) ? 🙂

tiffanka
9. júl 2010

ja som našla peknú jemnú melódiu 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=j6fswBgBEV8
21
9. júl 2010

Mne vyslo 6,15 😀 😀 😀 , dufam, ze sa to splni, kedze som taka chuda..

katulkaaaaaa
9. júl 2010

@evitkamalicka citim sa fajn,az sa cudujem ze mi je tak dobre na to ze zachvilku rodim 😀 pribrala som 4kg
@barinkova akoze sorry ale babka podla mna nema predstavu o tom ako to funguje teraz-je to tvoje dieta ti si o nom rozhoduj 😉
@lucia20 idéééééš 🙂 nerozculuj sa,kazda si je zodpovedna za svoje dieta,mne sa tiez zastavuje rozum nad niektorymi prispevkami,ale co narobis?AUTOSEDACKA v EU je povinna tak co stale riesite???hlavne ze sa vrazaju prachy do ,,blbosti" ako je baldachyn,hupaciek a neviem coho....ale autosedacka moze vasmu dietatku zachranit zivot
......a co sa tyka porodu,ja som pri prvej mala tri dni dost intenzivne poslicky,bolesti v krizoch,cely spodok ma bolel ako pred menzesom,o pol noci mi praskla voda,o 4 rano mi po neskutocnych bolestiach dali epiduralku,a potom uz som bola dalsich 5 hodin vysmiata
🙂 mala sa narodila 8:40h rano,cize celkovo porod trval 9 hodin,verim tomu ze tentokrat to bude hlavne rychlejsie - idem bez epiduralky tak sa bojim ale vravim si zvlademe,musime 😎

tiffanka
9. júl 2010

alebo tu > http://download.hellshare.sk/rsm.zip/1375552 si môžete stiahnuť taký album pre bábôtká v bruško, akurát som to našla, tak idem sťahovať 😉

tiffanka
9. júl 2010

@katulkaaaaaa zapojila osm sa do témy dieťatko bez autosedačky, ale to neznamená, že sama by som svoje bábo takto z nemocnice (alebo vôbec z hociakadiaľ) niesla. Nikdy !

katulkaaaaaa
9. júl 2010

@tiffanka ja som nemysela teba 🙂 aj ja som sa len zapojila do debaty,uz mi to nedalo nereagovat 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre