♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

memory97
10. júl 2010

@tiffanka tif dufam, ze zlomime poctom svetovy rekord 😀 neviem, ci je to pravda, to som len pocula, ale predpokladaju rekordne vysoku porodnost v auguste 😀

21
10. júl 2010

@memory97 , dakujem, keby nieco, napisem.

tiffanka
10. júl 2010

@kacena4 jasné, budeš tam 😉

kacena4
10. júl 2010

@memory97 tak to nehovor ani zo srandy, vies si predstavit ten pobyt v porodnici ked ma byt rekordny mesiac!!!!!!!!!!!!!!!!!
mne v nemocnici hovorili, ze ked rodi vela mamin, tak ich musia umiestnovat aj na ine oddelenia 😲 😖
tak si predstav, ze by si tak dopadla - tak to radsej nech netrhame rekord, ale mame kludny porod aj pobyt
alebo vies si predstavit, ye lekar nestiha rodit???!!! ked tam bude mat viac mamin!!!
mne sa stalo nieco podobne so synom, ked som rodila, bola som na izbe s inou maminou, lebo ju nemali kam dat, tak sme predychavali obe spolu a do toho este prijali rodiacu opitu zenu a tak vsetci sa venovali jej az som musela donutit babenku so mnou na izbe nech sa ozve, ze uz rodi tak nech sa jej venuju - vobec ju nestihli prezriet, ani klistir, ani holenie a uz aj rodila (a to bola som mnou na izbe niekolko hodin!!

tiffanka
10. júl 2010

Ešte budem niektorým mamičkám písať aj IP, aby osm sa spýtala na vek 🙂 .
alebo až nie, kľudne povedzte, ja som rozmýšľala, že by v tabuľke mohlo byť :
NICK, VEK, TERMíN PORODU, DATUM PORODU (to sa vyplni ked sa bejby narodí), POHLAVIE, MENO (-Á)

a ešte počas tehotenstva by to bolo obyčajným písmom napísané, ale po porode uz hrubsim 🙂
Alebo kludne povedzte vy, je ot aj vasa téma 😉

kacena4
10. júl 2010

Nasla som zaujimavy clanok: Platí, že do pôrodnice máte ísť vždy, keď odtečie plodová voda, resp. aj pri podozrení na jej odtok, ďalej, keď začnete krvácať, keď máte sťahy už pravidelné, t.j. že sú minimálne po 10 až 15 minútach. Podstatné je, či rodíte prvýkrát, alebo či už máte za sebou jeden či viac pôrodov. Ak ste minulý pôrod rodili veľmi rýchlo, je zrejmé, že nebudete na nič čakať a pri prvých kontrakciách pôjdete do pôrodnice. Vždy treba tiež zvážiť, ako je to ďaleko. Maternicová aktivita býva najväčšia večer. Preto pokiaľ máte sťahy nepravidelné a nie príliš časté, môžete sa pokúsiť zaspať. Ak nález signalizuje pôrod, sťahy väčšinou zosilnejú, takže pôrod určite nezaspíte.
tu je vsetko: http://www.pregnium.sk/?c=tehotenstvo-10-mesiac

tiffanka
10. júl 2010

@kacena4 uvidíme, či bude rekord... 😀 Mimochodom, zatiaľ prevládajú chlapci 25:18 😀

groka
10. júl 2010

ahojte kocky

som cela a dokonca,celu noc som spala ako mimino,ani raz na wc nebola,az som rano nechapala 😀 rano som pocitila maleho ale len raz a potom az pobede a uz som bola na nervy,ale teraz kope ako divy,uz som chcela ist aj na sono nech sa mrknu,no nejdem teda,boli sme od rana na nakupoch,nakoniec som kupila sleep baby 70 ks cislo 2 za 6,95 eur a oblecko,pofotila som a hodim ked pride muz domov
inak som uz teraz hotova,cez den nejako tvrdnutie bolo,sem tam bolest,ale teraz intentivne ma boli aj mam spinave gatky do hneda ci co to je ,ale na papieri nic,tak neviem,ale asi preto ma boli spodok krize lebo od rana za volnatom,s malym

kacena4
10. júl 2010

@tiffanka ked uz tam davame vek, co takto aj kolke babo mame??? t.j. ci prvorodicka, alebo viacrodicka...

kacena4
10. júl 2010

babenky, pozerala som si v knizke to cervikalne skore a mam ho "3b"
@groka ty mas ake v knizke???

tiffanka
10. júl 2010

@kacena4 oookej 😎 super 🙂 alebo rovno mená detičiek ? /doterajších/ 😀

groka
10. júl 2010

idem kuknut ci tam mam pisane nieco,lebo mne doki nepise vsetko do knizky

groka
10. júl 2010

co je to cervikalne skore?ja to neviem najst ja tam mam len cervix dlazka a to je krcok a ja mam 1cm

liba78
10. júl 2010

@groka tiež to neviem najsť, iba c 2cm, a ten zbytok neviem ani prečítať... ☹

groka
10. júl 2010

mam tam placenta 6-0 ja nikde nemam CS

memory97
10. júl 2010

@kacena4 toho sa neboj, podla mna su to len "kacice" a velakrat je pravdou opak 😀

@groka sme radi, ze ste v poriadku 😉

kila
10. júl 2010

@groka myslíš že to špinenie je normálne?! 😅

groka
10. júl 2010

@kila ja spinim od zaciatku tehu pravidelne,aj vytoky mavam farebne,toto neviem co je,neni toho vela,skoro vobec,na papieri nic nemam,mozno mi vytiekol nejaky zltkasty vytok,lebo zapal som mala pred 2tt na poradni

a ozaj poradnu mam 13 co je utorok a preco som ja bola stale v tom,ze mam poradnu 13 v pondelok?som myslela ze 12 je nedela

groka
10. júl 2010

😉

kila
10. júl 2010

Groka krásne vecičky... 😵

liba78
10. júl 2010

@groka jeeeeej vecičky sú krásne.....

21
10. júl 2010

@groka , naozaj mile oblecko. Ideme v rovnaky den na poradnu 😀

kila
10. júl 2010

Ja idem na poradňu v stredu... som zvedavá čo bude... a potom v piatok keď manžel bude doma chceme vybaviť aby mohol byť pri pôrode aj on, pôjdeme na školenie do pôrodnice a dúfam že stihneme vybaviť aj pediatričku...

liba78
10. júl 2010

Ja mám poradňu už v pondelok, tiež som zvedavá čo bude... 😉 Ale dúfam, že ešte vydržíme. Normálne som myslela že nenájdem nikoho s podobným problémom ako mám. Tiež mám takmer celé tehotenstvo výtok, všeliaký, niekedy aj krvácanie. Okrem toho časté tvrdnutie brucha už asi 4 týždne. A v preukaze poznámku, pri zhoršení stavu nut.hospit. /doslova/ Našťastie sa mi darí veľa ležať a zatiaľ sa držíme... 😅 😅 😅 Takže veľmi dobre chápem groku...

memory97
10. júl 2010

@groka 12 teho je pondelok, to som zas ja objednana na poradnu🙂 A vecicky su roztomile🙂

Ako je to s tym poslednym mesiacom, ked sa chodi do pordnice? To mi musi dat lekarka papier, alebo ked som v 37tt nabehnem do nemocnice a urobia mi potrebne kontroly az do porodu oni? Alebo sa to nejako objednava?

mata1001
10. júl 2010

babulky diky za rady co sa tyka kozmetiky...
groka super vecicky...ja som dnes kupila noznicky na nechtiky....macko pu...no nekup to... 😀 😀 😀
ja idem do poradne v stredu a povie mi ci to uz konecne vyzera na cisarsky a ked ano tak asi mi povie datum....

kila
10. júl 2010

@memory97 ja neviem, môj lekár ide na dovolenku v auguste, ja budem musieť chodiť na kontroly do pôrodnice... 😖

21
10. júl 2010

@memory97 , ja tiez neviem, kedze som doteraz vzdy chodievala do poradne v handlovej, kde som aj rodila... Neviem, ako to bude teraz.

21
10. júl 2010

Zelam uz dobru nocku, kedze nam blbne internet...

memory97
10. júl 2010

@kila preto sa pytam, lebo aj lekarka ide na dovolenku, ci s tym niekto nema skusenost ako to funguje po tom 37tt, ale asi to tiez tak urobim, ze nepojem k zastupujucemu, ale rovno do nemocnice, prinajhorsom ma poslu domov 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre