♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

groka
14. júl 2010

nomemory som uz aj ja spomynala minule,ona tusim mala v pondelok,utorok,alebo dnes poradnu

groka
14. júl 2010

@abbey1 tak u nas v nemocke po doteceni cakali este 4 dni a potom sekciu,cakali na to kym sa zhorsia krve testy,ale cakali na vahu dietatka nech este cosi priberie,ja svojmu doktorovi verim plne a teda keby mi hned odtiekla voda,co odteka pomali a dotvara sa,tak porod do 3 dni viem ze treba urobit,no viem ze do rana budem vediet na com som isto 😎 ale pomylit vodu s vytokom sa da tiez velmi lahko

groka
14. júl 2010

@abbey1 a on nediagnostikoval co to bolo,len ak to bolo to co predpokladame,tak sa to prejavi este

crapula
14. júl 2010

ahojte kocky, tak ja mam termin 6.augusta, ale odtiekla mi hlienova zatka, takze si myslime, ze to bude skor.. je tu nejaka mamina z ba z karlovky alebo okolia? hladam zienku na spolocne kocikovanie 😎

liba78
14. júl 2010

Ahoj, nejak sme stíchli,
čo sa týka pmýlenia si vody s výtokom, tiež si nebývam istá. Pri mojich predchádzajúcich tehu som nemala žiadny výtok a teraz sa bez slip-vložky ani nepohnem 😒 😒 Pri prvom synovi mi začala odchádzať voda, ale to bolo ako keď praskne balón a hneď sme išli do nemocky /v aute podomnou tri uteráky 🙂 🙂 / tak to bolo jednoznacne 🙂 Pri druhom prisli kontrakcie v 37 tt a to som nevedela či poslíčkovia, alebo už ísť... Tak som radšej išla a maly bol na svete za 10 hodín.
🙂 🙂 🙂 ťažko sa radí a mám kamošky ktoré majú zážitky všeliaké ...

lucia20
14. júl 2010

@groka len ty sama dokazes posudit zavaznost situacie a verim, ze by si dietatko vedome neohrozila, ale aj moje info su take, ze ak sa spusta voda, treba naklusat na pohotovost. som zvedava ake info budeme mat od teba zajtra. dufam, ze hodis. drzim palce nech je kludna noc.

groka
14. júl 2010

@lucia20 vsetko je ok,len cikat chodim stale 😀 to nebola voda,len som sa naplasila,podla mna vytok ktoreho bolo trosku viacej
takze klud babule,tahame dalej spolu
dobru noc

katulkaaaaaa
15. júl 2010

ahojte baby ja mam dnes hrozny den ☹ som hore od 4,je mi zle od zaludka,tvrdne mi brucho,zle sa mi dycha...DEPKÁ...dalsia kamoska dnes porodila,aj ja už chcééém ☹ uz teraz mame v dome 30stupnov mam pocit ze sa uvarim vo vlastnej stave 😀 😀 😀

21
15. júl 2010

Dobre ranko, neprijemne horucavy... Dnes v noci som mala bolestivych poslickov, tak som tiez nevyspata...

@groka , ja neviem, ale ja by som isla k dr, ako hovorim, mne nepraskol balon, len akoby viac vytok, ani kontrakcie-az po vyvolavacke, aj to po 7 hod.... Ale vedela som, ze je to voda, ak si si ista, ze je to vytok, tak v pohode. Budem mysliet, a hned sa ozvi.

tea333
15. júl 2010

Baby vy tu casto pisete o poslickoch, ja neviem ako to ma vyzerat 😕 😅
(ano sledujem temu raz za cas, aj ked pisem raz za uhorsky rok 😉)
Ako citite poslickov? mna obcas pichne alebo zaboli dole, a obcas stvrdne brusko..

groka
15. júl 2010

caute baby
neporodila som a ani nerodim 😉 noc ok,2 krat na wc,da sa 🙂

denisocka
15. júl 2010

@tea333 ja necitim nijakých a a ni pri prvom so žiadych okrem tvrdnutia kalsicehi nemala,žiadne porodne bolesti X týždnov pred porodom po nociach

21
15. júl 2010

@denisocka
@tea333 , ja som pri prvych dvoch necitila tiez nic, iba pri druhom mi na pasoch povedali, ze vsak mam kontrakcie, ale teraz su to ako menstruacne bolesti a pri tom tvrde brusko. Obcas slabsie, obcas bez bolesti, obcas na predychavanie.

denisocka
15. júl 2010

@21 tak tak,ja došla rodiť iba s tvrdnutim každe 3min a na pasoch že vysoke kontrakcie,som neverila očiam . preto aj teraz mam bobky,či to rozpoznam. mna za cely čas teraz nebolia križe,nič,podbruško absoutne.iba dole ked ma kope,tak mam pocit že vyleze ruka či nohaa palia ma už rebra ked sa zapiera

21
15. júl 2010

@groka , to som rada, len sa drzte dalej.

21
15. júl 2010

@denisocka , porodne bolesti som mala obrovske, ani pristroj nemohol namerat, ale ti poslickovia boli bezbolestni... Aj ja chcem ziadne bolesti!!! 😝

denisocka
15. júl 2010

groka je nezmar,ta ešte bude pretahovat a vodu jej budu musieť prepichnuť

liba78
15. júl 2010

@tea333 poslickovia by mali byt bolesti krížov, prípadne brucha. Mali by sa opakovať, ale interval medzi nimi sa neskracuje. To je ten rozdiel medzi poslickami a kontrakciami. Ale kazda to vníma a prezíva inak ☹ , to je tá smola teraz pre nás. Keby bol jeden stály príznak začínajúceho pôrodu, nemuseli by sme špekulovať.
Ja si napr. ani teraz niesom istá tým či mi už neodišla hlienová zátka. Vzhľadom k žltohnedému výtoku s prímesou krvi dnes ráno. Ale od 6-tej čítam rôzne diskusie o "zátkach", a niekomu odíde aj pár týždňov pred pôrodom. 🙂 🙂 Dúfam, že to je tak, lebo min. 2 týždne ešte chcem vydržať...

Ozaj držte mi palce, dnes idem k zubárovi 😝 /mám dva kazy a vôbec ma to neteší/

denisocka
15. júl 2010

😀 @21 hjoj,ta nevravim že som rodila bez,ale došla som do porodnice večer o20.00 s tvrdnutím,monotor ukazoval kontrakcie nad 80tuším, krčok volny pre špičku prsta,ináč zavreta ...dostala som Plegomazin an uvolnenie spavslta a dobru noc,rodiť budete najskor za 24 hod .... tak som si šla lahnuť, okolo 3.00 som už mala nejake tie bolest v krížoch,pohoda jahoda , dala som si sprchu, oholila sa 😀 o 5.00 ma kukala sestrička,že furt narovnako zavreta,že rodiť budem fakt až na další den a jkak som došla na izbu,tak od tej 6.00 už som mala boelsti, akoby ma rozťahovali od spodu, len optera o parapet som revala,že ked sa to takto stupnuje,že ake silne to bude na další den 😅 .pred 7.00 ma vzal primar na kozu a čakala som niečo ako -otvorena na 1cm a on zahlasil že rodíme 😀 😀 😀 no a kým som sa vytrepala na kozu, kým dobehol manžel-tak ma napichli s oxytocinom, takže asi 40 minut som mala brutal bolesti a o 7.55 sa narodil na prvy šup .- no hadam aj teraz porodim aspon tak,ktovie jak to je s ruhým porodom,či je lahši

liba78
15. júl 2010

Ale včera môjho drahého boleli kríže, tak som sa mu smiala že má kontrakcie miesto mňa🙂 🙂
veď sme jedno telo nie ? Povedal, že už nechce byť tehotný 🙂

21
15. júl 2010

@liba78 ta zatka ma stve, nikdy som nespozorovala, ze by mi odisla. Vytoky mavam stale silnejsie, no s primesou krvi nikdy. Ani pri jednom tehu. No docitala som sa, ze moze odchadzat aj postupne, nemusi naraz, ale ze by bola bez krvi, to sa nikde nepise... Drz sa u zubara.

denisocka
15. júl 2010

@liba78 mne odišla predtým v piatok po vyšetrení,take špinenie a husty vytok,cela kôpka a v pondelok som rodila

21
15. júl 2010

@denisocka aha, tak to je ine. Ja ani nepisem, kolko som rodila prve, aj ked to nebolo najdlhsie na prvorodicku... Tiez som sa neotvarala, az ma dr natrhaval, normalne rukou, ked ma pozeral, zastipalo a vytieklo trochu krvi a potom sa to trosku zrychlilo... Druhy bol naozaj ani nie lahsi ani menej bolestivy, ale rychlejsi.

liba78
15. júl 2010

@21 diky, aj mna to štve. Veď si pripadám ako sedemnásťročná prvorodička. Ale fakt je každé moje tehu úúúplne iné. Žiadna skúsenosť z minulosti sa mi nezopakovala. "Blbú zátku" som videla 1x.. 😀

denisocka
15. júl 2010

@21 ja teraz zvažujem vyvolanie porodu, toto je moja dilema posledných dni. mam možnost rodiť bez zazmluvnenia u svojho dr. s vyvolavačkou v službe cez víkend 😖 ,ale nie skor než bude krčok prpraveny a tak niekedy na konci mesiaca

21
15. júl 2010

@denisocka , no neviem, ja by som na vyvolanie nesla, ale zas, ked chces svojho dr... Neporadim. Ja nastastie chodim k dr, ktora nie je porodnicka... 😀

alure
15. júl 2010

@denisocka
Ahoj moja aj u mňa tento istý problém a tiež som sa nakoniec rozhodla,že vyvoláme pôrod skôr aj s ohľadom na veľkosť bábätka,nakoľko sme už teraz dosť veľký a to máme ešte niečo vyše mesiaca pred sebou!!! Tak uvidíš ale je pravda že tak či tak najprv musí byť dostatočne zmäknutý krčok. Držím palčeky. A o koľko dní skôr ? My plánujeme tak cca 10 dní pred termínom.

denisocka
15. júl 2010

@alure maly mal minuly týžden 2500g a vravela,že určite nie skor ako 30.7 a TP mam 8.8 -proste nejkaky víkend,a ked nie ten,tak potom to už podla mna pojde samo. maleho som mala 10dni skor

kvietok121
15. júl 2010

ahojte prajem krasny dnik vsetkym tehulkam idem pocitat co ste napisali

kvietok121
15. júl 2010

@mata1001 tak to je betar, no nevadi zvladnete aj to
@lucia20 mna tiez kope vpravo vlavo po rebrami, potom v strede, ale dr povedal ze ma hlavicku dole, takze neviem co tam doraba ale hlavicku drzi kde ma

@21 jaj, tak mne zatial z cajov byliinnych nic ani z byliniek aspon dufam, pretoze vies aka je alergia, nicim nie si si ista, a ani len dr ti nevedia povedat normalne ...

@carmenn323 takto ta strasia s taskou??? ale ked sa to tak vezme ... vsak uz kazda moze ist kazdy den 😀

@evitkamalicka a ja captainku pozdravujem nech sa drzia, a ty sa drzkaj tak isto

@tiffanka ani nehovor vonku sa vobec neda chodit, to je des, nezavidim tehulkam na juhu, ja som zo severu a uz nemozem dychat

@katulkaaaaaa ani nehovor o nociach, ja ich volam bezsenne noci v ziline, kukam z okna do blba, sem tam nieco stipne, nieco ma tak ustiplo ze mam opuch na nohe uz druhy den

@tea333 mne zatial tiez len tvrdne brusko

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre