♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

akika722
16. júl 2010

ahojte,konečne som sa sem dostala,syn odišiel so svokrou tak mam chvilku kľud 🙂...tak to si musela byť v dobrej nemocnici,ja som rodila tu u nás v Trebišove na sekciu a ten personál_HRôZA 😢 primár tu po každom vrieskal,detské sestričky kašlali na deti len čakali kedy pôjdu domov,žiadna pomoc,ochota a že cvičenie?tu nič také neexistuje...Ale naštastie sa tu zmenil primár aj zopár doktorov,tak dufam že aspoň tentokrát odtiaľ neodídem s traumou...

tatulienka
16. júl 2010

ahojte...vidim, ze ste pridavali bruska, tak aj ja pridavam...

21
16. júl 2010

@tatulienka , peeeekneeee! 😀 😀 😀

mirmaj
16. júl 2010

@liba78 no dufam, že to tak bude ako píšeš 🙂 🙂 lebo mam z toho dosť depku, nebola som štíhla ani pred tehu a ked budem ešte väčšia tak koniec ☹

tatulienka
16. júl 2010

@21 dakujeeem

akika722
16. júl 2010

no vidím že sa nám to už pekne kráti...aj vy znášate tie horúčavy tak príšerne ako ja?

liba78
16. júl 2010

@tatulienka téda riadne bruško... 😉 pekné, guľaté, dievčatkovské.

tatulienka
16. júl 2010

@liba78 nooo, bude to kocka ako lusk 🙂
toto teplo je na nevydrzanie....tecie zo mna ako z kona...uz aby tu mala bola...

tea333
16. júl 2010

@akika722 tebe sa to uz krati, ja mam pocit ze budem tehotna vecne 😒
dnes na urade som vysvetlovala uradnicke ze to potrebujem sup sup, a ona sa ma opytala ze kolko este mam, a ja ze 5 tyzdnov a ona ze sak to v pohode stihate !! dalsia pripomienka toho, ako daleko to je.. 😖
horucavy su hrozne, brachovia ma volaju kupat sa k otcovi na dom do bazena, ale ja uz nevydrzim ani pod slnecnikom, som zatvorena cele dni doma, chodim len raz za cas do nakupnych centier alebo do kina, lebo je tam klima 😒
takze to dnes vidim akurat tak na aupark 😅

liba78
16. júl 2010

@akika722 asi sme na tom rovnako. Ja už sa snažím žiť hlavne nad ránom. Dnes som chodila po zahrade od 4-tej. Potom som vetrala izby atd.

akika722
16. júl 2010

tak behačky po úradoch ti nezávidim,ale to kúpanie áno...ja by som nato odvahu nemala pretože vyzerám ako tulenie mláďa 😀 ...syn by len po vonku behal/2,5roka/,no bývam v bytovke a po tej horúčave nevládzem prejsť ani tri metre...
takže sa ho snažim zabaviť doma kym nezájde slnko,ale nič moc...
aby toho ešte málo nebolo začalo nám obdobie vzoru,tak občas príde poriadna nervička,hlavne ak mu nevyhoviem hneď ☹ ...
už teraz mám obavy ako to budem zvládať s dvoma deťmi naraz hlavne keď manžel bude v práci...

mirmaj
16. júl 2010

@akika722 pozerám, že máme rovnaký termín, som zvedava, ktorá skôr porodíme 🙂

akika722
16. júl 2010

😀 vidím že nie som sama čo nemôže v noci spať...dnes to bola asi tak hodka dokopy...chodila som z izby do izby,nie a nie zaspať,už ma brucho bolelo do rána,normálne som mala pocit či nebudem rodiť...prvé som mala na cisára mesiac pred termínom-že potom pre mňa nebudú mať volne miesto v pôrodnici...tak keby na mňa prišlo teraz skôr,ani neviem čo mám čakať 😅

elina313
16. júl 2010

Kočky, mne je z tých horúčav hrozne...dnes má byť 36.... švagor robí na letisku, tam majú že spoľahlivý zdroj info o počasí... mám otázku, lekára som sa bála na to spýtať....mám otvorené pôrodné cesty od 28 tt a krčok maternice 2 cm, doma máme svoj bazén...všetci sa u nás čvachtajú iba ja sedím na stoličke v tieni ☹ Babky, vy by ste sa okúpali ? Ja som to doteraz odmietala, lebo predsa len mám to rizikové tehotenstvo, ale ja si buď hodím mašlu alebo bazén z toho tepla.... čo by ste robili vy ? 😨 😨 😨

mirmaj
16. júl 2010

@elina313 radšej si hod ten bazen 🙂 🙂 kočky tu písali, že existuju nejaké tampony do vody pre tehotne tak skus to....inak tie teploty mi dosť pripomínajú naše týždne tehotenstva, dúfam, že to nebude stúpať až do 40 🙂))))

akika722
16. júl 2010

mirmaj ja idem ten dátum na istotu,tak sa rozhodol lekár,no prijala by som aj hneď,no možno tvoja maličká bude šikovnejšia 😀
maš aj meno vybrané???
elina čo sa tíka toho kúpania tak ja si myslím že je stále lepšie kúpať sa vo svojom kde vieš kto má prístup ako ísť niekde na kúpalisko-tam by to bolo asi dosť velké riziko.ale ja by som sa predsa len poradila s doktorom,aby som mala istotu,on by ti o tom mohol viac povedať,predsa sa v tom lepšie vyzná...

akika722
16. júl 2010

dúfam že o tych 40kách len žartuješ...už teraz sa tu rozpúšťam...a kila aj tak pribúdajú 😖

mirmaj
16. júl 2010

@akika722 maš planovaný cisársky? a čo ak sa mala vypýta na svet skôr? 🙂 🙂 no s tým menom je to u nas horšie 😀 ja už som myslela, že to bude na isto Tamarka a mm včera, no tak čo to meno? 😀 ja že no ved Tamarka a on a Nikolka teda nie? 🙂)) no tak neviem teda čo to bude 🙂

akika722
16. júl 2010

obe mená sú krásne 🙂
keby to na mňa prišlo skôr tak mám asi smolu,len u mňa je to dosť rizikové,mám len jednu obličku a počas klasického pôrodu vraj mám veľké riziko že by mohla zlyhať...gynekolog má do 27dovolenku,tak len nech sa drobček pekne drží kde má 😎

elina313
16. júl 2010

Baby a záhada vyriešená, nabrala som odvahu na otázku a nie je odpoveď....vraj len sprcha....áááááááááá ☹ ☹ ☹ ☹

carmenn323
16. júl 2010

Dobre ranecko 😵 ja som vecer necitila pohyby aj som si triasla brusko no stale nic ani v noci celu noc som od strachu nespala ale uz rano sa malicky vrtel tak som rada aj ked uz sa mi zda ze kope menej asi ma malo miesta 😅 v pondelok idem na poradnu tak snad bude vsetko o.k 😉 ja sa kupem v bazene kazdy den bez tamponou

liba78
16. júl 2010

@elina313 ja som chodila plávať do 28 týždňa, potom mi povedali mäkký krčok, slabá zátka 😖 a PN. Odvtedy nemám odvahu ☹ Ale chodím sa často sprchovať a v plavkach som cely den. Prikladam moje brucho a z hrôzou zistujem, kde vsade mám celulitídu 😲 😲. Dúfam, že sa tej nadváhy fakt čoskoro zbavím. A tiež dúfam, že po viac ako 9.rokoch ma v nemocnici nesklamú.

@mirmaj aj ja som chcela nikolku, ale tamarka je tiez krásne meno.

mirmaj
16. júl 2010

@elina313 volala si tomu lekarovi a nedovolil?
@akika722 no ale hadam ho niekto zastupuje keby niečo nie?....no inak s tými kilami to aj mňa poriadne rozčuluje, potím sa ako somar v kufri, jem omnoho menej ako predtym a každý týždeň mam asi o 1kg viac, doktorka ma asi zabije v utorok ked prídem na poradňu....zastaví sa to vôbec niekedy???

mirmaj
16. júl 2010

@liba78 ty by si sa teda ľahko zladila s mojim mm, keby to bol chlapec chcel Jurka, pozerám, že aj ty ho maš v ponuke 🙂 🙂

akika722
16. júl 2010

no tak zastupuje ho určite niekto ale druhá vec je že mi odporúčil sterilizáciu po druhej sekcii a ja som s toho hotová,neviem čo robiť,veď v mojom veku...kolko sa doteraz pribrala?Ja 16kg a pri synovi AŽ 25 🙄

akika722
16. júl 2010

tá fotečka je super ja tam žiadnu celulitídu nevidím...to keby si mňa v plavkách videla... ☹

liba78
16. júl 2010

@mirmaj Jurko sa volá môj mm, a nikolku som chcela asi vždy.

mirmaj
16. júl 2010

@akika722 no tak to by som aj ja z toho bola hotová, je to zo zdravotneho hľadiska pre teba nevyhnutne? lebo mojej kamoške ju robili až po 3 cisárskom.... ja 17kg, to mi teraz za posledný mesiac tak hrozne vyskočilo a k celulitíde sa nejdem ani vyjadrovať 🙄

mirmaj
16. júl 2010

@liba78 ja som chcela vždy Lauru a predbehla ma kamoška, čo sa jej narodila mala v marci, tak nastala veľka panika čo teraz s menom 🙂 krásne bruško a tu celulitidu som si teda ani ja vôbec nevšimla kde všade ju maš 🙂

liba78
16. júl 2010

jééééj babulky a kto sa nám dnes neozýva ... Chyba Groka, memory, denisocka a este dalsie....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre