♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

akika722
20. júl 2010

@vladka84 ja som za aby boli ušká čim skôr pichnuté,väčšie babo ked už ovláda pohyb ručičiek/6 mes/by si mohlo vytrhnúť...aspoň tak som to čítala a aj kamaratke sa to stalo,dala neskôr a mala si nadtrhla dierku v ušku

akika722
20. júl 2010

@21 kráááásne bruško,mne sa vidí že klesá

akika722
20. júl 2010

baby čo sa mi dnes stalo...že idem s manželom na nákup a tam diera...no trúba spadla som...
ale mi nebolo jedno ako som sa zľakla...no asi pohoda drobček kope... 😅

katulkaaaaaa
21. júl 2010

@akika722 dufam ze si v poriadku,krasne brusko si kocka 🙂 ja sa dnes citim uplne super ziadne bolesti absolutne nic...takze je mi jasne ze to boli len poslicky,vecer 17:30 mam poradnu aj monitor,tak som velmi zvedava co je nove,potom sa ozvem...dufam ze dr to vysetrenym nejako pohne 😀 😀 😀

danulka3
21. júl 2010

@kvietok121 Ahoj,trošku sa tu votriem,aj ja som zo Žiliny,ale mám termín až 4.9.,ale v septembrovkách som
zatiaľ nenašla nikoho zo Žiliny.Ty ideš rodiť do Žiliny?

saksina
21. júl 2010

ahoje, ja som dnes v noci mala bolesti uplne dolu v podbrusku, aj babatko sa mi tam dolu velmi hmyrilo, neviem posudit ci to boli stahy maternice alebo nejake tlaky v lonovej kosti... A babatko som takto uplne nizko nikdy necitila... Jeho pohyby ma vlastne boleli... Myslite, ze to uz mohla byt predzvest porodu? Ja mam od pondelka nariadeny kludovy rezim na 2-3 tyzdne, mam lezat, lebo mam skrateny krcok na 1cm a som otvorena na spicku prsta...

mirmaj
21. júl 2010

dobre ranko...dlhšie som tu nebola, lebo mam skrašlovacie obdobie, v pondelok kozmetička, dnes kaderníčka až som na ten pôrod pekná 🙂 včera som mala aj poradňu a na pôrod to ešte nevyzerá, malinká viac na pravo ako dolu, ešte je moc vysoko, takže sa jej ešte nechce ma cca 3100g, som pootvorená ale nie otvorená 🙂 a inak všetko OK, dalšia poradňa o týždeň ak neporodím, ale doktorka si myslí, že na ňu určite prídem takže ešte chvíľu s vami zostanem 2v1🙂 idem sa pokúsiť dočítať čo ste popísali a či nepribudla žiadna nová mamina

katulkaaaaaa
21. júl 2010

@saksina tazko to posudit,radsej lez nohy vylozene,a ak by sa ti bolesti stupnovali chod do nemocnice nech ta pozru...ja som mala dvadni po sebe bolesti take ze som myslela ze rodim a teraz mi zase nic nieje 😉 kazda to mame ine

saksina
21. júl 2010

@katulkaaaaaa - hm, to je pravda, ze kazda ma ine priznaky... Praveze tie bolesti boli len v noci zhruba nejaku 1-1,5 hod. a rano, ked som vstala, uz bolo po bolestiach. A teraz lezim na gauci, tak je dobre, ale je fakt, ze dnes citim pohyby babatka ovela intenzivnejsie, az ma strhne, ked ma kopne 😉 Tak ale ved uz je velke, no nie? 😉
A tebe sa to po tych bolestiach takto upokojilo? Takze sa to moze objavovat aj niekolko dni dopredu? A ty si mala kedy tie bolesti?

katulkaaaaaa
21. júl 2010

@saksina mne zacali bolesti nedelu,boli dost intenzivne,opakovali sa snad nakoniec uz kazdych 20minut 😒 potom to prestlo a cely pondelok sem tam akoby kontrakcia s tym ze mi stvrdlo brucho ako kamen,a bolest vystrelovala do krizov...utorok nic snad len tri krat za cely den,a dnes sa citim akoby som ani tehotna nebola 😝
co sa tyka pohybov maly ma kope stale,silno,sa smejeme ze ako mi hybe celym bruskom,tiez si myslim ze uz chudatko plac nema...a mala som dva dni aj prehanky na zachode(to obcas byva predzvest porodu ze sa zena ,,cisti")pri prvej dcerke som mala taketo stavy tri dni a potom praskla voda a isla som rodit

carculca
21. júl 2010

@ninkaa89 Ninka IP necitas? 🙂

saksina
21. júl 2010

@katulkaaaaaa - no tak to uz asi dlho nepotrva u teba 😉 Ja som mala tieto bolesti tak velmi nepravidelne, aj dvakrat za minutu, potom dlhsia pauza, potom znova... Take zvlastne to bolo, ale kedze neviem, ako sa prejavuje kontrakcia, tak to neviem posudit, ale podla mna to kontrakcia nebola, lebo mi nestiahlo - nestvrdlo brucho, skor len tam dole taka intenzivna bolest.
To aj mne male strasne hybe bruskom 🙂 Z jednej strany na druhu, uz sa nam tam tlacia chudatenka nase, uz sa pytaju na svet 😉
No aj tie prehanky su uz dobrym znamenim u teba... A ako dlho si rodila pri dcerke?

liba78
21. júl 2010

Ahoj babulky, dobré ráno.
@akika722 páni tie naše brušká, už cez ne nevidíme pod nohy 🙂. Daj si oddych a pohov, sleduj bábätko aj seba aby náhodou nebolo niečo z toho pádu.
@mirmaj tak to už je veľká slečna, uvidíme dokedy vydržíš 😉

kvietok121
21. júl 2010

@akika722 dakujem za odpoved, ja sa tiez priklonim k tej vacsej a tu podlozku asi tiez s tvrdou plochou zo spodu, ak sa smiem spytat na vanicku mas stojan, alebo kde si kupala

kvietok121
21. júl 2010

@akika722 moja davaj si pozor, ja som tiez raz zletela na schodoch v skole, ale nastastie len na ruky

kvietok121
21. júl 2010

@danulka3 nie idem do cadce

saksina
21. júl 2010

ked hovorite o tych padoch, ja som spadla zo schodov este v zaciatku tehu asi v 5tt 😒 Vtedy som mala hrozny strach, stale som chodila na wc, ci nekrvacam... V tom obdobi, ked nie je citit pohyby, to bolo na nervy...

kvietok121
21. júl 2010

@saksina ahojky, tak pekne nohy hore a oddychuj

katulkaaaaaa
21. júl 2010

@saksina dcerku som rodila dlhych 9 hodin ☹ dufam ze tentokrat to pojde rychlejsie,ale mala som pri sebe manzela tak sa to dalo zvladnut-sama si to neviem ani predstavit

kvietok121
21. júl 2010

@mirmaj tak to ste uz poriadne velky ja som zvedava co mi povie zajtra xixi

saksina
21. júl 2010

@kvietok121 - ahoj 🙂 no, lezim uz od vcera, v pondelok som bola v poradni, tak dr. nakazal lezkat 🙂 Aspon si oddychnem tieto posledne dni/tyzdne a nacerpam energiu na starostlivost o babatko 😉 Ale uz by som to mala najradsej za sebou, myslim ten porod...

kvietok121
21. júl 2010

@katulkaaaaaa ja tiez dufam ze to s mm zvladnem ... idem sa naranajkovat a do mesta, potrebujem nieco pokupit aby som dokoncila izbicku a mohla sa vam pochvalit co sme s kamoskou vykuzlili

kvietok121
21. júl 2010

@saksina aspon si oddychnes, ja som zvedava co mi povie, ja by som este potrebovala porobit, takze som zvedava, ale zatial som este nemala ani krcok makky, ani som nebolo otvorena

saksina
21. júl 2010

@katulkaaaaaa - fuha, moja tak to si sa natrapila 😔 Prajem ti, aby si tentokrat porodila za ovela kratsi cas 😉 Aj ja v to dufam... Jedna moja kamoska porodila ako prvorodicka za 2 hodiny, sice s vyvolavackou a silnymi bolestami, ale aspon sa dlho netrapila... Taky ultra rychly porod by som brala aj ja a ved ktora nie? 😉

saksina
21. júl 2010

@kvietok121 - no uz mi ine neostava, len oddychovat 🙂 A to som si este v pondelok rano pred poradnou spisala zoznam, co vsetko chcem porobit, chcela som aj okna poumyvat, ale po jednom kazdy den, aby som sa moc nenamahala. No ale uz som doumyvala. Ale nevadi, umyjem na jesen, ved casu je dost a teraz su dolezitejsie veci ako umyt okna, nie? 😉
A ty pokial nemas krcok makky, tak to este mozes porobit, aspon sa trosku rozcvicis 😀 Ja mam krcok makky uz od nejakeho 5-6.mesiaca, ale nemala som nariadeny kludovy rezim, len som sa mala setrit, tak si myslim, ze sme to este celkom dobre zvladli. Teraz si troska oddychneme a pojdeme na to 😉
Inak dnes ma fakt to babatko silno kope... A hlavne tam dole, uplne nizko, mozno mi uz aj brusko klesne, ked sa tam tak tlaci...

katulkaaaaaa
21. júl 2010

@kvietok121 jasne ze to zvladnes 🙂
@saksina aj ja mam kamosky ktore do troch hodn porodili,ale ja by som vyvolavany porod nechcela, je to 100krat horsia bolest ako ked sa ti to spusti samo od seba,pri malej som sa neotvarala po 5 hodinach dali mi oxitocin a myslela som ze tam ,,umrem" na stole neskutocna bolest ☹ fuj dufam ze tentokrat to pojde same a rychlejsie

saksina
21. júl 2010

@katulkaaaaaa - no ved toto je najhorsie, ze po tych vyvolavackach su neskutocne bolesti, to mi aj ta kamoska hovorila, ze asi polhodinu po pichnuti mala neskutocne bolesti, ale nastastie malu rychlo porodila...
Da sa tomu vobec vyhnut? Ked sa zena neotvara?

kvietok121
21. júl 2010

@saksina vsak najhorsie uz ma babo za sebou

kvietok121
21. júl 2010

@katulkaaaaaa dufam ze mne tiez nebudu vyvolavat

saksina
21. júl 2010

@kvietok121 - co myslis? podla mna je to najhorsie pre babo porod..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre