♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

kvietok121
21. júl 2010

@saksina ano ale uz je skoro pripravene zit bez nasho bruska bez asistencie dr

saksina
21. júl 2010

@kvietok121 - tak to ano, to mas pravdu 😉 Uz dokaze byt samostatne

kvietok121
21. júl 2010

@saksina niekde som citala ze po dokonceni 37 t sa uz ani nepocita ako predcasne narodene

saksina
21. júl 2010

@kvietok121 - ano vacsina gynekologov povazuje 37tt za donosene tehotenstvo. Tak este aspon ten tyzden by som rada vydrzala apotom uz mozeme ist na vec 😉

katulkaaaaaa
21. júl 2010

@saksina ja neviem ci sa tomu da vyhnut...niektora je otvorena hned na 3-4 prsty a ani bolesti nema,ja som prisla do porodnice s odtecenou vodou,kontrakcie kazdych 5 minut a ked mi povedal dr ze som otvorena na jeden prst a porod moze byt u prvorodicky do 20hodin tak som myslela ze ma tam vystre 😒
po 5 hodinach dali oxitocin,a kedsom bola dostatocne otvorena dali mi epiduralku a rodila som dalsie 4 hodiny,ale to uz bola pohodicka,ziadna bolest len tlak 🙂
tentokrat epi nechcem som povedala ze vydrzim,som zvedava ci budem taka hrdinka aj na sale,ale tam si uz nepomozem lebo u nas sa epi objednava dopredu aspon mesiac v nemocnici....

kvietok121
21. júl 2010

@katulkaaaaaa ja som tiez hrdinka tiez nechcem epiduralku, ale neviem s to predstavit, ked sa bojim aj ihly ... ach jo no musim mysliet pozitivne, len par hodin, ktore sice pomaly ale budu plynut a bude pri mne ... idem sa obliect a bezim do mesta

kvietok121
21. júl 2010

@saksina ano este tyzden ale ja moc na to nevyzeram ze by som mala ist rodit

mirmaj
21. júl 2010

@liba78 no už hej, darí sa jej, dúfam, že už moc neporastie, až ju dokážem poradiť normálne 🙂
@kvietok121 potom daj vedieť ako si dopadla, užívaj si pokiaľ ťa nič nebolí, ja som sa tiež cítila stále úplne super ako keby som ani nebola tehotna, ale teraz posledne asi 4 dni je to katastrofa, bolí ma fakt úplne všetko, pripadám si ako hypochonder 🙂 🙂 krásne vecičky si nakúpila, mam rovnaku deku ako ty, podložku som kupila tvrdu, či bude ale dobra neviem, lebo skusenosti zatiaľ nemám

K monitoru dychu, ja tiež uvažujem, že si ho určite kúpim, myslím, že je to dobra vec, ale niektore kočky mali v tom balíku po pôrode kupon na zľavu tak počkám, či nebudem mať aj ja a kupim potom. Požičiavanie sa vraj neodporúča, lebo životnosť toho monitoru je nejaký cca 1rok a potom ho treba niekam poslať na preskúšanie, či je plne funkčný, takže neviem či by to malo význam, ale možno je to zasa len biznis, lebo sa menej predavali, tak napíšu, že sa nemajú požičiavať, neviem 😀 😀

kvietok121
21. júl 2010

@mirmaj tak to som nevedela, tiez sa neviem rozhodnut, ja mam tiez tu poukazku dostala som to ked som si urobila zmluvu na pupocnikovu krv je tam cena 74,37 €, babz hovorili ze je lepsi taky prenosny tak neviem

saksina
21. júl 2010

@katulkaaaaaa - tak s tymi 20 hodinami by ma doktor polozil... Tolko hodin??? 😕 U nas sa da epi len po znamosti, lebo nemame dost anesteziologov specializovanych na epi... Takze skor nemozne rodit s epi... Ja ani neviem, ci by som tu moznost vyuzila...
@kvietok121 - ved uvidis, co ti povie doktor, mozno ta prekvapi 😉 A predsa len mas este nejaky ten tyzden cas 😉

kvietok121
21. júl 2010

@mirmaj http://www.sewex-babysense.sk/ inac je tam zlava aj pre poistencov dovery

mirmaj
21. júl 2010

@kvietok121 myslím, že aspoň ten do postielky je lepší ako nič, lebo väčšinou zástava dýchania prichádza v noci, niektore ho využívali aj do kočíka, ked napr. malikne spinkalo na balkone, na prechádzky ti nepomôže, lebo pri pohybe vraj nefunguje....ale je pravda, že doteraz som o tom prenosnom na plienku ani nevedela 🙂 🙂 takže tiež uvažujem skôr o tom, kedže ma viac využitia, len aby sme ho nestracali, kedže sa da len tak ľahko hocikde položiť a zabudnúť 🙂)) teraz som napríklad chcela isť oprať baldachín a hniezdo, čo mi dala sesternica po malom a normálne ho nemôžem najsť 😀 😀 a to máme len 3izbový byt 🙂

kvietok121
21. júl 2010

@mirmaj o 3 izbovom byte a hladanie veci, mam aj ja skusenosti, tak rychlo sa tu nieco strati, my sme hladali zimne bundy - nic male, zalarmovali sme svokrovov, mojich rodicov vsetkych, nakoniec boli doma v jednej krabici ... teraz si aj pisem na krabice, ale ani to niekedy nepomoze ... 😀

saksina
21. júl 2010

kocky neviete mi doporucit nejaku internetovu stranku, kde by som zohnala hniezdo do postielky? Vacsinou vsade ponukaju tie supravy aj s baldachynom aj postelnou bieliznou a ja chcem len to hniezdo...

danulka3
21. júl 2010

@kvietok121 Máš to bližšie,alebo na základe čoho si sa rozhodla

kvietok121
21. júl 2010

este mam chvilu cas lebo pride do mesta aj mamina s detmi, aby sme sa stretli tak pockam pol hodinku

kvietok121
21. júl 2010

@danulka3 vies ja som nimule leto lezala v ZA nemocnici po potrate, bolo to tam hrozne, doteraz si pamatam detaily ako sa ku mne spravali a dobre vedeli ze som otehotnela po styroch rokoch ... takze som si povedala ze ked bude moznost tak tam nepojdem, moj gynekolog spolupracuje aj s nemocnou v cadci, chodim tam na kurzy a su velmi prijemni tak preto tam, inac blizsie to nemam pretoze som priamo zo ZA

kvietok121
21. júl 2010

@saksina ja mam objednane postielky.com

danulka3
21. júl 2010

@kvietok121 Tak to ti verím,keby som mala ja také zlé skúsenosti,tiež by som sa rozhodla pre inú.ja som tu rodila,síce už dávno,ale nejaké zlé skúsenosti nemám,akurát teraz som sa rozhodla pre nadštandard,veľa báb si to pochvaľovalo.Tak snáď to dobre dopadne.Držím palce aj tebe.V Čadci máš doktora dohodnutého?Lebo myslím,že v Žiline to nie je možné,dohodnúť si doktora,ktorý bude mať službu,tak ten ma odrodí.Nevieš o tom niečo?

kvietok121
21. júl 2010

@danulka3 neviem nemam dr dohodnuteho, pretoze ze vraj su tam mili vsetci a inac myslim ze najdolezitejsie su sestricky

carmenn323
21. júl 2010

Dobre ranko vsetkym 😵

kvietok121
21. júl 2010

@carmenn323 dobre ranko vsetkym, tak ja bezim idem do mesta a po peciatku do tehotenskej knizky od detskeho lekara pekny den papa

mirmaj
21. júl 2010

@kvietok121 no ale už som našla, tak periem 🙂 treba len lepšie porozmýšľať, alebo nerozkladať vybavičku na 10 miest? 😀 😀

21
21. júl 2010

@akika722 dakujeeeem! Take brusko mam uz asi od 30.tyzdna, odkedy sa babo otocilo dole hlavickou... Viem, ze je nizko, lebo ma casto tlaci do zadku... 😀 😀 😀

21
21. júl 2010

@saksina , s tymi bolestami ti az tak presne neporadim, ale aj ja mavam strasne bolesti dole (niekedy), neboj, nie je to nic nezvycajne... A aj ja mavam niekedy bolesti vkuse aj 20min. alebo kazdych 5 min. ....a tak, aj to je normalne... Kontrakcie nebudu skoro v kuse a naozaj zacinaju menej casto a postupne zrychluju...

akika722
21. júl 2010

@kvietok121 ahojte tak priebežne čítam,všetkym ďakujem,ale myslím že pohoda,malá si kopká aj nadalej-ešte že tak...
vaničku mam len obyčajnu bez stojanu,to ma nejak nelákalo...držím ju v kúpelni a podla potreby sa bude prenášať...aj pri synovi to tak fungovalo,kupovali sme ju ešte pri nom,tak teraz sa zíde...
pri nom som mala kolitanovu podložku v tvare zajka-dlho sa to po tom suší a teraz mam tu klasicku latkovu nie umelu...

akika722
21. júl 2010

@21 ale je nádherné,ináč taká chudučká vyzeráš ☹ ,ja som ako pingu

akika722
21. júl 2010

@katulkaaaaaa dakujem,myslím že je to ok...krááásne meno si vybrala...aj kámoškyn syn sa tak vola,Simi... 😀

akika722
21. júl 2010

@mirmaj no tak ty akááá kočka musíš byť 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre