♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

kvietok121
19. aug 2010

@memory97 bodaj by to bola pravda memory, ale ja som stale na tom rovnako bez kontrakcii, ziadny odtok vody nic, .... ach jo

21
19. aug 2010

@majka35 , bola som s malou pred 4 dnami vonku a cela dedina na nu cumela, ze aka pekna...A vecer plac a nie a nie zaspat...A odvtedy horsie spava... To je z oci? Ako sa toho zbavit?
@akika722 , aj ty vies, ako sa zbavit z oci? Normalne som nachylna tomu verit...,aj ked som si doteraz myslela, ze to su hluposti a psychika...

memory97
19. aug 2010

@21 kolika vraj je aj vtedy, ak babatko pekne kaka🙂 a i napriek tomu sa puci. Esteze to trva len do 3tieho mesiaca. A ako si na tom ty? Uz je ti lepsie?

21
19. aug 2010

@memory97 , a co existuje uz ked ma z oci? To ti pisem uz ako tretej... Normalne som divna... 😖

21
19. aug 2010

@memory97 , dnes ziadny stres, aj napriek tym placom, aj mm bol v pohode, to mi tiez pomaha...Mavam to len v niektore dni... A dakujem za zaujem, si zlata a vyzeras ako perfektna mamina...

21
19. aug 2010

http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=592651
dievcata, nieco o spanku babatiek pre maminy... Zaujimave.

21
19. aug 2010

@memory97 , nasi chalani mali koliku aspon do roka... ☹

gagarinka
19. aug 2010

@21 Nie si divna, ked mas pocit, zeby to mohlo byt ono, treba to skusit
A ja som tiez zvedava, ako sa to da odstranit 😀 Ja som pocula o pretreti oci ocikanou plienkou, ale mozno je aj nieco ine

kikuska25
19. aug 2010

@21 ak mozem poradit..hej je to skapanie z oci..babky na to pouzivali to ze drobca pretres ocikanou plienkou..alebo si jemne olizes päst a pretres celicko a to urobis tri krat po tri krat..malo by pomoct

memory97
19. aug 2010

@kvietok121 skus horucu vodu. Mne ju odporucali v nemocnci, aby mi ustupili bolesti. Dala som si taku horucu ako som zniesla a miesto toho, aby sa ukludnili bolesti, sa mi spustil porod 😀 😀

@21 ked uz je z oci, ja si robievam tak, ze dam do pohara vodu, zapalim zapalku a mysli na babatko. Koniec zapalky obhoreny ti spadne do vody. Urobim to tak s 3 zapalkami. Ak sa zapalka ponori, prislo babatku z oci. Potom namoc prst do tej vody a urob babatku krizik na celo a utri opakom jeho oblecenia a namoc dudlik do toho pohara a daj mu do pusky. Vodu potom vylej do zachodu. Mozno niekto pozna nieco ine... Som rada, ze ti je lepsie a dufam, ze aj drobcekovi, ked uz citi, ze mamina je v pohode.

Ideme na prechadzku, potom si vas docitam. Sa mi tu drzajte tehulky aj maminy.-)

kikuska25
19. aug 2010

@21 a vravi sa pri tom nech ti teda panbožko tak ako božie meno zahynie pane bože pomož jej/mu..tak to robievala aj moja babicka a naozaj to pomahalo

21
19. aug 2010

@memory97 , nieco taketo som pocula aj ja, dakujem!

@gagarinka
@kikuska25 , aj vam dakujem, no estetickejsie sa mi zda to
@memory97 😀

gagarinka
19. aug 2010

@21 😀 to verim 😀 ja si to ani velmi predstavit neviem. teda radsej nechcem 😀

kvietok121
19. aug 2010

@memory97 skusam stale davam horucu dnes som uz 3x bola v sprche no co uz som zmierena ze ideme vyvolavat

vladka84
19. aug 2010

@21 a my sme este robili tak, ze sme po vyliati vody do zachoda, prevratili pohar hore dnom a nechali do druheho dna... zatial nam to vzdy pomohlo 😉

21
19. aug 2010

@vladka84 dakujem!

jankasramka
19. aug 2010

no ja som sa tomu z oci pred par rokmi este smiala a potom sa mi to par krat stalo ale ked som sa riadne vyspala tak to preslo- nikdy som nepocula o praktikach co tu pisete (blava, ne??? 😀 )-normalne mi to pripada skoro okultne 😀 😀 😀

tu mexiku zas maju podobny liek na stikutku- naslinis cervenu nitku a das ju babetku na celo.....
tiez som sa smiala az kym to moj mm nespravil a zabralo to....

jankasramka
19. aug 2010

@kvietok121 mne sa zda ze matejko sa tej vyvolavacky boji 😝

kvietok121
19. aug 2010

@jankasramka ani nevrav nechce sa mu zase ma prehnalo takze aj masko je von ach jo, idem dat sprchu co radila memory, baby ani ma nenapadlo pred par rokmi, ze mat babenko je narocne, je to naozaj obrovsky dar ktori nam boh dava

lulu4
19. aug 2010

@kikuska25 jaaaj moja ty to mas super s tou tetou tvojou ozaj zlata osobka... dobre ze mas takeho niekoho pri sebe... veru nech sa v nemocke povypytuje ci by to uz nemohlo byt aj skor... a kedy mas najblizsiu poradnu? ja by som mala mat v stredu dalsiu a dr. mi povedala ze by ma tam uz nechcela vidiet tak som zvedava ci sa to splni... uz mi kazdy vyvolava ze ako sme na tom.. mamina bola dnes zlata mi volala ze sa jej celu noc snivalo so mnou ako rodim a ze bola pri mne a ma tam povzbudzovala....

lji
19. aug 2010

@kvietok121 joj moja ty sa tu ešte trápiš?a tak som myslela že ked sem prídem znovu tak už tu bude ako ti odtiekla voda alebo dačo podobné ☹

baby to urieknutie je zaujímavé, u nás sa vraví - skapala z očú 😀 pamätám si ako mamina často robievala také nejaké praktiky len ich neviem presne ale išlo o to že mala pohár napr. so 6lyžicami vody, poutierala človeka ktorý "skapal z očí" čosi vyliala a ked potom lyžičkovala tak tam mala ešte viac vody ako ked začala s "rituálom" a to znamenalo že ten človek bol urieknutý. 😀 a tou detskou plienkou sa utieralo preto že išlo o panenský moč. to poradila mamina bratovi nech použije plienku svojej dcérky ale to odmietol tak netuším či to zaberá 😀

lji
19. aug 2010

@lulu4 ked teba už nechce vidieť tak aj ja by som sa k tebe rada pridala ked máme rovnaký termín 😀 vezmi ma so sebou ked sa už rozhodneš rodiť 😀 😀 aj ja už by som asi aj išla 😀

kvietok121
19. aug 2010

@lji aj ja som si to myslela ale zatial nic, takze rano do porodnice .. dufam ze zajtra ma tu uz nenajdes, ze ma odtial nepustia domov az s babenkom

jankasramka
19. aug 2010

@kvietok121 🙂 presne ako pises- dar od Boha ktory ti bol zvereny. ja ked som mala strasne bolesti po cisarskom tak tam bol na stene na izbe kriz tak to bolo jedine co ma drzalo pri vedomi... a potom ked som zacinala s mlieckom a bala som sa ze nebude (lebo to sa prve dni vsetkym zda) tak som sa modlila- ze pane, je to tvoje babetko co si mi dal do opatery tak ta prosim, daj mi prostriedky aby nebolo hladne🙂 a teraz mam mloiecka aj pre dvojicky 😀 maly je tucnucky ako take kvik kvik 🙂
budem na teba velmi mysliet v modlitbach zajtra, uz sa tesim ako budes s nami ponocovat lebo matejko ti neda spinkat 😉 (to aby sme sa tu navzajom neprestali stazovat z radit si 😀 😀 😀 )

memory97
19. aug 2010

@jankasramka to vazne s tou nitkou, lebo nas maly ma chuda stale stikutku, ked to prezenie s mllieckom. Janka nie som za okultnosti, ale casto sa mi stavalo, ked som prisla domov, ze mi bolo velmi zle a mamina stale urobila "z oci" a bolo dobre🙂 ak to ma pomoct, tak vyskusam vsetko🙂

@kvietok121 sa nam tam zajtra drzaj a nech mas Matejka skoro pri sebe🙂

kvietok121
19. aug 2010

@jankasramka dik jani budem to zajtra potebovat

kvietok121
19. aug 2010

@memory97 dakujem dakujem dakujem ak budem mat tak mazel napise uz je pouceny co ma robit tak hadam to zvladne papa

kvietok121
19. aug 2010

este sa dnes urcite ozvem a aj rano vsak odchadzame okolo deviatej ale ideme sa teraz nachvilku prejst tak zatial pa 😎

lulu4
19. aug 2010

@lji no nechce ma sice vidiet ale su to len reci, a moje zbozne zelanie rada by som do terminu porodila jaaaj tak strasne nechcem prenasat... velmi si zelam augustove dietatko... no veru mame rovnaky termin a tiez ti prajem aby ta to uz niekedy bud. tyzden najneskor chytilo... 😀 😀 a odkial si ci sa nahodou aj nestretneme v nemocke?

lulu4
19. aug 2010

@kvietok121 tak napis ako prebehla prechadza ci si ju zvladala, a uz ta neprehana, uz je to lepsie? takze si dnes skusala proti bolestiam tu horucu sprchu? pocuj ze by si ty dnes v noci zacala rodit to by bola sila... budem na teba velmi mysliet...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre