♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

21
29. máj 2010

Dievcata, aj ja som zvedava, ako sme otoceni, boli sme priecne, koncom panvovym a teraz by sme mohli uz normalne, co poviete? Mam kamaratky, ktorym sa otocili baba az v 36,37,ba aj v 40 tyzdni! Ta v 40. prisla na termin do porodky na cisarsky a oni, ze nech sa vrati, ze uz je normalne...

Kvietok121, s tym ekzemom chod k dr, nech ti predpise elocom!!! Nesmies sa tak trapit, poznam to, aj ked zopar rokov je uz lepsie, dokonca dobre... A nedaj sa, je to hormon, ale pouzivaju ho aj babatka, je slaby a neuskodi ti a ani babu, viem z vlastnej skusenosti!!! Utekaj, ale nezadychaj sa.. 😀

Prvorodicky, urcite vsetko zvladnete, pri druhom sme si vraveli, ako bolo dobre len s jednym... 😅 , ale aj to uz preslo. Teraz sme zvedavi ako s tretim...

Vitaj, fialka5959!

kvietok121
29. máj 2010

@21: elcon som mala a nerobil mi dobre, ten som po dvoch nateroch musela dat prec, velmi ma to palilo a zhorsovalo sa mi to, teraz mam len ichtyolovu mast, ale len na noc, ta mi to trosku utlmi, len vsetko zaspini, preto to obvazujem a excipial, ale vies co sa lieci za cely den, za skundu dokazem rozskrabanim vratit spat, musim sa priznat, ze castokrat sa neovladnem a do krvi si to rozskriabem

kila
29. máj 2010

@kvietok121 ja cítim kopance nad pupkom a v okolí pupka, šteklí ma asi ručičkami trošku nižšie a občas ma riadne tlačí úplne dolu, niekedy normálne cítiť tvrdú hlavičku tam dole, na vecko chodím asi každých 30 minút... 😅

memory97
29. máj 2010

@kvietok121 mne vraveli, ze babo uz bolo pred mesiacom otocene spravne a kope ma hore smerom k rebram, ale neviem, ci sa nestihlo este medzitym otocit 😉 to sa dozvieme az v stredu 😉

@21 jasne, ze uz bude dobre otocene🙂 tolko poloh stihlo vystriedat🙂 my sme boli iba priecne dlhoooo...

kila
29. máj 2010

@21 a chystáte sa zatiaľ na cisársky?

kvietok121
29. máj 2010

@21: teraz som dostala krem, idem vyskusat

http://www.jvnatur.sk/bio-karite-atopikderm-bal...

memory97
29. máj 2010

@kvietok121 nonono, ziadne skriabanie🙂 budem drzat prsty, nech to vydrzis bez skriabania, i ked je to neprijemne.... ja som mala exemy v detstve...

memory97
29. máj 2010

@kila ja urcite nie, ale ak bude musiet, tak co uz... sa mi velmi zle hoja rany, mi to zistili tesne pred tym ako sme zistili, ze cakame babo ☹

kvietok121
29. máj 2010

@kila: hlavicku necitim, kope ma vpravo, niekedy aj pod pupkom, torsku vpravo, wc mi ani nespominaj, mam pocit ze tam travim vacssinu dna, ked zaspaavam tak aj 10 krat

kila
29. máj 2010

Nechcite cisársky keď nemusíte, je to oveľa horšie potom...

kvietok121
29. máj 2010

ale ked je zle otocene, tak si clovek nevyberie, nie?

kila
29. máj 2010

Niekedy si človek nevyberie, to je jasné, ale len preto ísť na cisársky lebo sa niekto bojí normálneho pôrodu - potom si toho vytrpí dvakrát toľko...

kvietok121
29. máj 2010

to by som si urcite nevybrala, aj ked sa porodu velmi bojim a to naozaj velmi

bihan
29. máj 2010

tak ja som bola na začiatku prvého tehotenstva presvedčená, že prirodzene rodiť nechcem a že si ten cisársky vydupem stoj čo stoj... našťastie ma to prešlo 😀

carmenn323
29. máj 2010

Ahojte babulky,tak vcera pocasie vyslo a vsetky deticky na dobrej vode potetovane 😀 vcera sme prisli neskoro dnes sme tiez boli na MDD tak pisem az teraz.aspon mam co citat 😉 my uz sme dole hlavickou 😵 tiez sa bojim porodu ale snad to zmaknem

memory97
29. máj 2010

@kvietok121 neboj kvietok, pojde to rychlo a prirodzene a nebudes ani vediet, ze si rodila, ale nesmies si pripustit, ze sa bojis🙂

memory97
29. máj 2010

@carmenn323 skvele, takze deticky mali obrovskuuu radost🙂))

kvietok121
29. máj 2010

@memory97: chcela by som mat tvoje presvedcenie, ja som sa vzdy vsetkeho bala

kvietok121
29. máj 2010

chcela by som sa spytat ak mi 10.6. zistia ze je dole hlavickou moze sa znova este otocit do porodu, alebo uz nie?

kvietok121
30. máj 2010

dobre ranko

21
30. máj 2010

dobry den!
kvietok121, aj mna by zaujimala odpoved na tvoju otazku, uz som sa nad tym tiez zamyslala, ale nemam sajnu. A s tym ekzemom, ja ti nejdem hovorit, aby si sa neskriabala, viem, ze sa to neda, mne sa zlepsil po oboch porodoch... Ine hormony. Ale zistili mi aj tu celiakiu, asi aj dieta mi ho zlepsila. Treba len skusat maste, ak nic nezaberie, ked dokojis, treba sa dat na lieky.

Kila, na cisarsky sa urcite nechystam!!! Preto dufam, ze sa otoci...

Baby, porodu sa nebojte, ale je to normalne, ja sa trochu bojim aj teraz... Ale tesne po porode mam taku silu, ze by som najradsej hned vstat a maznat sa... 😀

memory97
30. máj 2010

dobre ranko, vyspinkane do ruzova???

@kvietok121 to som len srandovala, ze neviem, ci sa nahodou od poslednej kontroly neotocilo, ale zistim v stredu, co povie lekarka.🙂 ci sa moze otocit alebo nie. Kvietok ja som tiez mala strach, ale ked som lezala v nemocnici baby okolo mna rodili a videla som, ze sa to da v pohode zvladnut, odvtedy uz akosi nemam strach...urcite boli samotny porod, ale je to prirodzene pre zeny, preto sa toho az tak neobavam... 😉

carmenn323
30. máj 2010

Dobre ranecko 😵 prave som dovarila kuraci vyvar a kapustne halusky s udenou rolkou mnam.

carmenn323
30. máj 2010

inak tiez by ma zaujimalo,ze ked uz je mimi dole hlavickou ci tak ostane alebo sa moze otocit

katulkaaaaaa
30. máj 2010

jasne babetko sa moze otocit aj v den porodu 🙂 ja som mala maleho do 27 dolu zadockom,teraz som 31tt a uz je dole hlavickou,tak dufam ze tak aj ostane

lenadka
30. máj 2010

peknu nedelu prajem dievcata, tu presalo chvilku a zas svieti slnko 🙂

kvietok121
30. máj 2010

ahojte aj tu prsalo
@memeory97: dakujem, ale obavat sa ho budem asi az dokonca, az kym ho nezvladnem a ked to bude vsetko ok
@21: ani nehovor, tiez sa neviem dockat ked budem malickeho drzat a potom ma aj chcu objednat na krvne testy, ci mi presne nezistia z coho mam ekzem, zatial ma vzdy len napichali a zistovali, to je slabota, inak ked kojim tak mozem lieky????

memory97
30. máj 2010

u nas je hrozitansky pod mrakom a to som sa rano vytesovala, ze ako bude opat krasne 😒 no co uz, hadam, aspon nam nebude horuco 😀

@katulkaaaaaa ako citam, tak babatka si v brusku robia riadny kolotoc 😉 ak si dobre spominam, tak mi lekarka vravela, ze do 8 mesiaca by sa mali otocit do spravnej polohy a potom by to uz malo byt ok, i ked niektore babatka asi budu riadne tvrdohlave 😉

kvietok121
30. máj 2010

tak to teda su, lebo ked si nahodou sadnem tak ze mu to vadi, tak neprestane kopat kym si nesadnem inac 😀

21
30. máj 2010

@kvietok121 tie lieky budes asi moct az ked dokojis.(ak nevymysleli nieco nove a setrnejsie) Chodis na alergologiu?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre