♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

akika722
12. aug 2010

@katulkaaaaaa ani sa nenazdaš a máš to za sebou...teraz som tu funela aj ja a Semi ma už tyždeň 😀

jankasramka
12. aug 2010

@lucia20 wow, hrozny den, no ale dobre to dopadlo, naozaj je sikulka🙂

@kvietok121 nadherna postielka(vyzera byt)- takze sa chystaj na porod- vies co som ti pisala- ked ju prinesu, matejko ju urcite bude chciet vidiet🙂
@katulkaaaaaa tak to je skor asi nejaka parodia- ved takym obmedzenim sa matka aj dieta obera o ziviny!!!1!!!!!!
mne povedala pediatricka ze sa mam vyhnut len pikantnemu a nie viac ako pohar kravskeho mlieka za den. ostatne jedla by mala asi kazda zena vysledovat sama....ja ked si myslim ze daco by mu mohlo ublizit tak za tym vypijem kminovy caj a zatial bez problemov....

teda prvy tyzden som sa obmedzovala a mali sme strasne koliky-teraz jem komplet vsetko a ani raz ho brusko nebolelo....
@akika722 😀 😀 😀 ze steniatko 😀 😀 😀 to je zlate
ja mu hovorim ze je jak sliepocka ked hlada prsko tak dobka na vsetky strany 😀

jankasramka
12. aug 2010

@akika722 ozaj ako oblicka, vsetko ok? robili ti nejake vysetrenia?

akika722
12. aug 2010

@jankasramka no ma očka vypulene nevie na ktoru stranu skôr hlavku otočiť a ked najde je taky spokojny 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ked sa napapa tak da tak jazyček medzi pusinku no fakt jak šteniatko...a spinka od 6tej prasknu mi kozy ☹

akika722
12. aug 2010

@jankasramka nie ešte nie až ked bude mať maly 6 mesiacov...ale asi ok-žijem 😀 😀 😀

jankasramka
12. aug 2010

@akika722 no ja som ta asi moc prezivala, to co si pisala , lebo my mame strasne problemy s refluxom a este aj stym mliekom sa budim a ze vsetko mokre a prsa jak vemena naliate:D

akika722
12. aug 2010

@jankasramka aj my sme si s refluxom užili svoje ale vraj existuje nejaky myslim prašok čo pridaš do lyžičky mliečka a možeš dalej kojiť to vraj reflux zmierni.no neviem ako sa to vola ked mal moj nevedela som že niečo take existuje.a od kedy to ma?

lucia20
12. aug 2010

@katulkaaaaaa vies co, ale uz ma to dozralo, lebo uz sa im presne nieco podobne stalo, akurat s tym rozdielom, ze ostali doma a nevedeli, ze katka je doma a raz zabudli, ze maju vyzdvihnut lucku zo skolky.... som myslela, ze je na nich spolah, ale ako vravim, uz si absolutne nepamataju. no ja do porodu od deti isto neodidem. este ze ta mala to brala tak sportovo... ze to zvladla a ze je sikulka... moj poklad.

vladka84
12. aug 2010

@katulkaaaaaa to si asi robili srandu, ved to nemozes jest skoro nic, fakt len to starsie pecivo a biely jogurt...
ja som pri Timke jedla vsetko s mierom, ked mala 3 mesiace, tak som si na Vianoce dala aj kusok kapustnice a v pohode, bud je to indivindi, alebo mam zazracne dieta 😀 😀 😀
@lucia20 ja si to neviem ani predstavit, asi by som aj porodila od strachu a malu by som nasla isto uplakanu a zosokovanu 😖 😖 😖

lucia20
12. aug 2010

@vladka84 katka bola trosku uplakana, ale ja som prave vychadzala s kramarov, ked som na mamu nahucala a v aute som si este porevala. ja by som v tej chvili najradsej kricala jak najata, aby ten stres vysiel von. no ale jak mna rozbolelo brucho. no dovi. som mala co robit, aby som dosoferovala dom.

akika722
12. aug 2010

@lucia20 no fakt mala je asi po tebe ked vydržala sama.my za našim sliedime a aj tak nam raz pustil plyn 😠
tak čo by urobil keby ostal sam...bože hrôza pomyslieť nato

jankasramka
12. aug 2010

@lucia20 podla mna by si mala dat obom dcerkam pohotovotny kurz- co robit ak ma niekde zabudnu- doma, v skolke, v tescu 😀
no v tom tescu radsej nie 😝

jankasramka
12. aug 2010

@akika722 to radsej ani nehovor este sa mi to nahodou prihodi 😖
a reflux ma cca od 2.tyzdna ani spinkat nemoze chudatenko, mame tu sikmu podlozku a lekarka nam dala dake kvapky na motilitu criev- ze 20min pred jedlom mu dam kvapky a este mame dva tyzdne byt na nejakom zahustenom praskovom mlieku a kojit len dVA KRAT DENNE.som sa pytala na ten skrob co zahustuje ale nic o tom nevedela...

inak hlava ta uz neboli?uz to preslo?

lucia20
12. aug 2010

😀 @akika722
@jankasramka v tomto musim uznat, ze su baby velmi mudre a sikovne. vzdy som ich vsetko ucila. ja sa riadim heslom, ze ked mam doma bazen a dieta, tak nespravim okolo bazena plot, ale naucim dieta plavat. takze vedia, co ma ake nasledky a ako sa zachovat v stresovych situaciach. ved staci vam, ze moje babulky rano vstanu, oblecu sa same a az ked su obriadene, nejaky ten jogurt a potom ma pridu zobudit, ci mozu ist babke aby som mohla spinkat?

akika722
12. aug 2010

@jankasramka no prešlo konečne včera večer...my sme mali nutrilon AR že zahusteny na predpis no nič moc grcal tak či tak do roka.aj tuhu stravu

akika722
12. aug 2010

@lucia20 waaaw vymeň dam Paťka aspoň na tyždeň

lucia20
12. aug 2010

baby sa velmi samostatne stali ked odisiel tatino. som im vysvetlila, ze mi musia vela pomahat, kedze su uz velke, aby sme to zvladli. velakrat som v zime pilovala drevo pri baraku a ony boli doma aj dve hodky same. ja som bola na dvore a ony si tu gazdovali. tie sa v zivote isto nestratia.

lucia20
12. aug 2010

@akika722 to trva dlhsie ako tyzden. :D vela ludi si mysli, ze ja som len velmi pohodlna, ale to neni o tom. nie ze by som nechcela okolo deti skakat, ale preco by som mala za ne robit veci, ktore viem ze dokazu same??? aspon mne to dava logiku...

jankasramka
12. aug 2010

@lucia20 tak to hej🙂
a my sme chlapov vyfasovali:D
uvidim aky betar to bude- dufam ze aspon ako jeho mamina:D ja som bola jak take chlapcisko, vzdy som bola s bratom za kazde nezbednictva 😝

lucia20
12. aug 2010

ja krava som si vymyslela gelove nechty, tak to som zase mala raz napad.

ja som bola tiez taky chlapcisko, ale som rada, lebo vdaka tomu ovladam motorovu pilu, viem sietrovat, davat sadrokarton, elektriku, klast dlazbu, parkety... a to iste chcem aby ovladali aj baby. moj otec vzdy hovoril, ze sa to musim naucit, lebo co ak si vezmem nejakeho debila. :D

akika722
12. aug 2010

@lucia20 no šikovna tak viem koho volať keby niečo 😀

vladka84
12. aug 2010

@lucia20 a vzala si si? 😀 😀 😀

vladka84
12. aug 2010

@jankasramka a ja mam bratov dvoch - starsich... co som sa ja s nimi navyvadzala 😀
najskor som bola poslusne dievcatko, ale bratia sa o mna museli starat, kym boli nasi v praci a tak sa mi vyhrazali, ze ked nebudem chodit vsade s nimi a robit to co oni, tak, ze ma zamknu do pivnice... tak som podlahla ich tlaku 😀 😀 😀

jankasramka
12. aug 2010

@vladka84 😀 😀 😀

lucia20
12. aug 2010

@vladka84 nie len som si vzala panelakove dieta, ktore sa nastahovalo do lesa, ale rychlo sa ucil. len s pilou mu to slo zo zaciatku tazko. rok mu trvalo kym spravil cisty rez :D:D:D

lucia20
12. aug 2010

baby este 1,5 hodky :D

akika722
12. aug 2010

@lucia20 tak to už vydržíš 😀 SPOLU NOHY 😀 😀 😀 😀 😀 😀

vladka84
12. aug 2010

@lucia20 no moj mm je tiez sikovny, len vsetko robi tak do detailov, najskor si to premysli, nakupi si vsetko potrebne (aj nepotrebne), potom si to znova premysli, potom zvazuje vsetky za a proti...a mna ide slak trafit, kym to aj urobi...no ale nakoniec ked to uz urobi, tak to stoji za to... ale trvalo mi dlho, kym som si na to zvykla - vlastne som si este nezvykla, ale uz to neriesim a idem to radsej predychat na vzduch... 😀

vladka84
12. aug 2010

@lucia20 mas to v suchu, Luci... a kolko ti vychadza? maximum? ozaj, @jankasramka, v mexiku mate matersku? ako podporu od statu?

akika722
12. aug 2010

@vladka84 ja môjho predychavam dosť často 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre