♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

vladka84
25. aug 2010

@kvietok121 krasny je, chrobacik.... a pis aky bol porod, sme zvedave... 😀

groka
25. aug 2010

baby musim bezat prisiel muz a idem rychlo ja do vane,ohlit nozky,umyt hlavu a celkovo teply prvy kuepl po porode,lebo sprchy mam uz plne zuby

liba78
25. aug 2010

@alure u každej to znamená iné. Môžeš do 24hodín porodiť ale nemusíš. 😉

vladka84
25. aug 2010

@kvietok121 teraz pozeram, ze Matejko ma 4 dni.... to znamena, ze si rodila v sobotu? 😲

liba78
25. aug 2010

@kvietok121 krásny Matejko, určite aj dobručký ... 😉

kvietok121
25. aug 2010

@jankasramka takze podrobnosti: rano som prisla do nemocky, po vsetkych vysetreniach ma zobrali o pol tetej na vyvolavacku, od rana som uz nejedla a nepila, zacala som sa otvarat a mat neprecidelne kontrakcie a zacala som mat od piatej strasne bolesti v oblasti panvy - roztahovanie vobec som si neuvedomovala kontrakccie, to bolo cely vecer, stale cakali ze sa to rozbehne, vecer mi dovvolili si dat trochu vody a malu porciu privarku, asi pat lyziciek, spala som take 4 hodinky, potom rano o piatejdalsia vyvolavacka, este vycsie bolesti a konecne zacali kontrakcie, tak ma brali na sal, po uvodnych - klystar a tak, ma dali na monitor a male prekvapko kontrakcie celu hodinu 0 absolutne ziadna, vsetco kukali ako puky atak sa znova cakalo, tak mi zacali davat nieco na podporu kontrakcii, lennze malemu klesal tep tak museli prestat, trosku sa zacali kontrakcie, bolesti panvy stale, trosku mi vsak zacala byt mimo a tak mi dali glukozu a nejaku vodu aby ma prebrali, potom za dalsie dve hodiny som sa zacala konecne otvarat ... zacal porod pri ktorom sa vsak ... musela som ist kojit, takze neskarocovali vzdialenosti kontrakcii, stele na 4 minuty, dokonca aj na 5, prestavala som vladat, vnimat, museli volat dalsieho dr aby mi pomahal talcit, jeden na bruchu zistoval kontrakcie, druhy mi tlacil treti rodil, matejko vysiel von o 15 25, musel do inkubatora, kvoli tomu tepu, potom sli zasivat - 40 min stale sa to trhalo, pretekalo kvoli vsetkym tym liekom ktore som dostala ... ale je to za nami

kvietok121
25. aug 2010

@vladka84 ano rodila som od piatku do soboty ☹

kvietok121
25. aug 2010

@liba78 dakujem este neviem ci je dobrucky pretoze v noci od jednej do pitej spinkal u sestrickach, budi sa kazde dve tri hodinky a hned papka, tam trosku bojujeme ale potom po kojeni spinka zatial uvidime ako to bude dalej za tie 4 dni este ani sama neviem

kvietok121
25. aug 2010

@vladka84 napisala som citaj ale uz som zabudla jedine co ma mrzi ze mi ho hned nedali na prsko, pretoze musel urychlene do inkubatora, dokonca tam boli take fofry - 3 dr, a neviem kolko sestriciek ... ze ked vybehli s nim von, tak som sa zrazu prebrala z mrakot a pytam sa je to chlapcek a dr a sestricky na seba ... zarazene, a vravia vsak ste mali mat chlapceka, ja na to ale stat sa mohlo vselico a dr co ho rodil ja som si nevsimol, nikto si nevsimol, tak jedne dr vybehol a isiel sa pozriet a potvrdil ze je to chlapcek ... 😀

kvietok121
25. aug 2010

@groka dakujem naozaj su krasne

jankasramka
25. aug 2010

@kvietok121 podla mna to s tym kojenim je normalne a tiez aj to ze nemas moc mliecka, ved to bolo vycerpavajuce- strasny stres pre telo.
mne jedna kamoska hned po porode poradila- pi vodu, papkaj a ked sa da vela spinkaj- spanok je najdolezitejsi. potom ked sa das trosku dokopy budes skusat ine "overene" mliekotvorne latky...teraz sa tym moc nezaoberaj. mledziva nikdy nie je vela, to je normalne- jja som mala len par ml za den a teraz ved vies ako dojim🙂
neboj, mliecko bude som si ista.

joj ale dufam ze si aspon stastna z matejka pokladika.

kikuska25
25. aug 2010

@kvietok121 omg chuda moje super ze to mas za sebou tak to je teda riadny zazitok..drobcek je zlatunky prajem nech ste zdravi a plno sil tebe

vladka84
25. aug 2010

@kvietok121 paaaani, kvietocek, tak to si teda vobec neprikraslila, chudatko si si riadne vytrpela 😖 ale Matejka mas uz pri sebe a to je fajn, len nech ste zdravucki a dobre papate a na ostatne sa casom zabudne...
a tooolko si toho pre ulahcenie porodu urobila, no neviem asi prestanem pit ten caj z malin 😀

akika722
25. aug 2010

@kvietok121 jeeej no ahoooj vitaj ... 😀 idem vas dočitať

kvietok121
25. aug 2010

@kikuska25 dakujem ano straaaaaaaaasne sa tesiiiiiiiiiiiiiiiiiiim
@vladka84 ani nevrav, ty dr nechapali ale nebyt ich a sestriciek, uzasna nemocnica ca uzasna ... neboj ty to zvladnes lahsie, este mame malo mliecka ale zatial sa malicky nestazuje

kvietok121
25. aug 2010

@jankasramka myslis cistu vodu staciiii dnes som este neni unavena tak som hore ale od zajtra zacnem aj viac oddycovat

kvietok121
25. aug 2010

@jankasramka tak to si ma potesila, tesim sa a viem ze bude viac ved mam chlapinu doma

akika722
25. aug 2010

@kvietok121 no tak si sa natrapila ale stalo za to.že?maly je nadherny...ako sa citiš ako mamina?vitaj v klube 😀 😀 😀

akika722
25. aug 2010

@lucia20 jéééj Luci ahoooj 😀 😀 😀
no šikovna si ked ty takto si už behaš.
držim palčeky nech zajtra všetko dopadne na 1* 😉

liba78
25. aug 2010

@kvietok121 páni moji, a to ti nemohli urobit sekciu, ked sa im maly zle ozyval ? Ved toto boli galeje. (nehovorím že som mala lahsí, ale urcite o polovicu kratsí). No na prvorodicku sisi Matejka poriadne zaslúžila. 😅 Hlavne, že to máš za sebou a si doma. Už sa budeš len spamätávať. Držím palce, všetko zvládneš, neboj. Si šikulka. 😉 😉 😉

kvietok121
25. aug 2010

@liba78 oni aj chceli lenze raz tie kontrakcie boli v pohode a raz nie a to iste tep,takze nikto to ani nepredpokladal

kvietok121
25. aug 2010

@akika722 uzasne len sa vsetkeho trosku bojim je taky malinky ... zatial len papka a spinka cakame ked sa zobudi dame monitor a pojdeme hajat a som zvedava na nocku

akika722
25. aug 2010

@kvietok121 prideš do toho neboj 😉

kvietok121
25. aug 2010

@akika722 dakujem za podporu
@tiffanka do tabulky matejko mal sa narodit 16.8. narodil sa 21.8 15.25, 3140g 51 cm, narodil sa v okr. CA byva v ZA

kvietok121
25. aug 2010

@akika722 aj vy papate tak casto???

akika722
25. aug 2010

@kvietok121 kedy ako moja niekedy mi vydrži 3-4hodky niekedy hodku a niekedy za hodku chce aj 6-7x

kvietok121
25. aug 2010

@akika722 ok takze kazde dve hidinky nie je problemik vsak, kojis maximaln epol hodinky???

akika722
25. aug 2010

@kvietok121 nieje...no robim všetko podla jeho potreby vždy je to ine ale viac ako pol hodky to určite nie je

kvietok121
25. aug 2010

@akika722 moj niekedy vyzaduje aj dlhsie ach jo hadam sa to naucime papa drzkaj sa cas sa blizi a potom budeme uz spinkat papa

tiffanka
25. aug 2010

Ahoje, žienky som tu len na skok.... vôbec vás nestíham čítať ☹ @kvietok121 gratulujem ešte raz a ďakujem za údaje, zajtra ka budem stíhať tak doplním 😉 Pridávam fotku nášho Jakubka, je v albumíku, tak môžte kuk 😉 - https://www.modrykonik.sk/fotoblog/augustovemil...

pekný večer prajem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre