♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

akika722
29. aug 2010

@jankasramka tak to je dnes sila...lucka neni nema kto po nociach pisať...chi chi ona je nočny vtak
no vidíš šikovny je krpček...môj minulu noc vkuse 5 hodiiin 😀

liba78
29. aug 2010

@jankasramka
@akika722 ahoj baby, tak ten môj otestoval moju trpezlivosť túto noc. Boli sme hore do polnoci a potom každú hodinku. Som si pozrela dva filmy v noci 😖 Teraz spí, ako keby bola polnoc 😝 . Počkám na kojenie a tiež ho vezmem von.

akika722
29. aug 2010

@liba78 tak si si skusila aj ty chi 😀 😀 😀

liba78
29. aug 2010

@akika722 to teda skúsila 😒 , nevadí - bude aj horšie. A čo Lucka ? Nemala byť už doma ?

akika722
29. aug 2010

@liba78 no myslim že už je nehovorili sme spolu nehcem ju otravovať určite si uživa deti a myslim že každy deň chodia za Tatiankou...no možno sa nam tu ozve 😉
idem po Paťkovi upratať hračky,porazi ma s toho každy deň dookola to iste,same hračky v jeho izbe 😠

liba78
29. aug 2010

@akika722 ešte šťastie že chalani sú veľkí a upracú si sami. My už dokojíme a ideme von. pa večer 😉

akika722
29. aug 2010

@liba78 ty sa máš 😠 tak si to uži paaaa čakaaam večer dufam že vas bude viac baby 😎

elinka27
29. aug 2010

@liba78 jaj nohy si vidim,ale tak som pozasivana ze az mi je do placu 😒 tak ma to stale boli

elinka27
29. aug 2010

baby dakujem za gratulacie, som rada ze to mame za sebou,teraz bojujeme s kojenim, uz som zufala niektore odchadzali domov uz ako "dojne kravy" (bez urazky) a ja som este len posledny den co to konecne aspon dostriekala.Ked jej dam moje mlieko pit s prs tak mam pocit akoby si ho nevedela vytiahnut, a hned place od hladu, snazim sa ju na striedacku prikladat,ale ked uz je moc vycerpana a stale place tak ju musim dokrmit a potom spinka, vzdy potom si este mlieko snazim odstriekat co to da.Ale teda bojim sa ze to nerozkojim

akika722
29. aug 2010

@elinka27 moja bude dobre skus s odsavačkou rozbehnut som počula že to pomaha alebo si ju skus velmi velmi často prikladať stale ked je to možne tym sa ti mliečko iste rozbehne len nesmieš stresovať mala to s teba vyciti a bude nervozna tiež...inač na mliečko na podporu beriem ricinus communis-je to vyborna vec 3xdenne 5 guličiek nechať rozpustiť v ustach-cena niečo cez 2 eura tak skus

elinka27
29. aug 2010

@akika722 vzdy ked je hladna tak jej davam prsia, a ked sa neda a place aj po kojeni tak az potom ju dokrmim,ale vzdy potom to este doodsavam co to da,ale teda nieje toho vela,tak neviem ci preto ze uz popila ,alebo preto ze je ho jedniducho malo, neviem ale mam pocit,akoby si to nevedela potiahnut.

lulu4
29. aug 2010

@kikuska25
@vladka84 baby dnes som vas tu nevidela co to uz konecne na vas prislo? a ja stale doma a cakam 🙂

21
29. aug 2010

Tak, dievcata, uz je Terezka Jeziskova... 😉 Mame po vydarenom krste...

akika722
29. aug 2010

@elinka27 vraj pre detičky čo sa nevedia prisať su dobre tie klobučiky na kojenie...to si neskušala???

akika722
29. aug 2010

@lulu4 aj ja som sa čudovala ako tu je dnes prazdno 😲
@21 nas to ešte len čakaaaaa 😎

memory97
29. aug 2010

@liba78 my sme tak boli v sobotu, ale nie kazdu hodinku, ale kazde dve🙂 a dnes som aj normalne kolac upiekla🙂

@elinka27 mliecko pride, nemaj obavu🙂 len to chce trpezlivost a vela tekutin...

@21tak to je super a my stale s mm sa nevieme dohodnut, v akom kostole bude maly pokrsteny...☹

memory97
29. aug 2010

mate niektora tie hrajuce deky, co sa davaju na zem? Prave to pozeram v bazariku a neviem, ci to na nieco bude, ci sa v tom maly bude hrat...

elinka27
29. aug 2010

@akika722 skusim ich,len ja mam niekedy pocit skor ze nie ze sa prisat nevie ale tahat nechce

akika722
29. aug 2010

@elinka27 no neviem moja.... 😔

elinka27
29. aug 2010

@akika722 zvazujem ze zavolam laktacnej poradkyni ci nepride na internete som nasla blzko nasho bydliska jednu

akika722
29. aug 2010

@elinka27 ked maš taku možnosť tak skus aj ja by som skusila 😉

memory97
29. aug 2010

@elinka27 urcite skus, my sme tiez boli s malym pri laktacnej poradkyni🙂 a maly zacal pekne tahat🙂 doma to uz bolo horsie🙂

groka
29. aug 2010

🙂

lucia20
29. aug 2010

Ahojte mamulky, nehnevajte sa, ze sme z nasho "dennika" vypadli, ale vcera ma pustali domov, isli sme potom za tatiankou a vecer domov. takze som toho mala fakt dost.....

No vcera ked sme prisli na aro, tak tatianka sa svietila, lebo jej vyletela hore zltacka, mala antibiotika, bola velmi zahlienena, zrejme chytila nejaku infekciu, museli ju kazdu chvilu odsavat. bola velmi apaticka, nechcela si sama ani odkaslat,co bol najvacsi problem, kedze potrebovali aby ten hlien dostala sama zo seba von. Ukazovali nam aj ranku, ma to v tvare X, vraveli, ze v tom hornom "V-cku" ma fialovu kozu, co moze znamenat, ze tam sa neujme tkanivo, tak bude treba este jednu plastiku. konecnik sa im podarilo dat na miesto kde by aj realne mal byt, takze to je super. pod ranku jej zasili drenaznu rurku, ktora jej odvadza von z tela prebytocnu tekutinu, co sa vytvara v mieste kde vlastne bol ten teratom...

Dnes ked sme tam prisli, tak som ostala uplne v soku. malinka vyzerala uplne inak ako vcera. ja mam pocit, ze malinka robi milove kroky....

dnes uz bola okupkana, mala oblecenu nasu kosielku, zabalena v nasej deke, uz nemala ani sondu, ani tolko hadiciek...vyzerala ako obycajne babatko.

takze dnesny suhrn.

soplikov je menej, odsavaju ju uz len kazde cca tri hodinky, pila cajik, co jej velmi chutil, zltacka troksu klesla. len o nejakych desat cisel ale aj to je nieco. dnes jej zacnu davat mliecko. trosku sa jej zacervenala ranka na ritke, ale myslim, ze vramci hojenia, je to bezne. dnes uz na nas reagovala. ocka sice stale neotvorila, ale ked sme sa jej prihovarali, tka sa usmievala a na dotyk reagovala pohybom.

je velmi statocna a velmi bojuje.....

dnes som jej odniesla liter mliecka, vraj to bude mat aj na tyzden, davaju jej len 15ml. na zaciatok. teraz vecer budem volat a zistim ako sa ma....

Ozaj este som vam zabudla povedat. od 1.00hod. doteraz sme zatial odstriekali 1.5l mliecka /a to neprehanam, presne si to znacim/ a este nas caka dvakrat odstriekavanie do polnoci.... liter sme odniesli malinkej a pol litra sa uz mrazi

trosku mi poprehadzovalo fotky, neviem, preco.... ale tie kde ma pasku na ockach su zo vcera a tei s dekou su z dneska....

akika722
29. aug 2010

@groka krasny je moja,teda obaja fešaci su krasny 😉 😉 😉

anetaadam
29. aug 2010

@lucia20 Tak to je super,už aby ste ju mali domka pri sebe 🙂 .Držíme vám palčeky

anetaadam
29. aug 2010

@lucia20 No a toho mliečka teda maš fakt požehnane 😀 .To si aj pri prvých bola taka dojka? 😀 😀

akika722
29. aug 2010

@lucia20 luci som rada že to ma za sebou a že je už všetko dobre,teda lepšie,mala je statočna a užasna,nadherna,vôbec nevidno žeby jej niečo bolo...a s tym mliečkom no super moja,niektore ani teraz tolko nemame,len tak dalej budeš mať zasoby na tri roky 😀

lucia20
29. aug 2010

@akika722 baby, dakujem... dufam, ze vas tu neotravujem s tymi info a stale sem davam foto. ale ja som taka natesena z tej malinkej, ze by som to najradsej vykricala do sveta...

mliecka som mala dost aj pri babach, ale ony potom zacali strajkovat.... tak mliecko odchadzalo...
dnes sa ma v laktariu snazila prehovorit, aby som mliecko darovala. som povedala, ze nedam ani kvapku nikomu inemu. pri babach som darovala, ale teraz budem vsetko sanovat pre tatianku.

groka
29. aug 2010

biliband to su "spomenky"

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre